oğlumun boy 163 cm de kaldı çok üzülüyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Den1234

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
15 Mayıs 2021
174
228
16 yaşında oğlum uzama eklemleri arası kapanmış boyu 163 cm de kaldı 165 diyoruz aile genetiği olarak kısayız siz olsanız boy uzatma ameliyatına izin verir misiniz.

16 yaşında oğlum uzama eklemleri arası kapanmış boyu 163 cm de kaldı 165 diyoruz aile genetiği olarak kısayız siz olsanız boy uzatma ameliyatına izin verir misiniz.
Daha iki senesi var uzaması için biraz daha bekleyin siz kısasınız diye o da kısa olacak değil, örnekleri çok…

Süt ve süt ürünleri ağırlıklı beslenmeli, basketbol oynamalı zıplamalı hoplamalı olmalı…

Doktor mu söyledi artık uzamaz diye ? Aile genetiginiz kısa boyluysa zaten biliyor olmaliydiniz. Ben şuan izin vermezdim. 18-20 e kadar sporla desteklerim üç bes farkli doktora gider hayatını gerçekten olumsuz etkiliyorsa izin verirdim.

endokrin maalesef daha uzamaz dedi uzama plakları kapanmış dedi basket spor beslenme hepsini denedi

Boy uzatma ameliyatı çok sancılı bir süreç. Olup da memnun olan pek görmedim ben, hep ne kadar acılı olduğundan bahsediyorlar. Hani ameliyat olursun iyileşir de acısı geçer ya, bunda devamlı bir acı oluyor diye duydum ben hep. Ama boy takıntısı da çok kötü bir erkek için. İyice düşünüp taşınması lazım

16 yaşında ameliyat için erken değil mi doktor yapabiliriz dedi mi. daha küçük sanki biraz büyüsün ama ameliyat yani bilemedim.
lise bitirme şartı koyduk 19 çivarı oluyor ama ergenlikte de yapıyorlarmış
bende ondan korkuyorum terapiye razı etmeye çalışıyoruz. kimse begenmez diye takıyor oysa ki öyle yakışıklı yüzü

Ben sanırım ameliyata izin verirdim.
Doktor uygun zamanı vs söylemiştir bilgim yok.
Zor bir süreç desteğinizi eksik etmeyin.

Ameliyat çok ağrılı ve uzun bir operasyon 1 kere ameliyat oldu tamam bitti değil iyi araştırma yapın bence herkesin boyu 1.70 olacak diye birşey yok ben de 1.65 mutluyum ergenlik dönemlerin de uzun boylu kızları özenirdim ama geçti ergenlikte oluyor :)

Boy uzatma ameliyatını ilk defa duydum.
Benim fikrimce ameliyat en son çare olsun. Sporla (basketbol) ve düzenli beslenme ile uzayacağını düşünüyorum.

İyice araştırıp birkaç doktora sorup tüm riskleri öğrenip kararı ona bırakırdım +20de.

Erkek için mutsuz olunacak bir boy, ileriki yaşlarda umursamaz ama ergenlikte, hatta genç yetişkinlikte zor.

Genetik evet ama sizde küçük yaşta destek vermeliydiniz. Ben 165im annemde 168 civarı. Erkek kardeşim şuan 10 yaşında boyu 1.67 . Çocuğu 6-7 yaşında basket ve yüzmeye verdiler çocuk hala daha uzuyor. Muhtemelen 2 metreye yakında görecek yani bu gidişle. Neden desteklemediniz kader bu deyip geçtiniz ki? Fitness tarzı şeyler boyunun uzamasını engeller diye biliyorum ağır kaldırmaktan. Çok geç değil bi anda boy atabilir daha da geçmeden sezonuyken yüzme ve baskete verin. Yazı bu şekilde geçirsin

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…