ocuk istiyorum ama...

Çok ama çok güzel bi paylaşım olmuş.. son cümle de ayrı bi hava katmış.. İşte çocuklu hayatın gerçekleri..

Ama hakkını yemeyim şimdi eşim elinden geldiği kadar yardımcı olur( gece kalkmaları hariç:))))

bu birazda bizim elimizde tabi.. Tamam çocuğumuzla en çok vakti biz geçiriyor olabiliriz ama her ihtiyacını da biz gidereceğiz anlamına gelmez.. Ben mesela bi yere çıkacağımız zaman ben hazırlanırken kızımın montunu ayakkabısı babası giydirir.. ben kendimi iyi hissetmediğimde alışverişe kızımı da götürür ve ben kafamı dinlerim vs vs..

Bu arada önceki yorumuna da bi cevap yazayım canım.. bende mecburi sezeryan oldum. son ana kadar bekledik normal olsun diye olmadı malesef. ve çok zorluk yaşadım doğum sonrası ama hepsi unutuldu gitti.. kızım şuan 20 ayını doldurdu... çok istiyorum kızıma bi kardeş...Allah'ım hayırlısını versin... inşallah ilerde burdan seninde kızının büyüdüğünü ve ikinciyi istediğin haberlerini okurum...

Merhaba sscuba,

Baktım sen yazmamışsın kaç gündür ben bi görüneyim dedim... Küçük hanım yormuyor inşallah annesini..

Merhabalarrrr...

Sağolasın polyanna yalnız komamışsın beni, dedim ama ben ne zaman kendimi terkedilmiş hissetsem mutlaka kapımı çalan olur. Valla benim minik kuzum dediğin gibi çok fena yoruyo artık bizi, evde dört dönüyoruz tay tay durumundayız çünkü, malesef hiç emekleme derdi olmadığından sürekli tutturup gezdiriyo kendini. Her türlü hayırlara rağmen doktorumuza çaktırmadan yürüteç aldım ama o da bi yere kadar en fazla 15-20 dk durduruyoruz onda sonra hadi bakalım yine yürütünn beniii. Pek öyle kendi kendine oynama durumuda yok hep kendisiyle ilgilenilsin istiyoo... yani kısaca benim minik kuzum maymun oldu teyzesi :KK66: şaka bi yana bu sıralar Dr. HArvey Karp'ın "Mahallenin En Mutlu Yumurcağı" isimli kitabına başladım sanada tavsiye ederim 12 aylıktan 4 yaşına kadar olan çocuklarla ilgili değişik ve eğlenceli bir yaklaşımı var, ben şimdiden hazırlık yapıyorum o zorlu dönemler için, Dr. HArvey'in 12-18 ay arasındaki çocukları gerek nörolojik gerek fiziksel olarak "şempanze" diye tanımlıyo, yani maymun derken boşuna demiyorum :KK66: şimdi sana havada kaldı bu dediklerim cidden tavsiye ederim okursan memnun kalıcağını umduğum tiyolar veriyo iletişim konusunda. Şimdi bir an ohooo o kadar çok kitap ve bilgi karmaşası varki ben yoruldum bunlardan dediğini düşündüm ki çoğuna bende öyle diyorum helede şu Amerikalılara ayrı bi gıcığım ama okumadan da olmoorr neyseee sen bildiğini bilirsin :76:

bu arada ben Sinem :KK66:

Merhaba kimsesizlik, biliyorum ben ne zaman böyle desem ve yok artık bu topiciğin ömrü bu kadarmış desem biriniz blup buluşturup bir iki haber uçuruyorsunuz...

valaa bende bi değişiklik yok aynıı rutininde hayat devam ediyor, az önce fb da annelik-babalıkla ilgili güzel bi yazı okudum onu burayada aktarayım istedim buyrub bakalım:

"Kadınlar ve erkekler...

Farklıyız, kabul.

Biz hormonların esiri olmuşuz, değişken ruh hallerimizle erkeklerin başını döndürüyoruz, kabul.

İyi de anne baba olunca fark bu kadar açılmaz ki!!!

Şaka bir yana, Anne kime denir, Baba kimdir? sorusuna bizim evden gerçekçi cevaplar veriyorum:

* Aynı anda kendi çantasını, çocuğunun çantasını, çocuğunun oyuncak kutusunu, market torbasını, çocuğunun ayakkabısını ve hatta çocuğunu taşıyan; bir yandan da ev anahtarını bulmaya çalışan kişiye ANNE; bilgisayar çantasını karısına vererek sadece oğlunu kucaklayana da BABA denir.

