oğlumun boy 163 cm de kaldı çok üzülüyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Özgüvenli dediğim fakültenin en yakısıklısı ile evlendi çok da iyi bir adamdı. Diğeri de yine yakışıklı uzun boylu biri ile evlendi ama hala eşim beni beğenmiyor mesleğim var diye evlendi der. Halbuki adam beğeniyor yani. Ama işte insan kendini sevmeyince baskasının sevdiğine inanmıyor

lise bitirme şartı koyduk 19 çivarı oluyor ama ergenlikte de yapıyorlarmış

bende ondan korkuyorum terapiye razı etmeye çalışıyoruz. kimse begenmez diye takıyor oysa ki öyle yakışıklı yüzü
Kaçıncı sınıf şu an birden boy atabilir..Biz lisedeyken bir çocuk vardı boyu kısaydı hatta lakabı gıllik di,yaz tatili sonrası 2.sinifta bir baktık sınıfın en uzunu olmuş,O yaşadığım şok hala aklımda

Ben 1.65 eşim 1.75 boyundayız,kızım 12 yaşında boyu 1.56 yüzüyor birde voleybola gönderiyorum benden uzun olsun diye,oğlumda yüzüyor seneye basketbola göndereceğim,6 yaşında o da. Boyu normal yaşıtları ile aynı.
Bizden de 2 metre ćocuklar çıkmaz genetik bu ama maksimum olabileceğe zorluyoruz açıkçası.
Arkadaşım var eşi 1.95,kendisi 1.87 onların cocukları oglumla yaşıt ama oğlumdan 1 kafa boyu uzun,9 yaşında gibi duruyor. Tabi ki bu da normal,anne babası bu kadar uzunken cocuğun kısa boylu olması da mümkün değil tabi.
Birazda genetik bu konular,ancak desteklerseniz biraz fark açabilirsiniz diye düşünüyorum.
Kısacası önce sporla destekleyin,sonra bakarsınız duruma.henüz küçük yani bilemedim,acılı,ağrılı bir operasyon, okul hayatını da ister istemez etkiler.

Spor yaptı mı kızınız?
Benim kızımda eylülde 12 olacak,bu ay ilk defa regl oldu,boyuda aynı kızınızla,regl konusu kafamı karıştırıyor benimde,acaba uzaması yavaşlar mı diye? Halihazırda yüzüyor ve voleybol oynuyor kizım,umarım benden uzun olur,ben 1.65 'im.

Kadınlara yapılan güzellik baskısının bir değişik versiyonu erkeklere yapılan boy zorbalığı sanırım. Daha çok küçük ben olsam biraz daha büyümesini isterdim ameliyat için. Anladığım kadarıyla zor bir süreç çünkü.

Ben olsam ameliyatı düşünmezdim. Kolay değil ameliyat olmak. Süreci anlatınca da hemen her şey iyi olacak diye bir şey yok. Yeri geliyor, bir ameliyat yüzünden kaç yıl çekiyorsun. Cücelik gibi bir durumu da söz konusu değil. Takıntıya gerek yok diye düşünüyorum.

10 yaşinda çocuk 167 mi ?Buda normal diyilki .Bu arada evet basket yüzme boy uzamada etkili amma bu kadarda diyil .Kardeşiniz zaten uzunboylu biri olacakmiş.

16 yaşında oğlum uzama eklemleri arası kapanmış boyu 163 cm de kaldı 165 diyoruz aile genetiği olarak kısayız siz olsanız boy uzatma ameliyatına izin verir misiniz.
Benimkide 15 yaşında 170 nerdeyse çok mutsuz,boyum niye uzamiyor diyor,barfiks falan aldık sallaniyo arada uzasın diye basket falanda oynuyor ama eğer yeterli gelmezse ameliyat olmak isteyecek bence mutlu olsun diye izin verirdim sanırım,çünkü şimdiki gençler çok zorba ezilmesini istemem

