Öyle kötüyümki..

eşinizin buradaki davranışı asla kabul edilebilir değil. ancak çalışmak konusunda da kusura bakmayın siz hatalısınız.
bunu eski konularda da burada bir sürü üye yazdık. yok erkek çalışan fazla oluyor yok maaş az diye diye çalışmakla ilgili her konuda sürekli bahaneniz oldu.
genel olarak sizin yaklaşımınızın bahane üretmek üzerine olduğunu düşünüyorum. bu konuda bile aslında çeşitli bahaneler üretip sonuçla ilgili konuşmuyorsunuz.
32 yaşındayım diyorsunuz, hatırladığım kadarıyla mimarsınız ve hiç iş tecrübeniz yok. eğer çalışma meselenizi çözmüş olsaydınız şimdi çoktan kapıyı çekip çıkmıştınız yanlış mı ?
doğru çok haklısınız...çalışmış olsaydım eşimde beni bu kadar ezemezdi.Bugün bile bana sana sunulanın kıymetini bilmedin diyor.Ne sunulduki diyorum ev ve eşyalarmı.hiçbi lüksüm yok masrafım yok.eşyaları ortak aldık.Görümcem kendide çalışmadığı halde çalışan gelinleri örnek verip,ay şuda hazıra kondu diye birilerini kötülerdi.ailesi ben çalışıyorum diye bana değer verecektiyse varsın o değerde olmasın.

Yaşasın madem böyle niye şikayet ediyor ki. Ben kuruma başladığım da bir hata yüzünden 3 yıl komik bir paraya çalıştım. Yediğim mobbingin haddi hesabı yoktu. Kolay mı elde ettik acaba birşeyleri

aynen öyle. hepimizin özel hayatında da sıkıntı var iş hayatında da. ama sürekli onu istemem, o onu dedi, bu bunu dedi diyip durmuyoruz.
anlaşamıyorsan eş ailesi ile dik durup eşine anlatırsın. işini de elinde tutarsın. milyonlarca insan bu şekilde yaşıyor.
şimdi çalışan, kendi ekmeğini kazanan biri olsa bu lafları çekemezdi.
kocası da biliyor bu saatten sonra ne iş bulabilir ne başka bişey.
bana bağımlı diyip yüklendikçe yükleniyor.
yazık günahtır bir insan neden çeksin böylesini.

Benim eşimin aileside seninkinden farkli degil
Sabit kafali yoz insanlar
Gittigim ikinci ayimda restimi çektim
2aylik evliydim
Esime de dedim cekemem bunları
Bana emirvaki yapmasınlar karsilarinda hizmetçi yok dedim
Aşırı Yilisik tipler...
Neyse mesafemi korumaya calistim
Ve koruyorum da
He baktim ustume geliyorlar mi diyelim hadi eyvallah derim
Ben aslan terbiyecisi değilim
Ve ben ailemede yeri geldimi derim
Hayatta hersey kismet
Oyle evlendim omur boyu sürecek diye beklemeyin dedim
Aynen budur.
Ben en başta haftada üç kere gitmem.
Her eş ailesi bi şansını deniyor. Benimkilerde gelenime gidenime, görüştüklerime, ailemin bazı şeylerine laf edip karışacak oldular. Sesimi yükselttim bana karışamaz kimse diye. Kestiler seslerini. Ben orda ık mık diyip şahane gelin olmaya adasam kendimi sırtıma çıkardılar, talepleri de artardı.

