ocuk istiyorum ama...

hepinize tünaydın kıszzlaarrrr
yüz yüze görüşeceksek ben doğurmadan bir zahmet :)))

Amanın hanımlarr ben çok yoruldum yawwww. İnternete girecek vaktim yok valla, haldur huldur rapor yazıyorummm, çalşıyorum. Akşam evdede malum yemek yap vs. bi de üstüne yatana kadar ders çalışıyorumm. Öfff yaa unutmuşum ben öğrenciliği meğer çok zormuş bi de ben pek bi tembel öğrenciymişim, hiç çalşasım yok ya hemen uykum geliyor. Ama herşeye rağmen detoksuma devam ediyorum ve bu sabah itibariyle totalda 2,300 gitmiş, hedefime 2 kilo kaldı, yani benim o takılı kaldığım sınırın altına inmeme, şimdilik yaşantımdaki en keyifli an tartıldığım an.

Bu arada sizler maşallah iyi kaynatıyorsunuz bu görüşme işi falann, olsa çok hoş olur amma herkeşler aynı yerdemi ki, mesela ben Ankaradayım...???

Hımmmmm demekki siz güzel hanımlarda yoğunsunuz. Herkeşlere iyi hafta sonları hanımlar...

kızlar ben istanbul dayım , Sinem haklı ankara ya gitme durumumuz olsa gitmem mümkün değil 33. haftanın içindeyim zira ... Haklısın Tuba cim hazirliklarin coğu bitti saylır, bebek odasının 1 hafta 10 gün içinde gelmesini ve kurulmasını bekliyorum, ondan sonra da aldıklarımı kıyafet , öte beri vs içine yerleştirmem gerekecek.. Hastane kararını, sünnet kararını, odanın boya badanasını, perde- halı - alışverişleri bitirdim.. Ama doğum tipine ve tarihine kara veremedik henüz.. Bir yandan da diyet yapıyorum ya halsiz kalıyorum bazen artık çabuk yorulmaya başladım mesela...

kızlar ben istanbul dayım , Sinem haklı ankara ya gitme durumumuz olsa gitmem mümkün değil 33. haftanın içindeyim zira ... Haklısın Tuba cim hazirliklarin coğu bitti saylır, bebek odasının 1 hafta 10 gün içinde gelmesini ve kurulmasını bekliyorum, ondan sonra da aldıklarımı kıyafet , öte beri vs içine yerleştirmem gerekecek.. Hastane kararını, sünnet kararını, odanın boya badanasını, perde- halı - alışverişleri bitirdim.. Ama doğum tipine ve tarihine kara veremedik henüz.. Bir yandan da diyet yapıyorum ya halsiz kalıyorum bazen artık çabuk yorulmaya başladım mesela...

AH ne güzel telaşlar bunlar böyle ve maşallah sen pek bir detaylı mükemmel hazırlanıyorsun bebişine. Umarım en kısa zamanda sizin için en doğru doğum tipinide seçebilirsiniz.

Bu arada hayırdır inşallah herkeşler nerede yahuuu. Ben haldur huldur ders çalışıyorum hanımlar pek nete giremiyorum şimidi de ara vermiştim mama yenmeden önce sizlere bi bakayım demiştim ki ne göreyim 3. sayfadayız, alooooo orda kimse yok muuu :gitme:

ben bütün gün evde ve netteydim ama kimseler yazmayınca sessiz kaldım. haftasonu herkes biryerlere gitti herhalde. kocam bu haftasonu Cebit''te çalışıyor maalesef, benim de evden çıkasım gelmedi. tam tembellik halindeyim..

ben bütün gün evde ve netteydim ama kimseler yazmayınca sessiz kaldım. haftasonu herkes biryerlere gitti herhalde. kocam bu haftasonu Cebit''te çalışıyor maalesef, benim de evden çıkasım gelmedi. tam tembellik halindeyim..

Valla al benden de o kadar, hoş ben bi ara coştum dışarı çıkmak için ama baktım ki gidebileceğim tek yer alışveriş merkezi boşverdim. Ve bende yarı çalışma yarı ev işi öyleee vakit geçiriyorum işte. Ya bu arada bi ara düşündüm bu ay ne zaman hasta olacağımı bile hesaplamamışım ama kocişimle malum rahat rahat devam :asigim: yani daha ikinci ay ama ben saldım çayıra modunda gördüm kendimi, ya da bu ay pek bi hareketli gitmekte ben gönlümün o kısmını hiç dinleyemedim.

