olumlu düşünce ve nefes

cnm benim aranızın düzelmesine sevindim.bundan sonra burda böyle güzel sözler paylaşmayı planlıyorum.hepimize umut olur belki.dara düştüğümüzde bir çıkış gösterir belki..cnm sana kendi hayatımdan bahsedeyim biraz..bundan 7 sene evvel nişanlımla tanıştığımda maddi durumu çok iyiydi.çok gezdik.gece hayatımız vardı.çok içen kişiler değiliz ama eğlenceden geri kalmazdık.her dışarı çıkacağımızda yeni kıyafetler alır tepeden tırnağa süslenirdik.en lüks lokantalarda yemek yer,en kaliteli şeyleri alırdık.uzun süre böyle yaşadık.nişanlımın bir dükkanı vardı.üniversite mezunu ama durumumuz iyiydi.bu yüzden de iş konusunda kaygısı yoktu.ama ben memuriyet gibi girişi çıkışı belli,tatili belli bir iş istiyordum.o pek oralı olmuyordu.mutluyduk..sonra birden işler değişti ülkede kriz yaşandı.maddi durumumuz artık eskisi kadar iyi değildi.ama yinede şükürdü.sonra dahada kötü olmaya başladı.kazanıp kazanmadığı belli değildi.ödemeler de sıkıntı yaşıyordu.henüz askere gitmemişti.başka bir işe de giremiyordu.dükkan kazanmıyor diye bir sürü sektör değiştirdi.kırtasiye,şarküteri,idda bayi vs.bunların hepsi maddi külfetler getirdi.evlenmeyi bırak düşünmeyi konusunu dahi edemiyorduk aramızda.sonra nişanlım askere gitti.bu arada da banka sınavlarına giriyor ama askerlik yapmamış olduğu için olmuyordu.askere gitti geldi.artık hiçbir şeyimiz yoktu.1 bardak çayın dahi hesabını yapıyorduk.dünyaları benim ayağıma seren canım sevgilimin ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyordum elimden geldiğince.ama mutlaka bir şeyler yapmamız lazımdı.bu arada da kps kursuna başlamıştı.ama bu uzun bir süreç olacaktı.biz zaten 6 senenin sonuna gelmiştik.ama ortada hala bir ciddiyet yoktu.ama olsun biz vardık ve birbirimizi seviyorduk.bu arada nişanlım askerden gelir gelmez çok iyi bir bankanın sınavına girmişti.kazanmıştı ama aradan aylar geçmesine rağmen mülakat için arayan yoktu.aylar geçiyordu.bir paket sigarayı bölüşerek içiyorduk biz.ve bütün umudumuzu bu işe bağlamıştık.aramızda başka bir şey konuşmuyorduk.her telefonu ordan mı arıyorlar acaba diye açıyor,maaşı hesaplıyor,şu bölge olursa nasıl olur hep bunları düşünüp planlar yapıp mutlu oluyorduk.öyle çok kaptırmışız ki o bankanın atm lerinin önünde resimler çekiniyorduk.yine mutluyduk.ama sıkıntılıydık.nerden nereye gelmiştik.o çıkmadığımız lüks restorantların önünden bile geçmiyorduk.ama mutluyduk,UMUTLUYDUK.olacağına inanmıştık.ve tam 9 ay sonra beklenen telefon geldi..nişanlım işe başlayacaktı.ama yaşadığımız şehre çook uzak 14 saatlik bir yerde.olsun uçak vardı.1 saat olacaktı uçakla arası.ve hiç ayrılmayan,6 sene boyunca her yere beraber giden biz ayrıldık.ve nişanlım şu anda 2.senesini doldurmak üzere.ve tayin isteme hakkı olacak 2 sene dolduğunda.eskisi kadar çok paramız yok şu anda.ama biz yinede her istediğimizi yapıyoruz.istediğimiz yerlere gidiyoruz.paramız az ama çok şükür çok bereketli..bu arada da işe girdikten bir sene sonra da nişanlandık.ve arkadaşım en son nişanlımı uğurlarken dedim ki bu son ayrılık.umudum var.gelecek.bu kadar şey oldu ve buda olacak.benim hikayem örnek olsun sana.sende inan ve ellerini açıp dua et rabbime.ve unutma gökyüzü ne kadar bulutlanırsa bulutlansın güneş daima oralarda bir yerlerdedir.:KK16:

canım çok sevindim sizin adınıza. Allah yardım etmiş. siz de zor günler geçirmişsiniz gerçekten.
inşallah nişanlın yanına gelir de bir daha hiç ayrılmassınız.
biz de ayağa kalkmaya çalışıyoruz.
benim nişanlımında durumu iyiydi. babasıyla müteahhitlik yapıyorlardı.
ama baba annesiyle ayrı ve başka bir bayanla evli.
fakat nişanlımın babasıyla çok sorunları vardı. babası sürekli eziyordu onu.
oğlu ne yapsa beğenmiyordu doğal olarak beni de beğenmemiş.
halbuki herkesin beğendiği biriyim. kıskançlık mı diyim hasetlik mi bilmiyorum.
aileme bile laf söylemiş ki ailem merhametli kötülük düşünmeyen melek gibi insanalrdır.
bize tavır aldı babası. sebebi de nişan yapıcağımız zamanı ona sorduk ama yeri biz nişanlımla beğendik diye. onun istedikleri olsun istedi.
benim nişanım da olaylı oldu yani. sonuç olarakk nişanlım işi bıraktıı.
babası da nişanımzıa gelmedi.
şimdi görüşmüyorlar. nişanlım param yok ama huzurum var artık diyorr. buna da çok şükür.
şimdi iş görüşmelerine gidiyor. elbet bir işe giricek. umudumuzu hiç kaybetmiyoruz. Allah büyüktür.
senin de nişan hikayeni duymak isterim canım.

canım çok sevindim sizin adınıza. Allah yardım etmiş. siz de zor günler geçirmişsiniz gerçekten.
inşallah nişanlın yanına gelir de bir daha hiç ayrılmassınız.
biz de ayağa kalkmaya çalışıyoruz.
benim nişanlımında durumu iyiydi. babasıyla müteahhitlik yapıyorlardı.
ama baba annesiyle ayrı ve başka bir bayanla evli.
fakat nişanlımın babasıyla çok sorunları vardı. babası sürekli eziyordu onu.
oğlu ne yapsa beğenmiyordu doğal olarak beni de beğenmemiş.
halbuki herkesin beğendiği biriyim. kıskançlık mı diyim hasetlik mi bilmiyorum.
aileme bile laf söylemiş ki ailem merhametli kötülük düşünmeyen melek gibi insanalrdır.
bize tavır aldı babası. sebebi de nişan yapıcağımız zamanı ona sorduk ama yeri biz nişanlımla beğendik diye. onun istedikleri olsun istedi.
benim nişanım da olaylı oldu yani. sonuç olarakk nişanlım işi bıraktıı.
babası da nişanımzıa gelmedi.
şimdi görüşmüyorlar. nişanlım param yok ama huzurum var artık diyorr. buna da çok şükür.
şimdi iş görüşmelerine gidiyor. elbet bir işe giricek. umudumuzu hiç kaybetmiyoruz. Allah büyüktür.
senin de nişan hikayeni duymak isterim canım.

cnm herkesin hayatı bazı zorluklarla ilerliyor değil mi?herkes bazı güçlükleri aşmaya çalışıyor,bazıları da aşamıyor ve hayatını kendine eziyet hale getiriyor.cnm evet gerçekten hassas bir konunun muhatabı olmuşsun.ama işte babası demek ki böyle bir insan.değişmez.kaç yaşına gelmiş biri.ben bazen düşünürüm insanlar hep dünyayı değiştirmek ister.ama kimse kendini değiştirmek istemez.babanın micazı da bu demek ki..tatlım sana tavsiyem çevremden ve kendi ablamdan hep bunu gördüm.baba ve oğulun ilişkisine iyide ilerlese kötüde ilerlese müdahale etme tatlım..çünkü her insan kendine yakışanı yapar cnm.kalite asla tesadüf değildir.sen kalitenden ödün verme güzel arkadaşım.seni çok iyi anlıyorum ama hayat böle bir şey işte demek ki..doğru ve yanlışları ayırt edebilmemiz için yaşamalıyız bunları..çok insan tanıyorum bardağın boş tarafını gören..hatta bunu görmeyi marifet sanıp adına da GERÇEKÇİLİK diyen.sevgili kayınpederinin hayata karşı tutunabileceğimiz yerlerin farkında olmakla,umut kırmayı birbirinden ayırt edebilmesi dileğiyle..:KK54:

cnm herkesin hayatı bazı zorluklarla ilerliyor değil mi?herkes bazı güçlükleri aşmaya çalışıyor,bazıları da aşamıyor ve hayatını kendine eziyet hale getiriyor.cnm evet gerçekten hassas bir konunun muhatabı olmuşsun.ama işte babası demek ki böyle bir insan.değişmez.kaç yaşına gelmiş biri.ben bazen düşünürüm insanlar hep dünyayı değiştirmek ister.ama kimse kendini değiştirmek istemez.babanın micazı da bu demek ki..tatlım sana tavsiyem çevremden ve kendi ablamdan hep bunu gördüm.baba ve oğulun ilişkisine iyide ilerlese kötüde ilerlese müdahale etme tatlım..çünkü her insan kendine yakışanı yapar cnm.kalite asla tesadüf değildir.sen kalitenden ödün verme güzel arkadaşım.seni çok iyi anlıyorum ama hayat böle bir şey işte demek ki..doğru ve yanlışları ayırt edebilmemiz için yaşamalıyız bunları..çok insan tanıyorum bardağın boş tarafını gören..hatta bunu görmeyi marifet sanıp adına da GERÇEKÇİLİK diyen.sevgili kayınpederinin hayata karşı tutunabileceğimiz yerlerin farkında olmakla,umut kırmayı birbirinden ayırt edebilmesi dileğiyle..:KK54:

evet canim. :)
ben nisanlima şöyle dedim babannla gorusmek istersen de ben yokum artik dedim. o da haklisin diyo. arkamdan cok kotu sozler soylemis. zaten genelde kimseyi begenmeyen bir insan oldugunu sotluyor nisanlim.
boburlenme padisahim senden buyuk Allah var lafi tam ona uygun.

Rüzgarı dilediğim gibi değiştiremem
ama...
Yelkenlerimi ayarlayabilirim daima...
Varmak için istediğim limana..........

Cnm cnm cnm.çook teşekkür ederim.bir umut olabilmişsem sana ne mutlu o zaman bana.ne kadar heyecanlandım başlığını görünce.gözlerim doldu duygulandım.sizlerle tanışmayı bir kahve alıp uzun uzun dedikodu yapmayı ne kadar çok isterdim..ama bakarsın gerçek olur.neden olmasın kii.gönüldeN dile yol olduğu gibi,dilden de gönüle yol vardır demiş mevlana..sen benim gönlümü fethettin cnm arkadaşım.benimde dilimden senin için en güzel dilekler dökülüyor..hayatta senin için ne varsa güzel olan hepsi senin olsun!!!çocuğun ve eşinle uzun ama mutlu bir hayatın olsun...

oh oh aman ne güzel dualar bunlar kahvelerimiz sütlü olsun denize karşı olsun bide,çekiştirip duralım hayatı ordan burdan. duamdasın herdaim huzurun daim olsun

Bir ortamda morel bozucak bir konu olduğu zaman bunu hemen yüz ifademe yansıtıyorum bundan nasıl kurtulucam bilmiyorum.

Geçenlerde nişanlımın ailesinin ortamında böyle bir olay oldu ve ben morel olarak yıkıldım ister istemez yansıttım ve çevremdeki herkes bunu anladı. Ben kimsenin yanında güçsüz olmak istemiyorum herşey rağmen kimsenin morelimi bozmasına engel nasıl olabilirim.

Bir ortamda morel bozucak bir konu olduğu zaman bunu hemen yüz ifademe yansıtıyorum bundan nasıl kurtulucam bilmiyorum.

Geçenlerde nişanlımın ailesinin ortamında böyle bir olay oldu ve ben morel olarak yıkıldım ister istemez yansıttım ve çevremdeki herkes bunu anladı. Ben kimsenin yanında güçsüz olmak istemiyorum herşey rağmen kimsenin morelimi bozmasına engel nasıl olabilirim.

o anda o ortamdan kısa bir süreliğine uzaklaş canım.
ben de çok bozulursam suratım bozulur.
insanlık hali ne yaparsın işte.

tatlım aynı şeyleri inan hepimiz yaşıyoruz.bende de aynı sorunlar oluyor.geçenlerde nişanlım ve ailesi ile beraber vakit geçirdik.sonrasında evlere dağılıyorduk.nişanlım da bize gelecekti.nişanlımın ailesinin evinin önünde indik.vedalaşıyoruz.kayınvalidem tutturdu sen neden eve gelmiyosun.ben seni merak ederim.kaçta gelirsin.beraberdiniz ya dedi.ve bende ordayım.bozuldum.ama asla belli edermiyim.ben güzelce vedalaştım.arabaya bindik eltimlerle devam ediyoruz beni bırakacaklar.yine hiç belli etmedim.bu onun annesiyle kendi arasındaki sorun.nişanlım görmüyor mu?bide ben neden vay şöyle dedi vay böyle dermiyim.beklentilerinizi en aza indirirseniz daha farklı olacak gerçekten.ben elimden geldiğince bir şey takmıyorum kafama.sonra eve geldik.ben yine bir şey olmamış gibi davranıyorum ama böyle bi mahsunlaştım.nişanlım hemen yanıma geldi kırıldın,alındın sen dedi.yok dedim.sen arada kalma ben o zman üzülürüm dedim.ve bana öyle şeyler söylediki sevgilim kendimi kraliçe sandım valla:KK17::KK17:.boşver cnm benim.insan üzdüğü kadar üzülür.sevindirdiği kadar sevinir.sen kimseyi üzme.nişanlını bile.heleki aranızda yada ailesi ile gelişen durumları kimseye yansıtma.ama kafanada takma.gül geç.unut gitsin.emin ol kazanan sen olursun.:KK28:

Düşün… Kim üzebilir seni senden başka?
Kim doldurabilir içindeki boşluğu sen istemezsen?
Kim mutlu edebilir seni, sen hazır değilsen?
Kim yıkar, yıpratır seni sen izin vermezsen?
Kim sever seni, sen kendini sevmezsen?
Herşey sende başlar, sende biter…
Yeter ki yürekli ol, tükenme, tüketme,
Tükettirme içindeki yaşama sevgisini…
Hep hatırla: “Çaresizseniz, Çare “SİZSİNİZ”…

Düşün… Kim üzebilir seni senden başka?
Kim doldurabilir içindeki boşluğu sen istemezsen?
Kim mutlu edebilir seni, sen hazır değilsen?
Kim yıkar, yıpratır seni sen izin vermezsen?
Kim sever seni, sen kendini sevmezsen?
Herşey sende başlar, sende biter…
Yeter ki yürekli ol, tükenme, tüketme,
Tükettirme içindeki yaşama sevgisini…
Hep hatırla: “Çaresizseniz, Çare “SİZSİNİZ”…

sağol canım paylaştığın için.
bu tarz sözler bana güç veriyor biliyorsun.
içimizdeki yaşama sevgisini canlı tutmamız lazım gerçekten.

tatlım aynı şeyleri inan hepimiz yaşıyoruz.bende de aynı sorunlar oluyor.geçenlerde nişanlım ve ailesi ile beraber vakit geçirdik.sonrasında evlere dağılıyorduk.nişanlım da bize gelecekti.nişanlımın ailesinin evinin önünde indik.vedalaşıyoruz.kayınvalidem tutturdu sen neden eve gelmiyosun.ben seni merak ederim.kaçta gelirsin.beraberdiniz ya dedi.ve bende ordayım.bozuldum.ama asla belli edermiyim.ben güzelce vedalaştım.arabaya bindik eltimlerle devam ediyoruz beni bırakacaklar.yine hiç belli etmedim.bu onun annesiyle kendi arasındaki sorun.nişanlım görmüyor mu?bide ben neden vay şöyle dedi vay böyle dermiyim.beklentilerinizi en aza indirirseniz daha farklı olacak gerçekten.ben elimden geldiğince bir şey takmıyorum kafama.sonra eve geldik.ben yine bir şey olmamış gibi davranıyorum ama böyle bi mahsunlaştım.nişanlım hemen yanıma geldi kırıldın,alındın sen dedi.yok dedim.sen arada kalma ben o zman üzülürüm dedim.ve bana öyle şeyler söylediki sevgilim kendimi kraliçe sandım valla:KK17::KK17:.boşver cnm benim.insan üzdüğü kadar üzülür.sevindirdiği kadar sevinir.sen kimseyi üzme.nişanlını bile.heleki aranızda yada ailesi ile gelişen durumları kimseye yansıtma.ama kafanada takma.gül geç.unut gitsin.emin ol kazanan sen olursun.:KK28:

Banada böyle birşey oldu oturuyorduk istemediğim birşey söylendi çok fena sinirlendim kırıldım surat yaptım. Nişanlım sonra arada bırakıyorsun beni dedi ve buna daha da üzüldüm:KK43: ama bu bana bir ders oldu birdaha Yapmıycam ne olursa olsun gülüp geçicem. Şimdi aramızda soğuk yeller esiyor hafifde olsa durumu toparlamaya çalışıyorum.

Ne güzel söylemişsin. Bende senin yaptığın gibi yapmaya gayret göstericem ve herzaman güleryüzlü olucam canım sıkılsada gülüp geçicem.

Tşk ederim....yazdıkların için.

Banada böyle birşey oldu oturuyorduk istemediğim birşey söylendi çok fena sinirlendim kırıldım surat yaptım. Nişanlım sonra arada bırakıyorsun beni dedi ve buna daha da üzüldüm:KK43: ama bu bana bir ders oldu birdaha Yapmıycam ne olursa olsun gülüp geçicem. Şimdi aramızda soğuk yeller esiyor hafifde olsa durumu toparlamaya çalışıyorum.

Ne güzel söylemişsin. Bende senin yaptığın gibi yapmaya gayret göstericem ve herzaman güleryüzlü olucam canım sıkılsada gülüp geçicem.

Tşk ederim....yazdıkların için.

Gul ki ne dusundugunu bilmesinler...

X