Gebeliğe Hazırlık Ovitrelle Çatlatma İğnesi Kullananlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Bende sizinlr aynı haldeyım transfer yaptıramıyorum anksiyete yüzünden tutacak mı tutarsa nr olacak, nerden düştüm bu işe demekten yola alamıyorum. Bu haldeyken tuttu mu melegınız? Stres yapınca tutmuyo diyolar beni daha da panik yaptrıyolar eşim ve babam embrıyo iyise tutar kim panik yapmıyo ki dıyo. Yaşama sevıncım kalmadı artık

Arkadaşın gebeligi normal yolla olmuştu.

Bende 1 tüp bebek 2 aşılama negatifti.
En son bir doktor, senin prolaktin hormonların hep sınırlarda ama sınırı geçmemiş, buna normalde ilaç vermeyiz ama sizde yıllardır başka hic bir sorun gozukmemiş. Bir de prolaktin hormonunu minimuma indirmeyi deneyelim dedi.
8 tane doxtinex hap yazdi bana. 4 gün arayla 1 tane iceceksin dedi. Ve ben 2. Hapı içtiğimde hamile kalmışım, 4. Hapı ictikten 2 gün sora test yaptım adete 3-4 gün varken pozitifi gördüm 6 yıl sonra bu sekilde hamile kaldım.
Seninde olacak ama o doğru adım nezaman hangi doktordan gelecek bilemeyiz. Allahim doğru yola yonlendirsin seni inşallah

Peki benım gibi anksiyeteniz var mıydı hamılr kaldıgınızda? Moralınız bozuk ve streslı mıydınız? Stres tutunmayı etkiler dıyolar fakat anksiyete hastası bir sürü kadın hamıle kalıyo anksiyete engel olsa kalamazlardı. Kafam cok kArışık

Iste canim prolaktin hormonunu genelde stresten kaynaklanıyor. Bazi kaygı bozuklugunda, yüksek stres gibi durumlarda, Beyindeki hipofiz bezlerinde küçük küçük milimetrik kistler olusuyor onlar da hormonları yani hamile kalmayi engelliyor. Bu yuzden stresten uzak durmak gerekiyor.
Bende anksiyete gibi bir durum yoktu ama iş anlaminda evet stresli bir işim vardi.

Benım hamilelik ile ilgili streslerim var canım, bu arada prolaktinim normal sevıyede 14 cıkmış ama stres tavan. Canım tüp bebekte zaten hormon kullandıgımız için dısardan hormonlarımı etkiler mi bılmıyorum ama rahimin kasılmasına neden oluyodur o da tutunmayı zorlaştırıyodur

Neden stres yapiyorsunuz? Sadece negatif olmasindan mi korkuyorsunuz yoksa baska başka sebepler mi var?

Günaydın canım bende seni hatırlıyorum 7 gün olmus bile ne zman test yapacaksın. İnşallah pozitif sonuç görürsün
Canım geçen gün özellikle senin sayfana girip okudum bebiş beklediğini görünce nasıl mutlu oldum anlatamam bende transferden 6 gün sonra kan verdim 13 çıktı bugün 8. Günüm akşam tekrar kan verecek bakalım

Yaaa çok mutlu oldum. Gözün aydın olsun canım sağlıcakla ilerlesin inşallah
Aksama verecegin sonucunda yazarsin bize

Benim tüp bebek degildi aşılama yapilmisti, 2. Aşılamamdı zaten, birinci de tutmamisti o da tutmadi, 5 ay kadar sonra kendiliginden hamile kaldigimi ögrendim hic beklemedigim bi anda, tüp bebege gitmeye karar vermistim artik bende
Herkes stres yapiyo arkadasim, stres yapmamak elde degilki, her ne olursa olsun tutacak olan bebek tutuyo, kismetinde varsa naparsan yap o bebek tutuyo, insallah vakti zamani gelmistir de senin bebegin de tutar hayirlisiyla, kullandigimiz ilaclar cok tetikliyo boyle dusunceleri ve stresi, cok normal yasadiklarin, burda bir cok insan yasadi bunlari, sen bol dua et, biz ne dusunsek bos her iş olacagina variyo, iyi dusunmeye calis sakinlestir kendini, hersey yolunda gidecek insallah

Cok guzel yazmışsınız cok sagolun

Canım değerim düşmüş
Nasil canım ya o deger çatlama ignesinin etkisimiymiş inan cok üzüldüm
Peki kaç çıktı? Kac embriyo konulmuştu? Belki 2 koydularsa biri yasayamadi diğeri devam ediyor gibi hikayeler okumuştum. Kan degeri de o yuzden farklilik gösteriyor olabiliyormus.

Son düzenleme:
Ah seni burda gorunce eski zamanlara gittim, aylarca dertlestik ugrastik bebek icin buralarda hep ne zamandir konusamamistik nasilsin ? Nasi gidiyo hamilelik
Bende eskileri anarak yazdım birkaç sayfa ileride. Ne neşeli gunler geçirdik diye. Guzeldi bu sayfa. Ben cok iyiyim şükürler olsun canım ilerliyoruz gibi fetal dna testim de iyi çıkarsa o zaman rahatlicam allahin izniyle. Sali günü verecem kani en geç 15 güne sonuç cikarmis. Tek dilegim onun sorunsuz çıkması
Sen nasılsın bebek nasil canım?

Benim dondurulmustu canım catlatma iğnesi vs etkisi yoktu Dr bugün sonuçlarıma bakıp aradı yüksek ihtimal düşük oluyor ama ilaçlarına yine de devam et ptesi tekrar kan ver dedi ama benim tek embriyo koyuldu ve düşen beta nin tekrar olumlu döndüğünü hiç duymadim

Çok şükür ben de iyiyim bebek de iyi, büyütmeye uğraşıyoruz
İnsallah hayirlisiyla güzel cikacak sonucu testin, neden test gerek gorulduki ?

Çok şükür ben de iyiyim bebek de iyi, büyütmeye uğraşıyoruz
İnsallah hayirlisiyla güzel cikacak sonucu testin, neden test gerek gorulduki ?
Ben direk kendim istedim canım. Okudugum kadarıyla 2li tarama testleri cok güvenilir degil, en azından bunda yuzde 99 doğru sonuc oldugu biliniyor. Kafam rahat etsin dedim, olan paraya olsun

Ben direk kendim istedim canım. Okudugum kadarıyla 2li tarama testleri cok güvenilir degil, en azından bunda yuzde 99 doğru sonuc oldugu biliniyor. Kafam rahat etsin dedim, olan paraya olsun
İyi yapmissin, ben ikili testi bile yaptirmamistim, hayirlisiyla güzel sonuclar cikar dusunme hic

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…