Önce ev mi çocuk mu?

Gavriel94

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
8 Mart 2019
1
2
29
Merhabalar kızlar...

Burada herkesin derdini okuyorum ve kendimde birşeyler paylaşmak istedim tavsiyede bulunursanız çok sevınırım.
Ben 2 buçuk yıldır evliyim ve evliliğimin ilk senesinde eşimle beraber ayrı tuttuğumuz bir apartmanda yaşadık. Ben hala okuyordum son senem kalmıştı ve universitem başka sehırde olduğu için oraya taşındık. Neyse... sonrasında eşimin ailesiyle beraber yaşamaya karar verdik.
Kayın validem ve kayın babam çok ıyı ınsanlar. Yaptığım hiçbir şeye karışmıyorlar istediğim yere giderim ıstediğimi alırım karışmazlar yani. Şuan çalışıyorum ve kaynanam benden hiçbir zaman iş beklemez sağolsun ama tabiki bende elimden geldiği kadar yardımcı oluyorum ev işlerine vs.
Eşinin ailesi nekadar iyi olursa olsun yinede insan kendi evini arıyor sanırım. Bazen keşke kendi evim olsaydı diye düşünüyorum...
Eşim de bende çalışıyoruz ev alabilmek için eşim kiraya çıkmak istemiyor neden kira ödeyelim boşa diye. Ev çok büyük rahatlık konusunda şikayetim yok ama çok kalabalık bir aileler gelen giden bitmiyor bende alışık olmadığım için beni yoruyor hem çalış hem misafir. Eşimin kardeşleri de çok gelip gidiyorlar hepsi ayrı yaşıyorlar bizden.
Eşim cocuk istiyor şimdi yaşımız 24 ama ben kendimi hazır hissetmiyorum kendi evimin olmasını istiyorum ki kafama gore bebek odası hazırlayım misafirlerim ve ailem rahat gelsin gitsin. Ev alacak kadar paramız yok daha ve kaynanam sürekli evin olunca çocuk yap diyor sanki istemiyor gibi. Yardım edeceklerini söylüyorlar ama şuan para yok dıyorlar çünkü obur çocukların evlerini almalarına yardım ettiler. Bana sürekli çalış paranızı biriktirin evınızı alın dıyorlar. Eşim onları takmıyor zamanı gelince alırız evimızi diyor ve çocuk istiyor. Kendi ailemde biraz baskı yapıyor helede annem çok istiyor ilk torunu olacağı icin.
Sizce bebek düşünmek için evimizi almayı bekleyelimmi? Ben şuan istemiyorum çünkü işi bırakmak zorunda kalırım ve ev alma surecimiz dahada uzar.
Tavsıyelerınızı bekliyorum okuduğunuz icin teşekkür ederim!

Eşim cocuk istiyor şimdi yaşımız 24 ama ben kendimi hazır hissetmiyorum kendi evimin olmasını istiyorum
Nokta,
Siz önce hazır hissetmelisiniz.
Bebek rızkıyla gelir' sözündeki rızk anne memesindeki süttür, yoksa bu kadar sefil insan olmazdı hayatta.
Önce kendi ayaklarınızın üstünde durun çekirdek ailenizle
Sonra bebek hayırlısıyla gelir

Vallahi biz kiradayız ama bebeğimizi bekliyoruz. Bu devirde ev almak çok zor artık. Eşimin köyde bir evi var kendisine ait yazlık tarzı hafta sonları oraya gidiyoruz ilerde de burdan çıkarsak orda oda yapmayı düşünüyorum bebeğime oraya taşınırsak. Şimdilik bu kirada oturdğmz evde oda yapmayı düşünmüyorum. Hakkınızda hayırlısı olsun. Bu arada yaşınız da gençmiş şimdi gördüm. Ne zaman hazır hissederseniz o zaman düşünün

Cocuklarina ev almalari icin yardim eden kayinvalide. Var mi gercekten boyle insanlar ya bizimki de borc ustune borca soktu.

Bence biraz daha bekleyebilirsiniz dusunceniz mantikli, kalabalik yasamaktan rahat edebileceginizi sanmiyorum bende. Esinize bu durumu guzel bi dille izah edebilirsiniz.

Kayınvalidenizin evinde yaşamakla ilgili bi sorununuz yoksa çocuk yapın o sırada ev için gerekli parayı biriktirirsiniz hem çalışırsanız da çocuğa bakarlar belki. Ayrı eve çıkma isteği ağır basıyorsa çocuk fikrini bir kaç yıl erteleyip kendi evinize geçin.

Ev ev üstüne olmaz ama sizinki olmuş ve halinizden memnunsunuz
Ben sizin yerinizde olsam evliligimede güveniyosam cocuk yapardım,kv ile bakardınız ohh ne güzel
Bazen duşa girip yarım saat cıkmak istemiyorum yada wc de rahat rahat oturmak ama olmuyo,fakat sizin bebek oldugunda bunları yapabilecesiniz:)

İlla ev almak zorunda da değilsiniz, kiraya da çıkabilirsiniz ikinizde çalışıyorsunuz ve henüz çok gençsiniz.

Çocuk için esinizin ,annenizin istemesi yeterli değil esas sizin ne istediğiniz önemli.

Ev alarak yada kirada kendi evinizde kendi düzeninizde çocuk sahibi olmak en mantıklısı.