Bu adamla cocuk da yapılmaz
Bosanma ihtimali an meselesi
Bosansaniz çocuğa verecek maddi güç yok
Yılları bu adami törpülemekle geçirirceksinz.
Ve bu yoz adam yasiniz gecti sizden dolayi çocuk olmuyor diye de baski yapacak
Ozaman o sızı bırakacak çünkü adam zaten doldurusla çalışıyor
Aile zaten yoz ötesi

benim ablam boşandı ve babam halâ onun etkisinde.yakın dönemde kovitten yoğun bakımda kaldı.hem kalp hem beyninde inme sorunu var.Kahrolacak biliyorum.Bütün aile hata bende sanacak.Çünkü bu insanlar dışarıya karşı inanılmaz iyiler.Kendi akrabalarını bile yüzlerine gülüp arkalarından demediğini bırakmıyorlar.ve eşimde yaşadığımız bi sorunu bana anlatırken öyle bi anlatıyorki ben bile kendimden şüpheye düşüyorum.kendinden emin ama çarpıtarak..Boşanmak en doğru karar bunun farkındayım.ama çalışmadığım için korkuyorum..çevre baskısı vs.Bazen en kötü ne olabilir diyorum bu çileyi çekmeye değermi? ben eşime beraber gidelim dedim tedaviye onuda kabul etmiyor.Sürekli bana sen sorunlusun insanlar sana soru sormuşsa nolmuş..diyor. Söylermisiniz görümcemin kocası neden bana sıkılmıyomusun bi kursa yazıl bari desin..ben hoşgörüyle cvp vereyim.sonra 2 kere daha bunu desin alaycı bi üslupla.Naaaptın diyerk.Benim çalışmıyor oluşum meğer hepsine dert olmuş.
Merak etmeyin bosanmak da evlenmek gibi hak. Babaniz atlatir hicbir sey olmaz. Esinize diyecek bir seyim yok 35 yasindaymis ama 5 yasindaki cocuk gibi sokma akilla yasiyor. Oksijen israfi sadece. Gorumcenizin esine gelince belli ki karisini mutlu edemiyor o da köpek gibi etrafa saldiriyor milletle igrasiyor. Once karisiyla ilgilensin. Bunlarin hepsini suratlarina çaaaat çat soyleyip basip gideceksin aile evine ay bu kadar. Bu kadar seyi icime atsam kanser olurum.

doğru çok haklısınız...çalışmış olsaydım eşimde beni bu kadar ezemezdi.Bugün bile bana sana sunulanın kıymetini bilmedin diyor.Ne sunulduki diyorum ev ve eşyalarmı.hiçbi lüksüm yok masrafım yok.eşyaları ortak aldık.Görümcem kendide çalışmadığı halde çalışan gelinleri örnek verip,ay şuda hazıra kondu diye birilerini kötülerdi.ailesi ben çalışıyorum diye bana değer verecektiyse varsın o değerde olmasın.

siz çalışma konusuna hala kayın ailenizin beklentisi gibi bakıyorsunuz. siz önce kendi hayatınız için çalışmak zorundasınız. diyelim herşey iyi. etrafınızdaki tüm bu insanlar ölse ve tek kalsanız ne yapacaksınız ?
ben zaten iş konusunda eş ailesinin son derece haklı olduğunu düşünüyorum. siz kendiniz fırsatları bile isteye tepmişsiniz hep.
şimdi de hala görümcem onu dedi derdindesiniz.
ya hayatınızı her gün kp kv görümce ne dedi diye düşünüp geçireceksiniz yada silkelenip yeni bir hayat kuracaksınız.

Aynen budur.
Her eş ailesi bi şansını deniyor. Benimkilerde gelenime gidenime, görüştüklerime, ailemin bazı şeylerine laf edip karışacak oldular. Sesimi yükselttim bana karışamaz kimse diye. Kestiler seslerini. Ben orda ık mık diyip şahane gelin olmaya adasam kendimi sırtıma çıkardılar, talepleri de artardı.
Benimkiler de öyle her hafta gidecektim
Onlara yardim temizlikcilik yapacaktim
Sonra 2ay tatilim var
2ayimida orada geçirecektim sonra maasimdan da tiktiklayacaklardi
Neler neler
Bastan evt dersen böyle olur herşeye he dersen böyle olur

