olumlu düşünce ve nefes

bunun okadar geniş bi açıklması var ki.
Sana sadece şunu söylemk istiyorum sakın ama sakın bu düşüncelere kapılma.
Şeytan seni türlü oyunlara kötü düşüncelere karamsarlıklara inandırıp hayatını mahvetmek istiyo.
Bi kere hiç bir şeyi çocuğunu dahi Allah tan çok sevmiceksin.
Onsuz yaşayamam demiceksin.
Hiç birşeye sahip değiliz biz.
Tevekkül ediceksin.
Ve herşeyi Allah ın sana yazdığı kadere inananarak yaşıcaksın.
Sen istersen hiç evden çıkma ölüm seni bulamıcakmı?
Biz her an ölüme aday insanlarız yaşayan tüm canlılarda öyle.
Bu hayatını yıkmak niye?
Karamsarlık niye?
sen sadece duanı edip gereğini yaptıktan sonra Allaha bırakıcaksın kendini.
Bak ben obsesiftim takıntı hastalığım vardı.
Neden biliyormusun senin anlattığın sebepten dolayı.
Bu konuda okumadıüım yazı kalmamıştır.
Doktorlara gittim vs bi sürü şey.
Hayatımı kendi ellerimle mahvettim.
Ve bu tarz hayatlar yaşayan insanların hikayelerini okudum.
Sana bu tecrübelerimle veriyorum bu tavsiyeleri.
Ne derler yılanın başını baştan eziceksin.
Sakın kapılıp gitme bu düşüncelere.
Herşey kader.
Herşey güzel.
Bunu sakın unutma.

Hikayeniz bi yerde varsa okuyabilirim

buraya hep güzel yürekli insanlar toplanmış galiba tavsiyeler için sonsuz teşekkür aslında düşündümde birbirimize söylediklerimiz hep kendi yapamadıklarımız benden biri yardım istese bu konuda eminim senin söylediklerine yakın şeyler söylerim yada bu telkinleri kendime defalarca verdiğim olmuştur ama insan tabiatı geregi VİRÜSbaşkasından bi sıcak söz sıcak bir teselli cümlesi bekliyor istiyorki biri bana destek olsun üstesinden gelirim bunun omuzunda hep bir dost eli olsun istiyor dostuğunu iyi niyetini taaaa içimde hissettim inan eyvallah aldım kabul ettim herşeyi...................................................

ayşe bir istemiş.
melelker hemen yazmış;
ayşeye bir evv..
ayşe umutsuz bir anında aman benim nasıl evim olsun,istesemde olmaz demiş.
ve melekler yine yazmışlar;
ayşe vazgeçti...
hep iste cnm.olacağına yürekten inan.ben sevdiğime nasıl kavuştum anlatsam şaşırırsınız valla.onunda işi yoktu.ve biz bu nedenle 7 sene hiçbir şey yapamadık ciddiyet anlamında.sonra bankaya girdi.5 ay sonrada nişanlandık.yaptığımız tek şey hep söylüyorum yine söyleceğim; bir dilek tuttuk ve olacağına yürekten inandık...

çok sağol canımm...
çok güzel moral oldu.
bazen umutsuzluğa kapılıyorum.
ama dediğin gibi istemeye devam etmeliyim.
inşallah bizimde istediğimiz gibi bir yuvamız olurrr. :KK16:

içime doğru ılık bir rüzgar esti ne güzel hitabın var bide ses tonunu hayal ettim şarkı söyler gibi konuşuyosundur bence böyle güzel yaklaşıyorsan kirden pastan arınmış bide kalbin vardır senin allah razı olsun cevabın ve içime verdiğin serinlik için.aslında bende istiyorum bunları düşünmemek ve bunu eskiye göre aştımda sayılır çocuğum ilk doğduğunda uzun bi süre aynı kabusla uyandım karaçarşaflı bi kadın bebeğimi alıp gidiyordu ve ben ona yetişemeden uyanıyodum bunun sebebini evlenip hiç ayrı kalmadığım ailemden, canımın parçası kız kardeşimden uzak kalmama ve oğlumun doğduğundan beri sağlık sorunlarıyla uğraşmamıza bağladım hep yalnızdım hep sıkıntılı ne bir arkadaş ne bir aile vardı, vardı ama hep uzaktı hepsiyle tek başıma mücadele ettim,ama hep sabrettim şükrettim şimdi son noktadayım bence çünkü artık büyüyor ve bakıyorum aslında zamanla bana muhtaç olmadan ihtiyaçlarını giderebiliyor yani büyümek bu demekmiş.aileme gelince zaten bigün onlar hiç olmayacaklar şimdi sağlıklılar seslerini duyabiliyorum imkanlar dahilinde gidip görebliyorum onlar nerede mutluysa orda olsunlar o zaman ,çünkü onların mutluluğu benim yalnızlığımdan daha önemli yani katettiğim o kadar çok yol oldu ki allahın izniyle bunuda aşarım demi arkadaşım

Dün sabaha karşı kendimle konuştum.
Ben hep kendime çıkan bir yokuştum.
Yokuşun başında bir düşman vardı,
Onu vurmaya gittim kendimle vuruştum...

cnmm,kaygılı,korkulu ama kalbi tertemiz güzel arkadaşım..ne kadar güzel yazmışsın..ne kadar güzel korkularını anlatmışsın.anne olmak muhteşem bir duygudur eminim.bu doğrultuda kaygılı olmakta çok normal aslında..ama işte bunu dozunu gerçekten ayarlamak lazım.aslında benimde hayatta çok zor zamanlarım oldu.en dibe battım.sonra derin bir nefesle yıldızlara bile değdim inan.insan küllerinden yeniden doğmalı bazen.yapabilmeli bunu.hatta yapabilmeli değil yapmalı bunu.annemin annesi ve babası halen hayatta ve 80 küsür yaşındalar.annem hep aman bir şey olacak onlara hep korku duyardı.bir gün dedim ki anne senin yerinde olmak isteyen ne çok insan vardır.anne ve babası bu kadar uzun ömürlü olan.nasıl şanslısın bilsen.bu nasıl güzel bir lütuftur Allah'ın sana bahşettiği.biliyor musun annem sadece bu cümlelerimle korkularını bir kenara bıraktı.her aklına estikçe gidiyor görüyor.inan tadını çıkarıyor.sen de ne kadar şanslı olduğunun farkında mısın?bu forumda binlerce insan var.bir tek bebek için canını verecek.oysa elimize kolayca sunulan bazı şeyleri gereken önemi vermeyiz.yada tam tersi zor elde ettiklerimize zarar verecek ölçüde itina gösteririz.insanın en büyük düşmanı kendisidir aslında.insan en çok kendi kendini kaygılandırır.ve bu en büyük kötülüğü sadece ve sadece kendine yapabilir.ben kaderi hep farklı değerlendirdim.kadere inandım ama oraya gittim burdan geldim kader değildir.ben hep bir insanın seçimlerinin toplamı olduğuna inandım.çevrene bak bir insan kötü bir evlilik yaşıyorsa yada ne zor bir iş hayatı varsa bu hep onun seçimlerinin karşılığıdır..bu kader değildir değil mi?bunu biz seçmişizdir.kendimiz istemişizdir.öyle ise neden hep kendimiz için iyi olanı dilemeyelim,istemeyelimm..ve cnm arkadaşım mutluluklarına üzüntü karıştırma..evladının büyümesi,her gün yaptığı farklı bir davranış bunlar hayatta bir daha asla yaşayamayacağın en güzel duygular..kaygılarını sil kafandan.ona her şeyin sevginin bile en güzelini vermeye çalış..cnm güzel arkadaşım içini ferah tut.allahın izniyle ve güzel kalbinle mutluluk dolu bir ömrün,sağlıkla büyüyecek bir evladın,yaşayacak uzunnn bir ömrün var.yavrucuğunu öppp benim içinn.kocaman olsun ama.öyle ufacık minik öpücük olmasın.en kocamanınından,en içten olanından olsun..

günün en anlamlı sözü budur heralde, sağol arkadaşım

"Dün sabaha karşı kendimle konuştum.
Onu vurmaya gittim kendimle vuruştum..."

