ocuk istiyorum ama...

Eevett canlar didş deniz sefasını başlattı ve evet Siboşum kızım her türlü muruluğu bi iş yapıyomuş edasında yaparak bizi güldrümekten öldürüyoo, ah bi de sonrasında o çaylar etrafa saçılmasaydı pek bi güzel olcekti ama ne yapalım :KK66:

Semracım kuzunun yeni yaşı hayırlı uğurlu olsun nice güzel senelere inşallah, ne güzel tecrübelerin seni tevekkülde tutabiliyo valla sırf şu meraktan ve rahatlığını yaşamaktan ikinciyi yapmak lazım diyorum zati bende ama hala ve hala neredeyse hiç uyumayan zombi bi kıza sahip olunca cıkss yemezler diyorum :KK53:

bu arada sizde olmasanız hepten bitcek bu topicik ya neyse sağolun varolun :KK71:

Arkadaşlar dün dr kontrolüm vardı ve dr amcamız bir oğluşumuzun olacağı haberini verdi bize:)gerçi o görmeden ben bu bir erkek sanırım diye heyecanla bağırmaya başladım...O da %90 onayını verdi:KK66:
miniğimin sağlığı maşallah yerindeymiş, kalbi , elleri-ayakları, parmakları incelendi.Bir sorunumuz görünmüyormuş.Miniğim ellerini de açtı bizde rahat rahat minik parmacıklarını sayabildik.Bu arada bebeklerin ellerini açması gerekiyormuş.Down sendromlu bebekler avuçlarını sıkı sıkı kapatır açmazlarmış.Bişi daha öğrendim. Gitmişken soru listemi çıkardım, tek tek sorularımı yönelttim kendisine..Kuruk sokumu ağrım için daha erken old söyledi."Az dinleniyorsun daha fazla dinlen" dedi.Saç boyatma konusunu sordum.Aynen şöyle dedi."Bayrama seni güzelleştiririz merak etme, 4 hft sonra boyayabilirsin":))
Dr amcamızdan duymak istediğim tek cevep bebeğimin sağlıklı olmasıydı , onu da duydum rahat rahat evime gittim.

Ama her kontrol öncesi bende bir heycan oluyor sormayın, karnımda kelebekler uçuşup, kalbim gümbür gümbür çarpıyor.Geçmişte yaşadığım kötü tecrübeden dolayı mı yoksa bu normal mi bilemiyorum.
Gerçi ne zaman heyecan yapsam; heyecan sonrasında başarıya ulaşırım.Bir yandan da "bu iyiye işaret "demekten kendimi alamıyorum.

Kızlar bu güzel haberi sizlerle de paylaşmak istedim.

öpüyorum sizleri:KK16:

bir erkek annesi geliyoorrrr.. :KK16::KK16:
Rabbim nazarlardan saklasın her daim.:nazar::nazar::nazar:
ellerini açma konusunda verdiğin bilgiye teşekkürler..
İnşallah zamanı gelince sağlıklı sıhhatli kucaklarımıza alırız yavrularımızı:nazar:

Sinemcim benim kızımda memeden kesene kadar gecede en az 3-4 kere kalkardı.. gecede 2-3 kere kalktığı günleri şanslı sayardım. bazen olurdu ki 10u bulurdu kalkmaları.. ama inan büyüdükçe biraz daha oturuyor uyku düzenleri. şimdi hala 2-3 kere kalkıyor. ama hem havalar çok sıcak çabuk susuyor hemde çiş için kalkıyor..ve memur gibi sabah erkenden ayakta bizim kız.. tabi çalışan için daha zor bu durum.
Didoş biraz büyüsün, benim ikinci kuzum doğsun, ben fikirlerimi söylerim o zaman sana..