* 5 dakikada duş alıp 10 dakika içinde hem kendisini hem de çocuğunu hazırlayana ANNE; o 15 dakika boyunca gömleğine uygun kazak aramakla uğraştıktan sonra kapının önünde çantasını toparlayan karısına 'daha hazırlanmadın mı?' diye sorana BABA denir.

* Uykusuzluktan süründüğü halde uyumamakta direnen çocuğuna söylenen kişiye ANNE; 'uykusu yok belli, olsa gider yatar zaten' diyene de BABA denir.

* 1 saatte üç çeşit yemek, üstüne de salata hazırlayıp bir yandan da çocuğunu yedirene ANNE; iki tane amerikan servis koyarak 'sofrayı hazırladım' diyene de BABA denir.

* Gecede beş kere kalktığı halde şikayet etmeye hakkı olmayana ANNE; 'dün gece uykum bölündü oğlanın ağlamalarından' diye şikayet edene de BABA denir.

* Çocuğu hastalandığında sabaha kadar başında bekleyene ANNE; işten evi arayarak karısına 'ilaçlarını verdin mi?' diye sorana BABA denir.

* Pazar sabahı havanın güzel olduğunu görüp çocuklarını parka götürmeyi planlayana ANNE; 'bu havada spor yapmalı, siz parka gidin ben koşacağım' diyerek kendini sokağa atana BABA denir.

Tüm bunları açık açık yazana ANNE; 'hiç de değil, market torbalarını sana taşıtmıyorum' diyerek duruma son noktayı koyana da BABA denir.

Bu diyalogların sonunda birbirine hala gülümseyenlere da AŞIK denir.

Irem Erdilek"

:)))))

.

ay çok güzeldi anne ve baba arasında ki farkı çok güzel anlatmış buna eklenebiliecek daha çok şey var tabi ama şuanda aklıma gelmiyor..bu arada karbonatla ilgili verdiğiniz bilgiler içinde teşekkür ederim bi an önce alıp evimin her köşesinde uygulucam ..:)

Merhabalarrrr...

Sağolasın polyanna yalnız komamışsın beni, dedim ama ben ne zaman kendimi terkedilmiş hissetsem mutlaka kapımı çalan olur. Valla benim minik kuzum dediğin gibi çok fena yoruyo artık bizi, evde dört dönüyoruz tay tay durumundayız çünkü, malesef hiç emekleme derdi olmadığından sürekli tutturup gezdiriyo kendini. Her türlü hayırlara rağmen doktorumuza çaktırmadan yürüteç aldım ama o da bi yere kadar en fazla 15-20 dk durduruyoruz onda sonra hadi bakalım yine yürütünn beniii. Pek öyle kendi kendine oynama durumuda yok hep kendisiyle ilgilenilsin istiyoo... yani kısaca benim minik kuzum maymun oldu teyzesi :KK66: şaka bi yana bu sıralar Dr. HArvey Karp'ın "Mahallenin En Mutlu Yumurcağı" isimli kitabına başladım sanada tavsiye ederim 12 aylıktan 4 yaşına kadar olan çocuklarla ilgili değişik ve eğlenceli bir yaklaşımı var, ben şimdiden hazırlık yapıyorum o zorlu dönemler için, Dr. HArvey'in 12-18 ay arasındaki çocukları gerek nörolojik gerek fiziksel olarak "şempanze" diye tanımlıyo, yani maymun derken boşuna demiyorum :KK66: şimdi sana havada kaldı bu dediklerim cidden tavsiye ederim okursan memnun kalıcağını umduğum tiyolar veriyo iletişim konusunda. Şimdi bir an ohooo o kadar çok kitap ve bilgi karmaşası varki ben yoruldum bunlardan dediğini düşündüm ki çoğuna bende öyle diyorum helede şu Amerikalılara ayrı bi gıcığım ama okumadan da olmoorr neyseee sen bildiğini bilirsin :76:

bu arada ben Sinem :KK66:

:))) Küçük maymunlar:))) bizi de maymun ediyolar valla.. :KK1::KK1::KK1:
Bende Semra canım memnun oldum.. İsmini biliyorum, kızının adını da biliyorum:)) hatta demiştim ne güzel anne kız uyumlu isimleri diye:))

ben öyle o kitabı alayım bu kitabı alayım demiyorum hiç.. Galiba bende bi eksiklik var:):KK60::KK60:
Netten bakıyorum, araştırıyorum.. Kızıma anaokulu dergisinin setini almıştım daha başlamadım.. şuan herşeyi yırtmak daha çok hoşuna gidiyor:)
Ama bu kitabı da bi araştırıyım..çok sağol

ay çok güzeldi anne ve baba arasında ki farkı çok güzel anlatmış buna eklenebiliecek daha çok şey var tabi ama şuanda aklıma gelmiyor..bu arada karbonatla ilgili verdiğiniz bilgiler içinde teşekkür ederim bi an önce alıp evimin her köşesinde uygulucam ..:)

valla bende bi heves aldım ve heman buzdolabına ve portmantoya koydum ama portmantoda çok iyi sonuç alamadım sanırım miktarını artırmam lazım :KK66: ama işe yaradığı kesin!

:))) Küçük maymunlar:))) bizi de maymun ediyolar valla.. :KK1::KK1::KK1:
Bende Semra canım memnun oldum.. İsmini biliyorum, kızının adını da biliyorum:)) hatta demiştim ne güzel anne kız uyumlu isimleri diye:))

ben öyle o kitabı alayım bu kitabı alayım demiyorum hiç.. Galiba bende bi eksiklik var:):KK60::KK60:
Netten bakıyorum, araştırıyorum.. Kızıma anaokulu dergisinin setini almıştım daha başlamadım.. şuan herşeyi yırtmak daha çok hoşuna gidiyor:)
Ama bu kitabı da bi araştırıyım..çok sağol

çok memnun oldum Semra, evet dediğin gibi uyumlu oldu isimler zira bu benim çocukluğumun isteğiydi ilerde bi kızım olursa ismi Didem olacak diyodum ve netekim isteklerime çok saygılı bir eşim olabildi ve kararı tamamen bana bıraktı. Hoş doğuma yaklaştıkça farklı isimler geçmeye başladı aklımdan ama bi kere yiğenlerim lanse etmişti artık didoş bebekden geri dönmemiz mümkün olmadı :KK66:

N'abersiniz millet,

Ben bugün pek iyi değilim doğrusu, bu net ortamı hafif beni sıkmaya başladı, mimikler ve vücut dili olmadan bazen sadece lafda kalan ifadeler yanlış anlaşılmalara neden olabiliyo ve bazısı hemen yanıtını veriyor. Netekim bende bir iki böyle gaf yapmışım ama karşı tarafı kırdığımı anlamak belkide biraz fazla abartımla üzdü beni. Bi müddet beynimi dinlendirmem lazım galiba, sadece okur posizyonda kalmalıyım zira yorumlarım çok sağlıklı olamıyabiliyo :KK66: şimdi sizin için çok dam üstünde saksağan gibi oldu ama eminim sizinde başınıza gelmiştir, normal konuşmaa vücut diliniz de devreye girerek çok normal karşılanabilecek bir ifade ekranda pek de öyle görünmiyebiliyor... Neyse bende orda burda bozulup burada alıyorum soluğu nasıl olsa burası benim çöplüğüm :KK36: :KK36: :KK36:

Selams millet ve Semra hanım, netekim topiğin mi desem yoksa benim mi desem şimdilerde tek takipçim beğenicim :KK66: sen olduğundan direkt sana seslenmekte bi mahsur görmüyorum. N'abersiniz bakalım, koşturmacayla ve kasvetli bir havayla geçti bir hafta sonu daha. Sizleri bilmem ama ben daha bir türlü istediğim aktif düzeni oluşturamadım, o kadar koşturuyorum ama ortada çok da makbul bir sonuç oluşmoor, en çok hafta içine yetiştirilmiş bir kaç kap yemek ve ne kadar toplasam da sonuçta yine darmadağan görünen bir ev. Pekiiiii nasıl olor da bakıcım hem evimle ilgilenip hemde kuzuma güzel güzel hemde tek başına bakabiliyo???