Dün sabaha karşı kendimle konuştum.
Onu vurmaya gittim kendimle vuruştum...

cnmm,kaygılı,korkulu ama kalbi tertemiz güzel arkadaşım..ne kadar güzel yazmışsın..ne kadar güzel korkularını anlatmışsın.anne olmak muhteşem bir duygudur eminim.bu doğrultuda kaygılı olmakta çok normal aslında..ama işte bunu dozunu gerçekten ayarlamak lazım.aslında benimde hayatta çok zor zamanlarım oldu.en dibe battım.sonra derin bir nefesle yıldızlara bile değdim inan.insan küllerinden yeniden doğmalı bazen.yapabilmeli bunu.hatta yapabilmeli değil yapmalı bunu.annemin annesi ve babası halen hayatta ve 80 küsür yaşındalar.annem hep aman bir şey olacak onlara hep korku duyardı.bir gün dedim ki anne senin yerinde olmak isteyen ne çok insan vardır.anne ve babası bu kadar uzun ömürlü olan.nasıl şanslısın bilsen.bu nasıl güzel bir lütuftur Allah'ın sana bahşettiği.biliyor musun annem sadece bu cümlelerimle korkularını bir kenara bıraktı.her aklına estikçe gidiyor görüyor.inan tadını çıkarıyor.sen de ne kadar şanslı olduğunun farkında mısın?bu forumda binlerce insan var.bir tek bebek için canını verecek.oysa elimize kolayca sunulan bazı şeyleri gereken önemi vermeyiz.yada tam tersi zor elde ettiklerimize zarar verecek ölçüde itina gösteririz.insanın en büyük düşmanı kendisidir aslında.insan en çok kendi kendini kaygılandırır.ve bu en büyük kötülüğü sadece ve sadece kendine yapabilir.ben kaderi hep farklı değerlendirdim.kadere inandım ama oraya gittim burdan geldim kader değildir.ben hep bir insanın seçimlerinin toplamı olduğuna inandım.çevrene bak bir insan kötü bir evlilik yaşıyorsa yada ne zor bir iş hayatı varsa bu hep onun seçimlerinin karşılığıdır..bu kader değildir değil mi?bunu biz seçmişizdir.kendimiz istemişizdir.öyle ise neden hep kendimiz için iyi olanı dilemeyelim,istemeyelimm..ve cnm arkadaşım mutluluklarına üzüntü karıştırma..evladının büyümesi,her gün yaptığı farklı bir davranış bunlar hayatta bir daha asla yaşayamayacağın en güzel duygular..kaygılarını sil kafandan.ona her şeyin sevginin bile en güzelini vermeye çalış..cnm güzel arkadaşım içini ferah tut.allahın izniyle ve güzel kalbinle mutluluk dolu bir ömrün,sağlıkla büyüyecek bir evladın,yaşayacak uzunnn bir ömrün var.yavrucuğunu öppp benim içinn.kocaman olsun ama.öyle ufacık minik öpücük olmasın.en kocamanınından,en içten olanından olsun..

...suskunluğumu acemiliğime bağışla bir yaşama ustası değilim daha...
demiş üstad! sen ve senin gibi dostlar sayesinde kah hüzünle kah sevinçle ama hep umutla bir yaşama ustası olucaz elbet