sinemcim tam ne demek istediğini anlamadım :kedi: hesap kitap yapmadan rahat bir ay geçiriyorum dediysen daha güzel, bu ay bu kadar işin var, ders çalışıyorsun bizim gibi bütün ayı yumurta, ateş, ovülasyon testi ve akıntı takibi gibi şeylerle geçirmediğinden kendiliğinden hamile kalma şansın daha fazla. eğer 2-3 günde bir de ilişki oluyorsa bir bakmışsın hamilesin :))))

sinemcim tam ne demek istediğini anlamadım :kedi: hesap kitap yapmadan rahat bir ay geçiriyorum dediysen daha güzel, bu ay bu kadar işin var, ders çalışıyorsun bizim gibi bütün ayı yumurta, ateş, ovülasyon testi ve akıntı takibi gibi şeylerle geçirmediğinden kendiliğinden hamile kalma şansın daha fazla. eğer 2-3 günde bir de ilişki oluyorsa bir bakmışsın hamilesin :))))

Evet canımcım aynen doğru anlamışsın. Bu aya başlarken başta bir ovulasyon hesaplaması yapmıştım ama o günlerde ablamın operasyon işi olduğundan pek eve uğrayamadım açıkçası, hoş takvim hesaplaması gerçeğiyle örtüşüyor mu ondan emin değilim, sonrasında da doğal akışında gitti işler. Son yazdığımdan sonra hesapladım, benim normalde siklusum 26 günde birdi, ama nedense son üç mensimin arası 22, her halükarda önümüzdeki hafta ya çarşamba ya da pazar mens olması lazım olmazsaaaaa.... du bakali nolcek CADIARZU

günaydın kızlar, bugün de evdeyim ben. hava çok güzel ama. Yaşasın tembellik :)))

--------------------------------------------------------------------------------

merhaba,
ben çok inanaırım allahın desteğine ve beni yanlız bırakmadığına ..
ama dünden beri halim yok ve artık isyan noktasına doğru ilerliyorum allah affetsin...
dün bebeğimin kontrolünden çıktım, 2100 gram olmuş , topaç diye sevdi doktorumuz bizi, herşey yolunda, NST ye girdim çok minik kasılmalar naapalım idare edicez, korkmaya gerek yok dedi, bna da sevindim... Sonra eşimle bir yemek yedik aylardır ben içerdeyim diyetteyim diye o da asosyalleşti , açık hava güneş iyi geldi bize mutlu mesut evimize dönerken DVD film aldık , eve gidelim çay yapalım falan diye diye geldik ......Geldik ki telesekreterde veterinerin telefon msjı duruyor , acil arayın diye.. Ne oldu yaw diye aradık ve ben oturdum oturacağım yere...

1 hafta evvel kediyi ameliyat ettiriken içimden bir ses ısrar etti bu kadar kan testi yapılacak ameliyat öncesi madem bir de şu kedinin toksoplazmasına bakar mısınız dedim..Temiz olduğuna eminim ama madem bakılyor aradan çıksın dedim. Tüm tahlilleri 1 hafta evvel çıkmıştı ama toksoplazma gec çıkıyormuş..Doktor dedi ki çok yüksek seviyede toksoplazmik ve şu anda geçiriyor kedi....Hiçbir belirtisi yok dışardan ama kediyi bir odaya kapatın 12 gün antibiyotik tedavisi başlıycaz siz de acil kendi doktorunuza gidin dedi...Şok içindeyim hala bile, nasıl yani bu kedi dışarı çıkmaz kuru mama yer, başka kedilerle camdan cama hariç bakışmaz bile dedim... Sadece yazlıkta kendi bahçemizde çimenlerin üstüne bıraktık b yaz 3-4 kere o da toplasan yarım saat dedim..Malesef şöyle olmuştur, sizden evvel bir sokak kedisi gelip çmene işemiştir, bu kedi de üstüne yattıysa kapmıştır dedi...Beni mi buldu bu kadar şans , bu kadar sakınmama rağmen herşey beni mi buldu diye veterinere ağlamaya başladım , adam da ürkmüştür muhtemelen...artık sinirlerim gevşedi... etrafımda 8 aylık tatile gidenler, yiyen içenler, hatta atlayıp zıplayanlar, 41. haftasına girmiş daha doğumu başlamamış caddede 1 saat yürüyenler neler var... ben bu kadar sakındığım , herşeyi boşverip dişimi sıkmaya çabaladığım halde başım dertten kurtulmuyor hamdolsun..hamdolsun ama daraldım artık.. hatta bıktım.. biran evvel çıksın doğsun sağlıklı merak etme desinler ve hayatıma devam edeyim diye sayıklıyorum 2 gündür... valla yoruldum..
Hem de çok yoruldum...Düşük- yatak cezaları-şeker-ishal-erken doğum riski şimdi de bu....YA daha ne var yaşanacak bilemiyorum, merak de etmiyorum artık zaten...Birini atlatamadan başka bir şey başlıyor..Bu kadarı da hak mı reva mı bilmiyorum..NAzar mı değiyor, gözü kalan mı var bilmiyorum...