Son düzenleme:
vayyy siboşum demek bi paşa daha yoldaaa, amanınn çok sevindimmmm, dimek tek biz kız kaldıkk diyecektimki semranın kızçesini hatırladım, bakalım ikinci bebiş nolcak??? Ve evet Sibel ellerini açması önemli ama dahada önemlisi ense kalınlığı, burun profili,sizde bunlarda normal değerlerde zaten,ellerinde de özellikle serçe parmağın boğumlarını sayıyorlar, üç boğum tas tamam yerindeyse ohhhhh demek havalara uçmak lazım. Zira biliyorsun bizim hem ikili hem üçlü tarama risk grubunda çıkmıştı ama o serçe parmağının boğumlarını saydığımızdaki karı koca hıçkırıklarımızı tarif bile edemem... amamnn şimdi bunları deşmenin lüzumu yokk, her bikeşin hamişliği züper gidiyo gerisi hikaye :nazar: :nazar: :nazar: Bi son dip not sanırım 28. haftada ayrıntılı ultrason zamanını atlamayın, renkli doblerde çekiliyo, damarlara kan dolaşımına vs uzun uzun bakılıyo ve üç-dört boyutlu ultrasonla epey bi tipini görebiliyorsunuzzz :KK64:

Semoşumm demekki uykusuzluğa uzun bi süre daha devammm :KK43:( valla ben bu akşam yeni bi metod denemeyi düşünüyorum,11-12 gibi en çok 15o cc inek sütü içirmeyi deneyeceğim, bunu tavsiye eden çok, hoş formül mama diyolar ama ben onları kullanmayı zorda kalmadıkça sevmiyorum. Hoş beni sürekli emiyo ama acaba diyorum az mı geliyo aç mı kalıyo ki yarım saatte bi meme diye uyanıyo. Du bakalım ne olcek, hoş süt yetmese yaramasa bu totişlikte olunmaz maşallah iyi kuzumun kilosu boyu ama ben bi deniyim bakim bu akşam bakalım biberonu alacak mı uyku arasında, gelişmeleri bildiririmm :KK66:)

hadi bakalım gazan mübarek olsun diyim sinemcim:)
gece sürekli meme için kalkmaları acıkmadan değil malesef alışkanlıktan.
kızım meme için kalktığında 1 emzirdiysem 1 su verirdim. eğer hala istiyorsa da bi 2-3 dk ağlamasına izin verirdim.
birde ben 8 aylıkken ayırmıştım odasını. hemen ıh dese yanına koşmamaya çalışırdım.. gerçi yinede bizi çok sabahlattı ya neyse.. belki sende işe yarar. hatta bi kere hiç unutmuyorum gece 3 te bi kalkmıştı sabah 6 ya kadar ne kendi uyudu ne beni uyutmuştu. yere yatak serip beraber yatmayı denemiştim ama bizim ufaklık gecenin köründe kalkıp gezmeye yeltenmişti:)))

aslıcım bebeğine kavuştun mu?meraktayım??

selamlaaaar kızlar..

sibelcim biraz geç oldu cevabım ama evet kavuştum Allah a çok şükür tarifi imkansız duyguyu ben de yaşadım, yavrumu kucağıma aldım ve bir ayı doldurduk bile haftaya kırkımız çıkıcak.

doğumu sezaryenle yapmak durumunda kaldım 40. haftayı doldurduğumuz halde gelmediği için bizim paşa zorla çıkardık onu :))

herşey sorunsuz geçti ameliyat, hastane, sarılık da olmadı bebiş ve uykusuz geçen 33 gün ve gecenin ardından bugüne geldik. ikimiz de iyiyiz bugün doktor kontrolümüz vardı biraz zayıf doğmuştu oğlum ama gelişimi, herşeyi normalmiş neyseki. her yenidoğanda olduğu gibi bizde de gaz sancıları ve uyku düzensizliği var. ben hala anneliğe alışmaya çalışıyorum ama biliyorum ki asıl zor günler daha gelmedi çünkü annem hala yanımda 40 ımız dolunca oğluşumla başbaşa kalacaz bakalım o zaman nasıl başa çıkıcam herşeyle şimdi herşey çok rahat ben hiç mutfağa girmiyorum doğumdan beri.

bizden haberler böyle şimdilik fırsatım oldukça uğramaya çalışıcam.

senin ve polyananın güzel haberlerine çok sevindim, Sinemcim tatil olayına ve didoşun dişine geçmiş olsun.. optüm hepsinizi...