bu arkadaş eski konularında da sürekli böyleydi. genel tavrı bu.
üniversite okumuş ama kendi babası erkekli ortamda çalışmasını istemiyor diye iş beğenmez, maaşa laf eder.
32 yaşında, arkadan gümbür gümbür gençler geliyor. bu saatten sonra kolay mı olacak.
şimdi de diyor ki çalışmadığım için korkuyorum boşanmaktan.
kp iş bulmak istedi ona da kızdı ona ne diyerek.
kendisi istemiyor düzlüğe çıkmayı.
insan ne yaparsa kendine yapar.
siz konuları yanlış hatırlıyorsunuz.kb bana iş bulmadı.bulsaydı zaten giderdim.Aksine sektör kötü bizde işi bıraktık diyordu sonradan.Benim orda kızdığım daha evliliğin 1. günü öncesinde hiç iş konusunu konuşmamışken pat diye herkesin içinde arkadaşına sizn orda iş varmı diye sormasıydı.ben dahil herkes şok geçirdi orda.sorduğu adam bile dün bir bugün iki ne acelen var demişti.Onun dışında kpss atamamız 93-94 old. halde çalşmak lazım olur belki diye lafların ardı kesilmedi.Eşim bile 90 üstü almanın zorluğunu bildiğinden öyle kolay değil baba diyordu.Sonra tekrar tekrar hep konu onlar için çalışma üzerine kuruldu.Kusura bakmayın bu kadarı çok fazla

Aynen budur.

bu hayatımızdaki herşey için geçerli hatta. eğer insanların sınırlarımızı aşmasına izin verirsek sonra hep aşarlar. kendi ailem bile hayatımda belli şeylere karışamayacaklarını, ihtiyaç duyarsam onlardan akıl isteyeceğimi bilirler.
herkese karşı bu duruşta olmak lazım. bu da soğukluk değil aksine ileride daha büyük sorun yaşayıp kökten kopmamak için lazım.

aynen öyle. hepimizin özel hayatında da sıkıntı var iş hayatında da. ama sürekli onu istemem, o onu dedi, bu bunu dedi diyip durmuyoruz.
anlaşamıyorsan eş ailesi ile dik durup eşine anlatırsın. işini de elinde tutarsın. milyonlarca insan bu şekilde yaşıyor.
şimdi çalışan, kendi ekmeğini kazanan biri olsa bu lafları çekemezdi.
kocası da biliyor bu saatten sonra ne iş bulabilir ne başka bişey.
bana bağımlı diyip yüklendikçe yükleniyor.
yazık günahtır bir insan neden çeksin böylesini.
koca dediğim adam tedavi olmazsan aileme bu tavrın değişmezse zaten yolları ayıralım diyor.yaş sorunumuz var sende 32 yaşındasın çocuk mevzusu var diyebildi.Evet bian önce hayatlarımıza bakalım diyor yani...ve bu adam daha 3 gün önce benimle gelecekten konuşuyordu.Ailesi öyle doldurmuşki onu oda zaten dünden razı..öyle seven sahip çıkan bi adam değil..

siz konuları yanlış hatırlıyorsunuz.kb bana iş bulmadı.bulsaydı zaten giderdim.Aksine sektör kötü bizde işi bıraktık diyordu sonradan.Benim orda kızdığım daha evliliğin 1. günü öncesinde hiç iş konusunu konuşmamışken pat diye herkesin içinde arkadaşına sizn orda iş varmı diye sormasıydı.ben dahil herkes şok geçirdi orda.sorduğu adam bile dün bir bugün iki ne acelen var demişti.Onun dışında kpss atamamız 93-94 old. halde çalşmak lazım olur belki diye lafların ardı kesilmedi.Eşim bile 90 üstü almanın zorluğunu bildiğinden öyle kolay değil baba diyordu.Sonra tekrar tekrar hep konu onlar için çalışma üzerine kuruldu.Kusura bakmayın bu kadarı çok fazla
Peki matem planın ne?
Ne yapacaksın?
Kocan belli ki dolduruşa gelip boşanmak isteyecek. Kayınvalidene her gün gidip yaranmaya mı çalıcaksın korkuların için?
Geçmişi bırak şimdi kenara geleceği konuşalım. Bunları bize de yüz kere anlattın gelecekten konuş biraz da. Planın ne? Bir plan yaptın mı? Her an dava açabilecek bir kocan var. Kul köle olup ayaklaırna mı kapanacaksın yoksa ilerisi için bi b planın vsr mı?

