ocuk istiyorum ama...

beni unuttun ya senaaaaaaaaaaaaaaa :) ama bir kaç ay sona lütfeeennn :))gamyoncuiremsu

ahh canım benim, seni unuttum de mi yaww utanıorum bööle olunca, bu hamilelik benim beyin hücrelerimi tüketiyo azıcık sankim (

senin mercimek de inşallah hoop diye patadanak düşüverecek soframıza diyelim de eksiklik tamamlansın o zaman ..:lepi:

Kızlar Sınem in sınavları ne zaman ?
Kızcağız akademik deryada boğuldu sesi soluğu çıkmıyo garibimin (
Mercimek naapıyo hakikaten aceeppp??!!

İyi geceler kizlaaar.. benim koyu fenerli kocis mac izliyo pur heyecan bende accik size bakem dedim fistoshlar

kimse yok mu huuuu
amaniiin Senacimin 36+0 diyoooo bugun son mu yani dogurcanmi bugun aneeeeeydelikafadulden

buarada kizlar ben hemen anlatiyim kisaca hikayemi sizi daha fazla merakta komadan. Hani demistim benim kirmizilar gecikti sona Pazar gunu geldiler demistim ama o gun tam gelmemislerdi yani bole pembeydiler. ben de dedim heralde yarin kirmizi olur bunlar bekledim p.tesi, sali,...olmadilar.. sona gittim bi test daha yaptim ben ve sanki orda cok ama cok silik olmak uzre bi ikinci cizgi gordum sanki hemen esime soledim zaten o da cok merak ediyordu neyse soracima hemen dr a gittik tabi. bunlarin 6 haftalik bebegi bile goremedikleri super cihazlariyla ultrasonla bakti dr bisey goremedi. benim mantigimi asan manyak gelismis saglik sistemleri ve anlayislari geregi kan testi filan yapilmadi. Bi 10 gun daha beklememizi belki gebelik filan olmayabilecegini simdi bisey diyemeyecigini on gun sona tekrar gelmemizi ancak o zaman kesin bisey soleyebileceklerini beyan edip bizi ugurladi . tabi biz dumur bi sekilde eve donduk zati ineklemekten ve tezimi yetistirebilme derdiyle hayli gergin olan ben bide bu olaylar eklenince acaip stres oldum. aksam yumurtaliklarim ve sag bacagim deli gibi agrimaya basladi ve dun de kirmizili arkadaslar tesrif ettiler. durum budur kizlar, gercekten psikolojik sebeplerden kaynakli basit bir regl gecikmesi miydi yoksa kimyasal bir gebelik mi yasadim bilemiyorum:sm_confused:

Hepinize günaydın güzel kızlar,
Aslı cım sen niye kendin kan testi yaptırmadın ki ? en azından merakını giderirdin..Gerçi kırmızılar teşrif etmiş malesef artık bir önemi de kalmadı ama olsun bir daha yaşarsan gergin kalmaya devam etmene gerek yok, onlar demese de sen bir kan veriver arkadaşım...

Bugün ben doktor kontrolüne gidiyorum hanımlar, saat 12 de. 36+1 olduk yani 37. haftanın içindeyiz yok be Aslı cım oğlan bu kadar erken gelmesin istemem daha odası yerleşecek, eşyaları yıkanacak ıvır zıvır en az 3-4 günlük işim var aman haaaaa diyeyeim. :)))

Kontrolden çıkınca haber veririm size...
Öperim

günaydın güzel anneler ve güzel anne adaylarııııııııı kaydirigubbakcemile3

hepimiz için hayırlı ve güzel bir cuma olsun inşallah. Sena annecik inşallah Doruk Paşa tam zamanında gelir ne erken ne de geç. ama azıcık kalmış. Allah sağlıkla tamamına erdirsin Senacım. bu arada doğum sırasında hepimizin adını aklından geçirir misin :) bunu yeni öğrendim. doğum yapan annenin saydığı isimler de peşinden gelirmiş :)))))))))) kuzum benim yaaa ben bile heyecanlanıyorum seni düşünemiyorum bile inşallah dr. randevundan yüzünde gülücüklerle çıkarsın opuyorumnanaktan

ahh aslıcım çok geçmiş olsun. inşallah sadece stressel bir gecikme yaşanmış ve geçip gitmiş olsun. diğer ihtimali düşünmeyelim. sağlıkla gelsin bebeklerimiz tez zamanda inşallah :)

pişşşt sinem annecik valla çok meraktayım bir ce eeee demeni bekliyoruz kuzum yaaa