vayyy aslıcık gelmişşş, yeni fotonuzu gördüm bendeee maşallah annesii oğluşun çok tatloş miniklik bayıldım yuvarlacık kafasınaaa, herşeyin yolunda olmasına ayrı bi sevindimm ama sen gözünü hiç bi şey için korkuttma yaparsın hemde daha güzel yaparsın, kendi düzenini oturtur tüm işlerini yaparsın ama tabii yinede özellikle temizliğe bi yardımcı olsa hiç fena olmaz zira şimdi uzun uzun emme dönemleri, sonra gaz çıktı çıkmadııı epeyy iş var bi de çok sık alt açmak lazım malum havalar çok sıcakk, neyseee bi yandan gaz verip bi yandan moral bozuyoırum bende allam yaww :78: güzel haberlerini aldığıma çok sevindim arada kafan bi şeylere takılırsa uğra anacım biz burlardayız :KK66:

hadi bakalım gazan mübarek olsun diyim sinemcim:)
gece sürekli meme için kalkmaları acıkmadan değil malesef alışkanlıktan.
kızım meme için kalktığında 1 emzirdiysem 1 su verirdim. eğer hala istiyorsa da bi 2-3 dk ağlamasına izin verirdim.
birde ben 8 aylıkken ayırmıştım odasını. hemen ıh dese yanına koşmamaya çalışırdım.. gerçi yinede bizi çok sabahlattı ya neyse.. belki sende işe yarar. hatta bi kere hiç unutmuyorum gece 3 te bi kalkmıştı sabah 6 ya kadar ne kendi uyudu ne beni uyutmuştu. yere yatak serip beraber yatmayı denemiştim ama bizim ufaklık gecenin köründe kalkıp gezmeye yeltenmişti:)))

yok yaw hiç bi işe yaramadı çünkü kesinlikle içiremedimmm ve Allaha binlerce teşekkür ettim bana hala kuzumu emzirecek sütü verdiği için, anacım zor işmiş yaw kalk süt ısıt bi de ben acemi kaynattım sütü hadi bakalım sonrada ılıtmakla uğraş, bi yandan kız böğ böğ ağlıyoo anniii memeee diye, neticede hazırlanan mama çöpe benim memeler didoşa ve didoşda bizim yatağaaa. İyimi kötümü artık fazla sorgulamayacağım ben bu böyle gidecek gibi çünkü benim kızım kendi saati gelince herşeyi yoluna koyuyor, mesela deli gibi baş parmağını emiyordu, herkez çok uyardı aman dedi büyüyünceye kadar emer engel olun, damağı bozulur, parmağı ince kalırrr... ee bende despot despot her defasında çektim parmağını ağzından ama belki 50, belki 100 kere sonuçta bi bakıyordum yine ağızdaaaa, taa ki dişe gelen taraf yara oluncaya kadar, o andan itibarennn pat diye kesti emmeyi... bu ve benzeri başka hikayelerimizde var ama ben lafı uzatmıyayım velhasıl kelammm kuzum şimdide meme bağımlısı ve benim uyuyabilmem ayakta kalabilmem için memeler fora ve yanyana yatmam gerekiyorsa başka çare yokk biliyorumki bu aşk da bi gün bitecek, umarımmmm :KK50:

Aslıcım sağlıklısınız, iyisiniz çok sevindim..Analı babalı büyütün oğluşu:KK34:
Oğluşlar biraz tembel olurmuş, zor gelirmiş diye duymuştum..seninki de yerini beğendi, çıkmak istemedi galiba:KK1:

Amanin korkutmayın beni kızlar, neler yaşayacağım konusunda az çok bilgim var ama detaylara gelince onlar beni daha da korkutuyor.Başa çıkmak gerçekten maharet galiba..

Demek o kadar tatlı, vazgeçilmez oluyorlar ki, kadınlar bir değil, defalarca bu tadı tatmak istiyorlar.Bunda bişi var diye de kendimi motive ediyorum.Allah yardımcımız olsun hepimizin..