cnm benim gözlerim doldu inan.sende beni çook duygulandırdın.bende zor bir gece geçirmiştim.askerlerimiz vardı onları uğurladım.sabah msjını görünce nasıl mutlu oldum.güzel arkadaşım insanların dibe battığı zamanlar olur hep hayatında.ama yaşanacak sadece bir hayatımız var.en güzel şekilde yaşamak bizim en öncelikli yapmamız gereken şey diye düşünüyorum.dertler,sıkıntılar insana misafir olarak gelir.bir süre sonrada kalkar giderler.hiç bir acı ömürlük değildir inan.ölümler bile bir süre sonra ilk günkü kadar acı vermez insana.zamanla yatışır.bu nedenle hayatta başımıza gelecek olayları aslında birazda biz belirleriz.kötü düşüncelerimizle kaygılarımızla..biliyormusun ben bazı yaşanan olaylardan sonra babamın hastalanacağına kanaat getirmiştim.sanırım buna inandırdım kendimi.ve babam kalp krizi geçirdi biliyor musun?sonra ne çok kızdım kendime.belkide biz çağırdık bu hastalığı bilemiyorum.ama bu noktada dedimki bu hastalığı biz çağırdık nasıl yollanacağını da biliyorum.ve rabbim yardım etti.babam çok sağlıklı.hatta yurt dışına bile çıkacak bu aralar.cnm hayatta ne varsa bize verilen şükretmek,mutlu olmak lazım..çok kızarım ben sürekli şikayet eden insanlara.sağlığım yerinde ailem sapasağlam.daha ne isterim ben bu hayattan.sorunlarda olacak elbette.hayatta her şey insanlar için..bu zorlukların hepside bir sınav aslında.cnm sana kuantum sıçrama kitabını okumanı tavsiye ederim.çook şey bulacaksın içinde.arkadaşım benim için dilediğin tüm güzel düşüncelerin kat be katı senin olsun.için hep mutluluk dolsun.hayattan ne beklentin varsa hepsi gerçek olsun..
merhaba cnm bir süredir yoktum forumda baktım paylaşımlarına yine o yüreğinin güzelliği yansımış sayfalara...:KK16:

seninle birşeyleri paylaşınca sanki uzun zamandır görmediğim bir dostumla karşılaşmış hissettim kendimi..ama birşeyi daha öğrendim bugünlerde..insanın en yakınında hissettiği dostu bazen en uzağıymış..uzağında hissettiği bir insan ise en yakın dost olabiliyor insana SENİN GİBİ..
öyle büyülü bir havası varki sözlerinin bu büyü bozulmasın istiyorum..artık karar aldım..ne zaman ümidim kırılsa bu sayfaları okuyup senin büyüne teslim edeceğim yüreğimi..lütfen hep buralarda ol..senin gibi güzel düşünen insan yok hayatımda..belki banada senden birşeyler bulaşır..bende başka gönüllere güzellik dağıtırım..sende vesile olmuş olursun..

ben hayatımı düşünüyorum neler yaşadığıma bakıyorum bazen bir fotoğraf albümü gibi resim kareleri geçiyor gözümün önünden..ne kadar çok insanı affetmişim..ne kadar çok insan için gözyaşım,özlemim..unutmuşum kendimi..unutmuşum kendimi affetmeyi..

evet kendimi affetmeyi unutmuşum..oysa herkesi affettim..kendime karşı ne kadar acımasız davranmışım..oysa bir başka ben yokki..ve asıl insan kendini affetmedikçe başkalarınıda affetmiyormuş..affettiğimi zannettiklerim bile kendimi suçlayıp onlara hatayı yakıştırmamamdanmış..bugünlerde kendimi affetmeyi öğrendim..kendime değer vermeyi öğrendim..

belki bencilce gelebilir yazdıklarım..ama ben başkalarını anlamaya çalışrken kendimi anlamadığımı..ne istediğimin farkında olmadığımı farkettim..başkası kırılmasın diye üstüne titrerken hep kırılan kalbimin haykırışını duydum bugünlerde..ama olumsuz değil hissettiklerim kendimi hissettim..

bir kenara savurup attığım benliğimi yeniden bedenime giydim..ve şimdi ben oldum..daha doğrusu olmaya çalışıyorum..hani demişsin ya insana en büyük kötülüğü yine kendisi yapar diye..haklısın canım en büyük kötülüğü hep kendime yapmışım..bu gerçekle yüzleştim belkide geç kaldım bu yüzleşmeyle..ama herseyin bir amanı olduğu gibi bunun da zamanı şimdiymiş..ve artık hiçbirşeye çok üzülmek istemiyorum..hangi acı ebedi ki..yaşam ne gerektiriyorsa onu yaşayacağım artık..vakti geldikçe..

birileri gelip gitsede hayatımdan yine ben benle kalacağım..anladımki benim öncelikle kendime ihtiyacım var..önce kendi içime ışık tutacağım..daha sonrada içimdeki ışığı yansıtacağım..