Bunu eşime sorduğumda, sanırım daha sakin ve istekli olduğundan sonuçta o buna iş gibi bakıyo sense atlaman gereken bir level gibi, diyo ve beni bu doğru yorumuyla bir kez daha dumur ediyo. Gerçekten işten eve 16.00 sularında dönüyorum ve bi bakıyorum kuzucum öğle yemeğini de yemiş kıyafetleri yenilenmiş altı temiz, yüzünde gülümseme beni bekliyo. Ehhh olması gereken idealide bu maşallahhh diyim diyimm de bir tek kuzum mu evde öyle püri pak, mutlaka bi süpürülmüş ve derlenmiş toplanmış buluyorum evi, üstünede utanmadan çamaşır askısında bıraktığım çamaşırların büyük bi bölümü ütülenmiş, bi de mahçup bir ifadeyle, -malesef bitiremedim pek durmadı kız- demez mi!!! yaw daha ne olsun ben bunların çeyreğini yapamıyorum evde eşim olmasına rağmen. Tabi her defasında çok çokkk teşekkür ediyorum kendisine ve amann diyorum amannn kız önemli sen diğer işleri bırak, ama bi yandan da,- ahh ya yapmazsa ve bu işlerde bana kalırsa- korkusuyla ne cevap verecek diye beklerken beklediğim güzel yanıt geliyoo, - yooo tabiki o uyurken yapıyorum, boş boş oturamam yaa- diyooo. Allam kendi kendime nazar değdirmesem bari ama bakıcı yönünden şanslıyım vesselam, biraz donuk bir kadın ama şimdi benim elim ayağım, tek sevdmediği yemek işi ehh onu da ben hallediveriyorum, tabiki kuzumun taze çorbaları, suda bekletilmiş kayısısı, yoğrdu vs ben mutlaka hazırlıyorum :KK66:

Ama yinede ben neden böyle pratik değilim derdine düşmeden de edemiyorum, aslında yanıt belli, i s t e m i y o r u m!!! İstesem mutlaka olacaktır ama bir yanım nedense çocuksuz uzun yıllardaki tembelliğe takılı kalmış durumda. En azından hafta sonu uzun uzun uyumak, uzun soluklu bir kahvaltı yapabilmek ve ardında uzun uzunnn gazete, dergi vs karıştırmak, soğuk ve yağmurlu bir günde kahvemi yudumlarken güzel bir film izlemek ve sonra yine kestirmekkkk ... isterken bu bünye sabahın 6.00-6.30 unda kalkıp herşeyin alel acale yapıldığı bir maratona uyanınca herbişey havada kalıyor tabi. Uyku isteğimi kızın öğle uykusunda beraber yatarak aşmaya çalışmak da etrafta ilgi bekleyen bir çocuğun yokluğunda yapılabilecek işleri sonraya ötelemekten başka bi işe yaramıyo.

Ehh haliyle öğle uykusu 16.00 sularında noktalanırsa dışarı mı çıksak evde mi kalsak soru işaretleriyle kalakalıyosun ortada. Hadi diyosun çocuk tüm hafta evde tıkılı kaldı çıkalım, oldu mu saat beşşşş, hazırlandın çıktın aaaa bi bakmışsın hava iyice soğumuş ve karamışşş, eee ne yapalım bizde avm ye giderizzzz :)))) çocuk yine kapalı alanda kaldı ne anladım ben bundan. Bi de öğle yemeğini de atlamışsın uyuyacağım diye açlık yapmış sinir ama olsun varsın aç kalalım eve dönmek lazım malum uyku vaktimiz gelmişşş. Ve eve dönüş, meyva püremizide yiyelim, altımızı temizleyip hadi bakalım uyuyalımmm, sonra açlıktan ölmek üzere olan anne ve baba mama yesin evde ne varsa, sonraaa anne yine gecikmiş ve ertelenmiş yemek yapma işine girişsinnnnn, finallll anne koltuğa otursun ama saatte olsun on-onbirrr!!! eee hani gazete, hani film, hani kahveee, yoooookkk sadece -yaa yine hiç bi şey yapmadık bu hafta sonuuuu- diyen ben varım ortada...

Selams millet ve Semra hanım, netekim topiğin mi desem yoksa benim mi desem şimdilerde tek takipçim beğenicim :KK66: sen olduğundan direkt sana seslenmekte bi mahsur görmüyorum. N'abersiniz bakalım, koşturmacayla ve kasvetli bir havayla geçti bir hafta sonu daha. Sizleri bilmem ama ben daha bir türlü istediğim aktif düzeni oluşturamadım, o kadar koşturuyorum ama ortada çok da makbul bir sonuç oluşmoor, en çok hafta içine yetiştirilmiş bir kaç kap yemek ve ne kadar toplasam da sonuçta yine darmadağan görünen bir ev. Pekiiiii nasıl olor da bakıcım hem evimle ilgilenip hemde kuzuma güzel güzel hemde tek başına bakabiliyo???

