Olaylar. Haklıydınız ve Bitti..

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Okumadığım yorumlara baktım da bekâretçilere gün doğmuş valla. Burdan size ekmek çıkmaz benim bahsettiğim durumlar farklı. İkileyin
Ya Burhan sen tatiline bak güzelim be, olan oldu biten bitti.
Kafa dağıtmak için gittin, gittiğine değsin.
Sakinliğe dinginliğe ihtiyacın olan belki de en önemli dönemdesin, karar kesin ailen yanında.
Gerisi hiç ama hiç önemli değil, ne karşı taraf şunu yapmış ne iftira atmış ne bir şey yapmış, çırpınacaklar zaten.
Kendine yakışanı yapıp tertemizce kapat meseleyi de kulaklarını da.

Okumadığım yorumlara baktım da bekâretçilere gün doğmuş valla. Burdan size ekmek çıkmaz benim bahsettiğim durumlar farklı. İkileyin
Cok fazla yorum yaptım ve okudum bekaretci bi kişi bile görmedim. Yaşanılan ve senin anlam veremediğimiz bu aşşağıdan alma tolere etme ve koşarak evliliğe gitme motivasyonunu irdeledik. Ben kendimce çeşitli fikirler ürettim senin söylemlerin üzerine.Hiç kimse de tü kaka demedi. Sen sen olmasaydın cok daha kırıcı ve sert yorumlarda bulunurdun burhan. Hepimiz birbirimizi biliyoruz değil mi?

Ya gelmişler kınamak kolaydı demi edebiyatı yapmışlar. Aynen ben açtım buraya 71832828 tane diktirme konusu aynen. Pişman olabilirim ki bu kızlık muhabbetinden değil. Küçük bir çevrede yaşadığım için. Kudurmak serbest kudursunlar.

Cok fazla yorum yaptım ve okudum bekaretci bi kişi bile görmedim. Yaşanılan ve senin anlam veremediğimiz bu aşşağıdan alma tolere etme ve koşarak evliliğe gitme motivasyonunu irdeledik. Ben kendimce çeşitli fikirler ürettim senin söylemlerin üzerine.Hiç kimse de tü kaka demedi. Sen sen olmasaydın cok daha kırıcı ve sert yorumlarda bulunurdun burhan. Hepimiz birbirimizi biliyoruz değil mi?
Kuzum mesaj yerine ulaştı boşverrrr. 😂

Ya gelmişler kınamak kolaydı demi edebiyatı yapmışlar. Aynen ben açtım buraya 71832828 tane diktirme konusu aynen. Pişman olabilirim ki bu kızlık muhabbetinden değil. Küçük bir çevrede yaşadığım için. Kudurmak serbest kudursunlar.
Ya boşver artık bak.
Muhteşwm bir hayata hoş geldin demeyi hak ediyorsun
Olan oldu, biten bitti.

Aksine böyle şeylerin asla önemli olmayacağı ve sakin kafayla düşündüğünde senin de bunu kendinde bir olay gibi görmeyeceğin konusunda destek verildi sana.
Ne yaşandıysa yaşandı ve bitti bunları düşünüp kendini yargılama denildi, yanlış mı okudun acaba biz mi kaçırdık?
Öyle bir şey görsel onu da parçalardık çünkü.

Aksine böyle şeylerin asla önemli olmayacağı ve sakin kafayla düşündüğünde senin de bunu kendinde bir olay gibi görmeyeceğin konusunda destek verildi sana.
Ne yaşandıysa yaşandı ve bitti bunları düşünüp kendini yargılama denildi, yanlış mı okudum acaba biz mi kaçırdık?
Yok yok öyle bir konu açan abla ağlamış birileri de beğenmiş 😂 çok komikler. Kameraya el sallayın

