öğretmen ve aidat mevzumuz...

öğretmeni şikayet etmek hiç bir işe yaramıyor ,bizde 1. sınıfız ve sene başında müdür bu okul masraflı altından kalkamamıyorsanız kayıt ettirmeyin dedi ve şuan paşa paşa her gelen parayı ödüyoruz sırf çocuğum mutlu diye
bizim sınıfta da durum öyle benden ve o arkadaştan başka kimse sesini çıkartmadığı için öğretmende bu yüzden böyle davranıyor. aslında herkes zorunlu olmadığı birşeyi yapmak zorunda bırakılmayacağını bilse onlarda bu kadar baskın olmazlar.

Ogretmenmis resmen tüccar ağzının payını vereceginize burda aglamayin bu ne terbiyesizlik ne müdür koyarım ne vekil! rezil ederim böyle insanı bakana bile çıkarım hadsiz e bak ya

ben de öğretmenim ve meslektaşım adın sizden özür dilerim.. burda öğretmenlerle ilgili çok konu açıldı yorum yaptığım her konuda öğretmenin savunulacak tarafı vardı ama bunda yok..
ayy ne kadar iyi niyetlisiniz, anlayışınız için ben size çok teşekkür ederim. inşallah sizin gibi öğretmenlerimiz çoğalır.

bizim sınıfta da durum öyle benden ve o arkadaştan başka kimse sesini çıkartmadığı için öğretmende bu yüzden böyle davranıyor. aslında herkes zorunlu olmadığı birşeyi yapmak zorunda bırakılmayacağını bilse onlarda bu kadar baskın olmazlar.

tamam da biz bilerek kayıt ettirdik bunu bile bile ,gitsek adam ben size söyledim der daha geçen toplantıda öğretmen bu okul ilkokulla dönüyor dedi yani bizim ödemelerimizle demek ,sadece eylül ayında 4000 bin ödeme yaptım toplu ,her ay da bir sürü şey çıkıyor

arkadaşlar dün o kadar çok ağladım ki... daha önceki konumu okuyanlar bilir, okula bağış yapmam ve akabinde okulun tekrar sınıfın genelinden para talep etmişti bununla alakalı öğretmenle bir tartışma yaşamıştık,dün değil önceki gün öğretmenimiz sınıfın geneliyle bir toplantı yaptı. toplantıda yine okula iki dönemlik aidat ücreti yatıracaksınız dedi, sınıftaki bir başka velide biz okul açılırken bağışımızı yaptık elimde dekontum var müdür beye gider söylerim dedi, bu defa öğretmen benim ismimi kullanarak aslı hanım oğlu mehmet için ödeme yapmayacağını söylüyor okulun temizliği için alınıyor bu para gidin aslı hanım müdüre de alın ağzınızın payını gibi birşey söyledi, ben şaşırdım tabii konuyla alakam olmadığı halde benden bahsedince, herhalde sene başındaki tartışmayı konu edindi dedim çıkışta soracaktım başı kalabalıktı. eve geldim üzüldüm 30 kişinin önünde yaptıklarına... aradım açmadı telefonunu. dün okul çıkış saatinde okuldaki çocukların tümü ile veliler bahçedeydi. bizimkiler sırada, çocukları oradan verirken öğretmenimize konuşabilirmiyiz acaba 5 dk dedim. bana insanlara aldırmadan bağıra bağıra dünkü konuysa konuşmak istemiyorum, ben sizinle para konusu konuşmak istemiyorum, yeter kapatın konuyu die el kol hareketleriyle gayet yüksek sesle etrafa aldırmadan beni susturdu, bende ayse hanım beni bi dinlermisiniz diyorum dinlemeyeceğim bu konuyu diyo, ondan bahsetmiyordum dedim.. arkadasımda yanımda ayşe hanım yanlış anladınız sizinle yanlış anladığınız birşey konusacak dedi. bu defa konu başkaysa gidin sınıfta bekleyin dedi. gözlerimden yaş nasıl aktı sınıfa gidene kadar.. akabinde geldi, başladım ağlamaya ayşe hanım siz beni neden sürekli yanlış anlıyorsunuz dün ben ağzımı açmadım toplantıda diyorum sizdiniz diyo, değilim diyorum hala bağış kağıdım var dedin ya diyo, ayşe hanım ağzımı bile açmadım sizin toplantınız boyunca diyorum, söyleyen arkadaşın ismini söyledim telefon açıp bayanı çağırdı o da ben söylemiştim dedi, bu defa ha o; ha sen zaten ikinizde aynı şeyi düşünüyorsunuz dedi, bende ayşe hanım zaten dünkü 30 kişinin içinde beni zan altında bırakmanıza yeterince üzülmüştüm bugünde kalabalıkta azarlamanıza ayrı üzüldüm dedim. hala o aidat paraları toplanacak, herkes verecek diyo. okul açılmadan gerekli parayı okul giderleri için verdik biz dedim, onlar hademe ile tuvalet temizliiğne gidecek diyo, ne yani dedim devlet zaten 2 hademe ile okula giderler için ödenek vermiyor mu veriyor, burdan karşılansın diyorum. o paralar eksiksiz ödenecek diyor... haksız yere ağzımı açmadığım halde dün çok üzdü beni.
Şikayet edin kadını. Ayrıca siz neden ağlıyorsunuz ki haddini bildirin. Ne hakla böyle konuşup ağlatıyor sizi. Toplayın sınıftan birilerini hakkınızı arayın. Hem zorla bağış mı olurmuş. Sizinle böyle konuşuyorsa çocuklarınıza nasıl davranıyordur. Hemen okul müdürüne ve milli eğitime şikayet edin zorla para istediğini de söyleyin