:KK16:

Son düzenleme:
buraya hep güzel yürekli insanlar toplanmış galiba tavsiyeler için sonsuz teşekkür aslında düşündümde birbirimize söylediklerimiz hep kendi yapamadıklarımız benden biri yardım istese bu konuda eminim senin söylediklerine yakın şeyler söylerim yada bu telkinleri kendime defalarca verdiğim olmuştur ama insan tabiatı geregi VİRÜSbaşkasından bi sıcak söz sıcak bir teselli cümlesi bekliyor istiyorki biri bana destek olsun üstesinden gelirim bunun omuzunda hep bir dost eli olsun istiyor dostuğunu iyi niyetini taaaa içimde hissettim inan eyvallah aldım kabul ettim herşeyi...................................................

Ne mutlu ozaman bize :KK16:
Her zaman desteğiz

merhaba cnm bir süredir yoktum forumda baktım paylaşımlarına yine o yüreğinin güzelliği yansımış sayfalara...:KK16:

seninle birşeyleri paylaşınca sanki uzun zamandır görmediğim bir dostumla karşılaşmış hissettim kendimi..ama birşeyi daha öğrendim bugünlerde..insanın en yakınında hissettiği dostu bazen en uzağıymış..uzağında hissettiği bir insan ise en yakın dost olabiliyor insana SENİN GİBİ..
öyle büyülü bir havası varki sözlerinin bu büyü bozulmasın istiyorum..artık karar aldım..ne zaman ümidim kırılsa bu sayfaları okuyup senin büyüne teslim edeceğim yüreğimi..lütfen hep buralarda ol..senin gibi güzel düşünen insan yok hayatımda..belki banada senden birşeyler bulaşır..bende başka gönüllere güzellik dağıtırım..sende vesile olmuş olursun..

ben hayatımı düşünüyorum neler yaşadığıma bakıyorum bazen bir fotoğraf albümü gibi resim kareleri geçiyor gözümün önünden..ne kadar çok insanı affetmişim..ne kadar çok insan için gözyaşım,özlemim..unutmuşum kendimi..unutmuşum kendimi affetmeyi..

evet kendimi affetmeyi unutmuşum..oysa herkesi affettim..kendime karşı ne kadar acımasız davranmışım..oysa bir başka ben yokki..ve asıl insan kendini affetmedikçe başkalarınıda affetmiyormuş..affettiğimi zannettiklerim bile kendimi suçlayıp onlara hatayı yakıştırmamamdanmış..bugünlerde kendimi affetmeyi öğrendim..kendime değer vermeyi öğrendim..

belki bencilce gelebilir yazdıklarım..ama ben başkalarını anlamaya çalışrken kendimi anlamadığımı..ne istediğimin farkında olmadığımı farkettim..başkası kırılmasın diye üstüne titrerken hep kırılan kalbimin haykırışını duydum bugünlerde..ama olumsuz değil hissettiklerim kendimi hissettim..

bir kenara savurup attığım benliğimi yeniden bedenime giydim..ve şimdi ben oldum..daha doğrusu olmaya çalışıyorum..hani demişsin ya insana en büyük kötülüğü yine kendisi yapar diye..haklısın canım en büyük kötülüğü hep kendime yapmışım..bu gerçekle yüzleştim belkide geç kaldım bu yüzleşmeyle..ama herseyin bir amanı olduğu gibi bunun da zamanı şimdiymiş..ve artık hiçbirşeye çok üzülmek istemiyorum..hangi acı ebedi ki..yaşam ne gerektiriyorsa onu yaşayacağım artık..vakti geldikçe..

birileri gelip gitsede hayatımdan yine ben benle kalacağım..anladımki benim öncelikle kendime ihtiyacım var..önce kendi içime ışık tutacağım..daha sonrada içimdeki ışığı yansıtacağım..

