ocuk istiyorum ama...

Melaba hanımlar...
Saatler ileri alındı benim kız hep kalktığı gibi uyanırsa bu sefer 7,30 da uyanır diyodum ammaa meğersem o da akıllı teller gibi hemen almış kendi saatini ileri ve hopp yine 6.30 da uyandı, çok akılldır benim kuzum çokkkk

bende akşam aynı saatte yatırdım 1 saat ilerisini düşünerek sabah yine aynı saatinde kalktı.. 8 de kalktı ama saat 9 olmuştu çok sevindim..

bende akşam aynı saatte yatırdım 1 saat ilerisini düşünerek sabah yine aynı saatinde kalktı.. 8 de kalktı ama saat 9 olmuştu çok sevindim..

sizin adınıza sevindim demekki kendi vücut ritmini takip ediyor kuzunuz... Bu arada bakalım biz görebilecek miyiz o saat 8 de uyanmaları, ne olursa olsun ennnn geçç 7.00 de cin oluyo cadı, hele bu sabahki uyanması tam görülmelik öldürdü beni gülmekten, pinnk diye sanki biri dürtmüş gibi kalkıverdi yataktan

valla aslında hiiiç tadım tuzum yokkk, dünya berbat, ülke berbat, havalar desen bi iyi bi kötü, etrafı pedofoliyim ben diyen hain pis sapıklar sarmış durumda, bende uyku desen zaten yok... anlayacağınız kuzum da olmasa hiiiç gülümseyesim yok, küsüm ben bu dünyaya küstüm

Biraz daha büyüsün sizde görürsünüz inşallah.. benim kızımda minikken öyleydi.. 6:30-7 arası mutlaka uyanırdı... ama bizim uyku problemimiz vardı fena halde şimdi çok şükür yeni yeni düzeliyor.. bu arada kızım 20.ayının içinde..

Bu konuyu uzuuun bi zaman önce okumuştum, henüz ama...larınız çokken.. daha karar verememişken...
Şimdi ne güzel yavrunuz kucağınızda... Maşallah.. Yüzünüzden gülücükler eksik olmasın

aman ne güzel, bolca ve kuvvetlice aminnn diyorum güzel temennilerinize

Valla artık ayakta uyumak neymiş öğrendim...
Hiç bir engelleyicileri yokken hafta sonu dahil -şekerim ben en geç 8 de kalkarım!- diyenlere çok fena gıcığım. Kardeşim deli misin yatsana uyusana!!! Biz artık ilk uykumuzu uzun uyuyoruz ama o süreç (20.30-00.00) benimde haldur huldur iş yapma, yemek yapma, etraf toplama zamanım olduğu için bana pek faydası olmoor. Sanırım hayat ritmimi değiştirmem lazım bi şekilde en geç 22.00 de kendimi yatağa atıp en azndan 2 saat kesintisiz uykunun tadını çıkartmam lazım. Ama öylede olamıyoki tam işlerim bitiyo hadi birazda tv izliyeyim bi şeyler okuyayım derken hop olmuş saat 23.30 sonrada benim kız şimdi uyanır diye bekliyorumm ve dediğim gibi de oluyor, sonra sabaha kadar en uzunu 2 saatte bir pıııt uyanıyoruz... öfff ülen öfffff bu gece valla da billa da yatcam heman, kesin, illakii ...

hadi bakalım inşallahhh, bak sen de tam benim gibi çıktın amalarına rağmen çoktan plan program yapılmış

İyi yönlerini de bulabiliyorum çünkü:) Evimle hiç başbaşa kalamadım evlendiğimden beri. Baby bahane olur belkim:) Çok gezenti bi ikili olmayı planlıyorum:)Kociş işe biz gezmeyee

Daha ortada da bişi yok haa:) Kendimi alıştırma taktikleri bunlar.