Sinirlerim laçka şu anda..Bana da pzt günü test yapılacak , doktorum acil antibiyotik vermeye başladı bana, bir şey olup olmadığını test sonucu belirleyecek..Onun sonucunda sorun çıkarsa bebeğime ne yapılacak bilemiyorum..merak etmeye korkuyorum zaten...

Duaya ihtiyacım var galiba bir de şansa..

şok oldum Sena'cım, ama lütfen olumlu düşün. kendimi senin yerine koymaya çalışıyorum, çok zor biliyorum, anlıyorum cidden. dualarım seninle, bunu da atlatacaksın ve bu çektiklerinin hepsine değecek Doruk oğlunu kucağına aldığında. Kendini kimse ile kıyaslama, iyi düşün iyi olsun sadece. bebeğin iyiymiş ya, sağlıklı da doğacak inşallah :Saruboceq:

Senacım hiç bişicik olmucak canım benimmmmm, sen duanı et sırtını Allah'a yasla bak göreceksin ne toksoplazma, ne erken doğum sapasağlam doğacak bacaksız, turrppp gibi!! Anasına da çok düşkün olcak çünkü neler çekti anacığı onu taşırken. Sen iyi bir annesin, anne olmayı her kadından daha çok hakediyorsun ve inşallah sağlıcakla o minik tosbaayı kucağına alıcaksın. Ben bütün bunların senin için bir sınav olduğunu düşünüyorum ve yüce Rabbimin en güzelini vermeden önce mutlaka sevdiği kullarını bu tip sınavlardan geçirdiğine yürekten inanıyorum. Bu da bir sınav ve sen tam teslimiyet içinde Allah'a sığınmalısın. Hiçbişicik olmucak ne sana ne de bebişine. Dualarıma seni de katıyorum canım benim sen de bol bol dua et ve pozitif ol lütfen..:1hug:

Ah be Sena annecik üzülmemek elde değil gerçekten. Bi yakın tanıdığım Allah tan ne istediğine çok dikkat etmelisin, şükürlerin mutluluk ve iç huzurun üzerine olmalı, eğer başına kötü bi şey geldiyse bunun daha da beteri var bunada şükür olsun... dersen bu kulum dirayetli çıktı dermiş dedi. Çok küçükken duyduğum bu konuşma beynimin bir yerlerine kazınmış durumda ve hep buna çok dikkat etmeye çalışırım. Hoşnutsuz bir sorunun içindeysem hiç bunada şükür demem, Allahım ne olur bana daha fazla yük verme ve beii bu olumsuz durumdan bir an önce kurtar diye dua ederim. daha öncede demişimdir belki, iyi dilekle iyi telkin aynı şeyler değil. O yüzden ben sana- sen neler atlatın bu da geçer- demiyeceğim, dilerimki bu zor durumdan en kısa zamanda sağlıcakla kurtulursunuz ve Alalh sana daha fazla yük vermez :Saruboceq: :nazar:

Heyecan ve merakla en kısa zamanda güzel haberlerini bekliyoruz Sena annecik...

Bu arada Günaydın Hanımlar, hemenn bu kasvetli havayı dağıtıyoruz çünkü herşey çok güzel olacak kesinnn...

Bendeniz yaptığım detoks sonucu totalda 3,300 kilodan arınmış durumdayım ve 7 gündür ilk defa bu sabah kursağımdan ekmek geçti, o da kepekli, ama yılmak yok bu sayede şekersiz içmeye alışmaya çalıştığım çay, kahve vs. işlemlere devam, lanet diğer bağımlılığım olan kolaya dil sürmeme, midemde tüten o canavar cips, çerez müptelalıklarına başlamam kararlılığı ve inancındayım. Ohhh be dünya varmışşş laelaelaelaelae

herkese gunaydin kızlara.s.

insallah guzel bir hafta olur hepimiz icin :Saruboceq:
haftasonu ugrayamadim buralara islerden ve malum hafta ici gec saatlere kadar calisan bir esle gecirilen tek pazar..

