ocuk istiyorum ama...

sscuba ben de aynı sıkıntılarla çocuk sahibi olmaktan çekiniyorum. sürekli hayatımı engelleyeceğini düşünüyorum. sen nasıl aştın bunu. 5. sayfaya kadar okuyabildim ve orada çocuk sahibi olmaya karar verdiğin ve dr gittiğin yazıyordu. nasıl o aşamaya gelebildin. benim evliliğim 2 yılı geçmesine ve 30 yaşında olmama rağmen (35 yaşına gelsem de) aynı şeyleri düşlüneceğimden eminim. ben bekarken de evliyken couk konusuna yaklaşımımın hep aynıydı. okurken yapılan yorumlar genelde her kadının çocuk sahibi olmak istemesi üzerine ama ben hiç böyle şeyler hissetmedim. çocuk sahibi olmamak için sürekli nedenlerim var. lütfen bana da yardımcı olur musunuz. çocuk isteme asamasına nasıl gelecegim.

Senfat hoŞgeldın
scuba yokken sana ben eŞlık edıym canım benım 3.5 sene oldu ben bır kere gebe kaldım kendım ısteterek ama anladım kı Çevre baskısından gebe kalmıŞım sonra dÜŞÜk oldu.
Gene gebe kalmak Çok korkutuyor benı...
Senınle aynı durumdayım ama ınan gebeyken hormonlardanmıdır nedır varsa yoksa bebek :)

Sean'cım testi ben kendime yaptırdım zaten bağışıklık var mı diye. kızlara yaptırmadık. ben kendimi bildim bileli evde kedi, köpek, kuş, sincap, tavşan her türlü güzelliği beslediğim için bu yaşıma kadar toxoplazma bağışıklığı kazanmışımdır diye düşünüyorum. garanti olsun diye testi yaptırdık. hatta doktorum direk TORCH yaptırdı. bağışıklıkla ilgili herbirşeye bakılacak. Eşim kedilere aşık ve çok şükür tuvalet temizliğini kendi yapıyor, çok da titiz bu konuda. bn sadece seviyorum ve mamalarını veriyorum.

aaa yanlış anlamışım pelin cim pardon, hayırlıs çıkar inşallah testinde .

sscuba ben de aynı sıkıntılarla çocuk sahibi olmaktan çekiniyorum. sürekli hayatımı engelleyeceğini düşünüyorum. sen nasıl aştın bunu. 5. sayfaya kadar okuyabildim ve orada çocuk sahibi olmaya karar verdiğin ve dr gittiğin yazıyordu. nasıl o aşamaya gelebildin. benim evliliğim 2 yılı geçmesine ve 30 yaşında olmama rağmen (35 yaşına gelsem de) aynı şeyleri düşlüneceğimden eminim. ben bekarken de evliyken couk konusuna yaklaşımımın hep aynıydı. okurken yapılan yorumlar genelde her kadının çocuk sahibi olmak istemesi üzerine ama ben hiç böyle şeyler hissetmedim. çocuk sahibi olmamak için sürekli nedenlerim var. lütfen bana da yardımcı olur musunuz. çocuk isteme asamasına nasıl gelecegim.

hoşgeldin ,
bu soruyu scuba ya sormuşsun, bizler onun geçtiği aşamalarda naçizane yanndaydık diyelim ama bence o cevaplasın sırnaşık şeysırnaşık şeysırnaşık şey

Senaaaaaaa :)
bak kalbimi kırdım amaaaaaaaa :sinifsinif:

aa noooldii yavrum ne dedim ki ??
acikcasi bu cevabi TIFF ve kendim icin verdim, bir sure ugrastikiz scuba ile , o bisi dedi biz cvp verdik o baska bisi dedi baska bisi cevapladik, o sureci biraz da biz iteklemis gibi olduk da ondan oole seettiydim , aşkolsunnn nie kalbini kıryam senin güzelim a.s.

30 lu yaşlarına gelmiş ve hayatındaki ama ları pekde azaltamamış biri olaraknedense öncelik sırasını kapmaya çalışan büyük bir AMAm var.
15 yıldır süren güzel ve sakin bir beraberliğim var. bunun son 7 senesi evli olarak devam etmekte. Bu güzel sakinliğin içinde artık biraz çevre baskısı, biraz yaş geçiyor mu korkusu, biraz da sanırım benim biyolojik saatin artık durduramadığım alarmları -ÇOCUUKKKK- diye çalmakta.
Bu kulübde çok yeniyim, aslında yazmaya karar veribde yazabilmekte çok yeniyim. Uzun zamandır buradaki bazı alt başlıkları takip ediyorum. Az çok anlaşıldığı üzre bu alt başlığı açmamdaki sebep "sanırım artık çocuk istiyorum ama gerçekten istiyor muyumun" cevabını bi türlü bulamamdan kaynaklanıyor. Burada çok güzel mutluluk deneyimlerinin yanı sıra kafayı yemekte olanların imdat çığlıklarıda fazlasıyla bulunmakta. Haliyle bu da beni iyice kararsızlığa itiyor.
Eşimde benim kadar kararsız ve aslında biraz daha isteksiz. Halbuki benden çok daha sakin olan yapısıyla çok başarılı bir baba olacağına eminim, ama onunda bir çok ama sı var.
7 yıldır son derece keyifli ve sakin giden hayatımıza ve daha yapacak çok işimiz olduğunu düşünürken yeni bir birey sokmalı mıyız?
Gerçekten her sağlıklı evli çiftin çocuğu olmalı mı?
Hiç kimse bu tür çekinceler yaşamıyor muu?

