olumlu düşünce ve nefes

İnan benm her işim hemen olmuyor her konuda böyle. Oluyor bazen mucize diyorum o derece.

Ama şükürler olsun herşeye...
cnm inan bende öyleyim.hiç bir işim zahmetsiz olmazdı.ne kadara şansızım dersim hep.okul hayatım,nişalımla hayatım,hep zor oldu.zor derken her istediğim hemen olmazdı.zaman harcardım,deli gibi isterdim.ama aslında öyle değilmiş.zahmet çekerek elde ettiklerim daha bir kıymetli benim için.belki bunu anlamam için bu böyleydi.ben bunu çok sonra anladım.rabbim biliyor kolay elde ettiklerimi hor kullanacaktım belki.bu nedenle böyle.hala bir şeyler için uğraşıyorum.ama artık eskisi gibi şansızım demiyorum.ben istersem yaparım diyorum.hatta çok basit bir örnek dışardan bir üniversite daha okuyorum.bitirmek istiyorum ısrarala ama 3.sınıfta takıldım.3.sınıfta 3 senem.geçemiyorum.bu sene dedim yapacam ben bunu.taktım.ders çalışmıyorum desem her sene çalışıyorum.kitap yüzü açmadan geçenler var.ama ben geçemedim bir türlü.bu sene yapacam dedim inandım.notlarım açıklandı dün 81,87,50.nasıl sevindim.inancımızı kaybetmemek lazım.ben belkide olmuyor diye bırakadabilirdim.yapmadım.dua ettim inandım.benim hayatımda hep yaptığım ve yapmaya çalıştığım inanmak,dua etmek,olumlu düşünmek...

ne güzel.

Olumlu düşünelim ve herşey güzel olsun.

26 yaşımdayım cnm.çalışıyorum ve hatta sana şuan iş yerimden yazıyorum.sen ne yapıyosun cnm?çalışıyor musun?yarışmacı arkadaşlara başarılar dilerim
kolay gelsin canım. 29 yaşındayım. izmirden katılıyorum. :)
yüksek lisans mezunuyum fakat çalışmıyorum ev kızıyım.

İnş. hepimizin her istediği en güzel şekilde olur.

Bazen taşa takılıp düşsekde ayağa kalkmayı bilmeliyiz.

Hayat kısa ve yorucu.
Hayatı en eğlenceli hale getirmek bizim elimizde! zor olasada yapmalıyız....

Sana çok basit bir temel gerçeği hatırlatarak başlamak istiyorum.Bugüne kadar yaptığın şeyleri yapmaya devam edersen, bugüne kadar sahip olduğun şeylere sahip olmaya devam edeceksin. Başka bir şey bekleme !

Eğer farklı şeylere sahip olmak istiyorsan, farklı şeyler yapmalısın. Tekrar tekrar aynı şeyi yapıp, farklı sonuçlar beklemek... İşte bu kişisel gelişimde deliliğin tanımı olarak bilinir!

Daha önce hiç duymuş muydun?

Bizler hareket kabiliyetlerimizi kısıtlayıp, bir alana sıkıştırmak zorunda değiliz. Ne de olsa yaşadığımız çağ tam anlamıyla bir “ALTERNETİFLER ÇAĞI”.Bu açıdan bakıldığında günümüz insanının ne kadar şanslı olduğunu bilmem söylemeye dahi gerek var mı?

Şu sözü daima hatırla: “ilerlemenin motoru, risk almaktır”.Eli kolu bağlı, çaresizlik içinde oturmak risk almak değildir. Onun adı olsa olsa tembellik olabilir.

Risk almaktan korkmayan kişi gün gelir “Değirmen taşının altından diri çıkar” Risk almaktan korkansa başkalarına göre var olmaya, başkalarına bağımlı olmaya mahkûmdur.

Kaplumbağaya dikkat et!

Ancak kafasını çıkartıp risk aldığında ilerleyebiliyor.

James B.Conont

BAYRAM TAŞCI

NLP MASTER PRACTİTİONER

KİŞİSEL GELİŞİM UZMANI

YAZAR

info@bayramtasci.com

BAYRAM TAŞCI | Nlp Master Practitoner | Kişisel Gelişim Uzmanı | YAZAR

Küçücük omuzlarında sorumlu olduğu hayatların ağır yüklerini taşıyan canlar, yüce Yaradan hiçbir kuluna taşıyamayacağı yük yüklemez, ancak yaşam yolunuzda seçmiş olduğunuz insanların sorumluluklarını yüklendiyseniz ve yüklerin altında ezildiğinizi hissedip canından bezme durumuna geldiyseniz lütfen ağır gelen yükleri varlığınızın sahibi yüce Yaradana teslim etmeyi seçin ve uygulayın..Yaradan kudreti sonsuz olandır teslim ettiğiniz yükleri sizden alacak ve rahatlayacaksınız, inanç, iman, tevekkül sahibiyseniz teslimiyeti de bilmelisiniz..Yaradana teslimiyet, boyun büküp acziyet içinde oturup ağlamak değildir asla..Yaşamınızı idame ettirecek yol ve yöntemleri seçip kararlar almalısınız, aldığınız kararlar doğrultusunda kapıları çalmalısınız ki açılsın..Siz üstünüze vazife olanı yapın kapıları çalın ki sizin için hayırlı kazançlı olanlar Yaradanın görünmeyen yüce elleriyle açılsın..İnsanlar bilinçli ya da bilinçsiz seçimlerini yaşarlar, çekim yasası devreye girer düşünerek ya da düşüncesizce dile getirdiğimiz her ne varsa yaşamamıza çeker ve yaşarız..Her ne hal ve inanç içinde olursak olalım merhameti ve şefkati sonsuz olan yüce Yaradan teslim ettiğimiz her sıkıntımızı sonsuz sevgiyle alır ve bize nefes almanın güzelliğini yaşatır..Her uyandığımızda görmenin, yataktan kalktığımızda yürüyebilmenin ne büyük bir zenginlik olduğunun farkında olabilsek, ömrün bir ayağını öbürünün yanına getirebilme garantisizliğinde sadece bir nefes olduğunun farkında olabilsek hiç şikayet etmeden ne getirirse getirsin yaşam bize şükürle yaşamanın keyfine varabiliriz...
alıntı..

kimseye gereğinden fazla değer verme ki, canın acımasın...kimseyi de gereğinden fazla kırma ki vicdanın sızlamasın...:103:

Günaydın...

Yine döktürmüşsün canım ne güzel yazmışsın öyle tamda bu aralar sıkıntılı zamanlarımda bana hitap ediyor yazdıkların.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…