amanınn daha ne olsun gezme planları bile yapılmış valla bzide en güzel gezebileceğizmiz zamanlarda çok küçüktük ve başımıza talihsiz bir yokluk gelince öyle kaldı herşey, benim üzerimde ve ruhumda kara bulutlar hiç silinmesede kuzuma bunu yansıtmamaya çalışıyorum ve onu her güneşli havada dışarı çıkarmaya gayret ediyorum, umarım sizde bebişinizle mutlu mesut gezebilirsiniz

VAyss ne başlık ama tam da doğru çünküüüü 34 yıllık yaşamımda ve ilkokul üçten beri kullandığım gözlükleri bir kenara bırakıp lens takmaya başladım :86: şimdilik çok bi sıkıntı yok ama sanki gözlüğü takmayı unutmuşum suratımda büyük bir eksiklik var hissi çok fena en komiğide ilk denememde başarız oldum çıkaramadım lensleri bakalım akşam netcem, deneme yaptığımız hanım akşam deneyin şimdi çok kızarmasın gözleriniz işe giderken diyince fazla üstelemedim, Allahtan uyunabilen cinstenmiş en kötü ihtimal yarın yine kendisine çıkarttıracağım :90:

vayy be onca işimin arasında bi de bu tak çıkarı ne kadar yapabileceğim bakalım

hadi ben şimdi yemeğe gidiyorum, pek bakınanım olmasada görüşürüz diyorum

Bahtsız bedevilik bu olsa gerek, herkesin çok methettiği göz doktoru ki muayene sırasında bende çok memnun kalmıştım kendisinden, gözümün b.c ölçümünü yanlış yapmış ve doğal olarak lenslerimde sıkıntı oldu, bugün tekrar gittim doktora ve kısaca bana pardonn dedi, sonrada gidip optikçiye ben pardon dedim ama adamlar haklı 6 lık kutu açılmış bi kere, yinede bi laboratuara soralım bulabilirsek değiştirelim vs dediler ama olmazsa da hiiiç şaşırmayacağım... Şimdi neetmeli bilemedim doğrsu???

canım anacım olsa ne derdi:
"amannn boşver be kızım bizde şans olsa..."

Bu topic zaten aldı başını gidemez bi halde bende yek başıma takılıyorum belki biri okur diye burayada alıntılıyor

Enteresan bir sey bu
karbonat..

* Evinizdeki halıları süpürseniz de silseniz de zamanla
kokmaya
başlar. Halı yıkamacılara verdiğiniz halı bilin ki, en kötü
kimyasal
deterjanla, yerlerde araba yıkanır gibi yıkanmaktadır. Oysa
kokuyu
çıkarmak için şunu yapabilirsiniz. Bir iki avuç karbonatı
halının her
tarafına serpin ve 1-2 saat bekledikten sonra elektrik
süpürgesi ile
iyice süpürün. Halınızdaki o kötü kokudan eser
kalmayacaktır.

* Buzdolabınızdaki kokuyla baş edemiyorsunuz. Bütün yiyecekleri
dışarı
çıkar, sil, süpür, kurula vs. uğraşmak istemiyorsanız bir
kâse
karbonatı buzdolabının bir köşesine koyun. 4-5 günde bir
karıştırın.
Kötü kokuların gittiğini göreceksiniz. Ayrıca dolapta
sakladığınız
meyve sebzeler üzerinde koruyucu bir etkisi olacaktır
karbonatın.

* Halı, koltuk, elbise üzerine yağ mı damladı? Panik yapıp,
deterjana
saldırmayın! Çünkü deterjan leke olan bölgenin rengini açıp
renk
dokusunu bozacaktır. Bunun yerine yağ lekesinin üzerine
karbonat dökün
ve üzerini hafifçe ıslayın. 1-2 saat bekledikten sonra silin.
Yağ
lekesinden eser kalmayacaktır. Zira suyla birleşen karbonat
yağları
söküp atan doğal bir sabun haline
gelir.