Cocuk cok guzel birsey..Esimle ben yurtdisinda yasiyoruz ikimizde yogun bir sekilde calisiyorduk..Cocuklari cok seviyorduk ama cocuk yapmamiz icin vakit yoktu:eek:Oglumu 29 yasimda iken dunya'ya getirdim..Kendisi tam bir ask cocugudur..Cok isteyerek oldu hamileligim cok guzel gecti ve Allah'a sukur cok akilli uslu bir oglum oldu..Simdi ise 1,5 yasinda cadi bir kizim var :ecrin_bebek:ucuncu cocugum olsun cok isterdim ama ikinci dogumumda olumden dondugum icin korkuyorum..Allah bu guzel duyguyu hepinize yasatsin anne olmak cok guzel,evet belki kendi hayatinizda bazi kisitlamalar olabiliyor ama fedakarlik tam da bu sirada ortaya cikiveriyor..Sigara iciyorsaniz birakiyorsunuz..gezmeye gideceginize park'a gidiyorsunuz..Aksamlari ona sarilip uyumak kadar guzel birsey var mi?Gunun butun stresi iste o an sona eriyor..Hasta oluyorlar omrunden omur gidiyor saniyorsun,sonra sana bir gulumsuyor butun dunyalar senin oluyor:1hug:Hayatta baskalarina bakip kendinize engeller koymayin..Bir baskasi cocuguna bakamiyordur onun sabri ya da egitimi yeterli olmayabilir..Siz madem bu kadar sevgili ve saygili bir evlilik yasiyorsunuz neden bir cocugunuz olmasin?Hersey gulluk gulistanlik degil elbette bebegin ilk iki yili kolay degil ama sonrasi cok guzel..Allah insaallah sizede nasip eder.Oyle hadi ben hamile kalayim deyince olmuyor..En azindan ben oyle saniyordum..Ama hamile kalmaya karar verdikten ancak iki sene sonra hamile kalabildimbenneyaptımki..Madem biolojik yas geciyor elinizi cabuk tutun derim..:CüvCüv:

Oleeeeyyy Sinemm Yoksa!!!!!
heheheh dört gözle bekliyom bende çok heyecanlııııı :ecrin_bebek:
Bende çok severim kedileri evde değil ama kapımın önünde besliyom salamlan besliyom şerefsisi ) sokak kedisi demeye bin şahit lazımmm alkisalkisalkis

ya bi test alsanaaaaaa delikafadulden

ne ne ne nene neeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee:sm_cool:
kızızııımmmm ne diosun sen ??? bu kadar çabukolsa vallahi bir nazar boncuğu yollarım sana ankara ya kargo ile, hadi inşallah diyorum, bence gelecekse şimdi hemen gelsin zira hazır sen bu gazla bu moda dalmışken su yüzüne çıkana kadar doğrrurursun o da el bwbek gül bebek büyür, hadi inşallah ama çatlatmasan da bizi en azından cuma günü bir idrar testi yapsan diorum ?? hıııııı ????????????

Günaydın hanımlarrr, ay beni heyecanlandırdınız yawww, bende hiç öyle bir mod yoktu. Hani az çok anlatmaya çalıştım ya iki seçenekli bir durumum var. ya dün olmalıydım ya da pazar günü olmalıyım. O nedenle ben pazartesiyi bekliyeyim diyorum ama sizce bugün test yaptırsam sonuç alır mıyım ki, bilemedim şimdi :sm_confused:

Seni gerçekten çok iyi anlıyorum ve sahip olduğun ruh halinin ne olduğunu da biliyorum. Burada sağolsun sena annecik te nur annecikte dedikleri gibi benim sürecimi çok iyi biliyorlar ve senanın dediği gibi onların yüreklendirmeleride bana iyi geldi doğrusu. Ama şu da varki benim içimdeki ibre zaten artık çocuk yapmalıyıma meyilli olduğundan sadece biraz cesaretlendirilmeye ihtiyacım vardı ve buradaki herkezde olması gereken noktalarda bana yardımcı oldular ve olmaktalar, Olmaktalar diyorum çünkü hala içimin bir köşeciği caba diyip durmakta.

doğrusunu söylemek gerekirse hep ve halada herkez çocuk sahibi olmak zorunda değili savunmuşumdur. Gerçekten alınması gereken zor bir karar, hele sonrası ki ben sonrasını henüz zırnık kadar bilmiyorum, sonrası benim için hala çok korkutucu. Buarada öyle güzel ve yürekli sıkıntı atlatmalara tanık olduk ki onlar hem beni umutlandırdı hemde gözümü korkuttu...