Şaka gibi ama gerçek, herkes bakıyor tüm süreçte ne takılmış baak baak diye adeta vitrin ve bu sıradan onlar için, hiç garip değil😂
İnanırım bizde de öyle çünkü, ben eşimle nişanlandım bir süre sonra baba sülalemdekilerden birinin düğünü oldu eşimi de aldık gittik, bizde nişanlı kızın başından aşağı para saçılır bu kız nişanlı kimse yan gözle bakmasın demek bu, neyse bende takı makı yok altını da sevmem bir de hani öyle de bir kıllığım da var benim, kollarıma boynuma bakmışlar bu nasıl nişanlı demişler, müzik çalıyor ben oynuyorum eşim seyrediyor falan, herhalde o ara bekarlardan bakanlar oldu ki bir baktım babamın amcası başımdan para saçıyor 🤣

Gelini gezdirirler altınlarını şıngırdattırırlar, bekar kızlar bakar hömm bu kıza bu kadar altın taktılarsa benim neyim eksik derler onlar daha fazlasını ister, bizimkilerde böyle bir yarış da vardır, çok görgüsüzce ama bizde durum bu, ben onlara ülkenin gizli sabancıları koçları diyorum, bu kadar şaşa bu kadar gösteriş, geline damada sünnet olan toruna tarla bağ bahçe bağışlarlar onu dahi tellal bağırtarak yaparlar.

İnanırım bizde de öyle çünkü, ben eşimle nişanlandım bir süre sonra baba sülalemdekilerden birinin düğünü oldu eşimi de aldık gittik, bizde nişanlı kızın başından aşağı para saçılır bu kız nişanlı kimse yan gözle bakmasın demek bu, neyse bende takı makı yok altını da sevmem bir de hani öyle de bir kıllığım da var benim, kollarıma boynuma bakmışlar bu nasıl nişanlı demişler, müzik çalıyor ben oynuyorum eşim seyrediyor falan, herhalde o ara bekarlardan bakanlar oldu ki bir baktım babamın amcası başımdan para saçıyor 🤣

Gelini gezdirirler altınlarını şıngırdattırırlar, bekar kızlar bakar hömm bu kıza bu kadar altın taktılarsa benim neyim eksik derler onlar daha fazlasını ister, bizimkilerde böyle bir yarış da vardır, çok görgüsüzce ama bizde durum bu, ben onlara ülkenin gizli sabancıları koçları diyorum, bu kadar şaşa bu kadar gösteriş, geline damada sünnet olan toruna tarla bağ bahçe bağışlarlar onu dahi tellal bağırtarak yaparlar.
Vay be, ben görgüsüzlükte tek biziz sanıyordum aşiret meseleleri hariç, varmış demek:KK70:
İki insan evleniyor diye bu kadar harcama neden acaba?
Eskiden yaşanılacak çok da değişik hayatlar yoktu, bununla mı varlıklarını ifade ediyorlardı diye düşünmeden edemiyorum.
Resmen başlık parasının legal hali, kadını satın almak gibi bir şey.
2 oğlum var, karşıma geçip müstakbel gelin ya da ailesi tek bir şey bile isterse orayı terkeder, o işi bozarım bizde insan malla alınmaz diye.

Bana sürekli takı taktıklarında ‘bizim kız sevmez zahmet etmeyin külfetli şeylere, bijuteri var ya hediye edecekseniz onlardan alın bayılır takar takıştırır siz de fuzuli harcamazsınız’ diyen bir babam var, umarım aynı denklikte görgüde 20 sene sonra dünürlerim olur😂

Ya yapa yapa bunla mı yaptım la diye de pişman olabilirsin kurban olayım kime ne? Herkes kendi evinin önünü süpürsün önce.
Ayrıca bazı muhafazakar ailelerde neler döndüğünü herkes biliyor boşversene.

Ya yapa yapa bunla mı yaptım la diye de pişman olabilirsin kurban olayım kime ne? Herkes kendi evinin önünü süpürsün önce.
Ayrıca bazı muhafazakar ailelerde neler döndüğünü herkes biliyor boşversene.
Kim ne demiş ya çatlıcam.
Ben gerçekten görmedim bilakis herkes aksi yorumlar yaptı, ipucu verin daa.

