öğretmen ve aidat mevzumuz...

Merhaba. Geçmiş olsun öncelikle. Lütfen bu kadar sessiz olmayın. Konuyu okurken ben fenalık geçirdim. Hakkınızı arayın. Kimsenin birine böyle davranmaya hakkı yok. Hele ki bir öğretmenin. Ben oğlumun okulunun okul aile birliği baskaniyim. Bu sene 1. Sınıfa başladı. Ne bir aidat hakları var nede bağış isteme gibi bir durum söz konusu. Tamam illegal bir durum. Ne demek veli den para istemek. Meb zaten yeteri kadar ödenek veriyor. Hele ki temizlik görevlisi falan hikaye. Devlet karşılıyor inanın. Oğlum için su ana kadar kimseden para talep edilmedi ve diğer çocuklar içinde. Anasifina giden kızım içinde 20 tl aidat topluyoruz sınıf için. Ihtiyacı olandan alınmıyor bile. Sizin söyledikleriniz hiç yasal değil. Bunu bilin. Gerekli yerlere sikayetinizi yapın. Sessiz kalmayın. Inanın müdür ve ogretmenler çok çekiniyorlar milli eğitim müdürlerinden. Milli eğitim artık daha çok ilgili bu konularda.

Müdüre şikayet etme gibi durumunuz olamaz, zaten okul idaresi aidat vs.gibi angarya işlerin yapılması için öğretmenleri velilerden bunları istemesiyle görevlendirir. Ögretmen söylemezse okul idaresi tarafından uyarılır,verilen görevi yerine getirmiyor gibi algılanır müdür tarafından. Böyle para pul işlerinde genelde ihale öğretmene kalır belki de bunun getirdiği bir dolulukla ögretmen patladı.Tabiki tavrı yanlış kimse kimseye böyle davranamaz.Ama bana böyle davrandı diye de yok 147,yok müdür vs şikayet edilmez.Mesleki anlamda bir eksik varsa şikayet hakkı doğar,ters davrandı diye doğmaz.En nihayetinde ögretmen velinin,öğrencinin kölesi ya da oyuncağı değil..

Kocaman kadınsınız, niçin kendinizi azarlatıyorsunuz? Gözleriniz falan dolmasın. Verin ağzının payını. Bu tarz çiğ insanlar siz mülayim davrandıkça iyice azıtır. Çirkefleşin demiyorum ama kendinizi de ezdirmeyin, o kim ki?

Neden ağlıyorsunuz anlamadım, ah bana denk gelicek ki böyle manyaklar. Ne demek bağırmak yani çoluğun çocuğun onca insanın önünde?

Siz kimsiniz bana sesinizi yükseltiyorsunuz ve konuşmak istemiyorsunuz ben çocuğumu emanet ediyorum size bu basıl saygısızlıktır diye biraz sesinizi yükseltin bakalım ne oluyor?
Terbiyesiz.

sızın sessızlıgınıze ben dayanamadım , nıye uzulup aglıyorsunuz...
lutfen boyle seylerde sessız kalmayın aksıne sız tavrınızı koyup gereken yerlere bıldırın...
ogretmen hanımın tavrı cok yanlıs bırınınde ona bırseyler ogretmesı gerekecek.

Ne veliler var ki öğretmene oldukça saygısızca ve haddini aşacak şekilde terbiyesizce davranıyor. Bu durumda biz öğretmenler nereye şikayet edelim veliyi,gerekli yerler neresi olur şikayet etmemiz için merak ediyorum.

Dipnot:Konudaki öğretmeni savunmuyorum yanlış anlaşılmasın..

Meb zaten yeteri kadar ödenek veriyor. Hele ki temizlik görevlisi falan hikaye. Devlet karşılıyor inanın. Inanın müdür ve ogretmenler çok çekiniyorlar milli eğitim müdürlerinden. Milli eğitim artık daha çok ilgili bu konularda.[/QUOTE]

meb yeteri kadar ödenek veriyor mu ben pek emin değilim.mesela öğrencilerin tekmeleyip yıprattığı kirlettiği duvarları boyamak için ödenek vermiyor. yanlış bilmiyorsam öyle.
müdür ve öğretmenler eğer yanlış bişey yaptılarsa mem'den çekinirler,yoksa herkes hakkını savunur sonucu ne olursa olsun. evet aidat falan istemek yanlış. ancak az bir miktar okula yardım yapılabilir. milyarlar değil tabiki de.
saygılar.