Benim babamın akrabası bu şekilde oldu. Burada siz nasıl farketmediniz diye cekmirenlere aldırmayın. Zaten beslenme basket vs denedim diyorsunuz. İki ay denemediniz herhalde. Zaten çocuğun boyu 13 14 yasilarinda anlasilmiyor. Belki de 160 olacakti o sayede 163 oldu. Ayrıca doktor artık uzamaz kapanmış dediyse yüzme basket falan bi ise yaramaz. Ayrıca cocugu 6 yaşında baskete verince de 2 metre falan olmaz. Genetik faktorler önemli, kemik yapısı önemli. Beslenme ve spor da bir miktar daha uzama sağlar. Erkek kardeşim sadece sağlıklı beslenir ve ilkokuldan beri basket yüzme her sporu yapar. Ben hamur işi yerim spor hayatımda yapmadım boyum ondan uzun. Basket ve yüzme kemik uzamasına destek olur, beslenme destek sağlar ancak öyle 10 cm falan değil. Ayrıca pilates de boyu uzatabilir. O kemikler kapandiysa yapacağınız tek şey plates .kızım için doktor doktor dolaştım ordan biliyorum. Ameliyata gelince kuzen oldu sanırım 18 yaş civarı. Uzadı evet ama tek ameliyat olmadı. İki üç senesi baya sancılı geçti. Boyu yaklaşık 155 civarında idi sanırım şu an 7 cm civarı uzadı. Belki 10 cmde olabilir. Çok iyi düşünün bence. Bu arada plates 2 3 cm uzama sağlıyor o da omurga düzeldigi için. Kemikler kapandiysa duruşu duzeltmekten başka uzama saglanamaz

Yapmadı o dönemler.
Çünkü regl dönemi pandemi zamanlarına denk geldi
Voleybolu çok seviyor.
Boyu şöyle 170 lerde olsa daha ıyı olurdu.
Kızınız uzar merak etmeyin Ben sizden baya kısayım

Esiniz uzun mu mesela?
Yüzme ve voleybol baya faydalı olur.
170 ve üzeri olabilir kiziniz

Liseyi bitirsin ve üniversite istediği bölüm olunca kaydı yaptırıp 1 sene dondurabilirsiniz o sürecte ameliyata girer 1 sene iyileşme süreci varmış yanlış hatırlamıyorsam oğlun buna göz alıyorsa siz şartı koyun en iyisi şuan yaşı çok genç. Başka doktora götürdünüz mü tek doktorda kalmayın derim.

16 yaşında oğlum uzama eklemleri arası kapanmış boyu 163 cm de kaldı 165 diyoruz aile genetiği olarak kısayız siz olsanız boy uzatma ameliyatına izin verir misiniz.
Boy uzatma ameliyatı için çook çok erken. Boy uzatma kitapları var, ona göre egzersizler. 23 yaşında boyumuzu uzattık biz zamanında egzersizlerle bikaç santim. 16 yaşında çocuk çok rahat uzar. Doktorlar büyüme hormonu veriyor hepsi vermese de onu araştırabilirsiniz. Her gün düzenli protein ve uzama egzersizi yapmalı ama her gün.