Bunu eşime sorduğumda, sanırım daha sakin ve istekli olduğundan sonuçta o buna iş gibi bakıyo sense atlaman gereken bir level gibi, diyo ve beni bu doğru yorumuyla bir kez daha dumur ediyo. Gerçekten işten eve 16.00 sularında dönüyorum ve bi bakıyorum kuzucum öğle yemeğini de yemiş kıyafetleri yenilenmiş altı temiz, yüzünde gülümseme beni bekliyo. Ehhh olması gereken idealide bu maşallahhh diyim diyimm de bir tek kuzum mu evde öyle püri pak, mutlaka bi süpürülmüş ve derlenmiş toplanmış buluyorum evi, üstünede utanmadan çamaşır askısında bıraktığım çamaşırların büyük bi bölümü ütülenmiş, bi de mahçup bir ifadeyle, -malesef bitiremedim pek durmadı kız- demez mi!!! yaw daha ne olsun ben bunların çeyreğini yapamıyorum evde eşim olmasına rağmen. Tabi her defasında çok çokkk teşekkür ediyorum kendisine ve amann diyorum amannn kız önemli sen diğer işleri bırak, ama bi yandan da,- ahh ya yapmazsa ve bu işlerde bana kalırsa- korkusuyla ne cevap verecek diye beklerken beklediğim güzel yanıt geliyoo, - yooo tabiki o uyurken yapıyorum, boş boş oturamam yaa- diyooo. Allam kendi kendime nazar değdirmesem bari ama bakıcı yönünden şanslıyım vesselam, biraz donuk bir kadın ama şimdi benim elim ayağım, tek sevdmediği yemek işi ehh onu da ben hallediveriyorum, tabiki kuzumun taze çorbaları, suda bekletilmiş kayısısı, yoğrdu vs ben mutlaka hazırlıyorum :KK66:

Ama yinede ben neden böyle pratik değilim derdine düşmeden de edemiyorum, aslında yanıt belli, i s t e m i y o r u m!!! İstesem mutlaka olacaktır ama bir yanım nedense çocuksuz uzun yıllardaki tembelliğe takılı kalmış durumda. En azından hafta sonu uzun uzun uyumak, uzun soluklu bir kahvaltı yapabilmek ve ardında uzun uzunnn gazete, dergi vs karıştırmak, soğuk ve yağmurlu bir günde kahvemi yudumlarken güzel bir film izlemek ve sonra yine kestirmekkkk ... isterken bu bünye sabahın 6.00-6.30 unda kalkıp herşeyin alel acale yapıldığı bir maratona uyanınca herbişey havada kalıyor tabi. Uyku isteğimi kızın öğle uykusunda beraber yatarak aşmaya çalışmak da etrafta ilgi bekleyen bir çocuğun yokluğunda yapılabilecek işleri sonraya ötelemekten başka bi işe yaramıyo.

Ehh haliyle öğle uykusu 16.00 sularında noktalanırsa dışarı mı çıksak evde mi kalsak soru işaretleriyle kalakalıyosun ortada. Hadi diyosun çocuk tüm hafta evde tıkılı kaldı çıkalım, oldu mu saat beşşşş, hazırlandın çıktın aaaa bi bakmışsın hava iyice soğumuş ve karamışşş, eee ne yapalım bizde avm ye giderizzzz :)))) çocuk yine kapalı alanda kaldı ne anladım ben bundan. Bi de öğle yemeğini de atlamışsın uyuyacağım diye açlık yapmış sinir ama olsun varsın aç kalalım eve dönmek lazım malum uyku vaktimiz gelmişşş. Ve eve dönüş, meyva püremizide yiyelim, altımızı temizleyip hadi bakalım uyuyalımmm, sonra açlıktan ölmek üzere olan anne ve baba mama yesin evde ne varsa, sonraaa anne yine gecikmiş ve ertelenmiş yemek yapma işine girişsinnnnn, finallll anne koltuğa otursun ama saatte olsun on-onbirrr!!! eee hani gazete, hani film, hani kahveee, yoooookkk sadece -yaa yine hiç bi şey yapmadık bu hafta sonuuuu- diyen ben varım ortada...

Oyy oyyy, daha cuma günü hamilelik haberimi almışken şu satırlarla dumura uğradım:KK1::KK1::KK1:
Ne kadar bunalmışsınız..Çocuk öncesi hayatınızı çook arıyosunuz belli ki..Ama öyle bi dönemi doya doya yaşamışsınız zaten. Hayat sonuna kadar öyle geçmez ki...O zamanlardan geriye sadece rahatlığınızı hatırlıyorsunuz ama bu bebek büyüyüp de vatanına milletine ailesine hayırlı bir evlat olduğunda geçirdiğiniz zamanları değerli kılmış olduğunuzu göreceğinize inanıyorum. Allah yardımcınız olsun.

