olumlu düşünce ve nefes

canım çok sevindim sizin adınıza. Allah yardım etmiş. siz de zor günler geçirmişsiniz gerçekten.
inşallah nişanlın yanına gelir de bir daha hiç ayrılmassınız.
biz de ayağa kalkmaya çalışıyoruz.
benim nişanlımında durumu iyiydi. babasıyla müteahhitlik yapıyorlardı.
ama baba annesiyle ayrı ve başka bir bayanla evli.
fakat nişanlımın babasıyla çok sorunları vardı. babası sürekli eziyordu onu.
oğlu ne yapsa beğenmiyordu doğal olarak beni de beğenmemiş.
halbuki herkesin beğendiği biriyim. kıskançlık mı diyim hasetlik mi bilmiyorum.
aileme bile laf söylemiş ki ailem merhametli kötülük düşünmeyen melek gibi insanalrdır.
bize tavır aldı babası. sebebi de nişan yapıcağımız zamanı ona sorduk ama yeri biz nişanlımla beğendik diye. onun istedikleri olsun istedi.
benim nişanım da olaylı oldu yani. sonuç olarakk nişanlım işi bıraktıı.
babası da nişanımzıa gelmedi.
şimdi görüşmüyorlar. nişanlım param yok ama huzurum var artık diyorr. buna da çok şükür.
şimdi iş görüşmelerine gidiyor. elbet bir işe giricek. umudumuzu hiç kaybetmiyoruz. Allah büyüktür.
senin de nişan hikayeni duymak isterim canım.

cnm herkesin hayatı bazı zorluklarla ilerliyor değil mi?herkes bazı güçlükleri aşmaya çalışıyor,bazıları da aşamıyor ve hayatını kendine eziyet hale getiriyor.cnm evet gerçekten hassas bir konunun muhatabı olmuşsun.ama işte babası demek ki böyle bir insan.değişmez.kaç yaşına gelmiş biri.ben bazen düşünürüm insanlar hep dünyayı değiştirmek ister.ama kimse kendini değiştirmek istemez.babanın micazı da bu demek ki..tatlım sana tavsiyem çevremden ve kendi ablamdan hep bunu gördüm.baba ve oğulun ilişkisine iyide ilerlese kötüde ilerlese müdahale etme tatlım..çünkü her insan kendine yakışanı yapar cnm.kalite asla tesadüf değildir.sen kalitenden ödün verme güzel arkadaşım.seni çok iyi anlıyorum ama hayat böle bir şey işte demek ki..doğru ve yanlışları ayırt edebilmemiz için yaşamalıyız bunları..çok insan tanıyorum bardağın boş tarafını gören..hatta bunu görmeyi marifet sanıp adına da GERÇEKÇİLİK diyen.sevgili kayınpederinin hayata karşı tutunabileceğimiz yerlerin farkında olmakla,umut kırmayı birbirinden ayırt edebilmesi dileğiyle..

evet canim. :)
ben nisanlima şöyle dedim babannla gorusmek istersen de ben yokum artik dedim. o da haklisin diyo. arkamdan cok kotu sozler soylemis. zaten genelde kimseyi begenmeyen bir insan oldugunu sotluyor nisanlim.
boburlenme padisahim senden buyuk Allah var lafi tam ona uygun.

Rüzgarı dilediğim gibi değiştiremem
ama...
Yelkenlerimi ayarlayabilirim daima...
Varmak için istediğim limana..........

oh oh aman ne güzel dualar bunlar kahvelerimiz sütlü olsun denize karşı olsun bide,çekiştirip duralım hayatı ordan burdan. duamdasın herdaim huzurun daim olsun

Bir ortamda morel bozucak bir konu olduğu zaman bunu hemen yüz ifademe yansıtıyorum bundan nasıl kurtulucam bilmiyorum.