GENE MARABAAA KIZLAR BENDE BAYA YOĞUNUM 10 KASIM ıÇıN BELEDıYE OLARAK BıR RESıM SERGıSı KURUCAZ MEYDANA ONUN RESıMLERıNı AYARLIYORUMMM ŞÖLEEE GÜZEL RESıMLı SıTELER VARMI ÇOK BULDUM AMA BELKı SıZDE GÜZEL BıŞıLER BULABıLıRSıNıııııZZZ :))
ALLAHA EMANET OLUNNN
SENAAA SAĞSALıM DÜNYAYA ASLAN PARÇASI GıBı BıR OĞLAN GETıRıRSıN ıNŞALLAH :))))
SıNEM DE ıYıDıR ıNŞALLAH
ASLI SANA DA GEÇMıŞ OLSUN CANIM HANDECıM SANADA BOL FıKFıKLı GÜNLER DıLıYOMMMopuyorumnanaktan

kızlar merhaba,

gittik geldik oolum babası ben :)) 2830 olmuş , yanakları şişkin , burnu babasına benzeyen ağzı sürekli açılıp kapanan ( doktor babası gibi tombiş bu yemeğe meraklı galiba dedi ben de anası gibi gevezedir ondandır dedim ) bir tosbik gülümsedi bize :))) Şimdilik erken gelicek gibi durmuyor bence en az 2-3 haftan var dedi doktorumuz, bugün git sen haftaya görüşelim dedi sırtımızı sıvazladı yolladı...
Normal doğum diye teyitleştik bir kez daha, üstüne ben sıkı sıkıya yapıştım adamın koluna aman bayramda tatile gitmiyorsun değil mi diye , ee şimdi gidiyorum desem kolumu bırakmazsın di mi dedi gülüştük :)) Doğuma fotoğrafçımız girecek bir de kocam olmazsa doğurmam tamam mı dedim ona da peki dedi . Adamcağız beni biran evvel doğurtup bye demeye hazırlannıyor sanırsam bezdi benden :))

öpüyorum hepinizi, sizlerin de güzel haberlerini bekliyorum...

Kızlar ben Antalya'dayım, bu sabah geldik eşimle. Onun şirketin bir eğitim organizasyonu bize de kaçamak oldu. Pazar akşlam dönüyoruz. bu arada benim annemler de burada yaşıyor. Biz 3 kuşak Istanbul'luyuz ama babam emekli olunca Antalya'ya göç ettiler :)))
Neyse Sena'cım Hande'ye katılıyorum, doğum sırasında aklına gelirse bizim isimlerimizi bağır canım, avazın çıktığı kadar hem de :Saruboceq: bakarsın işe yarar.
Sinem'e ne oldu, sesi sedası çıkmıyor, merak içindeyim. İnşallah iyidir.
Aslı'cım eşine selamlar :) avatarımdan anlaşılacağı üzere ben de eşim de koyu Fenerbahçeliyiz. Rusya'da sağlık sistemi bu kadar duyarsız mı yaaa, en azından bir test yapıverselerdi.
Senem bir uğradı sonra hiç görünmez oldu.
Tuba'cım sana da kolay gelsin, güzel bir 10 Kasım sergisi olur inşallah, Ata'mızın anısına yakışır...

bakın bunu söylediğiniz iyi olduuuu, elbette yazıp yanıma alıcam bu isimleri , hatta doğuma girerken de söyliyim kendi kendime de antreman olsun :)))
Bu arada bir şey söölicem ben Sinem i merak etmeye başladım, öyle veya böyle 1-2 satır karalardı her gün..Nerde bu kız noolıyooo yaaaa ??!?!???