Ama savunuyorsunuz. Niyetiniz o olmasa da yazdıklarınız oraya çıkıyor.
Bu öğretmen terbiyesizce davranmış ve bunun o kişinin mesleğiyle bir alakası yok. Eğer veli size hakaret ediyorsa siz de hakaret davası açabilirsiniz.
O zaman bize terbiyesizce davranan sağlık personelini de şikayet etmeyelim ne de olsa her gün onlara da onlarca insan kötü davranıyor.
Özellikle de call center çalışanları da müşterilere küfredebilsin mi?
Örnekler artar.
İnsanlarla iç içe çalışan herkes ne yazık ki kaba ve hadsiz davranışa maruz kalabiliyor.
Yaptığım iş sebebiyle kaç kez cinsel tacize uğradığımı anlatsam şu forumda yazanlar oturur ağlar.

meb yeteri kadar ödenek veriyor mu ben pek emin değilim.mesela öğrencilerin tekmeleyip yıprattığı kirlettiği duvarları boyamak için ödenek vermiyor. yanlış bilmiyorsam öyle.
müdür ve öğretmenler eğer yanlış bişey yaptılarsa mem'den çekinirler,yoksa herkes hakkını savunur sonucu ne olursa olsun. evet aidat falan istemek yanlış. ancak az bir miktar okula yardım yapılabilir. milyarlar değil tabiki de.
saygılar.[/QUOTE]
Veliler gerektiğinde ellerinden geldigince zaten gönüllü bir şekilde yardım ediyor. Gel milletin içinde beni rencide et demiyor. Bir veli bunu yapsa dava açılır çünkü kimsenin kimseye kötü davranmaya hakkı yok. Herkes çizgisini bilecek bence. Boya konusuna gelince hangi sınıfta sorun varsa o sınıfın verilerinden rica edilir emir verilmeden zaten herkes yardım eder.

Savunmuyorum.Savunacak olsam bunu gizlemem kimseden çekinmem rahat olun..
Burada bahsettiğim şey zaten şudur;kimsenin kimseye haddini aşacak seviyede davranma gibi lüksü yok.. Eğer haddini aşacak şekilde davranıyorsa çocuk gibi gideyim üstüne şikayet edeyim de terbiye etsin gibi bir düşünce yanlış.Sizin de dediğiniz gibi dava açılarak hak aranmalı. Eğer kişi mesleğini eksiksiz yerine getiriyorsa kişisel sürtüşme dava ile hallolur,söyleyim de kulağını çeksinler mantığı ile değil.

Buarada call center çalışanları küfür edemiyor evet çünkü küfür dinliyor.İnsanlar sadece küfür etmek için,hakaret etmek hatta ve hatta telefonun ucundaki kadının sesiyle tatmin olmak için arıyorlar.Ama çalışanlar da hizmet veriyoruz bişey diyemeyiz diye her türlü şeye maruz kalıyorlar.Bu güzel bişey mi sizce? Müşteri daima haklıdır mantığı var diye insanların pervasızca davranması normal mi? Bazen insanlarda bu mantık var ve kimsenin kimseye tahammülü yok,herkes saldırı ve şikayet modunda.

Yani diyeceğim şu ki;herkes üstüne düşeni yapmalı,karşısındakine koşulsuz saygı duymalı.. Veli de olsa,ögretmen de olsa,doktor da olsa,kasiyer de,müşteri de olsa vs vs.

Son düzenleme:
Veliler gerektiğinde ellerinden geldigince zaten gönüllü bir şekilde yardım ediyor. Gel milletin içinde beni rencide et demiyor. Bir veli bunu yapsa dava açılır çünkü kimsenin kimseye kötü davranmaya hakkı yok. Herkes çizgisini bilecek bence. Boya konusuna gelince hangi sınıfta sorun varsa o sınıfın verilerinden rica edilir emir verilmeden zaten herkes yardım eder.[/QUOTE]

sanırım eksik ifade ettim.söz konusu öğretmeni savunmadım.sadece ödenek konusuna değindim.

şikayet etsenize neden bu kadar pasifsiniz ki?
size böyle davranıyorsa çocuğunuza nasıl davranıyordur. Eğitimle ilgisi yok bazıları insanlıktan nasibini almamış oluyor.

Ben çekiniyorsunuz, manasında dememiştim. Farkında olmadan iç güdüsel olarak o tarafa daha yakın hissediyor olabilirsiniz manasında demek istemiştim. Benden neden çekinesiniz ki zaten?
Diğer yazdıklarına cevap vermeden, call center çalışanları da küfretsin o zaman derken onu söylemeye çalışmıştım zaten. Verdiğim örneklerden yeterince açık anlaşılmamış mı? Elbette bu ülkedeki en pis iş call center çalışanı olmaktır. Gencecik kıza ....pu diye bağıranı duydum ben, kendi kulağımla.