Senacim cok gecmis olsun kedinize oncelikle. biliyor musun mesajini okumaya basladim ve hani derlerya icim cız etti cok korktum acaba sana ya da bebegine mi birsey oldu diye.. biliyorum senin icin cok onemli ve kotu bir olay belki de kizcaksin bana ama kedinin hasta olmasi bana oh be dedirtti. sakin isyan etmek yok ve Sinem cok hakli ben de ayni dusunurum hep basima kotu bir olay gelince Allah ım sen bana bunu bidaha yasatma ve beni koru diye dua ederim. bebegine saglikla kavusucaksin canim sen hic merak etme birkac ay sonra tum bunlari unutturucak sana Doruk bebek.

Bu arada Günaydın Hanımlar, hemenn bu kasvetli havayı dağıtıyoruz çünkü herşey çok güzel olacak kesinnn...

Bendeniz yaptığım detoks sonucu totalda 3,300 kilodan arınmış durumdayım ve 7 gündür ilk defa bu sabah kursağımdan ekmek geçti, o da kepekli, ama yılmak yok bu sayede şekersiz içmeye alışmaya çalıştığım çay, kahve vs. işlemlere devam, lanet diğer bağımlılığım olan kolaya dil sürmeme, midemde tüten o canavar cips, çerez müptelalıklarına başlamam kararlılığı ve inancındayım. Ohhh be dünya varmışşş laelaelaelaelae

cok iyi gidiyorsun sinem kaydirigubbakcemile5
iyi haberlerinin devamini bekliyoruz hadi bakalim:CüvCüv:

ay anacım hayret ve şaşkınlıkla izliyorum seni cidden, monitöre bakışımı bi görsen ne demek istediğimi anlardın cidden. yaa detoks işi kızma ama laf salatası be canımcım kendine onca gün boşa eziyet ettin ama neyseki bundan sonra bari düzenli yiyip içmeye çalış ki onca emeğin boşa gitmesin. ay aslında bi topik daha açıp yeni bir başarı hikayesi yazasım var zira ben de şişmanlıktan normal kiloya dönenler arasındayım. boyum 1 83 kilom da 93 dü bi ara..
düzenli spor ve accık dikkatli beslenmeyle 25 kg verdim ben 1 yılda.. ne metabozlimam yoruldu ne de ben.. kepek ekmeğine hatta bayat ekmeğe öylesine alıştım ki şimdi taze ekmek tüketemiyorum. o derece seviyorum yani. benim diyetimde dedim yaa haftada 3 gün spor vardı ve ben bir günü kaçırıcam diye ödüm kopuyordu. daha ilk haftada bacaklarımdaki toplanmayı görünce daha da bi sardırdım spora ve sonuç cidden mükemmeldi. manken gibin oldum bi ara cidden istanbulda falan soruolardı hangi ajanstasınız die.. hoş kilom da 70 ti ki hiç de mankenlik kilosu değil ama her bünyenin kaldırdığı kilo miktarı var ve bana da 70 yakışıyordu.
sadece akşam öğünlerimi hafif tüketmeye özen gösterdim fakat ne hamur işinden ne kebabımdan ne de tatlımdan taviz vermedim inan. günde 1 paket sigara içmeme rağmen dik yokuşları koştura koştura tırmanıyordum ve dipçikkk gibiydim bana mısın demiyordu. ne yiceksen abartmadan öğlen yee akşamı ekmeksiz öğünlerle geçiştir. ve sporla da destekle mutlaka. inan sonuca şaşırsacaksın. diyetisyen felan laf herşeyin doğrusunu hepimiz ezbere biliyoruz artık. iş kafada bitiyor. bir de çok komik ama bende çok işe yaramıştı. beğendiğim bir kadın vücudunun üzerine kendi vesikalığımı oturttum evde fotoşokkk hahahahhaaaa valla ona bakıp bakıp gaza geliodum. sonunda o hatuna çok benzedim ve yırtıp attım o fotoyu.. darısı başına anacım. detoksla felan parçalama kendini diyet yapmak işkence diil. hayatı zorlaştırma kendine.. ay gene ben gene o pozitif düşüncelerim.. hahahaaa seviyorum kendimi yaaaaaaaa.. narsistliğim tuttu accuk..
zemuszemuszemuszemus

merhabalar ben yokken neler olmuş neler
Bende tam bu konuları araştırıyordum
Sena cım bu zamana kadr öyle veya böyle kaza veya kötü bir olay atlatmadan geldin.Allahın izniyle sağsalim kucağına alacan minik spıayı sona dötünden ısırcan :))))
Testlerini her bişeyini yaptır ve Gerisini Allaha bırak...
stresli oldukça kendini ve bebeğini yıpratıyorsun..
Allahım yardım etsin sana ve bebeğine ..

Sinem ;
Valla helal olsun ben 3 gündür 100 gr veremedim :) sanki kilomu aldım ne ya ...neyse bakalım haftaya ne çıkacak:))

X