öğretmen ve aidat mevzumuz...

duyduğum kadarıyla bu aidatı vermek isteyenler verebiliyormuş, böyle bir zorunluluk da yokmuş, o zaman niçin dayatıyorlar anlamak mümkün değil.

MEB 'E şikayet edin ve çocuğunuzu öyle bir öğretmenin ellerine bırakmayın

ayrıca kendinizi tutuyn ve ağlamayın

Ogretmenlik kadar zor meslek yok. Ohhh istifami basacagim. Boyle velilerle ugrasmak zorunda kalmayacagim. Cok mutluyum.

Not : Hayir konudaki ogretmen ben degilim.
evet öğretmenlik çok zor. burda da bir sürü abuk sabuk,kendini geliştirememiş, hıncını öğretmenden çıkarmak isteyen veli konu açtı.hepsinde öğretmeni savundum ama bu konu başka... bir kere veliyle öğretmen para konusunda karşı karşıya gelmemeli. o idarenin işi. öğretmen aidatı hatırlatır, çekilir kenara. ama veliyi azarla ağlat.. bunlar hiç hoş şeyler değil.. benim bile canım sıkıldı klavye karşısında

7 yıllık öğretmenım hıcbır velim ile boyle konuşmadım . Hem tarzım degıl hem yakışık degıl. Sıze bu uslup ve vucut dilini kullanan sözde bayan öğretmenin öğrenilmemiş nezaket egıtımlerı var sanırım. Ve sız sahıt tutup kendınızden özur dıletmek yerıne aglamışşınız. Sız boyle yaparsanız hakkınızı korumazsanız kişiliğinizi zedeleyıcı bu tavra kesın net karsılık vermezsenız şikayet etmeyın.

147 yi aradım şimdi, bağış adı altında para toplanması yasaklanmıştır. okul aile birliğine toplanan paralarda zorunlu değil, gönülllü iseniz verirsiniz dediler. şikayette bulunmadım. ola ki, öğretmen diretirse şikayet ederim.

bence öğretmenle bu tür diyaloglara girmeyin artık çocuğunuzun sınıfını değiştirmeyecekseniz,okul müdürü ile görüşün,çünkü öğretmen burda aracı oluyor tabiiki tutumu ve konuşma tarzı hoş değil ama para mevzusunu sadece öğretmen kendisi için istemiyor ,siz haklısınız paranında isterken bir uslubu vardır ,belki bu şekilde davranmasa çocuğunuz için verecektiniz ücreti ama zıtlık oluştuğu için de fikir değiştirmiş olabailirsiniz bence bunuda müdüre belirtin.

sizi ezik bulmuş, ağlamanız bunu kuvvetlendirmiş. öğretmen yüzde yüz hatalı. kendinize hakim olup net bir şekide konuşmalıydınız.

okul aidatı gerekli bir şey. koca okula devlet bir hademe atıyor. bununla ne kadar hijyen olur çocuklarımız için siz düşünün. durumunuz varsa, ben başta aidatımı ödedim, gerisine karışmam diyrsanız hata. eğer durumunuz yoksa, öğretmenin sizi zorlaması hata. ama mesela dönemlik her veliden 100 lira gibi bir rakam toplanması da gerekli. en azından bizim okul için.

ama bunları konuşmanın yolu bu değil. terbiyesiz bir kadınmış, öğretmen olmuş, size denk gelmiş. her yerde var bunun gibilerden. ağlamak yerine gardını almak gerekiyor bu tip insanlara.ama şunu da söyliyeyim, öğretmen çok yumuşak olduğunda da veliler şirretliğe başlıyor. neredeyse öğretmeni azarlamaya getiriyor. dediğim gibi tip tip insan var.

Öğretmenin üslubu çok yanlış. Kaldı ki, okul aidatı adı altında toplanan paralar yasal değil. Eğer öyle olsaydı aidat karşılığında verilep makbuzda okula bağış yerine okul aidatı yazardı değil mi? Sizin bu kadar sessiz kalmanıza da çok şaşırdım. Geçen yıl kızım ortaokula başladığında okula kayıt yaptırırken kayıt parası (onunda adı okula bağış ama mecburi!!!) vermiştik. Okul aidatını yatırmadım geçen yıl, sınıf öğretmeni yatırmayan öğrencilerin ismini tek tek okuyup ayağa kaldırıp bu paralar yatırılacak deyip bir de ellerine kağıt tutuşturmuş. O kağıtla erkesi gün okula gittim sınıf öğretmenini buldum, ben okula gereken bağışı kayıt yaptırırken yaptım, okul aidatını yatırmayacağım çocukları sınıf içinde ayağa kaldırıp rencide etmek gibi bir hakkınızda yok. Tek şartla bu aidatı yatırırım dedim bana yasal olarak okul aidatı makbuzu vereceksiniz, okula bağış makbuzu değil dedim. Öğretmen tabii işte okulda eksiklikler var filan falan başladı. O eksiklikler kayıt zamanında dönen milyarlarla karşılanabilirdi öyle değil mi dedim adam sustu kaldı.

gerizekalıya bak ya hayvan kadın ben olsam agzını yırtardım kendini bi bok sanıyor ara şikayet et devlet okulu değilmi orası.yık başına terbiyesiz kadının o okulu

"Önceki konu" nuzu aradım ama bulamadım. Merak da ettim açıkçası. Rica etsem o konunun linkini verebilir misiniz? Veya konunun başlığını da yazsanız olur.

çocuğunuzun öğretmeninin sizi ağlatmasına ve rezil etmesine size bağırmasına nasıl göz yumdunuz ? girin bimere şikayet edin böyle şey mi olur nasıl mesafesiz bir ilişki bu öğretmen velisiniz siz gelin görümce değil

okula neden hiç para vermıyorsunuz biz düzenli olarak aylık 20 tl gibi bişi veriyoruz cocuklarımızın atıstırmalıkları bile sınıfta oluyor

öğretmeni de dinlemek lazım. ne yazık ki veliler arasında laf anlamayanlar oluyor.

neen bu kadar ezılıyorsunuz kı ogretmenın para toplama yetkısı zaten yok, sıze zorla bırsey yaptıramaz sız aıdatı odemedınız dıye cocugunuza ayrı muamele de yapamaz, her cocuk esıttır..
dırek m.e.b e gıdıp okul ve öğretmen hakkında suç duyurusunda bulunun, yasal haklarınızı kullanın, öğretmen olmak önce insanlıkla başlar bana öyle davranacak su andan okuldan uzaklastırması cıkmıstı bıle..

hoca size sınıfta bağırdığında, neden hoca ya tepki göstermediniz? Hoca sizi resmen ezmiş. Ben olsam o okulu hocanın başına yıkardım. kimse kimseye bağıramaz. o kim ki? ben sizin yerinizde olsam milli eğitime şikayet ederdim. Hocanın tutumundan dolayı..

ben arkadaşın konularına baktım da oğlum da oğlum diyor her konusunda hocam, siz de karşılaşmışsınızdır sınıfta tek çocuk kendi çocuğu gibi gören velilerle, bana konu abartı gibi geldi, samanyolu tv sır kapısı programı gibi çok çok kötü anlatılmış öğretmen... ben hiç sanmıyorum böyle bir öğretmen olduğunu.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…