Kızlar zehir hafiye Sena gene iş başında :)))

tesadüf eseri dün kontrolde tüp bebek dosyamı gördüm ... bana daha evvel göstermemişlerdi, sakladıklarından değil ama dosyanın detayını gündem etmemiştik.. Dondurulan 10 adet yumurtamın detayını gördüm . 3. gün dondulrulmuşlarıydı..
4 adet 8 hücreli, ( iyi kalite) + 1 adet 7 hücreli ( iyi sayılır kalte) +2 adet 6 hücreli ( orta kalitede) +3 adet 5 hücreli ( fena sayılmaz ortaya yakın ) imiş... 15 adet döllenmiş yumurtam vardı başlangıçta demek ki aradaki 5 adeti hücre sayısı ve bölünmesi düşük diye dondurmamışlardı...Bunlardan 3 adeti verildi ( 1 tanesi 8 hücreden 1 tanesi 6 hücreden 1 tanesi 5 hücreden ) bu detayı da gördüm...Önce 2 adeti tuttu, hangisi bilemiyorum , sonra da biri gitti ..Ama bu bir ihtimal tutan ve kalan 5 hücreli de olabilir...8 hücreli de olabilir... Ben bana verilenlerin raporunu o gün almıştım, ama geride kalanları bilmiyordum şimdi onu da öğrenmiş oldum.. 2. bebeği düşünürsem bunlara bakıp kendim karar vericem mesela, söylerim doktora atıyorum 7 hücreliyi verin bu sefer diye...Bir sürü arkadaşımız kendisine yapılan transferin detayını bile bilemiyor, bilse de geride kalanları düşünüyor acaba niye tutmadı, zaten tutmayacak mıydı diye kendini yiyip bitiriyor, oysa bilimsel yanından bakarsanız bazı şeyler çok net.. 3 ya da 4 hücreli olanların zaten tutunma şansları çok düşük..bir sürü merkez bunu bile bile trasnfer yapıyor , parasını cebine koyuyor, sonuç negatif olmuş aaa neden bilinmez deyip geçiyorlar...Allah böylelerinden esirgesin , insanların umudunu kırmak , umutsuzluğa itelemek çok ayıp ve günah bence....

Doğal yolla hamile kalanlar huuuuuuuuuuu size diyorum kıymetinizi bilin vücudunuzun
Hepinizi öpüyorummm

sağolll pellycimmm.. hoşbulduk opuyorumnanaktan

Benim basım kel mi? Benim sincabima da söylesinler, yeter bu kadar beklettigi gelsin artık. Yoksa annesi tohuma kaçacak, ona göre :)))))

ben de ben de istiyorum sincabımıııııııııı delikafadulden hoplaya zıplaya gelsinnn benim gibi :hulya:

çok geçmiş olsunn canım umarım strestendir. ama kimyasal bile olsa -ki bundan emin olmak mümkün değil- bi yandan sevinmelisin en azından hamiş kalabiliosun,tüplerin açık diye... ama streste olablir tabii. o yüzden hayırlısıyla önümüzdeki bu ay olur inşallah. opuyorumnanaktan

canım fazla giremiyorum siteye ondan görünemedim.. Antalya'nın o güzelim havasını benim içinde teneffüs et :1hug: arada böyle kaçamaklar süper oluyor yerimseniben iyi eğlenceler sana..

hepinise iyi haftasonlari kızlar. nasilsinis bakemmopuyorumnanaktan

yahu Senacim cidden ben de Sinem i çok merak etmeye basladim kayboldu kac gundur yok insallah hersey yolundadir. Sineeeeeeeeem nerdesiiiin bak sen bu geminin kaptanisin, kaptansiz yurumez haberin ola gec su dumenin basina artik ya da bi ses ver be taze annoshum

canimcim ben kan testi yapalim diye yirtimdim hastanede ama yapmadilar. labratuarda kendimiz yaptiralim dedik ama o gun gec oldu diye gidememistik, ertesi gun de labaratuar kapaliydi bunlarin bilmemne bayramiydi sonra da gerenk kalmadi zati