Sinem, sinem, sinem......
Canım yaa ne kadar da içten yazmışsın.. Bi solukta okudum yazını, çünkü bi Sinem'de benim içimde var.. hemde bakıcısı olmadan:))) Ben öyle kariyer planları yapan, ünv. okuyan biri değildim. Liseden sonra çalışmak daha cazip gelmişti. vede öyle oldu.. uzun zaman çalıştım, evişinden, yemekten, ütüden bihaber... evlendiğim ilk zamanları hatırlıyorum da bön bön bakınıyordum etrafa ne iş yapsam acaba diye ama bulamıyordum.. Çünkü bilmiyordum nerden başlanır nerden çıkılır:)) hamileliğimin 6.ayına kadar çalıştım artık evdeyim. dersen ki herşey yetişiyordur artık nede olsa evdesin diye.. Yooo nerdeeee:) Bazen evime bakıyorum diyorum ki ....... bağlasan durmaz!!! ama bazende bi bakıyorum ooh misler gibi keşke hiç dağılmasa.. ama kızım büyüdükçe dağınıklık artıyor.. çekmecelerdeki çamaşırlar dışarı çıkıyor (artık topla dediğimde topluyor çok şükür) askılıkta çamaşır görürse hepsini çekip indiriyor...

Hayat hepimize güzel, neşeli,sağlıklı günleri beraberinde getirsin inşallah...

vay vay vayyyyy züper haberle güne başlıyorummm, gerçekten tebrik ederim şekerim seni, şu istemiyorum yan cebime koycular aynı benim gibiiii hemennnn güzel sonuca kavuşuyorlarrr :KK52: :KK52: Allah sağlıcakla kavuşmanızı nasip eder inşallahhhh... Hadi bakalım değişik ve çok güzel bir yolculuk seni bekliyor, her anının tadını çıkar hamişlik bu işin altın zamanları :KK49:

bana gelince şöyle bi yazıma baktım da cidden amma söylenmişim ama valla da billa da yazdıkların fazlası var eksiği yok. DÜn kuzum nerdeyse hiç uyumadı haliyle bende, ama maşallah android gibi bi şey oldum ben yarım saat bile uyusam ayakta kalabilmeyi beceriyorum :KK66:

vay vay vayyyyy züper haberle güne başlıyorummm, gerçekten tebrik ederim şekerim seni, şu istemiyorum yan cebime koycular aynı benim gibiiii hemennnn güzel sonuca kavuşuyorlarrr :KK52: :KK52: Allah sağlıcakla kavuşmanızı nasip eder inşallahhhh... Hadi bakalım değişik ve çok güzel bir yolculuk seni bekliyor, her anının tadını çıkar hamişlik bu işin altın zamanları :KK49:

bana gelince şöyle bi yazıma baktım da cidden amma söylenmişim ama valla da billa da yazdıkların fazlası var eksiği yok. DÜn kuzum nerdeyse hiç uyumadı haliyle bende, ama maşallah android gibi bi şey oldum ben yarım saat bile uyusam ayakta kalabilmeyi beceriyorum :KK66:

sineemm merhabaaa.. maşallah gerçekten topiğe sıkı sahip çıkıyorsun ama bizim hanımlar nerelerdeler aceep.. bu arada ben nerelerdeyim bilmiyorum valla.. iş yoğunluğu nedeniyle bi süredir devre dışıyım.. çok yoruldum.. ve aynen anlattığın gibi kendimle de ayrı bi savaş içindeyim.. evi deyim yerindeyse bi şeyler götürüyor.. benim desen hiç bi şeyle uğraşasım yok.. ve dün yazdığın hayıflanmaların bende fazlası var eksiği yok.. ne olcak bu halimiz böyle hiiç bilmiyorum.. sanırım annem gibi bi parmak şıklatma hamlesi ile herşeyi başarabilen birisi olamayacağım.. kızım bari ben gibi tembel olmasa.. :KK17:

Sinem, sinem, sinem......
Canım yaa ne kadar da içten yazmışsın.. Bi solukta okudum yazını, çünkü bi Sinem'de benim içimde var.. hemde bakıcısı olmadan:))) Ben öyle kariyer planları yapan, ünv. okuyan biri değildim. Liseden sonra çalışmak daha cazip gelmişti. vede öyle oldu.. uzun zaman çalıştım, evişinden, yemekten, ütüden bihaber... evlendiğim ilk zamanları hatırlıyorum da bön bön bakınıyordum etrafa ne iş yapsam acaba diye ama bulamıyordum.. Çünkü bilmiyordum nerden başlanır nerden çıkılır:)) hamileliğimin 6.ayına kadar çalıştım artık evdeyim. dersen ki herşey yetişiyordur artık nede olsa evdesin diye.. Yooo nerdeeee:) Bazen evime bakıyorum diyorum ki ....... bağlasan durmaz!!! ama bazende bi bakıyorum ooh misler gibi keşke hiç dağılmasa.. ama kızım büyüdükçe dağınıklık artıyor.. çekmecelerdeki çamaşırlar dışarı çıkıyor (artık topla dediğimde topluyor çok şükür) askılıkta çamaşır görürse hepsini çekip indiriyor...

Hayat hepimize güzel, neşeli,sağlıklı günleri beraberinde getirsin inşallah...

sineemm merhabaaa.. maşallah gerçekten topiğe sıkı sahip çıkıyorsun ama bizim hanımlar nerelerdeler aceep.. bu arada ben nerelerdeyim bilmiyorum valla.. iş yoğunluğu nedeniyle bi süredir devre dışıyım.. çok yoruldum.. ve aynen anlattığın gibi kendimle de ayrı bi savaş içindeyim.. evi deyim yerindeyse bi şeyler götürüyor.. benim desen hiç bi şeyle uğraşasım yok.. ve dün yazdığın hayıflanmaların bende fazlası var eksiği yok.. ne olcak bu halimiz böyle hiiç bilmiyorum.. sanırım annem gibi bi parmak şıklatma hamlesi ile herşeyi başarabilen birisi olamayacağım.. kızım bari ben gibi tembel olmasa.. :KK17:

yaa işte hepimiz biriz aslında, dertler çabalar hep yaşama yetişme adına, az önce face de neyzen tevfik'in bi yazısını okudum diyor ki:

"Hayat, çatlak bardaktaki suya benzer.
İçsen de tükenir içmesen de.
Bu yüzden hayattan tat almaya bak.
Çünkü yaşasan da bitecek yaşamasan da..."

yaniii kendimizi yırtsakda buradayız ve tadını çıkartmak zorundayız. Evet bazı kadınlar var elleri çabuk ve kendilerine dert etmiyolar öyle herşeyi ama çoğunluk görüyorum ki benim gibi. Bu arad Semra hiçde öyle düşünmüyorum bende uzun bi süre evdeydim ve o zamanlarımı da bilirim evde oluncada ben aynıydım yetiştiremeyen daldan dala atlayan bi tip. Ama yinede zor kardeşim şimdi işe başladım valla evden uzaklaştığım için bi yanımla mutluyum en azından çalışan kadınız kardeşim bahanesine sığınabiliyorum :KK66: Herşeye rağmen kör topal gidiyo işte bi şeyler, işte yine geldi hafta sonu hemde bu hafta misafirim var yatılı, akşam eve gidip koştur koştur yemek hazırlayacağım, dün geceden başlanıldı tabi hazırlıklara, ama çocuk olduğundan beri daha bir ister oldum insanları çünkü üzülüyorum çocuk bi tek bizi görüyo diye hele de gurbette olunca insan arkadaş özlemi çok çekiliyo...

Valla sizler nerlerdesiniz tam bilmiyorum ama ben Samsun dayım ve feci bir nisan yağmuru var, biraz da havadan mıdır nedir benim de içim kasvetli, güneş yüzünü azıcık gösterse de bizim de yüzümüz azıcık aydınlansa artık diyorummm, artık kuzumu parklara götürmek istiyorummm...

Bu arada Fezacım kendine haksızlık etme sende ilerinin elini şaklattı mı halleden annesisin :KK66:

Bu mesajı kaç kere okuduğumu sayamadım!!!

Kime yazıldığını anlamak için...

Okuyorum okuyorum, başa dönüyorum, sonra kendi yazdığım mesaja bakıyorum yanlış bişeymi yazdım acaba yanlış anlaşıldı diyorum... bulamıyorum...

Öyle duygulandım ki... Allah'ım diyorum gerçek olsun ne olur... bu yazılar bana yazılmış olsun...

Sinem ne olur gel hadi..

Gelde şu yazıyı bi açıklığa kavuşturalım...

Yazdığın mesajdaki sevinci yaşatsın bana Rabbim...

Bu güzel bahar ayında gönlüme baharı getirecek bi haber almayı nasip etsin Yaradan...