Mesela bir bankaya girdiniz. Veznedeki görevli size hakaret etmedi ama terbiyesizce davrandı. Terbiyesizlik dava konusu olabilecek bir şey değil. Ben gider amirine/iş verenine şikayet ederdim.
Bu yüzden de bir kamu çalışanı bana terbiyesizce davrandığında işverenine yani devlete şikayet ediyorum.
Ve evet işveren haddini aşan o çalışanını artık doktor mu öğretmen mi vhki mi her ne görevdeyse onu hizaya çeksin diye bekliyorum.

İnsanlar saygının ne demek olduğunu bilse bunlar zaten olmaz..Saygı karşılıklıdır ve tek taraftan beklenilmez. Tek taraftan beklenildiği için sıkıntı doğuyor zaten. Kimse kimseye pervasızca davranamaz,bana hizmet ediyor istediğimi yaparım,derim ama o bana diyemez mantığı aşılırsa daha saygılı bir toplum haline gelebiliriz. İyi akşamlar...

Bildigim kadariyla sikayet hakkiniz var ayrica cocugumu arkadaslarindan ayirmak istemiyorum diye dusunurken annesini azarlayan saygisiz bir ogretmenin ellerinden mi baslasin okuluna ogretmeninin gereksiz ve sivri cikislari var ozur dilice yerde dahada diretmis hatta aidat parasinida durumu yok diye vermeyen okadar cokki etrafimdan biliyorum bnde ve o ogretmenden cocunuzu alma hakkiniz bike var litfen siz bu ogrwtmene cocunuzun durumunu soracaksiniz birdaha yuz yuze geleceksiniz size dogru duzgun cvp bile vermez bu ogretmen siz bnce direk mufure sonrada mebe sikayetinizi yapin bnce

Elbette herkes birbirine saygılı olmalı. Birinin çalışan diğerinin müşteri olması taraflardan diğerine bir "sahiplik" hakkı sağlamıyor.
Güler yüz göstermek, iyi günler dilemek, kolay gelsin demek, teşekkür etmek, kibarlıktan ve saygıdan da öte bir medenilik kıstası zaten.
İyi akşamlar.

10 yıllık öğretmenim hiç bir velimle bu tarz konuşmalar yapmadım. Kimseyi bu şekilde rencide etmedim. Öğretmenin bu davranışı çok ama çok yanlış. Sizin yerinizde olsam ,eğer çocuğumuzu o okuldan veya ogretmeden almak istiyorsanız müdüre gitmem,il mem e giderim şikayetimi dile getiririm.ayni zamanda bimer e yazarım. Size tavsiye edebileceğim ilk şey bu.

Yok ben o kadar para verdim,çocuğum bu öğretmen de kalsın diyorsanız, öğretmenle muhattap olmayın. Konuşmayın.

Ayrıca siz neden kendinizi ezdiriyorsunuz,o kadar kişinin içinde karşı çıkmıyorsunuz?

Diğer actiginiz konularıniza da baktım, biraz fazla alıngan, herşeyi çok ince düşünen bir yapınız var,psikolojik destek almanızı tavsiye ederim. Yoksa en ufak şeyleri bile kafanıza takarsaniz çabuk yaşlanır, kendinizi yipratirsiniz.

Bence ogretmeni gidin sikayet edin. Bi ogretmen olarak soyluyorum bunu. Sizinle bu sekilde bagirip cagirarak konusmaya hakki yok. Madem gitsin toplantida o kismi gelsin mudur anlatsin ayrica isim vererek bu sekilde konusmasi arti ogrencilerin ve diger velilerin icinde oyle davranmasi cok sacma agzinin payini verseydiniz aglamayin uzulmeyin o ogretmenin terbiyesizligi olmus. Ben ne kadar aidat istendiyse vermemistim zamaninda . Oh iyi de yapmisim. Liseye yazilirken 1000 lira istediler bin lira ne demek ya? Benim babam isci adam nerden versin 1000 lirayi cikarip..

Bu durumu çekme zorunda mısınız? Hem çocuğunuz hem de kendiniz için bir iyilik yapıp okulu değiştirin. Böyle bir hoca öğrencilerini kendine benzetir ve sonuç olarak kimsenin okutmak istemediği öğrencilere dönüşür.Siz önleminizi alın ve çocuğunuza bu kötülüğü yapmayın.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…