Sinemcim gecen salı dr umuzla tüm parmaklarımızı saydık, boğumları da gördüm, ama özellikle serçe parmağına baktım mı bakmadım mı şimdi hatırlayamadım..Eve gidince bakayım tekrar cd 'e.o minik boğumlar bile bu kadar küçük bir bebekte nasıl görünüyor! Şaşırmamak elde değil.Sanırım şimdi bacak ve kollar kibrik çöpü inceliğindedir.Minyatür bebek..

Semra sen bir değil 2 bebekle uğraşacaksın.Allah sana da yardım etsin, senin işin daha zor ...

Kızlar öptüm hepinizi, grşz:KK16:

kızlar sizlere birşey soracağım,
benim kuyruk sokumu ağrım geçmedi geçmiyor..Mesela lavoboya elimi yıkamak için azcık eğiliyorum, sonra doğrulurken çok ağrıyor, zor doğruluyorum.Dr um "henüz erken, ters hareket yapmışsındır,dinlen"desede, ben endişe duymaya başladım, çünkü geçmiyor.İlerde daha kötü olur mu acaba??Neden olduğunu anlayamadım gitti.Ne yapmak lazım ki?

Sinemcim sen ileriki aylarda olabileceğinden bahsetmiştin... benim ki biraz erken oldu sanırsam:44:

kızlar sizlere birşey soracağım,
benim kuyruk sokumu ağrım geçmedi geçmiyor..Mesela lavoboya elimi yıkamak için azcık eğiliyorum, sonra doğrulurken çok ağrıyor, zor doğruluyorum.Dr um "henüz erken, ters hareket yapmışsındır,dinlen"desede, ben endişe duymaya başladım, çünkü geçmiyor.İlerde daha kötü olur mu acaba??Neden olduğunu anlayamadım gitti.Ne yapmak lazım ki?

Sinemcim sen ileriki aylarda olabileceğinden bahsetmiştin... benim ki biraz erken oldu sanırsam:44:

valla sibel ne desem bilemedim çünkü ben bu sıkıntım için ayrıca bi doktora gitmedim ve benimki büyük olasılıkla aşırı kiloyla alakalıydı ve kilo sorunum hala devam ettiğinden şimdi çözümü ortası boşluklu, simit gibi, bi minder üzerinde oturmakta buldum. Öyle senin dedidiğin gibi eğilip doğrulmayla ağrıyan bi yerim hiç olmadı, hamişliğimdede sadece fazla oturduğumda kuyruk sokumu bölgemde şiddetli ağrı oluyordu ama o da malum dediğim gibi aşırı yükten. Doktorda kiloya ve bebeğin aşağı inmesine bağlı olarak daha erken demiş olabilir ama bence sen durumu aynen kendisine bir kez daha aktar belki ortepedi hekimine görünmen gerekebilir, hiç bekleme hemen ara doktorunu şimdi böyleyse ağarlaşınca çok zorlanırsın anacım hadi bakalım umarım geçer gider bu kaka ağrılar :KK66:

valla sibel ne desem bilemedim çünkü ben bu sıkıntım için ayrıca bi doktora gitmedim ve benimki büyük olasılıkla aşırı kiloyla alakalıydı ve kilo sorunum hala devam ettiğinden şimdi çözümü ortası boşluklu, simit gibi, bi minder üzerinde oturmakta buldum. Öyle senin dedidiğin gibi eğilip doğrulmayla ağrıyan bi yerim hiç olmadı, hamişliğimdede sadece fazla oturduğumda kuyruk sokumu bölgemde şiddetli ağrı oluyordu ama o da malum dediğim gibi aşırı yükten. Doktorda kiloya ve bebeğin aşağı inmesine bağlı olarak daha erken demiş olabilir ama bence sen durumu aynen kendisine bir kez daha aktar belki ortepedi hekimine görünmen gerekebilir, hiç bekleme hemen ara doktorunu şimdi böyleyse ağarlaşınca çok zorlanırsın anacım hadi bakalım umarım geçer gider bu kaka ağrılar :KK66:

sinemcim dün akşam DR umu aradım ve dinlenmeyle geçmediğini ,hatta sol ayağımı adım atarkende hafif ağrı hissettiğimi , dinelenmeyle geçmediğini kendisine söyledim."o zaman bir ortapedi ve fizik tedavi uzmanına danış belki sinir sıkışması olabilir, daha sonra ne yapacağımıza karar veririz" dedi.İş yerimin yakınında bir özel hastane var, orayı aradım, drlardan biri yurtdışında diğeride izinliymiş.cuma sabahı 10 arandevu verdi,cumaya kaldı ortepedi dr u...
dün akşam yemek sonrası 1 saatten fazla yürüyüş yaptık eşimle, sabah biraz hafiflemişti ağrılarım ama tam da geçmedi.Yürüyüş mü iyi geldi yoksa geçeceği mi vardı bilemiyorum.

sinemcim dün akşam DR umu aradım ve dinlenmeyle geçmediğini ,hatta sol ayağımı adım atarkende hafif ağrı hissettiğimi , dinelenmeyle geçmediğini kendisine söyledim."o zaman bir ortapedi ve fizik tedavi uzmanına danış belki sinir sıkışması olabilir, daha sonra ne yapacağımıza karar veririz" dedi.İş yerimin yakınında bir özel hastane var, orayı aradım, drlardan biri yurtdışında diğeride izinliymiş.cuma sabahı 10 arandevu verdi,cumaya kaldı ortepedi dr u...
dün akşam yemek sonrası 1 saatten fazla yürüyüş yaptık eşimle, sabah biraz hafiflemişti ağrılarım ama tam da geçmedi.Yürüyüş mü iyi geldi yoksa geçeceği mi vardı bilemiyorum.

hımmm bak yürüyüş çok önemli aman diim onu hiç ihmal etmeyin, son anlarına kadar aktif olabilmek için harekete hep devam, tabiki yorulmadan :KK66:

benimde tahmin ettiğim gibi başka bi sıkıntı olabilir ama umarım değildirrr ama yinede ihmal etmemene sevindim, şimdiden geçmişler olsun şekerim, malum vücut şu anda bi yabancıya (oğluşuna) maruz kalmış durumda nasıl tuhaf tepkiler verebileceğini kestirmke güç o yüzden normaldir demek ve içini ferah tutmakta faide var.

sibelcim bahsettiğin kuyruk sokumu ağrısından ilk 3-4 ay ben de çok çekmiştim. hatta bi ara gece acile bile gitmiştik o ağrılar yüzünden. 4. aydan sonra çok azaldı ama bu defada akşamları iş dönüşü sırt ağrılarından kıvranıyordum. çevremdekiler erkek bebeklerde bu tarz ağrıların daha çok olduğunu söylüyolardı. ama merak etme doğumdan sonra hiçbiri kalmıor:)) bel-kuyruksokumu ağrıları genelde rahmin ve çatının genişleme çabalarından ve vücudunun ağırlık merkezinin değişmesinden kaynaklanıyor. endişelenmene gerek yok.

sineeemm biz gaz sancılarından fena müzdaribiz :KK43:( bu aralar tavan yaptı engin tecrübelerinle bize yol gösteeeer??

sibelcim bahsettiğin kuyruk sokumu ağrısından ilk 3-4 ay ben de çok çekmiştim. hatta bi ara gece acile bile gitmiştik o ağrılar yüzünden. 4. aydan sonra çok azaldı ama bu defada akşamları iş dönüşü sırt ağrılarından kıvranıyordum. çevremdekiler erkek bebeklerde bu tarz ağrıların daha çok olduğunu söylüyolardı. ama merak etme doğumdan sonra hiçbiri kalmıor:)) bel-kuyruksokumu ağrıları genelde rahmin ve çatının genişleme çabalarından ve vücudunun ağırlık merkezinin değişmesinden kaynaklanıyor. endişelenmene gerek yok.

sineeemm biz gaz sancılarından fena müzdaribiz :KK43:( bu aralar tavan yaptı engin tecrübelerinle bize yol gösteeeer??