Sinem ne olur gel hadi..

Gelde şu yazıyı bi açıklığa kavuşturalım...

Yazdığın mesajdaki sevinci yaşatsın bana Rabbim...

Bu güzel bahar ayında gönlüme baharı getirecek bi haber almayı nasip etsin Yaradan...

Ahhh semra hanımcımmm sevincinin karşılığı olabilmeyi çok çok isterdim ama ben bunları tirilaylom için yazmıştım, burada kafası karışık olduğunu söyleyip de aynen benim gibi hemen hamiş kalan biri belki sende okumuşsundur... seni farklı düşündürttüğüm için gerçekten üzüldüm şimdi çok :KK43:((

bu arada şekercim bi sorun yoktur umarım bu kadar çok isterken umarım Allah sana ikinci mis kokulunu da yakında verir? Aslında evet detaylarını bilmiyorum hayırdır ekstra bi sıkıntı mı var yoksa, çünkü bu tepkilerinle nasıl istediğin belliiii?

Seninde dilediğin ve istediğin gibiikinci bebişine hamile olarak karşılayalım şu gelmek bilmezs baharıı inşallahhhhhh!!!

Ahhh semra hanımcımmm sevincinin karşılığı olabilmeyi çok çok isterdim ama ben bunları tirilaylom için yazmıştım, burada kafası karışık olduğunu söyleyip de aynen benim gibi hemen hamiş kalan biri belki sende okumuşsundur... seni farklı düşündürttüğüm için gerçekten üzüldüm şimdi çok :KK43:((

bu arada şekercim bi sorun yoktur umarım bu kadar çok isterken umarım Allah sana ikinci mis kokulunu da yakında verir? Aslında evet detaylarını bilmiyorum hayırdır ekstra bi sıkıntı mı var yoksa, çünkü bu tepkilerinle nasıl istediğin belliiii?

Seninde dilediğin ve istediğin gibiikinci bebişine hamile olarak karşılayalım şu gelmek bilmezs baharıı inşallahhhhhh!!!

Yoook üzülme sakın niye üzülesin ki canım... suç bende :KK1:

Ben çok istiyorum kızıma kardeş.. ama mart sonunda düşük yaptım malesef.. Üstüne görme sonucu daha ben bile hamile olduğumu bilmezken hemde :KK43: Ama Yüce Rabbim öyle büyükki çabuk atlattım bu üzüntümü ve şimdi bekletmeden tekrar versin istiyorum hayırlısıyla inşallah.. o yüzdendir o mesaja bu kadar sahip çıkıp kendi üstüme almam..

Regl günüm yaklaştı ve ben kırmızları görmek istemiyorum..

Yoook üzülme sakın niye üzülesin ki canım... suç bende :KK1:

Ben çok istiyorum kızıma kardeş.. ama mart sonunda düşük yaptım malesef.. Üstüne görme sonucu daha ben bile hamile olduğumu bilmezken hemde :KK43: Ama Yüce Rabbim öyle büyükki çabuk atlattım bu üzüntümü ve şimdi bekletmeden tekrar versin istiyorum hayırlısıyla inşallah.. o yüzdendir o mesaja bu kadar sahip çıkıp kendi üstüme almam..

Regl günüm yaklaştı ve ben kırmızları görmek istemiyorum..

valla hem hamişlik hemde bebek konusunda yeterince tecrübelisiniz benim size söyleyecek ekstra bir tavsiyem olamaz ama sadece azıcık sabır desem, netekim aslında hamile kalabilmek gerçekten bir mucize, oluruna bırakıp korunmadan rahat rahat yapılan ilişkiler de cabası ki biz ona burada "yağmurluksuz fik fik" diyerek isim vermiştik :KK66:))

Günaydın hanımlarrr n'abersiniz bakemmm? Ben bitmiş durumdayım uykusuzluk beni mahfetmiş durumda bu sabah eşim kıyamadı saat 5,30 da uyanan ve zaten gecede neredeyse hiç uyumayan,uyutmayan kızımı alıp bana biraz dinlenmem fırsatı verdi. Ne diim sabah kuzunun altı temzilenmiş giydirilmiş, mis gibi tostlar hazırlanmış bulunca ağlayacaktım nerdeyse :KK43: hernekadar sinirlerimin bozukluğundan kendisine tam g:KK68:österemesemde ben varlığıyla ne kadar şanslı olduğumu biliyorum :KK69: Herkeşe böyle huzurlu evlilikler dilerim :KK66:

X