Kim ne demiş ya çatlıcam.
Ben gerçekten görmedim bilakis herkes aksi yorumlar yaptı, ipucu verin daa.
Ben görmedim kaynağım Burhan 🤣 öyle yargı dağıtmaya gerek yok artık kim yaptıysa. Herkesin hayatı kendine. Baş rolü olmadığı konuda vaaz verenlere öyyyffff diyorum ben.

Ben görmedim kaynağım Burhan 🤣 öyle yargı dağıtmaya gerek yok artık kim yaptıysa. Herkesin hayatı kendine. Baş rolü olmadığı konuda vaaz verenlere öyyyffff diyorum ben.
Yahu bu kız barışadabilir.
Hayat onun, yanlışsa yanlış bunu seçmek bile onun özgürlüğü.

Geçen ana sayfada da konuştuk, sert mesajların tek sebebi haketmediği bir hayatı yaşamaması adına.
Kimi iğneleyerek kimi güzellikle anlatıyor ama çoğumuzun amacı layığıyla hayatını sürdürmesi için.
Hatta WOMAN WOMAN şuna benzer bir şey demişti ‘genç bir kadın elbette çok kıymetli’.
Ne kadar doğru, sev ya da sevme ama bu ülkede ataerkil bir yapıya kurban vermemek adına bu uğraş diye de devam etmişti.
Arada elbet fitne, haset vb duyguları olanlar fırsat bilip çıkabilirler lakin ben kknın uzun zamandır adına yaraşır bir şekilde bu kadar çabaladığını ilk kez görüyorum, gurur verici bu birlik aslında.
Küçük pürüzlere değil büyük resme odaklanmak lazım.

Vay be, ben görgüsüzlükte tek biziz sanıyordum aşiret meseleleri hariç, varmış demek:KK70:
İki insan evleniyor diye bu kadar harcama neden acaba?
Eskiden yaşanılacak çok da değişik hayatlar yoktu, bununla mı varlıklarını ifade ediyorlardı diye düşünmeden edemiyorum.
Resmen başlık parasının legal hali, kadını satın almak gibi bir şey.
2 oğlum var, karşıma geçip müstakbel gelin ya da ailesi tek bir şey bile isterse orayı terkeder, o işi bozarım bizde insan malla alınmaz diye.

Bana sürekli takı taktıklarında ‘bizim kız sevmez zahmet etmeyin külfetli şeylere, bijuteri var ya hediye edecekseniz onlardan alın bayılır takar takıştırır siz de fuzuli harcamazsınız’ diyen bir babam var, umarım aynı denklikte görgüde 20 sene sonra dünürlerim olur😂
Bizimkilerde mal varlığını zenginliğini herkese gösterme hırsı var da ondan yapıyorlar, Allahtan rahmetli babam çok görgülü mütevazi bir adamdı, amcam babam gibi değildir mesela, ağzında hep para lafı döner durur, iyidirler hoşturlar siz bile gitseniz adımı vermeniz yeter çok güzel ağırlarlar sonradan görme de değiller ama görgüsüzler maalesef.

B Burhan Burhanitto her şey insanlar için, doğru veya yanlış, hatalarımızla yaşadıklarımızla tecrübe kazanıyoruz, bu da bir tecrübe diyeceksin ders çıkaracaksın, senin özelin seni alakadar eder, ben de şaşırdım ama senin bazı şeyleri kafana takmayacağını düşündüğüm bende öyle bir imaj yarattığın için, eleştirilerim de annelik güdüsüyle, değmeyecek biri için uğraşma diye.

B Burhan Burhanitto ‘un talebi üzerine konu yorumlara kapatıldı.

B Burhan Burhanitto şunu asla unutma mükemmel ve kusursuz insan yoktur, her insanın yanlışları da olur, düşer de kalkar da, hatalı kararlar da verir, kimsenin de dilinin kemiği yoktur herkes herkesin arkasından istediği gibi konuşmayı hak görür, bunların hiçbirinin önemi yok önemli olan insanın kendisi için ne düşündüğü ne hissettiğidir.

Hayat el aleme göre şekillendirilemeyecek, kendi isteklerine göre yaşaman gereken kıymetli bir andır, soluğunu da zamanını da başkalarına harcama.

Son düzenleme:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X