Anladım 1.66 güzel bir boy daha da uzar sanırım daha küçük aslında kızınız. Voleybol kızların gözdesi zaten bu ara hepsi voleybolda,benim kızım 5 yaşında yalvar yakar ben bale yapacağım diye diye baleye başlayip pandemide dersler mecburen online olunca bıraktı,çok üzülmüştüm hatta kızmıştım seni bir daha göndermem bir yere, o kadar istedin falan demiştim inat etti gitmedi. Sonra voleybola gönderin beni dedi,Voleybolu da bırakırsın ne gerek var dedim ,inadıma gitti okul takımına seçildi,takım maçlarına gitti,kupa ,madalya falan aldı bende hevesli diyerek destekledim 9 yaşından beri oynuyor ,kursa da başlattım tabi sonradan. Minyondu yaşıtlarına göre ,persentil hep yüzde 25 ve altıydı küçükken ama spor yapınca kiloda aldı,boyuda uzadı. Hiç büyümeyecekmiş gibi gelirdi bana gram gram kilo alıp milim milim uzadığı için
Regl konusu kafamı karıştırıyor aslında erken regl oluyorlar,ben lise 2de regl olmuştum,sporda yapmadım,yazın denizden çıkmazdık ama,
babam ve abim epey uzun boyluydu,annem kısadır ,sanırım ikisinin ortalaması oldum,ortalama bir boyda kaldım. Belki spor yapsam farkederdi bilemiyorum.
Eşim bence ortalama 1.75 onunda boyu,bizlerde çok uzun boylu değiliz bence aslında.
Yüzme ve Voleybol'a devam etsin bakalım,inşallah ortalamamız olmaz boyu bizi geçer.
Oğlumda futbol istiyor,boyu uzamaz diye ben istemiyorum, onu da basketbola ikna etsem kurtarırız belki zira o da uzun diyemem. Ortalama boyda olur diye düşünüyorum babaya,bana çekerse.

19 yaşına kadar yüzmeye gitsin, pilates gibi esneme hareketleri yapsın. Belki duruştan da birkaç cm fark eder.

Benim bir kadın arkadaşım ergenlikte bu ameliyatı olmuş. Boyu 1.50 filandı çok zor acılı bir ameliyatmış ve sonuçta da birkaç santim farketmiş. Kendisi değmez diyordu o kadarcık bi fark için. Tabii yine farklı doktorlardan görüş alın düzgün psikologla görüşün en doğru tavsiyeyi onlar verir

Erkek kardeşim 16 yaşında 1.60 falandı. 20 yaşından sonra boyu uzadı 1.80 oldu. Çok peynir tüketmişti, spor falan yaptı o zaman. İşin ilginci sağlıklı yaşayacağım, hastalıklara karşı dirençli olacağım diye vitaminler doğal takviyeler kullanıyormuş. Boy uzatmak için değil sağlığı için. Cola içmez, işlenmiş gıda yemez, her şeyin doğalını arar. Sonra bir baktık kardeşimin boyu 35inden sonra 5 cm daha uzadı. 1.85 oldu. nasıl yaptı nasıl oldu bilmiyorum, kendisi dd bilmiyor. hatta el ve ayakları da büyüdü uzamayla birlikte. Belki size de böyle güzel bir durum denk gelir sıkmayın canınızı.

Herkese yorumu için teşekkür ederim benim verdiğim takviyeyi çok az anne vermiştir. Spor hep hayatındaydo orta sona kadar gayet normaldi herşey hatta erken ergenlikten şüphelenip endokrinne götürmüştüm 10 yaşlarındaydı gayet normal denmişti. Liseye başladı geçen sene ve son bir yılda hiç uzamadıgını fark ettik ünv. Prof. Gördü ve plaklar kapanmış dedi yani ne hormon ne igne veremeyiz işe yaramaz dendi. Çocuk yıkıldı spor yapıyor kısa ama hoş vücutlu geniş omuzlu çok güzel yüzlü bi çocuk. İnsan çocuğunun sesinin titredigini görünce herşeyi yapabiliyor inanın. Zor bi hafta geçirdik biraz durulunca ameliyat istemdegini söyledi biraz dinlensin mutlaka terapiye götürcem. Eşinin o boylarda oldugunu yada kısaydı ama çok mutlu oldu arkadaşım tarzı yorum yapan herkese minnettarım moral oldu . Pilates önerilerini hemen degerlendiricem çünkü duruş bozukluğu var gibi biraz anladığım kadarıyla fayda saglıyor.
Beni siz ve bir kaç hanım anlamış tesekkur ederim umarım kimsenin başına gelmez

Ek olarak,Kariyerine odaklansin. Para ve iyi bir meslek tum kapilari aciyor.
Plated arti Disarida hafif yuksek tabanli giyer ,olur 1.70.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…