olumlu düşünce ve nefes

Düşünceleriniz, Eylemleriniz , Kaderiniz.

Düşünceleriniz, eylemlerinize; eylemleriniz kaderinize dönüşür.

Olumlu düşünceniz kaderinizi de olumluya çevirir.

Bir yerde okudum bu yazıyı. Ne güzel söylemişler.

Sana çok basit bir temel gerçeği hatırlatarak başlamak istiyorum.Bugüne kadar yaptığın şeyleri yapmaya devam edersen, bugüne kadar sahip olduğun şeylere sahip olmaya devam edeceksin. Başka bir şey bekleme !

Eğer farklı şeylere sahip olmak istiyorsan, farklı şeyler yapmalısın. Tekrar tekrar aynı şeyi yapıp, farklı sonuçlar beklemek... İşte bu kişisel gelişimde deliliğin tanımı olarak bilinir!

Daha önce hiç duymuş muydun?

Bizler hareket kabiliyetlerimizi kısıtlayıp, bir alana sıkıştırmak zorunda değiliz. Ne de olsa yaşadığımız çağ tam anlamıyla bir “ALTERNETİFLER ÇAĞI”.Bu açıdan bakıldığında günümüz insanının ne kadar şanslı olduğunu bilmem söylemeye dahi gerek var mı?

Şu sözü daima hatırla: “ilerlemenin motoru, risk almaktır”.Eli kolu bağlı, çaresizlik içinde oturmak risk almak değildir. Onun adı olsa olsa tembellik olabilir.

Risk almaktan korkmayan kişi gün gelir “Değirmen taşının altından diri çıkar” Risk almaktan korkansa başkalarına göre var olmaya, başkalarına bağımlı olmaya mahkûmdur.

Kaplumbağaya dikkat et!

Ancak kafasını çıkartıp risk aldığında ilerleyebiliyor.

James B.Conont

BAYRAM TAŞCI

NLP MASTER PRACTİTİONER

KİŞİSEL GELİŞİM UZMANI

YAZAR

info@bayramtasci.com

BAYRAM TAŞCI | Nlp Master Practitoner | Kişisel Gelişim Uzmanı | YAZAR

merhaba canım...

yazının ilk kısmına katılıyorum.. ama risklerle ilgili kısmına artık katılamıyorum...

yapım gereği midir, adrenalini sevdiğimden midir...riske çok girdim.. ama en son 2009 yılında tövbe ettim

artık hayatımda ne risk istiyorum, ne de riskle ilgili bir şey duymak istiyorum. bunların hepsinin de hikaye olduğunu düşünüyorum.

biraz geç de olsa şunu anladım ki riske girmeyen insanlar girenlere göre daha mutlu.. ben bunu çok geç anladım. keşke 10 hatta 20 yıl önce anlasaydım.

ama özellikle "Eğer farklı şeylere sahip olmak istiyorsan, farklı şeyler yapmalısın. Tekrar tekrar aynı şeyi yapıp, farklı sonuçlar beklemek... İşte bu kişisel gelişimde deliliğin tanımı olarak bilinir!" sözü günün sözü diyebilirim:))) çok çok doğru...

yine de farklı şeyler yapayım derken çok riske girmeyin derim:))))

Düşünceleriniz, Eylemleriniz , Kaderiniz.

Düşünceleriniz, eylemlerinize; eylemleriniz kaderinize dönüşür.

Olumlu düşünceniz kaderinizi de olumluya çevirir.

Bir yerde okudum bu yazıyı. Ne güzel söylemişler.

evet gerçekten çok güzel söylemişler.aslında tüm bunları hepimiz biliriz.ama birisi böyle bam diye söyleyince gerçekten anladığımızı eyleme dönüştürmeye çalışırız.insan kendi kendinin doktoru olmalıdır bence.psikolojim bozuk deyip tonlarca ilaç kullananlar var hayatımızda.ne kadar üzülüyorum hayatın manasını kavrayamadıkları için.ruhun tedavisi ilaç olabir mi.insan üzülünce bir hap onu mutlu edebilir mi?ben inanmıyorum arkadaşlar.hayatta herkesin yolu iyilikten ve güzellikten geçmelidir.bu yolda yürüyenler hayatını gerçekten doğru yaşayan kişidir.ben hep buna inanmak istiyor ve inanıyorum.ve herkesi burada hep iyi düşüncelere sahip olmaya çağırıyorum.:79::80::81:

merhaba canım...

yazının ilk kısmına katılıyorum.. ama risklerle ilgili kısmına artık katılamıyorum...

yapım gereği midir, adrenalini sevdiğimden midir...riske çok girdim.. ama en son 2009 yılında tövbe ettim

artık hayatımda ne risk istiyorum, ne de riskle ilgili bir şey duymak istiyorum. bunların hepsinin de hikaye olduğunu düşünüyorum.

biraz geç de olsa şunu anladım ki riske girmeyen insanlar girenlere göre daha mutlu.. ben bunu çok geç anladım. keşke 10 hatta 20 yıl önce anlasaydım.

ama özellikle "Eğer farklı şeylere sahip olmak istiyorsan, farklı şeyler yapmalısın. Tekrar tekrar aynı şeyi yapıp, farklı sonuçlar beklemek... İşte bu kişisel gelişimde deliliğin tanımı olarak bilinir!" sözü günün sözü diyebilirim:))) çok çok doğru...

yine de farklı şeyler yapayım derken çok riske girmeyin derim:))))

tatlım risk almamak için artık tövbeliyim demişsin.biraz açabilir misin?neler yaşadın?