Siz vermek zorunda değilsiniz.ha okulların ihityacı var mı var..ama sizi aidat veya başka bir şey için azarlayamaz.yerinizde olsam dilekçe ile şikayette bulunurum.çünkü dileköesiz şikayetiniz muhtemelen dikkate alınmayacaktır.
Lakin insanların dönemsel bi sıkıntıları vs olabilir.önce bi defa daha konuşun derim.

yapısı çok ters bu defa da oğluma takar mı diye düşünmeden edemiyorum
Nasil yapisi ters ayol. Sizin tersinis de kotu degil mi?
Bir de ogretmen olup cocuklara ornek olacak, o bagirinca siz de bagirsaydiniz keske.
Her yere sikayet edin, velilere de anlatin derdinizi. Hic kimse size bagiramaz ustelik o kadar insanin icinde.

Boylelerinin sacini elime dolayip dizimle kafalarina vurasim geliyor.

O öğretmeni de o okulu da yerle bir ederdim herhalde böyle bir durumda.
Bu ne terbiyesizlik ve lakayitlik... Öğretmen sıfatına yakışmayan davranışlar.
Siz bence gereksiz susmuş ve ağlamışsınız.
Bu tarz davranışlar ne okulun prestijine (ne okulu olursa olsun) ne de eğitime yakışır birşeydir.
Hele ki tüm veliler bu kadına susuyorsa problem var bence.
Çünkü kadının psikolojisinde bir problem var. Ne demek "ha sen ha o" aptal mı bu insanları ayırt edemiyor...

Yazık...
Ben olsam okulu değiştirirdim eğer herhangi birşey yapılamıyorsa.

Şikayet edin kadını. Ayrıca siz neden ağlıyorsunuz ki haddini bildirin. Ne hakla böyle konuşup ağlatıyor sizi. Toplayın sınıftan birilerini hakkınızı arayın. Hem zorla bağış mı olurmuş. Sizinle böyle konuşuyorsa çocuklarınıza nasıl davranıyordur. Hemen okul müdürüne ve milli eğitime şikayet edin zorla para istediğini de söyleyin
okul müdürüne şikayet edemem ki, okulda o öğretmenin eğitiminin çok iyi olduğunu duyduğumuz için, sınıf olarak bu yıl onun sınıfına yazdığı velilerden inanılmaz bağışlar topladı. o yüzden o öğretmene karşı hassas davranıyor, onu karşısına almak istemiyor. müdüre şikayet etmem bu durumda hiç bir işe yaramayacak.

Ogretmenlik kadar zor meslek yok. Ohhh istifami basacagim. Boyle velilerle ugrasmak zorunda kalmayacagim. Cok mutluyum.

Not : Hayir konudaki ogretmen ben degilim.

okul müdürüne şikayet edemem ki, okulda o öğretmenin eğitiminin çok iyi olduğunu duyduğumuz için, sınıf olarak bu yıl onun sınıfına yazdığı velilerden inanılmaz bağışlar topladı. o yüzden o öğretmene karşı hassas davranıyor, onu karşısına almak istemiyor. müdüre şikayet etmem bu durumda hiç bir işe yaramayacak.
İlla ki vardır şikayet edilecek bir yer.. Ya biz birinin kalbini kırınca uyuyamıyoruz kadın nasıl ağlatıyor sizi çok sinir oldum.

Bence parayı verin çocugunuzu dışlar sınıfta, benim zamanımda dışlanıyordu müdür elinde liste sınıf sınıf dolaşıp vermeyenleri azarlıyordu .

Bu nasıl devlet okulu yahu? Biz öğrencilerden bir top kağıt istesek mi istemesek mi diye günlerce kara kara düşünmüştük.
Bende buna takıldım.yasal ise birşey diyemem ama değilse hak aranmalı.az bir meblağ yok ortada 4-5 binler uçuyor.

Benim çocuğumun ilkokuluda ,ortaokuluda sizin bu düşüncedeydi.hatta gezilerde bile müdür öğretmen toleranslı davranır.olduğum semtin geliri de bayağı yüksek bir yer halbuki.

X