öğretmen ve aidat mevzumuz...

konu sahibi şikayet etmeyin çünkü para toplamasını müdür söylemiştir. bu yüzden öğrencinin sınıfını değiştirin

Yaa niye ağlıyorsun kardeşim git il milli eğitim müdürlüğüne anlat konuyu ver dilekçeni sen değil devlet uğraşsın bu edep bilmez insanlarla. Biz buna benzer bir olay yaşandık yigenimde öğretmen velileri tahrik etmiş birkaçı hakaret edince gitmiş şikayet etmiş velileri millet mahkemelik olmuş. Ben gittim o dönem yengem çalışıyordu bana yaptı yine aklı sıra beni de tahrik edecek tamam dedim müdürün odasında artık muhattap ben değilim ve gittim il milli eğitime birdaha dönmedi okula. Demekki herşeyin bir çözümü var

sınıftaki diğer velilerle de görüşü bimere teker teker şikayet edin.
ciddi bir uyarı alacaktır.
eğitimci birine hiç yakışmayan tavırlar.. Allah ıslah etsin..

kendinizi üzmeyin anlamak istemeyene anlatamazsınız.
müdüre gidin hocayı şikayet edeceğinizi söyleyin ve bağlı olduğunuz ilçe yada il milli eğitim müdürlüğüne şikayet edin. bakın bakalım neler oluyor.
kızım ana sınıfındayken öğretmeni hakaret etti ve müdüre giderek öğretmeniniz böyle böyle yaptı, haberiniz olsun şikayet ediyorum demiştim, ciddiye almadı. ilçe milli eğitim müdürü derdimi dinledikten sonra müdürü yanına çağırdı. etekleri tutuşarak bir gelişi vardı ki hayatta unutmam.
çocuğunuzun sınıfını da değiştirin derim.

Dönem başında 3000 gibi bir rakamı bağış olarak vermişsiniz sanırım.Bu bağış mıydı yoksa sırf çocuğunuz o öğretmenin sınıfında olsun diye verdiğiniz bir para mıydı?Şayet bağışsa adı üstünde bağış kimse sizi şu kadar vereceksin diye zorlayamaz.Gönüllülük esastır.Ancak seçilmiş bir sınıf ve seçilmiş bir öğretmen için verdiyseniz müdürün yaptığı usulsüzlüğe siz de karışmışsınız böyle bir ayrım isteyerek.Ve bu durumda diğer ihtiyaçlar için yine para istemesi çok normal.Öğretmenin tutumumu çok yanlış buldum.Müdür öğretmene baskı yapınca öğretmen de size patlamış.Baskılar küçük düşürmeler devam ederse BİMer e yazmakta tereddüt etmeyin.şikayetlerde isimler gizli tutulur.

sırf öğretmenin genel ve çocuğuma tavırlarını beğenmiyorum diye 50tl aidatı vermiyorum (bu zamana kadar eksiksiz ne dediyse yaptık) sorarsa devlet baba teşvik adı altında binler veriyor bizim 50tl ye kalmamıştır herhalde diyecem ve o anı bekliyorum çünkü sürekli beni müdüre mahçup etmeyin diyip duruyor zaten kendinide çok övmeye başladı bırakta biz övelim yok bize fırsat vermiyor....sizin yaptıklarını bana yapsa neler olur bilemiyorum!..

3,000 5,000 doğru gördüm dimi 300-500 değil bu tutar
ben lisede bile 10 lira aidat isterlerdi de vermezdim kaldı ki bu kadar bir miktarı hayatta vermem.