Ne zaman şeytan vesvese verse düşüncelerime hemen toparlıyorum kendimi senin söylediklerin geliyor aklıma:KK16:

Ne zaman şeytan vesvese verse düşüncelerime hemen toparlıyorum kendimi senin söylediklerin geliyor aklıma:KK16:

evet evet çok doğru yapıyorsun cnm benim.aklına kötü şeyler gelince hemen şeytan gitt başımdan de.ve kendini olumsuz düşüncelerin tam tersi olan şeyleri düşünmeye zorla.cnm sana bir şey anlatayım.ben nişanlanmadan önce sevgilim ailesi ile hiç tanışmadım.ama onlar evde yokken onlara giderdim.kaşıkları hep ikinci çekmeceye koyardı.bende hep birinciyi açardım.sevgilime dönüp derdim ki tatlı kayınvalideme söyle bunları birinci çekmeceye alsın.ben zorlanıyorum yaa derdim.her seferinde gülerdik.sonra ben nişanlandım ve o evde onlar varken iş yapmaya başladım.ve inan aynı şeyi yaşadım.anneciğim dedim ben zorlanıyorum hep birinci çekmeceyi açıyorum.ertesi gün gittim.tesadüfen gördüm değiştirmiş birinci çekmecye almış.güldüm sevindim.basit ama ben yaşadım bunu.hayatımda olası istediğim şeyleri ben çağırırım.bunu unutma..

tatlım risk almamak için artık tövbeliyim demişsin.biraz açabilir misin?neler yaşadın?

çok uzun canım yaaa...hangi birini anlatayım..

ama vallahi de billahi de risk almak sanıldığı kadar iyi bir şey değil...

ben de hep tıpkı yazıdaki gibi olacak sanıyordum..
şimdi hayattan yaşamak korkar hale geldim...

o eski deli dolu, capcanlı ben öldü...şimdi tırsak, korkak, yoğurdu bile üfleye üfleye bir hal olan biri oldum..

evet evet çok doğru yapıyorsun cnm benim.aklına kötü şeyler gelince hemen şeytan gitt başımdan de.ve kendini olumsuz düşüncelerin tam tersi olan şeyleri düşünmeye zorla.cnm sana bir şey anlatayım.ben nişanlanmadan önce sevgilim ailesi ile hiç tanışmadım.ama onlar evde yokken onlara giderdim.kaşıkları hep ikinci çekmeceye koyardı.bende hep birinciyi açardım.sevgilime dönüp derdim ki tatlı kayınvalideme söyle bunları birinci çekmeceye alsın.ben zorlanıyorum yaa derdim.her seferinde gülerdik.sonra ben nişanlandım ve o evde onlar varken iş yapmaya başladım.ve inan aynı şeyi yaşadım.anneciğim dedim ben zorlanıyorum hep birinci çekmeceyi açıyorum.ertesi gün gittim.tesadüfen gördüm değiştirmiş birinci çekmecye almış.güldüm sevindim.basit ama ben yaşadım bunu.hayatımda olası istediğim şeyleri ben çağırırım.bunu unutma..

Ne kadr güzel.

Haklısın cnm neyi çağırırsak o gelir bize.
Tatlı dil güleryüz eğer karşıdaki de anlıyorsa bunu herzaman kapı açar.....

Hayat bir aynadır. Siz ona gülümserseniz, o da size gülümser.

keşke dediğin gibi olsaydı...

ben hayata gülümsedim, hayat bana "ne gülüyorsun!" diyip çaktı tokadı... sonra bir daha kalktım yine gülümsedim yine aldım ağzımın payını...

artık "kötümser deneyimli iyimserdir" sözü benim için söylenmiş diyorum...

Ben hayata gülümsedim, hayat bana "ne gülüyorsun!" diyip çaktı tokadı... Sonra bir daha kalktım yine gülümsedim yine aldım ağzımın payını...

Artık "kötümser deneyimli iyimserdir" sözü benim için söylenmiş diyorum...

çok yanlış düşünüyorsun tatlım

ben hayata gülümsedim, hayat bana "ne gülüyorsun!" diyip çaktı tokadı... sonra bir daha kalktım yine gülümsedim yine aldım ağzımın payını...

artık "kötümser deneyimli iyimserdir" sözü benim için söylenmiş diyorum...

Hayatının bir döneminde baya hırpalanmışsın. Ama inan her döneminde böyle olacak die korkma bence.
Hayat süprizlerle dolu yalnızca sen bu süprizlere kapı açabilirsin.