valla o konularda nedense ben de diğer yorum yapan üyelerde hep işle ilgili bahaneleriniz üzerinden konuşmuştuk.
diyorum ya sizin hiçbir şeyi kabul etmemek, sürekli beni suçluyorsunuz demek gibi bir huyunuz var. o konularda da insanlar çalışmanızla ilgili doğru yorumlar yapınca sinirlenip eş ailesini suçluyordunuz. babam erkekler var diye izin vermedi diyordunuz.
hatta sormuştum erkekli ortam sorunsa üniversiteyi nasıl okudunuz diye, cevap bile vermemiştiniz.
mevzu bu da değil aslında. siz kendi hayatınızı kendiniz törpülüyorsunuz.
denizaslim denizaslim ın dediği gibi hep açıklamalarla, detaylarla boğuşurken kendi gerçeklerinizden kaçıyorsunuz.
önce kendiniz için dik durmayı öğrenmeniz lazım.
yoksa bu eş ve ailesi sizi daha çoooook parmaklarında oynatırlar.

Geçmiş konularımı bilen bilir..görümce ve eş ailesi durumumu. Ailemden bikaç kişi covid çıktı ve temaslıyım diye bi süredir eşimin ailesine gitmiyorum.. Bu sırada olan olmuş herkes eteğindeki taşları dökmüş.1,5 yıllık evliyim görümcem bana hep artniyetle yaklaştı.Çok garip bi şekilde ailem hastayken beni aradı sordu bende aynı şekilde.Fakat memleketten evime geldiğimde arayıp bi hoşgeldin bile demedi.kv kb hepsi aradılar sadece o aramadı.Eşim bu akşam ailesine tek gitti ve döndüğünde bi soğuk davranmalar.sonunda konuştu..
-sen benim aileme ben olmadan kaç defa gittin anne ben geldim diye?? bende geçen yıl bi iki kez gittim ama zaten 2 araçla gidiliyor oraya.Biz normalde haftanın 2-3 günü gittiğimiz için ektradan gitmeye gerek duymuyordum dedim.
Hayır diyor bana sen evin kızı gibi değilsin...bak dayımın gelini var o öylemi.onlar 7-8 yıldır evliler bu arada.beni niye başkasıyla kıyaslıyosun diyorum cvp yok. İnanın her ailesine gittiğimde bi dk. durmam hep hizmet ederdim.tencerelerine kadar yıkar arkaya hiçbi iş bırakmazdım.Bunları bildiği halde bi anda sanki ben hiçbişey yapmamışım gibi konuştu.Bu söylemlerin hepsi görümceme ait söylemler biliyorum.Eşimin yanında onun gelini şöyle iyi..sabahtan gidiyor yatana kadar kv.desinde.. yani ben haftanın 2-3 günü hatta bazen 4 günü gitmeme rağmen sabahtan gidip tüm günümü orda geçirmemişim diye uzak duran soğuk gelin olmuşum...
Bütün bunlarda yetmezmiş gibi -babam senle konuşurken sen tv ye baktın gördüm diyor bana. ki babası çok konuşan biridir benim çalışmamla ilgili defalarca beni rencide etmiştir yinede güzelce açıklama yapmışımdır.Daha 1 aylık bile evli değilken amcası bana matemm sen napıyosun bütün gün evde? sıkılmıyomusun deyince şaşırmıştım mesela.Benim amcasıyla hiçbi yakınlığım yokken.bunu eşime söylediğimde ne var bunda sen alıngansın deyip durmuştu.Veya babası daha evlendiğimiz 1. gün el öpmeye gittiğimizde mateme iş bulalım diye pat diye herkesin içinde söyleyince annesi bile daha dün bir bugün iki ne acelen var demişti.Benim tüm bunlara üzülmem bile onları rahatsız etmiş.
