öğretmen ve aidat mevzumuz...

okula neden hiç para vermıyorsunuz biz düzenli olarak aylık 20 tl gibi bişi veriyoruz cocuklarımızın atıstırmalıkları bile sınıfta oluyor
okula bağış yaptığımızı yazmıştım, açıldıktan 1 hafta sonra giderler die tekrar para toplandı. beslenmesini atıştırmalıklarını zaten biz koyuyoruz. bizden istenilen ayda 10 15 lirayı da her ay veriyoruz. durum abartılmış durumda diye yazdım.

hanımefendi, yalan söyleyecek neyim var size? burada kimi ne kadar tanıyorum da kendimi size iyi göstereyim ??? Allah aşkına yaşadığım sorunu üzüntü duyduğum için yazdım, yaptığınız yoruma bakın...

147 ye daha önce yapılmış şikayetlerden birşey çıkmadığını duyduğum için öğretmeni şikayet ettiğim takdirde oğluma karşı da farklı tutum içine girecek diye düşündüğüm için yapamadım.

çocuğunuzun öğretmeni olması size veya başka velilere bağırma hakkını ona vermiyor neden ağlıyorsunuz böyle bişey için gidin müdüre şikayet edin ordan bişey çıkmazsa milli eğitime gidin kimsenin kimseyi küçük düşürme gibi bi hakkı yok

o kadar kötü bir öğretmen diyosunuz o kadar methedilmiş ona kaydetmişsiniz çocuğunuzu,kötüyse, çocukları vuruyosa velilere bağırıp çağırıyosa kimse methetmez... sorunun sizde olduğunu düşünüyorum.
bu arada ödediğiniz aidatlar kimsenin cebine gitmiyor, meb e aidat vermek zorunlu değil ama o okul da bir şekilde dönmek zorunda. eğitim parasız ama temizlik ve materyaller (fotokopi, etkinlikler vs) paralı.

şimdi arkadaşlar, zorunlu okul aidatı diye birşey yok meb de hatta bu aidatı zorunlu tutup ısrar ettiğimizde veli gidip mebe şikayet etse okula soruşturma açılıyor. Amma ve lakin okullarda 1maksimum 2 adet kadrolu hademe Var ancak bu iki görevli okulun tüm işine yetişemiyor haliyle her kat için ayrı bir hafeme gerekiyor. 4 katlı bir okul için en az 5-6 hademe lazım anca okul temizliği sağlanıyor. Bunun yanında temizlik malzeme masrafları var bunların da çok küçük bir bolumu meb tarafından karşılanıyor ve okullar ailelerden bağış toplamak zorunda kalıyor. Örneğin okula başlarken öğrencilerden 2 tane tahta kalemi bir silgi bir top a4 kağıdı ve belli bir miktar bağış talep ediliyor. Çünkü okulun çarkı devletin verdiğiyle donmuyor maalesef. Bizim okulda 1. Donem ve 2. Donem 50 şer lirra bağış taleb ediyoruz makbuz karşılığında vermeyen vermek istemeyen velilerimiz çıkıyor elbet. Düzgün bir dille anlatıyoruz neden almak istediğimizi eğer veli durumum yok diyorsa veya vermeyeceğim kardeşim bağıl gönül işidir benim gönlüm yok derse yapacak birşey yok. Öğretmen arkadaşımın yaptığını çok kınadım. Kimseyi insanların içinde rezil etmeye hakkı yok size bağırmaya hiç hakkı yok.
demem o ki maddi durumunuz el veriyorsa lütfen bağışlarınızı esirgemeyin ama boyle bir maddi darlık içindeyseniz durumu bildirin ve veremeyeceğinizi söyleyin.
makbuzum elimde müdüre gidicem demek de pek hoş değil sanki oğretmen o parayı cebine topluyormuş gibi duşunduğunuzu duşunnuş olabilir meslektaşım bu yüzden de tepki vermiş olabilir ama dediğim gibi verilen tepki çok kırıcı ve rencide edici, ayıp etmiş.

bimer e yazdiginizda isim verilmiyor. siz durumunuzu anlatin fakat hemen okula sorusturma acilacaktir. buna da hazir olun.

Yerinizde olsam oncelikle bir idareciye durumu anlatirdim. Belki sikayete gerek bile kalmaz.

Ben de öğretmenim para istemek yasak zaten, hadi imkansizliktan istedi diyelim ama size böyle bağırmaya hakkı yok bence şahit de toplayın yanınıza başka velilerden de alın milli eğitim müdürlüğüne şikayet edin. Gerekirse oglunuzun sınıfını da değiştirin.

Para ve aidat konusunda değil benim problemim.

Nasıl bir öğretmense bizim ki çok çektim. İlkokul bir çok önemli bi sene. Bana olan hıncını oğlumdan çıkardı. Ve sınıfta oğlum yokmuş gibi davrandı. İlk dönem haliyle koyun gibi gitti geldi. Çocuk birşey öğrenemedi.

Müdür öğretmen ben veliler.... bu sene yıldım. Sonunda başka sınıfa geçtik. Şükür bu öğretmeni çok ilgili ve iyi davranıyor oğluma. Sınıfı değiştir derim. O öğretmenden verim de alamazsın.
Geçen dönem sinirden 5 günde 3.5 kilo verdim. Allahım o öğretmeni bildiği gibi yapsın. ://

aidat zorunlu değil. vermezsiniz. şikayet edersiniz... hakkınız.

ancak şunuda unutmayın okullar yeterli ödenek verilmiyor...

okul büyükse hizmetlisi vardır. son zamanlarda köy okullarına bile hizmetli görevlendirilmeye başlandı.

3000 mi aldılar

Köy okuluna bile İşkur dan eleman alınıyor artık.Boyle terbiyesizce konuşulmaz evet okul olarak idare olarak para istenir ama bağış adı altında .Kimse vermek zorunda değildir.istege bağlıdır. Olay anında keşke idareye gitseydiniz ankatsaydiniz kötü olmuş evet ama bence idsreyle yani müdür veya yardımciyla konuşun onlar anlar sanırım uzmanın kendinizi. Biz toplantıya veli bulamiyoz millet veli bulmuş konuşmayı bilmiyor te allahım ya

Yanlış anlamayın ama sizi pasif buldum. Daha size sınıfta ilk öyle itham ettiğinde susmayacaktiniz. "Bir de öğretmen olacaksınız, toplum içinde beni nasıl böyle itham edersiniz, beni rencide etmeye ne hakkiniz var!" diyemediniz mi? Böyle durumlarda dava bile acilabiliyorken siz ağlayıp kendinizi aklama derdine dusmussunuz. "Ama ben paramı yatirdim, yanlış kişiyi azarliyorsunuz , onu azarlayin" demiş gibi olmuş bu.
Yapmanız gereken mudure bildirip gerekenin yapılmasını yapılmazsa MEB baş vuracaginizi söylemekti. İnsan olarak haklarınız var, cocugunuza öyle bir anne olmayın, hakkını arayan biri olun.

Elinizdeki makbuzla sikayet edin. Bagis degil o mudure yatirim. Komsunun oglu kayda gittiğinde mudur odasina tv istemisti kadin o kadar param yok deyince 300 tl yi burun kivira kivira almis adam.

siz neden oğretmenin karşısında ezik gibi aglıosunuz kadın saplantılı görüşlü bence şikayet edin...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…