:KK16:
cnm arkadaşım ne kadar sevindim senin adına.ne kadar mutlu oldum bilemezsin.bencillik değil yaptığın asla..önce kendini sevmeli insan.kendini güzel bulmalı ki çevresindeki güzellikleri fark etsin.bende kendimi fark etmeye başladığım zman çok kızmıştım kendime.ne kadar yormuşum kendimi hayatta,ne kadar üzmüşüm..oysa her şey bir akış içinde ve ne istersek o çıkar karşımıza.fark etmemiştim.şimdi dopdulu bakıyorum hayata.biliyorum rabbim ne istersem onu verecek bana.umut doluyum.zorluklarla başa çıkacak bir aklım,sağlıklı bir vucudum,her şeyi yapabilecek gücüm var.çok şükür.biliyor musun hayali olmayan bir kul, yaradanının ona bu hayalide vereceğine inanmıyor demektir.hayal et cnm.ne istiyorsan.en ince ayrıntısına kadar.iste.en güzelini iste.parayla mı pullamı?hiçbiri elbette.tüm kalbinle iste.benim nişanlım başka şehirde.dün gece uğurladım.izin almıştı.tayin istedi.bilmiyorum ama içime bir şey doğdu.bu son ayrılık dedim.bu son.temelli gelecek bir daha ki sefer.belkide rabbim bu hissi bol dua edeyim diye yolladı kalbime.gelecek bu sefer.çok inanıyorum.
cnm benim daha gidecek çok yolumuz ve görecek çok güzel günlerimiz var.kendini çok sev..önce kendi ışığını yak.sonra çevrene ışık saç.mutluluk ve başarı dolu bir hayatın olsun.içinden,kalbinden geçen ne varsa hepsi gerçek olsun..mutluluğun daim olsun..:KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:

kimi gün korkuya kapılıyorum.
ama burdaki yazılanlar sayesinde dik durmaya çalışıyorum.
sabır sabır sabırr....
5 ay asker bekledim sabrettim.
şimdide iş ve evlilik için sabretmeliyim.
nişanlandım çok şükür sevdiğimle. umarım Allah bizim kavuşmamızı da sağlarr.
sevda arkadaşımız demişti bir dilek tuttuk olcağına inandık diye...
ben de bir dilek tuttum nişanlımla ikimiz için. umarım olucakk.

kimi gün korkuya kapılıyorum.
ama burdaki yazılanlar sayesinde dik durmaya çalışıyorum.
sabır sabır sabırr....
5 ay asker bekledim sabrettim.
şimdide iş ve evlilik için sabretmeliyim.
nişanlandım çok şükür sevdiğimle. umarım Allah bizim kavuşmamızı da sağlarr.
sevda arkadaşımız demişti bir dilek tuttuk olcağına inandık diye...
ben de bir dilek tuttum nişanlımla ikimiz için. umarım olucakk.

cnm benim ben ne kadar zaman sabırla bekledim bilemezsin.tam 7 sene.sabırla bekledim nişanlıma kavuşmak için.tam 7 sene umutla,korku ve heyecanla hep bekledim.ama inandım.ailemin nişanlımı çok seveceğine emindim.askerliğini bekledim,kps kursunu bekledim,iş kurdu olmadı bekledim,başka şehirlere gitti iş bulmak için bekledim,bayram geçti bekledim,borçlarını ödesin bekledim bekledim bekledim ve en sonunda muradıma erdim.bizim nişanlanmamız için tek bir pürüz kalmayana kadar bekledim.askerlik tamam,iş tamam,karakter on numara tamam.kimsenin irdelemesine izin vermeyecek kadar düzgündü her şey.ve sevgili ailem beni hiç üzmedi.elbette sevgime saygı gösterdi.olmayacak işti inan benimki.ben kendi ailemde devrim yaptım inan.hep istedim,dua ettim.Allah'tan babama beni anlayacak bir vicdan diledim hep.yalvardım.sevdiğime güvendim.beni yarı yolda bırakmaz asla bilirdim.bin kere desem bin kere gelirdi kapıma emindim.cnm yazsam roman olur.hiçbir zaman umutsuzluğa kapılma.rabbim vermeyeceği şeyin hayalinide kurdurmaz insana.sabırlı ol.sabrın sonu selamet olacak inan.valla yazsam roman olur..sığmaz buralara.neler yaşadık neler atlattık.bir gün dahi küs uyumadık.düştük,kalktık.güldük, ağladık.ama hep bütün olduk sevgilgimle.ve inan rabbim sevenlere yardım eder.asla ayırmaz.umutlu ol.dua et ve inan cnm.ben o dönemde öyle kendimi kaptırmıştım ki rüyalarımda bile mutluydum.kendimi o denli olmuş gibi mutlu hissediyordum.hayatta olmaz diye bir şey yoktur.umudunu kaybetme arkadaşım.inan öyle bir inan ki kalbinden geçen gerçek olsun..