Aslıcım sorma ya!fena ağrıyor.Bundan 1 ay önce sabaha kadar ağrıdı, sağa döndüm olmadı, sola döndüm olmadı, bacaklarımı kendime çektim olmadı, ve ertesi günde tüm gün ağrımaya devam etti.O akşamüstü dışarı çıktık, yine yürüdük, iyi geldi, eve geldim, yine başladı.bu evde bişi var galiba eve girince başlıyor diye düşünmeye bile başlamıştım.Sanırım yürüyüş ve hareket iyi geliyor bu ağrıya.umarım benimde kısa sürede geçer gider.bakalım bir de dr a danışalım ne diyecek??seninde dediğin gibi, rahim genişliyor ve omurgaya baskı yapıyor ve dolayısıyla da ağrı oluşuyor.
Annemde demişti erkek bebek bele ağrı yaparmış..aynen doğru:KK66:

hımmm bak yürüyüş çok önemli aman diim onu hiç ihmal etmeyin, son anlarına kadar aktif olabilmek için harekete hep devam, tabiki yorulmadan :KK66:

benimde tahmin ettiğim gibi başka bi sıkıntı olabilir ama umarım değildirrr ama yinede ihmal etmemene sevindim, şimdiden geçmişler olsun şekerim, malum vücut şu anda bi yabancıya (oğluşuna) maruz kalmış durumda nasıl tuhaf tepkiler verebileceğini kestirmke güç o yüzden normaldir demek ve içini ferah tutmakta faide var.

sinemcim doğru diyorsun, vucudum oğluşuma alışmaya çalışıyor.hormonlar zaten altüst olmuş durumda..birbirimize alışmaya çalışıyoruz işte...:97:

oyy çiçeği burnunda anniş gelmiş hoş gelmişşşş. Şekercim gaz yeni doğan bebeklerin en büyük sorunu, öncelikle yepyeni dünyaya uyum sağlamaya çalışan minicik bi beden var ortada. Şimdi hatırladığım kadarıyla yapılması gerekeneleri sıralayım. Öncelikle kendine dikkat ediyorsun, ayaklarını üşütmemeye bak ve fazla gazlı şeyler yiyip içmemeye dikkat et. Eğer bebişin göbek bağı düştüyse daha rahat olarak ütüyle ılıttığın havlu üzerine yatır ve avcunun içiyle iyiyce sıvazla hem karnını hem sırtını. Mümkün olduğunca kucağında taşı, seni ve kokunu alsın, seslerini duysun, temas ve ilgin herşeyden önemli onun için. Emzirme sıklıklarını düzenlemeye çalış ve sağ sol sürekli değişimli olarak bebişi yan yatır, tabi başı epey havada olmasına dikkat etmek lazım malum kusmalara karşı. Sen kendin iç ya da ona bol sulandırarak rezene çayı içirebilirsin.En son çare de bir iki damla metsil verebilirsin. Tabi bu arada oğluşun kolik de olmuş olabilir, onun için müzik cd leri var biliyorsundur, ya da saç kurutma makinası vb gürültüler sakinleşmesine yardımcı olabilir. Bi de az önce okuduğum kısa bi yazıyı buraya yapıştırayım ve bu faslı sana sabırlar, oğlşuna geçmişler olsun diyerek kapatayım :KK66:

"KOLİK NEDİR? NASIL BAŞA ÇIKILIR?

Kolik kelimesinin literatürdeki karşılığı ‘şiddetli karın ağrıları nedeniyle yakınmalar’ şeklindedir. Yazık ki günümüzde ne bu ağrıların sebebi tam olarak biliniyor, ne de tedavi yöntemleri.

Çoğu yeni doğan bebek, ilk altı hafta içerisinde kolikden muzdarip olacaktır. Bu, bebeklerin yeni oluşan sindirim sisteminin sütü emmeyi, besinleri işlemeyi ve sonra vücutlarında...n atmayı öğrenmesinden kaynaklanır. İlk iki ay annenin de süt hacmi değişip artacağından, bebeğinizin kendini zaman zaman rahatsız hissetmesi normaldir.