Kayınvalidenize bırakın izinden sonra bebeği çalışmaya devam edin. Millet aç iş arıyor siz elinizdekini kaybetmeyin. Ve çocuğu önce yapın tabi evliliğinizden eminseniz. Erteledikçe bebek daha zor oluyor. Ayrıca ev kredilerinin durumu ortada uzun bi süre bu ekonomide kredi çekilip ev alınmaz. Zarar edersiniz. Böyle bir süre idare edin bebek doğar büyür. O sürede ekonomi biraz daha iyi olur(umarım).

Ev al ilk önce borç hafifleyince çocuk yap. Çocuk çok masraflı oluyor Hastaneden çıkıp eve gelinceye kadar biz bin lira harcadık 9 ay önce doğum yaptım.

Siz ne istiyorsunuz ? Memur musunuz yoksa özelde mi çalışıyorsunuz? Yani demek istediğim kritiginizi yapın onceliklerinizi belirleyin ona göre ilerleyin . Belli bir miktar birikmiş varsa 0.98 faizli konutları inceleyebilirsiniz . Hangi ilde olduğunuz da önemli bazı illerde birikimle bev alınabilir ama İstanbul gibi bir ilde kredisiz ev almak imkansız gibi birşey. Eğer benim tek sorunum gelen gidenin kalabalığı olsaydı yani kv kp sorunum yoksa bir süre daha idare edebilirdim gibime geliyor çünkü evde huzur benim için herşey demek. Ayrıca en önemli tavsiyemse bebek için kararınızı erteleyecek bile olsanız dr gidin genel kontrollerinizi yaptırın eğer bir sorunu yoksa inşallah yoktur gönül rahatlığıyla erteleyebilirsiniz.
Ben bebek meselesini derin bir ekonomik sorun yoksa maddi unsurlara baglamiyorum. Bir buçuk yıllık evliyim ilk yılımızı doldurduktan sonra dedik ki biz birbirimizi artık çok iyi anlıyoruz bir sürü heycan yaşadık yeni yerler kesf ettik güzel anılar biriktirdik birbirimiz için doğru insanlar olduğumuz kanaatine vardık. Ekonomik olarak çok uygun şartlara sahip degildik ama evliliginizin temellerinin sağlam olduğuna kanaat getirdik çok zor durumda değildik ama rahattik da denemez yine de düşününce ikimizinde içi ısındı. Şuan hamileyim . Onceliklerinizi siz belirleyin ayrıca bebeğiniz doğduğunda kesinlikle ailelerinizin desteğine yardımına ihtiyaç duyacaksınız .

herkes ılla ev sahıbı olmak zorunda degıl kı ?
esımle bende ılk 3 sene kirada oturduk ev almamız ımkansız gıbı duruyordu hıc aklımızda yokken kıradayken 2 yasında cocugumuz varken ev sahıbı olduk

kendı yagınızda kavrulmalısınız ev ustune ev olmaz cocuk olunca kayınvalıdenın evınden hıc cıkamazsınız soyleyeyım sıze

once ev

Eşim de bende çalışıyoruz ev alabilmek için eşim kiraya çıkmak istemiyor neden kira ödeyelim boşa diye.
Hmm acaba neden, evlendiğiniz ve ayrı bir eviniz olması gerektiği için olabilir mi? Hani evli insanlar hep böyle yapıyor ya...
Eşiniz de az uyanık değil.

Benim sahsi fikrim ev al biran evvel ev icin para biriktirmekten daha iyi bi adim olur. Biran evvel borcunu odemeye azaltmaya baslamis olursun. Hem bosa kira odemiyor olursunuz hemde kendi ayri evinize cikmis olursunuz. He su da var isterseniz bi sure aldiginiz evi kiraya da verebilirsiniz o da destek olur odeme asamasina. Yasiniz genc kesinlikle kiralar neredeyse kredili alinan bir ev taksiti kadar olmusken onceligi bir an evvel eve verin, evliliginizi yasayin basbasa anlariniza bi doyun . Cocuklu evre de bambaska duygular tabi ama bidaha geri donusu yok . O da olur vakti gelince insallah . Ama evden once cocuk olursa e v isi uzar yada cikmaza girebilir

Önce ayrı eve çık. Ayrı eve çıkınca bebek yapacağını söyle. Ayrı ev gibisi yoktur. Ne kadar iyi olsanız da fazla samimiyet tez ayrılık getirir. Atalarımızı dinlemek gerek. Ev üstüne ev olmaz. Birsuru atasözü söyleyebilirim. Burada tecrübe konuşuyor önce ayrı ev sonra da bebek. Eşine söyle, ayrı eve çıkar çıkmaz yapabiliriz kira bile olsa başbaşa kaldığımız evimiz olmadan yapmak istemiyorum de. Lohusa ve hamile depresyonları meşhurdur. Kendi evinde olmadan bunları atlatmam zor Askim de. Ikna et evine cik. Kira da olsa ayrı eve çıkmalısın.

Bizimki de eşimin arabasını peşinat sayacaktık zaten evde benim Arabamız ve eşimin de şirket aracı vardı

Arabayı peşinat yapacağımızı duyunca araba anahtar ve ruhsatını 3 sene sakladı

Sonra eşim olay çıkarınca geri verdi
Biz de aracı satıp peşinat yapıp evimizi aldık
Ayda 3 bin tl kredi ödeyeceğiz 10 sene

Kv dem biz destek olduk iyi ki almışız evinizi annecim diyor

Eşimin olanı alıp geri verince destek oldu oldular
40 yaşındayız
Salak sanıyorlar bizi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…