cnm benim ben ne kadar zaman sabırla bekledim bilemezsin.tam 7 sene.sabırla bekledim nişanlıma kavuşmak için.tam 7 sene umutla,korku ve heyecanla hep bekledim.ama inandım.ailemin nişanlımı çok seveceğine emindim.askerliğini bekledim,kps kursunu bekledim,iş kurdu olmadı bekledim,başka şehirlere gitti iş bulmak için bekledim,bayram geçti bekledim,borçlarını ödesin bekledim bekledim bekledim ve en sonunda muradıma erdim.bizim nişanlanmamız için tek bir pürüz kalmayana kadar bekledim.askerlik tamam,iş tamam,karakter on numara tamam.kimsenin irdelemesine izin vermeyecek kadar düzgündü her şey.ve sevgili ailem beni hiç üzmedi.elbette sevgime saygı gösterdi.olmayacak işti inan benimki.ben kendi ailemde devrim yaptım inan.hep istedim,dua ettim.Allah'tan babama beni anlayacak bir vicdan diledim hep.yalvardım.sevdiğime güvendim.beni yarı yolda bırakmaz asla bilirdim.bin kere desem bin kere gelirdi kapıma emindim.cnm yazsam roman olur.hiçbir zaman umutsuzluğa kapılma.rabbim vermeyeceği şeyin hayalinide kurdurmaz insana.sabırlı ol.sabrın sonu selamet olacak inan.valla yazsam roman olur..sığmaz buralara.neler yaşadık neler atlattık.bir gün dahi küs uyumadık.düştük,kalktık.güldük, ağladık.ama hep bütün olduk sevgilgimle.ve inan rabbim sevenlere yardım eder.asla ayırmaz.umutlu ol.dua et ve inan cnm.ben o dönemde öyle kendimi kaptırmıştım ki rüyalarımda bile mutluydum.kendimi o denli olmuş gibi mutlu hissediyordum.hayatta olmaz diye bir şey yoktur.umudunu kaybetme arkadaşım.inan öyle bir inan ki kalbinden geçen gerçek olsun..

çok teşekkür ederim canım...
yazıların bana iyi geliyor. umut veriyor.
Allah hiç ayırmasın sizi. hep beraber mutlu olun inşallah.
bizde nişanlanana kadar zorluk çektik bazı konularda. çok zorlansakta bu günlere geldik. taşlar yerine oturucak inşallah.

yazılanlar ne kadar güzel bende hep olumlu düşünmeye başlıcam için huzur doldu bir an bu sayfayı okuyunca

Yalvarırım bana yardım et , doğru nefes derken nasıl ? ben çok mutsuzum gelecekten hiç bir beklentim yok lütfen nedir bu nefes :KK43:

Yalvarırım bana yardım et , doğru nefes derken nasıl ? ben çok mutsuzum gelecekten hiç bir beklentim yok lütfen nedir bu nefes :KK43:

canım doğru nefes derken önce sen ne istediğine karar ver dilek tut yani sonra onu zihninde canlandır ve o dileğinin olucağına inan hatta zihninde öyle bir canlandır ki o duyguyu sevinci yaşa eğer bunu devamlı yaparsan istediğin olur

canım doğru nefes derken önce sen ne istediğine karar ver dilek tut yani sonra onu zihninde canlandır ve o dileğinin olucağına inan hatta zihninde öyle bir canlandır ki o duyguyu sevinci yaşa eğer bunu devamlı yaparsan istediğin olur