Geçenlerde nişanlımın ailesinin ortamında böyle bir olay oldu ve ben morel olarak yıkıldım ister istemez yansıttım ve çevremdeki herkes bunu anladı. Ben kimsenin yanında güçsüz olmak istemiyorum herşey rağmen kimsenin morelimi bozmasına engel nasıl olabilirim.

o anda o ortamdan kısa bir süreliğine uzaklaş canım.
ben de çok bozulursam suratım bozulur.
insanlık hali ne yaparsın işte.

tatlım aynı şeyleri inan hepimiz yaşıyoruz.bende de aynı sorunlar oluyor.geçenlerde nişanlım ve ailesi ile beraber vakit geçirdik.sonrasında evlere dağılıyorduk.nişanlım da bize gelecekti.nişanlımın ailesinin evinin önünde indik.vedalaşıyoruz.kayınvalidem tutturdu sen neden eve gelmiyosun.ben seni merak ederim.kaçta gelirsin.beraberdiniz ya dedi.ve bende ordayım.bozuldum.ama asla belli edermiyim.ben güzelce vedalaştım.arabaya bindik eltimlerle devam ediyoruz beni bırakacaklar.yine hiç belli etmedim.bu onun annesiyle kendi arasındaki sorun.nişanlım görmüyor mu?bide ben neden vay şöyle dedi vay böyle dermiyim.beklentilerinizi en aza indirirseniz daha farklı olacak gerçekten.ben elimden geldiğince bir şey takmıyorum kafama.sonra eve geldik.ben yine bir şey olmamış gibi davranıyorum ama böyle bi mahsunlaştım.nişanlım hemen yanıma geldi kırıldın,alındın sen dedi.yok dedim.sen arada kalma ben o zman üzülürüm dedim.ve bana öyle şeyler söylediki sevgilim kendimi kraliçe sandım valla.boşver cnm benim.insan üzdüğü kadar üzülür.sevindirdiği kadar sevinir.sen kimseyi üzme.nişanlını bile.heleki aranızda yada ailesi ile gelişen durumları kimseye yansıtma.ama kafanada takma.gül geç.unut gitsin.emin ol kazanan sen olursun.

Düşün… Kim üzebilir seni senden başka?
Kim doldurabilir içindeki boşluğu sen istemezsen?
Kim mutlu edebilir seni, sen hazır değilsen?
Kim yıkar, yıpratır seni sen izin vermezsen?
Kim sever seni, sen kendini sevmezsen?
Herşey sende başlar, sende biter…
Yeter ki yürekli ol, tükenme, tüketme,
Tükettirme içindeki yaşama sevgisini…
Hep hatırla: “Çaresizseniz, Çare “SİZSİNİZ”…

sağol canım paylaştığın için.
bu tarz sözler bana güç veriyor biliyorsun.
içimizdeki yaşama sevgisini canlı tutmamız lazım gerçekten.

Banada böyle birşey oldu oturuyorduk istemediğim birşey söylendi çok fena sinirlendim kırıldım surat yaptım. Nişanlım sonra arada bırakıyorsun beni dedi ve buna daha da üzüldüm ama bu bana bir ders oldu birdaha Yapmıycam ne olursa olsun gülüp geçicem. Şimdi aramızda soğuk yeller esiyor hafifde olsa durumu toparlamaya çalışıyorum.

Ne güzel söylemişsin. Bende senin yaptığın gibi yapmaya gayret göstericem ve herzaman güleryüzlü olucam canım sıkılsada gülüp geçicem.

Tşk ederim....yazdıkların için.

Gul ki ne dusundugunu bilmesinler...

İnan benm her işim hemen olmuyor her konuda böyle. Oluyor bazen mucize diyorum o derece.

Ama şükürler olsun herşeye...

canım düşünce şeklini düzeltmelisin. ne dersen o olur.
demelisin ki benim her işim kolay olur. evrene bu mesajı vermelisin ki gerçek olsun.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…