Sonunda eşimide etkileyip üzerime saldılar.bana artık ya tamam ya devam diyor.git tedavi ol diyor yoksa ayrılırız.onların tüm kabalıkları üslupsuzlukları normal..ben tavrımı koyunca kötü olmuşum.. Görümcem denilecek kişi kendi görümcesyle görüşmez.kardeşine bağımlı biri.eşimde yeğenlerine aşırı düşkün.Bigün birinin evliliğinden konuşuyorlar kendi aralarında mutsuz vs. ama çocukları var işte diye..görümcem benim yanımda eşime dönüp tabii ben sana diyorum emin olmadığın karıdan çocuk yapmıcann diye.donup kalmıştım ve eşim bu sürede çocuk istemedi.en ufak tartışmada günlerce küstü.benim ailem var sana ihtiyacım yok edalarında...32 yaşındayım oda 35.. çok üzgünüm şaşkınım.... başından beri özellikle anne babasına hep saygıyla yaklaştım güleryüzlü oldum ama bunları bile görmemişler..Beklentileri o kadar yüksekmişki sürekli girip çıkayım haftanın 5 günü beraber olalım..görümcem hergün orda nerdeyse.sabah kahvaltıdan gider yatana kadar durur...kafam çok karışık.İnsanlar hiç göründüğü gibi değiller..eşim bile bi olayı bana farklı anlatıyor.yapmadığım bişeyi yapmışım gibi söylüyor.İşin kötüsü inandırma kabiliyeti yüksek..anlatsa sanırsınızki o doğruyu söylüyor...ailem yeni covit atlattı babam yoğun bakımdan çıktı.üstelik uzaktalar.Söylermisiniz bu süreçte ben ne yapıcam....yarın kv arayıp bunları söylemek istiyorum ama eminim oğluna hak verecek..Düşünsenize hep güleryüzlü oldum gittiğimde hizmetlerini ettim laf vurduklarında cvp vermeyip hep içime attım.haftanın 2-3 günü gittim evimede çağırdım bu virüsten önce en az 7-8 defa..zaten evliliğimin yarısı covite denk geldi.Ben nerde hata yaptım.. bana yaş sorunuda var 32 yaşındasın yoluna bak dedi..bunu bile dedi.Eğer tedavi olmazsam ailesinin bütün patavatsızlıklarını normal görmezsem ben problemli biriyim onun gözünde..Görümcem öyle işlemişki planını..başından beri beni sevmemişti zaten..kb bigün bana kızım hep beraber şuraya yemeğe gidelim dediğinde görümcem atlayıp ayy baba senin paranmı var demişti.anne babasının bana değer vermesinden bile rahatsızdı.. ve gençliğim yıllarım bu insanlar yüzünden mahvoldu.
Bende kimseye kolay kolay boşan diyen biri degilim ama eşin kardeşinin larıyla seni problemli bi kişilik olarak görüyorsa boşanmaya yada evliliğe dair şart koşuyorsa bugün olmasa yarin boşanmayı gündeme getirir diye dusunuyorum.

O yüzden bence sen eşinle olan ilişkini geleceğini görüp görmediğini bi gözden düşün bi gelecek gormuyorsanda bence yol yakınken dön.

Bugün boşansan 32 yaşındasın kendine yine bi hayat kurabilirsin hayata atılabilirsin ama bund an 5-10 yıl sonra bir ayrılık seni daha cok zorlar

