Önce ev mi çocuk mu?

Bence de önce ev.
Yaşınız genç, zaten çalışıyorsunuz, paranızı da biriktirip ev alma şansınız olur.
Ben kayın validenizi daha bilinçli gördüm, torun istememek değil de zor durumda kalmayın diye söylüyordur.
Bu arada eşinizin ailesi belki size de parasal olarak müsait olunca yardım edebilirler.Ama çocuk olayına girerseniz ciddi masraf kalemleri olacak.Ev işi çok zora girebilir.
Annenizi de çok aceleci gördüm, tamam ilk torun olacak ama önce sizin hazır hissetmeniz lazım. Herkeste bir torun sevgisi anlamadım.
Anneniz çocuk sevgisi tatmış, torun sevgisi için de sizin hazır olmanızı beklemeli.

Yani insanın kendi evi iyidir.

Aynen once ev

Kolay değilki bu zamanda desteksiz ev almak.
Hangi şehirde ne şartlar altındasınız bilemem ama ev almak için çocuk yapmayı ertelemek bana göre çok saçma.
Ancak; siz hazır olmadığınızdan ötürü çocuk yapmazsanız bu mantıklı olur işte.

Kendi eviniz veya kira, ayrı eve çıkın çocuğunuzu kendi düzeninizle büyütün.

Bence bebek yapma hadi kendin cok istesen ama buna ev engel olsa neyse. Eşin baba annen annane olmak isteyebilir hakları ama önemli olan senin ne hissettiğin . Bebek demek sorumluluk demek maddiyat demekten herseyden vazgecip herseyi o yapmak demek stres demek zorluk demek. Evet cok güzel o duygu cok bambaşka bişey ama herseyin yeri zamanı var vaktini bekle. Kendi evinde yasa en özel ve güzel anlarını .Galiba yeni tasınmısısn kaynana daha misafir havasındasın onlar ne kadar iyi olursa olsun kendini evini cok aracaksın zamanla. Çalısamayacksın para birikmeycek sizin ev almanız yılları bulacak ve sen psikolojik olarak çökersin. Sana bu derece gercekçi olmak istemezdim ama gercekler acıdır

Önemli olan hangi şehirde yaşadığınız.. Eğer istanbulda yaşıyorsanız 'ev alayım sonra çocuk yapayım' fikri çok komik geliyor bana.. Burada ev almak çok zor yahu. Ev alın yazması kolay. İki kelime. Peki alabilen kim? Kredi çekip 3000 aylık ödeme yapmak kolay mı.. Peki 100 bin peşinat vermek... Bu ekonomide bu şehirde çocuk yapmak için ev almayı bekleseydim hala bekliyordum çünkü hala ev alamadım. Ama çocuğum beş yaşında :)))

Cok gençsin, o evde bebeğin olursa çok yipranirsin. Lohusalik çok farkli birşey, hamilelikte öyle. Yeri geliyor eşinden daha fazla ilgi isteyeceksin, yada miğde bulantidan hep pijama ile dolaşacaksin, halsiz olacaksin. Üstüne kayin aile misafiri...

Lohusalikta iç güdülerin çok güclü olur. Het ağizdan bir ses çikar ve bebeğini istediğin şekilde büyütemezsin.

Ayirten halinden memnunsun ama bana göre evlenmek, EVlenmektir. Ayri bir ev, ayri bir yuva başlamaktir. Bunun sorumluluğunu almaktir. Bunu yapamadan, dünyaya bebek getirmek sadece sorunlarinizi büyütür.

Bebek ayrica stres kaynaği, eşinden uzaklaşiyorsun, hele o evde. Eşin asla kendini baba his etmez. Bebeğin sorumluluğunu kv'den ile paylaşirsin. Gece oğluşunun kalkmasina kiyamaz o.

Valla ben 24 yasindayim beni de salak saniyorlar.
O hic bisey yapmadan yaptik ettik deme meselesi bizde de var.
Sukredin ki esinizin gozu acik bnimki ne yapsinlar askim ellerinden bu kadari geliyor diyor.
40ima gelince de ayni dertten yakinacaksam yandim.

Eşinin zihniyeti oldukca garip. Bosa kira vermemek ne alaka. Bizde kiracıyız,kayinvalidem de ev sahibi. Kendi evinde oturuyor. Evime de haftada 1 gelebilir bazen 2 haftada bir ben nasil istersem yani.Insallah ilerleyen zamanda pisman olmasin birlikte oturuyorsunuz diye misafirde bol kesedenmis.
Ev almak cok mu onemli ki . Bu ekonomide sakat bir durum .
Cocuk konusuda kisinin istegine bağlı kaynana nasil soz sahibi bu kadar cok yüz-göz olunmus malesef.

tabiki ev alın önce
çok gençsiniz daha
inanın erkeklere zorluk yok ama siz çok zorlanırsınız çocuk olunca da

ben olsam evi tercih ederdim. İnsan kendi evinde daha rahat ediyor. Sürekli büyüklerin olması hizmet etmek biraz rahatsız edici. Bebek sahibi olmayı düşünüyorsanız da onun için de birikiminizin olması gerekıyor bana göre

Reactions: 000
Yasiniz genc evliliginiz tadini cikarin gezin tozun tatil yapin cocuktan sonra bunlari yapmaya yillarcaaaa ara 5veriliyor artaninida biriktirin tecrubeyle sabit

Bu durumda önce ev. Aynı evde bebek olursa sorunlar yaşamaya başlayacağın kesin. Huzurunuzu da kaçırırsınız. Ya da kiraya çıkın yapın çocuğu. Şimdi her ne kadar iyi geçinseniz de çocuk olunca kesin sorunlar yaşayacaksın.

Reactions: 000
Ohoo her kirada oturan çocuk yapmasaydı çocuk nüfusu azalırdı şimdiye.
Kv evinde otururken kendi evini almayı düşünmek çok lüks.
Önce kira da olsa ayrı eve çıkın bi özeliniz oluşsun.
Yan odada kv kp tv izlerken odanızda çocuk yapmak pek parlak bi fikir değil gibi.

Çocuk öyle ha diyince olmuyor , tüp bebekle anne olmuş biri olarak yazıyorum bunu.. o yüzden fazla ertelemeden en azından bir çocuk yapılmalı diye düşünüyorum.. karar sizin tabı..

Ne guzel hicbir sorun yasamiyormussunuz ve calisiyorsunuz esiniz hakli es ailesiyle sikinti yasamadan gecinebiliyorsaniz bosa kira vermek sacma zaten kiralar ucmus kira verirken ev almak daha zor biraz daha sabrrdin birikim yapin.kv nizde hakli kendi eviniizde yapin cocugunuzu en guzeli ve rahati zaten cocuk olursa calisamazsiniz yine ev hayaliniz gecikir esinizde kv denizde mantikli yaklasmislar siz biraz alinganlik yapiyorsunuz sizin icin en iyisi bence onlarin dedigi gibi olmasi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…