Bu durumda yapılacak en iyi şey emzirmeye devam etmektir. Çünkü anne sütündeki enzimler bebeğinizin bağırsaklarının geliştirmeye yarar. Unutulmaması gereken bir diğer nokta da bebeğiniz için anne sütünü hazmetmenin, mama formüllerini hazmetmekten çok daha kolay olacağıdır.

Kolik, bebeğin genellikle öğleden sonra ve akşamları nedensiz yere attığı çığlıkları ve ağlamayla karışık sızlanmaları açıklamak için kullanılan bir terimdir. Eğer bebek gün boyunca sakinken akşamları huzursuz oluyorsa, bunun sebebi çoğunlukla yorgunluktur. Bebeğiniz büyüdükçe akşamları kendi kendine sakinleşmeyi öğrenecektir.

Kolikle başa çıkmak için bebeğinize sarılabilir, onu tutma pozisyonunuzu değiştirebilir, karnına yumuşakça masaj yapabilir, gazını çıkarabilir ve buradaki tavsiyelere göz atabilirsiniz. http://......./ndQLNs"

sinemcim doğru diyorsun, vucudum oğluşuma alışmaya çalışıyor.hormonlar zaten altüst olmuş durumda..birbirimize alışmaya çalışıyoruz işte...:97:

bak gördün mi siboşum daha taze hamişlik anıları hemen işe yaradı, valla da billada insan unutuveriyor bazı detayları, şimdi aslı diyince anımsadım kendi ağrılarımı ama benim o rahim genişleme sancıları sırttan çok kasıklarda ve vajina kemiğimde çok olmuştu, dimekki erkek sırttan kız bebeiş önden vuruyooo, ama işin güzeli neymişş hepiciği bi yıl için hüpp diye unutuluveriyomuşşş :KK52: bende sana büyük ablamın son zamanlarda sıklıkla dediği şeyi söyliyeceğim ve seni kendi sinir olduğum gibi sinir edeceğim: geçerrr geçeeeerrrrr... :84:

bu arada semracım aslıya (wlyma) benim akıl edemediğim başka bildiklerin varsa yardımcı olursan sevinirim zira buraya senden benden başka tecrübeli anniş pek uğramaz oldu :KK43:

Merhaba canım, elma yağının iyi geldiğini duymuştum ama ben denememiştim hiç. Birde sen rezene çayı tüket olurmu. kuru fasülye nohut çiğ soğan sarımsak gibi gaz yapan gıdaları bi süre tüketmemeye, Üşütmemeye çalış emzirirken filan. aklıma geldikçe yazarım ben yine.

Son düzenleme:
bak gördün mi siboşum daha taze hamişlik anıları hemen işe yaradı, valla da billada insan unutuveriyor bazı detayları, şimdi aslı diyince anımsadım kendi ağrılarımı ama benim o rahim genişleme sancıları sırttan çok kasıklarda ve vajina kemiğimde çok olmuştu, dimekki erkek sırttan kız bebeiş önden vuruyooo, ama işin güzeli neymişş hepiciği bi yıl için hüpp diye unutuluveriyomuşşş :KK52: bende sana büyük ablamın son zamanlarda sıklıkla dediği şeyi söyliyeceğim ve seni kendi sinir olduğum gibi sinir edeceğim: geçerrr geçeeeerrrrr... :84:

bu arada semracım aslıya (wlyma) benim akıl edemediğim başka bildiklerin varsa yardımcı olursan sevinirim zira buraya senden benden başka tecrübeli anniş pek uğramaz oldu :KK43:

sinocum vallahi benim hamilelikle birlikte sana,semra'ya ve aslı'ya soracak çok sorum olur daha! neler neleeer hatırlatırım ben sizlere:KK1:
evet sinocum çekilenler unutulmasa herhalde insanlar ikinci ve sonraki doğumlarını yapmazlar ..8-10 doğum yapan var ya:KK53:
vay ablan seni sinir ediyordu demek, sende beni:90:et hayatım et bakalım..

öpüldün:KK16:

X