oğlumun boy 163 cm de kaldı çok üzülüyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Boy uzatma ameliyatı çok sancılı bir süreç. Olup da memnun olan pek görmedim ben, hep ne kadar acılı olduğundan bahsediyorlar. Hani ameliyat olursun iyileşir de acısı geçer ya, bunda devamlı bir acı oluyor diye duydum ben hep. Ama boy takıntısı da çok kötü bir erkek için. İyice düşünüp taşınması lazım
Bende bu konu üzerinde araştırma okumuştum çok zorlu ve ağrılı bir süreç ameliyat ve sonrası için tam toparlanma 2 yıllık bir süreç asıl sıkıntı ilerleyen yaşlarda kemiklerde oluşacak durumlar ben tavsiye etmezdim.

Esimin ablalari 170 eşim 163, benim boy 154 fln galiba bence gayet uyumluyuz :) boy uzatma ameliyati senelerce uzayan bir sürec, aylarca yerinden kalkamayacak sonrasinda uzun süre fizik tedavi alacak. Tek ameliyatla da olmayacak platinler takilcak çıkacak bi suru işlem max sonuc 10 cm genelde 8cm. O platinlerle askerlik yapacak en basiti, çekeceği acıya degmez diyorum. Psikolojik olarak ergenlikte olduğu icin bedenin gelişimine takılması çok normal. Ameliyata ben bir anne olarak izin vermezdim. Kızım da genetik olarak yaşıtlarına gore kısa boylu, sporla destekliyoruz.
Bigun gelipte boy uzatma ameliyatı olucam dese git 163 birini bul yanına yakışır tribe girmezsin, cekecegin acıya değmez derdim herhalde 😃

Anne olarak endişenizi anlıyorum ama ameliyata değmez erkeklerin gelisimleri cok uzun yıllar daha devam ediyor. Kuzenim tıfıl biriyken askere gitti döndüğünde annnesi dahi taniyamadi dev gibi bi adam olarak gelmişti.

Arkadaslar boy uzama plaklari kapanmis, su an ameliyat disinda hicbir boy uzama caresi kalmamis ki, niye sut, spor gibi seyler oneriyorsunuz, gec kalinmis fazlasiyla.

Neyse boy uzatma ameliyati cok uzun ve sancili bir surec, o agrilari cekmek herkesin harcı degil, doktorlari iyice arastirin, oglunuza basina gelecekleri iyice anlatsinlar, 18 yasini gecince de kendisi karar versin bana kalirsa.

Geç kalmışsınız bunları düşünmek için biraz daha yaşı küçükken yeterli OMEGA 3 d vitamini gibi takviyeler alıp spor yapabilirdi. Yoga yapsın omurları esner

Siz yine de bol süt ürünleri verin, kelle paça çorbaları hazırlayın içsin ve sporu es geçmeyin boyu uzatmak için plates hocasından birebir destek alın basket ve yüzmeye gitsin.

Ama bunlara vakit kaybetmeden hemen başlayın!

16 yaşında uzaması tamamen duran bşr erkek hiç görmedim desem yeridir. nerede yaşıyorsunuz bilmiyorum ama büyük bir şehirde araştırma hastanesine getirin, 1 sene bile olsa hormon tedavisi başlansa fayda edebilir.

demek ki “uzar uzar dert etme” diye beklememek gerekiyormuş sonra çaresi de zor oluyormuş. çocuk hep yaşıtlarından kısa mı gidiyordu?

Geç kalmışsınız bunları düşünmek için biraz daha yaşı küçükken yeterli OMEGA 3 d vitamini gibi takviyeler alıp spor yapabilirdi. Yoga yapsın omurları esner
gereksiz omega 3 kullanımı ileriki yıllarda aritmi riskini artırır. d vitamini de kanda yeterince varsa verilmez. spor, beslenme bir yere kadar etkiler; daha çok genetik belirler.

16 yaş da hormon tedavisi için geç olmayabilir. endokrin polde 16 yaşında ergenliği iğne ile geciktirilip aynı zamanda büyüme hormonu tedavisi alan bir kız çocuğu vardı. geç olup olmadığına detaylı tarama sonrası doktor karar verir

O kız çocuğunun genetik bir hastalığı vardır ama anladığım kadarıyla burda yok. Ülkemizde d vitamini eksikliği çok yaygın. Takviye olarak kullanan çok var. Bir doktora gidip danışıp sorabilirlerdi. Ayrıca gereksiz OMEGA 3 kullanımı nasıl olabilir OMEGA 3ü yeterli alıyoruz da gereksiz kullanımı kalmış. Çoğu yemek ayçiçek yağıyla pişiyor OMEGA 6 OMEGA 3 dengesini duymuş muydunuz? Balıklardan bile yeterli alınamıyor artık. Ayrıca ben genelde kalp sağlığına iyi geldiği hakkında yapılmış araştırmaları okudum. Varsa güzel bir araştırma makale pubmed linkini atın da bakalım nasıl etkiliyor ne oranda etkiliyor. Yediğimiz yiyeceklerin içeriklerini konuşmayalım uzun uzun tarım ilaçlarından girer gübre kalitesinden çıkarız. Kimseye cüce değilse ki burda öyle bir şey yok durup dururken hormon tedavisi uygulanmaz.
gereksiz omega 3 kullanımı ileriki yıllarda aritmi riskini artırır. d vitamini de kanda yeterince varsa verilmez. spor, beslenme bir yere kadar etkiler; daha çok genetik belirler.

16 yaş da hormon tedavisi için geç olmayabilir. endokrin polde 16 yaşında ergenliği iğne ile geciktirilip aynı zamanda büyüme hormonu tedavisi alan bir kız çocuğu vardı. geç olup olmadığına detaylı tarama sonrası doktor karar verir

O kız çocuğunun genetik bir hastalığı vardır ama anladığım kadarıyla burda yok. Ülkemizde d vitamini eksikliği çok yaygın. Takviye olarak kullanan çok var. Bir doktora gidip danışıp sorabilirlerdi. Ayrıca gereksiz OMEGA 3 kullanımı nasıl olabilir OMEGA 3ü yeterli alıyoruz da gereksiz kullanımı kalmış. Çoğu yemek ayçiçek yağıyla pişiyor OMEGA 6 OMEGA 3 dengesini duymuş muydunuz? Balıklardan bile yeterli alınamıyor artık. Yediğimiz yiyeceklerin içeriklerini konuşmayalım uzun uzun tarım ilaçlarından girer gübre kalitesinden çıkarız. Kimseye cüce değilse ki burda öyle bir şey yok durup dururken hormon tedavisi uygulanmaz.

yediklerimizin içeriklerini konuşmadım zaten. nice sağlıksız/yetersiz beslenen birey genetik hedef boyunun üstüne erişiyor, tam da dediğim gibi sadece beslenme beslenmeme konuyu çok etkilemiyor. genetik cücelere hormon tedavisi verilmiyor zaten. ama hipofiz bezi yeterince büyüme hormonu salgılamayan çocuklara büyüme hormonu tedavisi başlanıyor. öncesinde çocuğun genetiği, uzama öyküsü, persentili, beslenmesi değerlendirilir, gerekli kanlar bakılır, eğer şüphe varsa hormon testi uygulanır.

kız çocuğunun genetik bir sorunu yoktu. ergenliğe girmeden evvel kıllanma başlayınca ailesi endokrine götürmüş, ergenlik durdurulmuş, boyu da kısa olduğu için hormon başlanmış

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X