* Mutfak tezgâhınızın mermerlerini ve fayanslarını limonlu
karbonat
ile ovun ve durulayın. En güzel temizleyicidir. Kimyasal
deterjan
kalıntısı kalmadığı için üzerine meyve- sebzelerinizi,
ekmeğinizi
rahatlıkla
koyabilirsiniz.

* Kirli lavabolarınız için krem deterjanlar yerine limon ve
karbonat
kullanın. Lavaboya karbonat döküp limonla ovun. Hem
kirlerin
kaybolduğunu hem de parladığını
göreceksiniz.

* Ayrıca tıkanan lavabolarınızı açmak için bir su bardağı
karbonatı
lavaboya dökün. Üzerine 1 bardak sirke ilave edip 2 litre
kaynar suyu
lavaboya boşaltın. Tıkanan lavabo
açılacaktır.

* Dibi tutan tava ve tencerelerinize akşamdan karbonat döküp,
sıcak su
ilave edin. Sabah temizlerken
zorlanmayacaksınız.

* Paslanabilecek eşyalarınızı karbonatla ovarsanız
paslanmasını
engellemiş
olursunuz.

* Porselen gibi kararan eşyalarınız varsa limonlu karbonat ile
ovun.
Rengi
açılacaktır.

* Aynı şekilde gümüş eşyalarınızı suyla macun haline
getirdiğiniz
karbonat ile ovarsanız, rengi açılıp
parlayacaktır.

* Elbise dolabınızda rutubet ve küf kokusu varsa ve naftalin
kokusunu
da sevmiyorsanız dolabınızı bir köşesinde ağzı açık şekilde
kavanozda
karbonat
bulundurun.

* Banyo duşa kabin camlarını karbonat ile silip durulayın. Duş
alırken
daha rahat nefes
alacaksınız.

* Banyo terlikleriniz ister tahta ister plastik olsun üzerine
karbonat
dökün ve öyle duş alın. Hem terlikleriniz hem de ayaklarınız
rahat
edecek. Bu yolla tahta takunyalarınızın ömrü uzayacağı gibi
kimyasal
temizleyiciler, cildinizden uzak tutmuş
olacaksınız.

* Çamaşır makinesinde kullandığınız deterjan miktarını yarı
yarıya
azaltıp gerisini karbonat ile tamamlayın. Çamaşırlarınız daha
temiz ve
kimyasal artıklardan uzak kalmış
olacaktır.

* Ağız sağlığı ve diş bakımı için de karbonat çok önemlidir.
Akşamları
yatmadan önce 1'e 1 oranında tuz ile karıştıracağınız karbonat
ile
dişlerinizi fırçalayın. Diş çürüklerinde yerleşip yaşayan ve
vücudu
kansere hazırlayan bağışıklık yokedici virüslerin iki
düşmanından
birisi karbonattır. Sabaha kadar ağzınızda ve dişlerinizdeki
bakteri
ve virüsler karbonat ve tuzun etkin temizleyiciliği ile
tamamen
temizlenmiş şekilde uyuyacaksınız. Ayrıca ağız ve diş kokuları
da
önlenmiş
olacaktır.

Sonuç olarak; sirke, limon ve karbonat evinizde sadece mideniz
için
değil her türlü temizlikte ve pratikte kullanabileceğiniz
doğal
ürünlerdir. Mümkün olduğunca bu ürünleri kullanmaya özen
göstermeniz;
hem çocuklarınızın ve sizin sağlığınız için hem de yaşanabilir,
nefes
alan bir ev açısından
önemlidir.