Handecim, Tubicim, Pelincim, sincapcim saolun iyi dilekleriniz icin.

peliiin bana nispet mi yapoorsun sen biz burda donuyos sen antalyalarda gezion ole olsun iyi gezmeler size bol fikfikler... hmm bir fenerli aile daha desene ins. ailenin kucuk fenerbahceli adaylari da katilirlar aramiza biranoncekaydirigubbakcemile5

Sena yine guldurdun beni masallah senin bitmek tukenmek bilmeyen enerjine yahu. yalniz ben pek anlamiyorum bu dondurma asilama vs olaylarini nasil oluyor canim yumurtalarini ameliyatla mi aliyorlar bi de bizim tek yumurtamiz yok mu nasil oyle yedi-on adet olabiliyor fisfisfisbu konuda pek bir cahilim kusura bakma ama hep merak etmistim detaylarini

Valla Aslı'cım buraı Rus kaynıyo, hava sıcak, nispet yapıyor gibi olacak cidden ama sabah havuz başında güneşlendim yani.. yumoşlarım üşümesin diye havuza girmedim ama. Şimdi de odaya çıktım. Eşim eğitim vermeye toplantıya katıldı. Yarın da annemlerle görüşeceğiz ve akşam eve dönüş. ıstanbul'da da havalar güzelmiş bugün. Güneş varmış.
Ben bir kızım olsun istiyorum. Taaa küçücük bir kızken bile kızım olsun isterdim. Adı bile belli, bir kendisi eksik. Artık gelsin yaaa, 35'i de bitiyorum Aralık'ta, bu gidişle çocuğum olup ta üniversiteye gittiğinde benim dişlerim dökülmüş olacak delikafadulden
kız ya da oğlan benim çocuğum zaten doğuştan Fenerbahçe'li olacak. Eşimle Fenerium'dan bebek giysileri almamak için kendimi zor tutuyoruz. Bu sene kombine almadım ama normalde düzenli olarak maçlara gidiyoruz. Son 10 yıldır gidemediğim 2-3 maç olmuştur ancak. Hayalim çocuğum 2 yaşına falan geldiğinde omzuma atıp maça götürmek :)) Bendeki hayalde bu yani. hihoyyyt

Aslı'cım dinle şimdi. Tüp bebek tedavisinde öncelikle 10-15 tane yumurtayı birden geliştiren ilaçlar kullanıyorsun. reglin 2. günü başlıyorsun. Sonuçta yumurtalıklarımızda bir sürü folikül var bekleyen. Verdikleri ilaçlar hormon ilacı ve birden fazla folikülün gelişmesini sağlıyor. Bazı kadınlarda 4-5 yumurta gelişirken kimisinde 20-30 olabiliyor. Bu yumurta rezervi, verilen doz ve bünye ile alakalı. Bu arada yumurtalar kendiliğinden çatlamasın diye bir ilaç daha kullanıyorsun. 3 günde bir yumurtalar takip ediliyor, 18-19 mm'e ulaşınca çatlatma iğnesi vuruluyor. iğnenin ardından tam 36 saat sonra ufak bir operasyonla çatlayan yumurtaları doktor topluyor. Ben narkoz almadım bu işlem sırasında. Rahim filmi çekilirken olduğundan daha az sancı oluyor ve ultrason ile izleyebiliyorsun toplama işelmini. max. 5-10 dk sürüyor. Bu arada eşinde o gün sperm veriyor. Spermler yıkanıp meniden ayrılıyor ve hazırlanıyor. sonra toplanan yumurtalardan kaliteli olanları laboratuvarda spermlerle döllüyorlar. Bunun için 2 yöntem var. Eski klasik yöntem sıvı bir ortama bırakılan yumurta sperm tarafından kendiliğinden dölleniyor. 2. yöntem mikroenjeksiyon. Onda da uzman embriyologlar en kaliteli spermi bulup iğne ile yumurtanın içine enjekte ediyorlar. Döllenmemesi imkansız. Neyse sonrasında 3 gün döllenmiş yumurtalar izleniyor. Hücreleri düzgün bölünüyor ve artıyor mu diye. ılk gün 2 hücre, sonra 4, sonra 8 şeklinde olması bekelniyor. Embriyolog yeterince kaliteli olduğuna inandığı embriyoları belirliyor. Şöyle düşün: benden 8 yumurta toplandı, 6'sı düzgün döllendi (mikroenjeksiyon) ve gelişti. Bana 3 tane transfer edildi. 1 tanesi 1. kalite idi, diğer ikisi 2. kalite. Kalan 3 embriyo ise donduruldu. Onlar 2. kalite idi. Biz sonrasında donmuşları kullanmadık. Benim transfer sonrası dış gebelik oldu, embriyom tutundu ama yanlış yere maalesef (
Neyse genelde en kaliteli 2 ya da 3 embriyo transfer ediliyor. transfer işlemi de çok basit, acısız ve çabuk. Normal vajinal muayene gibi, ince bir plastik boru düşün, ucunda bir enjektör var. Doktor ultrasonda borunun ucunu rahmin içine sokuyor ve embriyoları bırakıyor. sen de gene izleyebiliyorsun. Transferden sonra 12-14 gün bekliyorsun ve inşallah hamile kalmış oluyorsun.