Cevap verdiğin için çok teşekkürler tatlım deneyeceğim hemen:KK9::KK9:

cnm ben bu konunun sahibi değilim.ama bazı arkadaşlarla karşılaşıp dertleştik bu forumda.doğru nefes nedir ne değildir bilemiyorum.ama yaptığım basit bir şey var.hep güzel olanı düşünmek.kendim ve çevrem için güzellikleri çağırmak.yürekten inanmak,dua etmek her şeyi bizi yaratan rabbimden istemek.rabbim istediklerimizi vermeyecek olsaydı içimize isteme duygusunu verir miydi hiç?güzel düşün arkadaşım.insanların seni üzmesine ve kırmasına izin verme.defalarca yazdım ben burada insan en büyük kötülüğü kendine yapar.hep kendini erteler,hep kendini kısıtlar hep kendini suçlar.aslında öyle değildir.insan önce kendini sevmeli,kabul etmeli sonra çevresine yardım etmeli.benim bir hayat felsefem var.bir iyilik yapıp mutlu oluyorum sahip olduklarımla.sahip olamadıklarım üzülsün benimle olamadıklarına..hiç bir beklentim yok yazmışsın.ne demek bu güzel arkadaşım.kendi hayatını kendi ellerinle mahvediyorsun farkında mısın?hiç bir hayali,dileği,isteği olmadan yaşayabilir mi insan?hayatta bize sunulan her şeyin içinden kendin için en güzel ve yararlı olanı seç.hayat tüm akışıyla devam ediyor ve edecek.bu akışta kenardaki kuru bir dal olmayı mı yoksa suların içinde yeşeren yemyeşil bir yosun olmayı mı istiyorsun cnm sen seçeceksin.ben nefesten felan anlamam dedim ama şimdi derin bir nefes al tatlım ne olmak istediğine karar ver...

sevda_55 harikasın :KK31:
Allah razı olsun.
sende şunu gördüğüm için çok seviyorum düşüncelerini
Allah tan isteyeceksin ne istersen ve olumlu düşüneceksin
İşte bunu seviyorum.

sevda_55 harikasın :KK31:
Allah razı olsun.
sende şunu gördüğüm için çok seviyorum düşüncelerini
Allah tan isteyeceksin ne istersen ve olumlu düşüneceksin
İşte bunu seviyorum.

cnm benim çok teşekkür ederim.ama doğru olan da bu değil mi?kendimiz için herşeyin en güzelini sadece bizi yaratan ve hep yanımızda olan rabbimden isteyebiliriz.ama sadece istemek değil tek başına,olacağına inanmak,şüphe duymamak.bunların hepsi bizim elimizdedir.bir düşün ki cnm bugune kadar kim senin için ne yaptı?her şeyi sadece kendin yapabilirsin.yalnız geldik ve yalnız öleceğiz.ama bu hayat yolunda kimler yanımızda olsun,nelere sahip olabiliriz,kimleri sevebiliriz,bunları biz belirleriz.isteklerimiz ve yaptıklarımız doğrultusunda.bu nedenle neden en güzelini istemeliyiz.bizim için en doğru olanını.zorluklar yok mu hayatta.elbette var.ve olmaya devam edecek.ama ben hep şunu düşünürüm şu an beni üzen ve kızdıran şey bir hafta sonra beni üzecek mi? 1 ay sonra 1 yıl sonra..belki hatırlamayacağım bile.öyleyse kendimi neden üzeyim.bu hayatta yaşama şansı bana bir kere verildi.en güzelini yaşamalıyım.para nasıl parayı çekiyorsa bence mutlulukta mutluluğu çekiyor..ben böyle olduğuna inanıyorum.herkese hepp bol bol mutluluk,yaşama sevinci diliyorum.bence hayatta sahip olunacak en büyük zenginlik akıl sağlığıdır.aklım varsa her şeyin üstesinden gelecek gücüm vardır allahın izniyle..

X