Demekki yaşanması gerekiyormuş ve yaşamışsın. Her şerde bir hayır vardır.
İnanırsan herşey güzel olacaktır.

neler yaşadığını tam olarak bilemediğim için yorumlarımda kısıtlı kalıyor.belki yaşadığın şeylerde senin göremediğin başka şeyler vardı cnm.neden kötümser oluyorsun kii.şeytan tamda bunu yapmak ister aslında.sen ona uyanlardan olma.aklını ve kalbini ferah tut.

Son düzenleme:
eski bir iyimserim sadece...

inşallah yanlış düşünüyorumdur.. o kadar istiyorum ki bu konuda yanlış düşünüyormuşum diyebilmeyi...[/QUOtam olarak
neler yaşadığını tam olarak bilemediğim için yorumlarımda kısıtlı kalıyor.belki yaşadığın şeylerde senin göremediğin başka şeyler vardı cnm.neden kötümser oluyorsun kii.şeytan tamda bunu yapmak ister aslında.sen ona uyanlardan olma.aklını ve kalbini ferah tut.

katılıyorum sana...

aslında bu yaşadıklarım beni o kadar olgunlaştırdı ki...(hatta yaşlandırdı)

kendimi daha iyi hissettirdiği için her gün 1000 tane ya latif 100 tane salavat-ı fatih okuyorum...

bu dualar olmasa aklımı kaçırırdım zaten..bir de namaz çok iyi geliyor:)))

not: ama siz yine de risk almayın

katılıyorum sana...

kendimi daha iyi hissettirdiği için her gün 1000 tane ya latif 100 tane salavat-ı fatih okuyorum...

Bana da huzur veren tek şey namaz ve dua...

katılıyorum sana...

ay tatlım çatlattın beni.risk almayın derken tam olarak neyden bahsediyorsun?açıkca yazar mısın zahmet olmazsa.ayrıca sadece olgunlaştın.yaşlanmadın.:80:

katılıyorum sana...

ay tatlım çatlattın beni.risk almayın derken tam olarak neyden bahsediyorsun?açıkca yazar mısın zahmet olmazsa.ayrıca sadece olgunlaştın.yaşlanmadın.:80:

benim yazdığım mesaj sankisi başkası yazmış gibi görünüyor.. :)))

benim aldığım riskler genelde işle ilgiliydi... bir kaç tane de özel hayatımızı ilgilendiren riskler vardı..

işle ilgili aldığım riskler yüzünden o kadar kötü durumlara düştüm ki anlatamam...

şimdi bir riskin daha arifesindeyim.. bu riski alman lazım diyor içimin bir yanı.. diğer yanı da "salak mısın kızım otur oturduğun yerde" diyor...
nasıl bir korkak oldum ben yaaaa!!!! bir ara tek başıma dışarı bile çıkamıyordum.. telefonlara bakmıyordum, kimseyle konuşmuyordum... şimdi biraz daha iyiyim

:KK55:
benim yazdığım mesaj sankisi başkası yazmış gibi görünüyor.. :)))

benim aldığım riskler genelde işle ilgiliydi... bir kaç tane de özel hayatımızı ilgilendiren riskler vardı..

işle ilgili aldığım riskler yüzünden o kadar kötü durumlara düştüm ki anlatamam...

şimdi bir riskin daha arifesindeyim.. bu riski alman lazım diyor içimin bir yanı.. diğer yanı da "salak mısın kızım otur oturduğun yerde" diyor...
nasıl bir korkak oldum ben yaaaa!!!! bir ara tek başıma dışarı bile çıkamıyordum.. telefonlara bakmıyordum, kimseyle konuşmuyordum... şimdi biraz daha iyiyim

hayatımız elbette güllük gülistanlık ilerlemiyor.benimde çok dibe battığım dönemler oldu.olmadı değil.olur dediğim şeyler olmadı,olmaz dediklerim oldu.hayat bazen kötü süprizlerle sınar bizi.olacaktır.doğaldır.ama ben hep çok ağladığımda sonrasında çok güleceğime inandım hep.kapanan kapıları açmaya zorladım.açamadıklarımı bırakıp yenilerin karşıma çıkacağına inandım.korkmadım.hep geleceğin daha güzel olacağını hayal ettim.yaşadıklarımdan ders aldım.daha temkinli davranmaya başladım.insanlar önce tanıyıp sonra güvenmeye karar verdim.çaresiz hissetmedim kendimi hiç.çünkü çaresizlik korku yaratır.ve bu korkuların çoğu kendi düşünce ve hayallerimizin ürünüdür.buna inandım.allaha sığındım.bu hayatı en doğru olan şekilde yaşamaya çalıştım ve çalışıyorum.özel hayatımla ilgili riskler demişsin.ah tatlım ben öyle riskler aldım ki özel hayatımla ilgili nişanlımla kavuşmak için ailemde devrim yaptım.ama şunuda unutma insan seçimlerinin toplamıdır.bir insan neyi seçiyorsa onu yaşar.seçtiğin şeyleri çok düşünüp ondan sonra karar vermek gerekir.ve verdiğin karardan korku,şüphe ve endişe duymamak gerekir...ben hep buna inandım.

X