işte böööölee

bak ya bak ya ne dioorsun sen guneslenmek miiii akannehir kar yagiyo burda yaaabenneyaptımki
:))) aynen Pelincim biz de her Tr ye gelisimizde feneriuma ugrariz ve ordaki bebek kiyafetlerine icimiz gider. kocam bunlar disinda hicbisey giymiycek bebegimiz diyo. biz maalesef en son 2005 teki sampiyonluk maciyla kaldik hic denk gelemedik ama cok ozledik maca gitmeyi ins. bu yil gidebilirz hamish olarak sonra da bebislerimizle sen de kizinla:Saruboceq:

Woow! tip cidden super ilerlemis yani. hayretle okudum Pelincim beni aydinlattigin icin cok sagol insallah en kisa zamanda bu emeklerinin hediyesini alirsin kucagina :ecrin_bebek:

Yaaa Sineeeeemmmm, neredesin???? meraktan öldük burda. Sesime ses veeeerrr :sm_confused:

Birşey değil Aslı'cım, sen sor ben söyliyim :))) Denemediğimiz pek birşey kalmadı bizim. Her tür ilaç, yöntem tarafımca denenmiş ancak başarısızlıkla sonuçlanmıştır :içelim:

Pelin sen embryolog ya da tüp bebk hemşireliği falan da yapabilirtsin haaaa ..ben bile bu kadar detaylı anlatamazdım alkış alkış :)))) ınşallah biran evvel bunlara gerek kalmadan doğal hamişmiz olursun, fikfike devam amann haaaaa !!

Aslı cım Pelin hemşire herşeyi açıklamış bana gerek yok :)))

Bir de bişi söölemeden geçemiycem , Fenerium dan alışverişler, vs ler bizi bozar biz koyu koyu koyu Galatasaray lıyız :))) Çok samimi arkadaşlarım var FB 'li, beraber maç bile syretmiyoruz hatta o günler telefonla bile konuşmuyoruz.. Ben çoksinir GS lıyım,i ama kocam Beşiktaşlı...Sanmıyorum ki bizim oğlan Beşiktaş lı olsun...Anasının gazından kurtulamaz evde..ama FB 'nin iyi oynadığı maçlara ve hakkıyla kazandığı maçlara diyeceğim yok, atamayana atarlar kardeşim ne yapalım ...

Bu sene de Şükrü Saraçoğlundan kafamıza pet şişe , elimize kırmızı kart , kol altımıza mağlubiyeti alıp çıktık, seneye diyoruz artık allah kerim :))))

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…