Geçmiş konularımı bilen bilir..görümce ve eş ailesi durumumu. Ailemden bikaç kişi covid çıktı ve temaslıyım diye bi süredir eşimin ailesine gitmiyorum.. Bu sırada olan olmuş herkes eteğindeki taşları dökmüş.1,5 yıllık evliyim görümcem bana hep artniyetle yaklaştı.Çok garip bi şekilde ailem hastayken beni aradı sordu bende aynı şekilde.Fakat memleketten evime geldiğimde arayıp bi hoşgeldin bile demedi.kv kb hepsi aradılar sadece o aramadı.Eşim bu akşam ailesine tek gitti ve döndüğünde bi soğuk davranmalar.sonunda konuştu..
-sen benim aileme ben olmadan kaç defa gittin anne ben geldim diye?? bende geçen yıl bi iki kez gittim ama zaten 2 araçla gidiliyor oraya.Biz normalde haftanın 2-3 günü gittiğimiz için ektradan gitmeye gerek duymuyordum dedim.
Hayır diyor bana sen evin kızı gibi değilsin...bak dayımın gelini var o öylemi.onlar 7-8 yıldır evliler bu arada.beni niye başkasıyla kıyaslıyosun diyorum cvp yok. İnanın her ailesine gittiğimde bi dk. durmam hep hizmet ederdim.tencerelerine kadar yıkar arkaya hiçbi iş bırakmazdım.Bunları bildiği halde bi anda sanki ben hiçbişey yapmamışım gibi konuştu.Bu söylemlerin hepsi görümceme ait söylemler biliyorum.Eşimin yanında onun gelini şöyle iyi..sabahtan gidiyor yatana kadar kv.desinde.. yani ben haftanın 2-3 günü hatta bazen 4 günü gitmeme rağmen sabahtan gidip tüm günümü orda geçirmemişim diye uzak duran soğuk gelin olmuşum...
Bütün bunlarda yetmezmiş gibi -babam senle konuşurken sen tv ye baktın gördüm diyor bana. ki babası çok konuşan biridir benim çalışmamla ilgili defalarca beni rencide etmiştir yinede güzelce açıklama yapmışımdır.Daha 1 aylık bile evli değilken amcası bana matemm sen napıyosun bütün gün evde? sıkılmıyomusun deyince şaşırmıştım mesela.Benim amcasıyla hiçbi yakınlığım yokken.bunu eşime söylediğimde ne var bunda sen alıngansın deyip durmuştu.Veya babası daha evlendiğimiz 1. gün el öpmeye gittiğimizde mateme iş bulalım diye pat diye herkesin içinde söyleyince annesi bile daha dün bir bugün iki ne acelen var demişti.Benim tüm bunlara üzülmem bile onları rahatsız etmiş.
Sonunda eşimide etkileyip üzerime saldılar.bana artık ya tamam ya devam diyor.git tedavi ol diyor yoksa ayrılırız.onların tüm kabalıkları üslupsuzlukları normal..ben tavrımı koyunca kötü olmuşum.. Görümcem denilecek kişi kendi görümcesyle görüşmez.kardeşine bağımlı biri.eşimde yeğenlerine aşırı düşkün.Bigün birinin evliliğinden konuşuyorlar kendi aralarında mutsuz vs. ama çocukları var işte diye..görümcem benim yanımda eşime dönüp tabii ben sana diyorum emin olmadığın karıdan çocuk yapmıcann diye.donup kalmıştım ve eşim bu sürede çocuk istemedi.en ufak tartışmada günlerce küstü.benim ailem var sana ihtiyacım yok edalarında...32 yaşındayım oda 35.. çok üzgünüm şaşkınım.... başından beri özellikle anne babasına hep saygıyla yaklaştım güleryüzlü oldum ama bunları bile görmemişler..Beklentileri o kadar yüksekmişki sürekli girip çıkayım haftanın 5 günü beraber olalım..görümcem hergün orda nerdeyse.sabah kahvaltıdan gider yatana kadar durur...kafam çok karışık.İnsanlar hiç göründüğü gibi değiller..eşim bile bi olayı bana farklı anlatıyor.yapmadığım bişeyi yapmışım gibi söylüyor.İşin kötüsü inandırma kabiliyeti yüksek..anlatsa sanırsınızki o doğruyu söylüyor...ailem yeni covit atlattı babam yoğun bakımdan çıktı.üstelik uzaktalar.Söylermisiniz bu süreçte ben ne yapıcam....yarın kv arayıp bunları söylemek istiyorum ama eminim oğluna hak verecek..Düşünsenize hep güleryüzlü oldum gittiğimde hizmetlerini ettim laf vurduklarında cvp vermeyip hep içime attım.haftanın 2-3 günü gittim evimede çağırdım bu virüsten önce en az 7-8 defa..zaten evliliğimin yarısı covite denk geldi.Ben nerde hata yaptım.. bana yaş sorunuda var 32 yaşındasın yoluna bak dedi..bunu bile dedi.Eğer tedavi olmazsam ailesinin bütün patavatsızlıklarını normal görmezsem ben problemli biriyim onun gözünde..Görümcem öyle işlemişki planını..başından beri beni sevmemişti zaten..kb bigün bana kızım hep beraber şuraya yemeğe gidelim dediğinde görümcem atlayıp ayy baba senin paranmı var demişti.anne babasının bana değer vermesinden bile rahatsızdı.. ve gençliğim yıllarım bu insanlar yüzünden mahvoldu.
Eşinize ben yanlış bir şey yaptığımı düşünmüyorum, tedavi olmamı gerektirecek hiç bir şey de yok. İstersen birlikte terapiye gidelim tarafsız bir göz ikimizi de dinlesin yorulmasın herşeyi veya benden memnun değilsen sen bilirsin, deyin. Kendinizi ezdirmeyin. O sizi boşanmakla tehdit etmesin, siz onu tehdit edin. Ne sanıyor kendini bulunmaz hint kumaşımı 😬

