Olaylar. Haklıydınız ve Bitti..

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Anama babama derlerse ben ne dicem dün düzenlediği demiştim
Burhan bak kuzum sana kendi olayımdan örnek vericem. Biz eski nişanlımla kavga ettik, birkaç ay konuşmadık zaten yurtdışında çalışıyordu. Neyse gelince barıştık, ailelerin yanına gittik artık herşey çözüldü daha dikkatli olacağız falan dedik. Geri dönünce bunun götü başı ayrı oynamaya başladı. Kalktım konuşmak için yanına gittim, beni afedersin g.t gibi şehrin meydanında bıraktı, artık seninle yapamıyorum falan dedi. Bende eşyalarını al gel dedim, ayrıldık zaten. Sonra arkasından aldatma olayları çıktı. Demem o ki uzulmen normal fakat aileleri dert etmene gerek yok, onlarda alışacak. Sende üzüleceksin ama geçecek. Bazen olmaması daha hayırlı. Ablan olarak samimiyetle söylüyorum bunları.

Üste çıktım ama karşımda çok kararlı bir ses vardı
Ay olsun burhan ya sen evlenmek istiyorsun bunu anlıyorum ama bu adam sana iyi gelmicek seninle eğlenecek gülecek birisi lazım sana bu adam seni içine kapatacak. Yani bende zamanında gittim evlendim biriyle 7 ay sonra kaçtım yanından kimsenin kahrını çekmeye gerek yok valla bak mutlu mesut evleneceğin biri çıkacak.

Gencecik bir insan neden mantık evliliği yapmak için uğraşır asla anlamıyorum.
Adam seni sevmiyor. Sevilmediğin bir evlilik için neden bu ısrar?
Sevip evlensen de zor bir kurum. Bir de sevmeden zorla ite kaka yapıyrosun.
Çok şaşırtıyorsun beni Burhan, yorumlarınla yaşadıklarına verdiğin tepkiler o kadar zıt ki

Önceki konu be bilmiyorum denk gelmedim lakin yaşanan her ne ise iki çiftin arasında kalması gerektiğine inanıyorum erkek ailesine anlattığında ya da kız ailesine veyahut ikiniz birlikte ailelere kötü özellikleri kötü anları anlattığınızda siz unutursunuz ama aileler unutmaz siz affedersiniz ama aileler etmez .
Dediğim gibi konuyu bilmiyorum ama olayların baştan itibaren 3. Şahıslara anlatılması yanlış …
Hakkınızda hayırlısı olsun .

Alışık olmadığı içindir. Bende ne kadar eski olursam olayım, öyle kelimeleri ortalıkta yazmaya alışık değilim.
Yüz yıldır sitede olup bir kere bile banlanmamanın sırrı.

Hoş geldin nişan kadın, tam senlik konu. Geç şöyle, deneyimlerini aktar bize.

Bir öğretmenle aşıksa evlenmeli insan. Mantık evliliği yapacak olan zengin birini bulmalı.

Sakin ol, üzüntünü yaşamak istiyorsan da yaşa sıkma kendini, biraz rahatlaman gerekiyor. Kolay değil, haklı olmak insanı mutlu etmiyor bazen. Kaç gündür kötü günler yaşasanjz da bir ilişkin vardı iyi zamanlar da oldu alışkanlık da var kendini de evliliğe adapte için odakladın ister istemez üzüleceksin. Ama her şey geçiyor

Nişan kadın sksjsksjssksjjs konu ne bilmiyorum bu şekilde aktaramam anlatın lütfen
Yine kavga etmeyeceksek anlatırım. Konu sahibinin profil mesajlarına bak. Hala duruyor mu bilmiyorum gerçi. Genelde orada konuşuldu bunlar.

Şu anda kötü olman çok normal, ama nişan atmak evlenip boşanmaktan çok daha kolay inan ki.

Arada büyük bir aşk yoktu. Bir evim düzenim olsun düşüncesi için evlenmek karşındaki insan çok süperse belki bir nebze olabilir; ama çok aşık olan insanın katlanacağı davranışları vardı, sen de çok aşık değildin.
Aranızdaki ilişki dinamiklerini bilmiyorum ama adamdaki başta inanılmaz tepkisizlik ve şimdi bu davranış ister istemez bende de bir paravan evlilik hissi uyandırdı. Böyle bir ihtimalden de kurtulmuş oldun.

Ayrılık konusunda ben çok katı değildim çabalarsa ailesi de özründe sadık kalırsa belki olur diyordum ama çok özür dileyerek adamın sende gönlü yok gibi.

Kimsenin hayatına net bir şekilde müdahale etmeyi doğru bulmuyorum, bu saatten sonra barışırsan da seni kınamam sonuçta kendi hayatın. Ama şimdi üzülür sonra yoluna çok daha iyisiyle devam edebilirsin unutma. Allah hayırlı insanlar çıkarsın hepimizin karşısına

Son düzenleme:
Anama babama derlerse ben ne dicem dün düzenlediği demiştim
Ya dürüstçe anlat.
Böyle böyle oldu diye.
İnsanlar her zaman bir şey söyler ama şunu unutma düşündüğün gibi aaaa nişan atmış aaaa evlenemedi aaaa boşanmış aaaa dul falan diye kimse konuşmuyor. Umrında da değil kimsenin. Sadece ilk anda biraz konuşulur en fazla. Herkes kendi derdinde milleti takma.
Ailenle de her şey rayına girer. Millet iki üç kez boşanıyor aileler alışıyor insan öldürmedin ya sonuçta.
Sakin ol biraz. Herkes hata yapabilr

Söz konusu aşk,flört hayatı olunca ben de çok saçmalıyorum ya. Sonradan yaptıklarımı attığım mesajları okuyunca diyorum ah be kızım niye bu kadar değer verdin diyorum. Basiretim bağlanıyor. Aptal bir insan değilim ama böyle oluyor.Çözümü şöyle buldum günlük tutuyorum. O gün ne hissetiysem olumlu,olumsuz yazıyorum. O kişiye yazacaksam veya geri döneceksem o günlüğü okuyup bana yaşattığı duygulara bakıyorum vazgeçiyorum. Yoksa çok çabuk yanlışlarını unutuyorum. Gerçekten garip. Arkadaşıma, aileme yapılanı unutmam ama kendime yapılanı en ufacık olumlu davranışta unutuyorum ya. Baba travmam falan da yok hatta babamı,annemden çok severim. Annemle sorunlarım oluyor ondan kaynaklı mı benim karakterim mi bu çözemedim Bu yüzden konu sahibinin duygusal,fevri kararlarını anlayabiliyorum. Başkasına öğüt verecek olsa eminim başka türlü şeyler önerirdi. Ben de ele veriyorum talkını kendim yutuyorum salkımı

Son düzenleme:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…