EK
NOT:
Bu arada "implant" uygulamaları zayıf bünyelerde diş
köklerinde
bulunan yukarıda belirtilen virüslerin kana karışması
sonucu
bağışıklık sisteminin iflası ile kişinin 6 ay - 1 yıl gibi
sürelerde
kanserden hayatını kaybetmesine neden olmaktadır. Gelişmiş
ülkelerde
ve özellikle Amerikada bu uygulamalar çok zor ve
kısıtlanmış
durumdadır. Bu nedenle çene kemiği ile opersyonlardan uzak
durmalıyız.
Bunu da mümkün olduğunca duyurmak insani bir görev. Yurdumuzda
harıl
harıl "implant" yapılıyor. Amaç TİCARET olsun tabi... İşte bu
virüsü
öldüren adı sanı olan bir ilaç var, bir de karbonat çok
etkili.

--
Prof.Dr. Ayse
AKIN
Başkent
Üniversitesi
Kadın-Çocuk Sağlığı ve Aile
Planlaması
Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü

bi detayda benden ayakkabı kokusunada öenrirler, bir poşete ayakkabıları koyup şimdi miktarından emin olamadığım kadar karbonatla 1 gün bekletmek işe yarıyomuş ))

Çok geçmiş olsun.. Kötü bi tecrübe olmuş.. İnşallah şuan bunları okurken yeni lensleriniz gözünüzdedir ve artık onları çıkarabiliyorsunuzdur ve tabiki daha rahat ediyorsunuzdur inşallah

Bu topic zaten aldı başını gidemez bi halde bende yek başıma takılıyorum belki biri okur diye burayada alıntılıyor

Aşağı bakın ne güzel:))))) dolu dolu ziyaretçiniz var

Vayyy poly gelmiş hoşgelmiş, sağolasın ilgin için, evet lens işi uzun sürsede bi sonuca ulaşmak üzre, optikçimi ve firmayı doktordan aldığım bir yazıyla ikna ettim ve şimdi yeni lenslerimi bekliyorum gelince bakalım rahat edebilecek miyim, noluyo haberdar ederim.

bu arada avatarından anladığım kadarıyla epey bir çılgınız, daha 19 aylık kuzusu varken ikinciyi arzulamak uykusuzluktan ölmek üzere olan benim için tam bi çılgınlık ne diim Allah gönlünüze göre versin

hoşbuldum canım... evet kızım 20 ayını doldurmak üzere ve ben çok istiyorum ikinci bi bebeğimin olmasını... Rabbim herkesin gönlüne göre versin.. Biraz zaman geçsin bebişinin uykusu düzelsini yürümüyosa yürüsün koşsun filan, sende alarm vermeye başlarsın:)

Hepimizin hakkında hayırlısı olsun..

selam sinemcim nasılsın? yeni lenslerin gelmiştir umarım güle güle kullan. benim kardeşim de 2 yaşından beri kullanıyor ameliyat oldu 5 yaşında. doktor 18 yaşına kadar gözlük kullancak demişti, ama şu an 28 yaşına geldi kullanmasına gerek yok aslında ama biz ona o gözlüklerine o kadar alıştık ki tuaf oluyor onu gözlüksüz görmek ve hala takıyyor.

canım arada hep okuyorum seni minik didem in uyanışlarını keşke beni de artık uyandıran biri olsa diyorum ( buraya ilk takıldığımda ama larım vardı . şimdi ama demeye fırsatım yok ya olmazsalarım var. :S korkuyorum gerçekten.

portakalım annemi sormuşsun. annem iyi canım bugün son kemoterapi ilacını aldı radyoterapiye gerek kalmayacakmış bundan sonra iyileşme zamanı .