Ya aslında sana sayfalarca bir öyle bir böyle diye ikircikli şeyler yazabilirm gibi geliyor, en iyisi ben nasıl bu moda girdim ya da daha doğrusu girmekteyim diye anlatayım. Ben 7 yıllık evliyim ve evliliğimizde hiç düşünülmeyen konuşulmayan bir detaydı çocuk. Çevre hep soruyordu ama ben hep daha ben çocuğum diye geçiştiriyordum. Ve gerçektende öyle hissediyordum. İlk kez geçen yıl yani 32 yaşındayken eşimle konuşmaya başladık, ya heralde biz çocuk yapmayacağız diye geçiştirdik, ama fitilin ucu bi kere yanmıştı, ama ben olayı geçiştirecek bir bahanemin hep olduğunu ve hep de olacağını farkettiğimdeee -ya bi şeyler yanlış galiba demeye başladım. Tuhaf bi şekilde bebkli rüyalarım başladı, ibre iyice bebişe doğru kaymaya başladığı sıralarda bu kulübü buldum ve haldur huldur yazmaya başladım. Sonrasını az çok sende biliyorsun. Tecrübeli arkadaşlar, benim durumdaki kararsızlar, yada kara vermiş bu yolda debeleneler geldik bir araya işte. Ve ben sevgili kocişimle son iki aydır yağmurluksuz fikfike başladım.

Çok uzun oldu di mi ya pardonnn, kısaca ne diyim, onu bunu, beni vs. değil, dur ve sadece içini dinle, en doğru cevap orda bi yerde.

Bu arada hoşgeldin aramıza a.s.

hoşgeldin ,
bu soruyu scuba ya sormuşsun, bizler onun geçtiği aşamalarda naçizane yanndaydık diyelim ama bence o cevaplasın sırnaşık şeysırnaşık şeysırnaşık şey

Senfat hoŞgeldİn
scuba yokken sana ben eŞlİk edİym canım benİm 3.5 sene oldu ben bİr kere gebe kaldım kendİm İsteterek ama anladım kİ Çevre baskısından gebe kalmıŞım sonra dÜŞÜk oldu.
Gene gebe kalmak Çok korkutuyor benİ...
Senİnle aynı durumdayım ama İnan gebeyken hormonlardanmıdır nedİr varsa yoksa bebek :)

Canlarım hızır gibisinizzzz, binbir teşekkür, öpücükkkk alkisalkisalkis

merhaba kızlar pek bir durgun gordum buralari.a.s.

bir kac gun uzaktim. islerden dolayi ve biliyorsunuz tezim...yeniden oturup ders calismak ne kadar zormus yaa. tamamlayabilecekmiyim bilmiyorum insan bir sure ara verince cok soguyor..zaten ev isleri, yemek, kisisel bakimlar, gunluk alisverisler filan surekli bahaneler buluyorum kendime..
aynen bebek konusunda oldugu gibi bunda da biraz gayret ve cesarete ihtiyacim var sanirim.mafoldumben

neyse biraz da guzel seylerden bahsediyim. gecen gun kk dan tanistigim hamish bir anneyle gorustuk burda. ocakta dogum yapicakmis. karni cok cici bir sekilde kocaman olmustu, anne bebek magazalarina ugradik birlikte. ordaki o cesit cesit birbirinden sirin ve minnacik bebis urunleri cok ama cok hosuma gitti. biraz da ozendirdi beni anne olmaya kizlar:CüvCüv:

ve dun de en yakin arkadasimdan beni cok mutlu eden cok guzel bir haber aldim. henuz cok yeniymis hickimseye soylememis bile ama bir bebek varmis artik icinde.:ecrin_bebek: delikafadulden

bu olanlar beni biraz daha cesaretlendirdi kizlar bebek konusunda, bu bebek magazalarina gitme olayini size de tavsiye ediyorum :jeyyar:

Günaydın hanımlarrr, ay beni heyecanlandırdınız yawww, bende hiç öyle bir mod yoktu. Hani az çok anlatmaya çalıştım ya iki seçenekli bir durumum var. ya dün olmalıydım ya da pazar günü olmalıyım. O nedenle ben pazartesiyi bekliyeyim diyorum ama sizce bugün test yaptırsam sonuç alır mıyım ki, bilemedim şimdi :sm_confused:

Sinem nedoorsun akannehir hadi kos bi test al da merakta koma bizi ayol hihoyyyt

aa noooldii yavrum ne dedim ki ??
acikcasi bu cevabi TIFF ve kendim icin verdim, bir sure ugrastikiz scuba ile , o bisi dedi biz cvp verdik o baska bisi dedi baska bisi cevapladik, o sureci biraz da biz iteklemis gibi olduk da ondan oole seettiydim , aşkolsunnn nie kalbini kıryam senin güzelim a.s.

ya yok işte ölesine gır gır şettim canıms
yaaahihoyyyt

Men sana hiiiç alınırmıyaaam :1rolleyes:

Kızlaaaarrrrrrrrrrrrr!!!zemuszemuszemuszemuszemuszemus

yarın benim doğumgünüüüüümmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm!!! :sm_cool:ama ben şimdiden kutlamaya başladım bileeee hahahhahahaa.
bu yıl doğumumun pek çok güzel anlamı var; en önemlisi hamileyim içimde bir can daha taşıyorum! ikincisi 20 li yaşlardan 30 lara geçişin ilk gününü kutluyorum. 30 sene önce bugün dünyaya bir terazi daha gelmiştiiiiiiiiiiiii fılaş fılaş fılaşşşşşşşşşşşşşşşşş!!! hahhahahahaaa

benim de çocuğum babasıyla birlik olup bana süpriz yemekler, pastalar, resimler yapacak mı acaba? şimdiden bu güzel anları düşünüp duygulanıyorum bileeeeee..

yarın okul çıkışında annemi kapıp yemeğe götürücem. sonrada bi yerde hamile kaldığımdan beri hatta daha eskidir yemediğim bol çikolatalı bir pasta yiyecemmmmmmmmmm!!!! eşimle rafine hayata geçmeye karar verdiğimizden beri abur cubur, bisküvi, gazlı içecek, çikolata neyim yemiyoruz hiç. bebek için değil kendi sağlığımız için dikkat ediyoruz önceden beri buna. ama bir dizideki çikolatalı pasta iştahımı kabarttı cidden, doğumgünümde bu küçük kaçamağa göz yumucam artık bir kerelik hehehhehee..

annem yıllardır doğumgününüzü kutlayacağınıza bizi kutlayın biziii derdi; ne acılar çektik sizleri doğurmak için.. onu şimdi çok daha iyi anlıyorum, o yüzden bu doğumgünümü annemle kutlucam. :dilcikar:

sinem ben bebişimi mense 3 gün varken kopkoyu bir çizgiyle öğrenmiş bulunmaktayım
. neden yarın bir test alıp hepimizi bu meraktan kurtarmıyorsun? :uhm:
öpüldünüz kocaman kızlaaaarrrrrrrr!!!
kaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3

Günaydınnnnn güzel hanımlarr...

Amanada ne güzel bir gün bugün. Nedennnnn, çünküüüüü nur anneciğin doğumgünüüü alkisalkisalkis alkisalkisalkis alkisalkisalkis Nice yıllara nurcuk, 30 lu yaşlar kervanına hoşgeldinnn :1hug: Ama biliyorsundur umarım bizde giriş var ammaa çıkış yok :KK66:

Valla hanımlar dediğinize uyup bende bir test almak istiyorum ama dünden beri bi fırsat bulamadım, bugünde birazdan araziye çıkacağım, dönüşte makul bi saatte dönersem almayı umuyorum. Hoş dün eşime dedim alır mısın diye, o da sonra canımız sıkılıyor boşver bekleyelim dedi bende üstelemedim doğrusu, neyse kısmet bakalım.... :sm_confused:

ıyi ki doğdun Nur, seneye de bebeğin kucağında kutlamak nasip olur inşallah kaydirigubbakcemile3

Nur cum , TIFF cım, güzelim, annecik doğumgünün kutlu olsun.
evladın da sana anneeeeeee iyi kii dooooddduuuunnnn diye bağırarak şapırdatarak koşup öpsün inşallah, daha güzel günlerini, evliliklerini, torunlarını görecek kadar uzun yaşayasın inşallah...

Sinem alla aşkına çatlatma benii, git al şu testi gözünü seveyim ....
Senin adetin pek bi düzenliymiş , merak etmekte haklıyız yaneeee:sm_cool:

heppii bööörrddeeyy tuyuuuuu mandelina suyu yap çisiniiiii uyuuuuuu delikafadulden

ıyikiii doğdun gördün mü 30 oldunn Maşallahhhhhha.s.

X