Peki matem planın ne?
Ne yapacaksın?
Kocan belli ki dolduruşa gelip boşanmak isteyecek. Kayınvalidene her gün gidip yaranmaya mı çalıcaksın korkuların için?
Geçmişi bırak şimdi kenara geleceği konuşalım. Bunları bize de yüz kere anlattın gelecekten konuş biraz da. Planın ne? Bir plan yaptın mı? Her an dava açabilecek bir kocan var. Kul köle olup ayaklaırna mı kapanacaksın yoksa ilerisi için bi b planın vsr mı?
Şuan çalışıp resim öğrt. sınavına hazırlanmayı düşünüyorum.onun ataması kolay.aynı zamanda 2022 kpss ye çok sıkı hazırlanmayı.şimdiden başlamayı.Şuan bitmiş durumdayım ama en iyisini yapmak zorundayım artık

Eşiniz zaten problemli bir insan burada birçok kişi de söyledi fırsat bu fırsat ayrılın hazır çocuk yokken

Şuan çalışıp resim öğrt. sınavına hazırlanmayı düşünüyorum.onun ataması kolay.aynı zamanda 2022 kpss ye çok sıkı hazırlanmayı.şimdiden başlamayı.Şuan bitmiş durumdayım ama en iyisini yapmak zorundayım artık
O zaman başlayın kendinize bir hayat kurun. Böyle hayat geçmez biliyorsunuz.
Bırakın arkanızda şunları kendinize hayat kurun

Eşinize ben yanlış bir şey yaptığımı düşünmüyorum, tedavi olmamalı gerektirecek hiç bir şey de yok. İstersen birlikte terapiye gidelim tarafsız bir göz dinlesin yorulmasın herşeyi veya benden memnun değilsen sen bilirsin, deyin. Kendinizi ezdirmeyin. O sizi boşanmakla tehdit etmesin, siz onu tehdit edin. Ne sanıyor kendini bulunmaz hint kumaşımı 😬
evet ailesi onu çok pohpohlamış.ilk erkek torun beklentileri çok yüksek ondan..Dolayısıyla benden..büyük gelinsin herşeyi sen yapıcan modları var.e bende haftanın 2-3 günü belli saatlerde gidince işlerine gelmedi.beraber gitmeyi söyledim asla kabul etmedi

Peki matem planın ne?
Ne yapacaksın?
Çalışmaktan başka seçeneği yok
Bazi kadinlar calismak yerine kaynanayi hizmeti daha makbul sanıyor
Bu arkadaşta hiç ishayatina girmemis burda babasının rolu buyuk
Korkuları var ishayati ona daha urkutucu geliyor oysa suan yasadiklari tam bir felaket
Alismis olduğu duzene razi gibi görünmeye çalışıyor ama oda biliyor tekerleği patlamis bir araba onun evliliği

X