sena nasıl var mı haber? öpüyorum hepinizi arada gelirim

Günaydın,

Küçük hanımın artık daha az uyanıp annesini dinlendirmesi dileğiyle

ohh ne güazel valla bu beğeni işine bayıldım böylece topiği arama derdi olmoor, beğenilmekde cabası

poly diyosunki sende isteyeceksin ama bana şimdi valla da billi da imkansız gibi geliyo, en çok da bu kuzumun üzerine kardeş baskısı düşündürüyo eşimi de beni de! Ne olursa olsun abla olmayı öğrenmek zorunda kalacak ve bir dönem ister istemez ilgisi bölüntülenecek. Yani ben şimdi kuzuma çok fena aşık olduğumdan aşkımın üstüne gül koklamak gibi geliyo ikinci fikri ama bakalım yaşayıp göreceğiz, umarım senin dileğin olur, zaten ben mecburi sezeryanlı olduğumdan en az iki yıl beklemek zorundayım iki yıl sonunda da umarım tekrar görüşebiliriz de neticeyi bildiririm :97:

melek, anneciğinin tedavi sürecinni iyi gitmesine çok sevindim, Allah sizi biribirinize bağışlasın ne dimm, bu benim çok hassasım... umarım en kısa zamanda da bebiş haberiyle ailene yepyeni bir neşe katabilirsin...

bana gelince bugün yine haff limoniyim, gözlerim buğulu ruhum yasda özlem doruk yaptı yine...

Merhaba kimsesizlik, biliyorum ben ne zaman böyle desem ve yok artık bu topiciğin ömrü bu kadarmış desem biriniz blup buluşturup bir iki haber uçuruyorsunuz...

valaa bende bi değişiklik yok aynıı rutininde hayat devam ediyor, az önce fb da annelik-babalıkla ilgili güzel bi yazı okudum onu burayada aktarayım istedim buyrub bakalım:

"Kadınlar ve erkekler...

Farklıyız, kabul.

Biz hormonların esiri olmuşuz, değişken ruh hallerimizle erkeklerin başını döndürüyoruz, kabul.

İyi de anne baba olunca fark bu kadar açılmaz ki!!!

Şaka bir yana, Anne kime denir, Baba kimdir? sorusuna bizim evden gerçekçi cevaplar veriyorum:

* Aynı anda kendi çantasını, çocuğunun çantasını, çocuğunun oyuncak kutusunu, market torbasını, çocuğunun ayakkabısını ve hatta çocuğunu taşıyan; bir yandan da ev anahtarını bulmaya çalışan kişiye ANNE; bilgisayar çantasını karısına vererek sadece oğlunu kucaklayana da BABA denir.

* 5 dakikada duş alıp 10 dakika içinde hem kendisini hem de çocuğunu hazırlayana ANNE; o 15 dakika boyunca gömleğine uygun kazak aramakla uğraştıktan sonra kapının önünde çantasını toparlayan karısına 'daha hazırlanmadın mı?' diye sorana BABA denir.

* Uykusuzluktan süründüğü halde uyumamakta direnen çocuğuna söylenen kişiye ANNE; 'uykusu yok belli, olsa gider yatar zaten' diyene de BABA denir.

* 1 saatte üç çeşit yemek, üstüne de salata hazırlayıp bir yandan da çocuğunu yedirene ANNE; iki tane amerikan servis koyarak 'sofrayı hazırladım' diyene de BABA denir.

* Gecede beş kere kalktığı halde şikayet etmeye hakkı olmayana ANNE; 'dün gece uykum bölündü oğlanın ağlamalarından' diye şikayet edene de BABA denir.

* Çocuğu hastalandığında sabaha kadar başında bekleyene ANNE; işten evi arayarak karısına 'ilaçlarını verdin mi?' diye sorana BABA denir.

* Pazar sabahı havanın güzel olduğunu görüp çocuklarını parka götürmeyi planlayana ANNE; 'bu havada spor yapmalı, siz parka gidin ben koşacağım' diyerek kendini sokağa atana BABA denir.

Tüm bunları açık açık yazana ANNE; 'hiç de değil, market torbalarını sana taşıtmıyorum' diyerek duruma son noktayı koyana da BABA denir.

Bu diyalogların sonunda birbirine hala gülümseyenlere da AŞIK denir.

Irem Erdilek"

:)))))

.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…