Neden bu kadar nazlıyorsunuz, durmadan anlatmaya çalışıyorsunuz
Sesini yükselttiği an bas tokatı, kim kime bağırıyor, bu ne hadsizlik
Öğretmenlik, aidat, para şu bu değil mevzu kadın düpedüz terbiyesiz
Koskoca kadınsınız bu muameleyi neden yaptırıyorsunuz kendinize, hangi yetkiyle size emrediyor eksiksiz ödenecek falan
Şimdi taşlarlar beni burada ama hak ettiği bu, sesini yükselttiği an o öğretmenlik vasfı benim için bitmiştir, bu nasıl bir eşkiyalık ya tahsilatçı mı kabadayı mı belli değil, hata sizin ağzının payını vereceksiniz, vermezseniz böyle azarı yer ağlayıp oturursunuz

Ay nasıl öğretmen o ya. Yani bizim okulda da var aidat olayı. Okul Aile Birliği Toplantısında mudur söylüyor.evlere kağıt yollatiyo bize.valla getiren getirir.ben ögretmenim dilenci değil. Daha da ağzımı açıp istemem velilerden aidat falan.sadece okul kararının bu olduğunu hak hukuktan bahseder. Vermek istemeyenler mudurle konuşsun derim.cekilirim.

neden kendimi para isteye isteye seviyesizlestireyim.ogretmen de çok abartmış yani.

neden kendinizi o kadar ezdirdiniz ki bana nasıl bu şekilde davranıyosunuz diyemediniz mi? bir öğretmenin para için velilerle bu şekilde bir diyaloğa girmesi çok çirkin. aşamadığı bir konuysa sizi idarecelerine amirlerine yönlendirseydi keşke.bence de çocuğunuzu alın o kadından,o kişilikte birinin çocuğumu eğitebilmesi mümkün değildir zaten.önce kendisinin öğrenmesi lazım terbiye ve adabı.

milletin onunde bir guzel rezil edilmeyi hakeden bir tipmis sen kimsin ya diycen aglamanıza uzuldum ya ne hakkı var buna

Aidat yok diye meb kackere uyari yapti ki oyle olmasa bile ogretmenin yaptigi hareketler cok rencide edici..
Bizim ogretmenimiz ise hicbirsey icin oara istemez hep velilerimin durumu olmayan var o yuzden kitap ekstra bisey istemiyorum diye defalarca toplantida konusur. Mudur yardimcisi aidat istemeye sinifa gelince dersimi bunhn icin boldurmem ben velilerimden para isteyemem cocuklar etkileniyor diye sinifa sokmamis. Ogretmenin gorevi degil sizden para istemek , terbiyesiz sey bide egitimci olcak

Ne ağlıyorsun. Önce çık Mudure sikayet sonra git bimere şikayet et.
Böyle bir öğretmene çocuğunu niye emanet ediyorsunuz. Cıngar çıkar velilere git görüş onları da ayaklandır.

Sen et şikayetini. Sen et o öğretmeni karşısına almak isteyip istemedigini mudur karar versin. Şikayetiniz dikkate almaz ise zorla bağış topluyorlar diye müdürü de şikayet edersin canim

Heh biraz daha sert yazabilsen olacak gibi. Ha gayret, burada alıştırma yap biraz sonra git öğretmene ağzının payını ver bakalım. Gel sonucu buraya yaz merak ettim.

Millet çocuğunu yillik 15-20 bine tüm öğretmenlerin, hademelerin vs maaşlarının okul tarafindan ödendiği özel okula kaydettiriyor.

Devletin okullara eksik personel gonderdigi biliniyor zaten. Aileler den bağış toplamalari bu bakımdan normal. Ama konu sahibi sene başında 3000 tl vermiş. Her ay düzenli 15-20 lira veriyorlarmis zaten. Bu para muhtemelen kağıt masrafı ni karşılar. Şimdi de ekstra para istiyorlarmis.

Öğretmen böyle ısrarla para istediğine göre bu işi biraz döner sermayeye çevirmiş ler galiba.

Kaldıki okullarin sadece ailelerde değil çevredeki firma vs yerlerden yardım toplaması gerekiyor. Bu bağışlar zaten vergiden düşülür. Dolayısıyla maaşlı çalışan aileler bu bağışlar gider göstermez.

Bir ogretmen para muhabbetine girmez

Ogrencilerine yogunlassin o

Olan var olmayan var egerbu kadar anlayissiz ve kabaysa

Cocuklari nasil egitiyor Allah bilir

Direk sikayet hattini ara sen haklisin

Kendini neden bu kadar asagilatiyorsun

Eger seni ezerse emin ol cocugunu yuceltmez

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…