Gebeliğe Hazırlık 🌺 OCAK AYI GEBELİK BEKLEYENLER 🌺

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Beni de ekleyebilir misiniz sat 7 Aralık bat 3 ocak

Kızlar çakşır suyu mu yoksa hayıt suyu mu daha iyi

Ovulasyon testi hiç kullanmadım ama benim yumurtlamaya yakın akıntım yoğun oluyo 3 yada 4 gün yoğun sürüyo ozaman anlıyorum yumurtladığımı bide çatladığında kasığımda sancı oluyor sağ tarafım çoğunlukla ağrıyosa sağ taraftaki yumurta çatlamış soldayda sol yumurta çatlamış oluyor..
Doktor kontrolüne gittiğimde sağ kasığım ağrıyoru yumurtlama dönemindeydim sağ tarafta yumurta çatlamış dedi doktor ozaman bu zamandır hep öyle anladım...

Yeni gelenler hepiniz hoş geldiniz maşallah topiğimiz ne güzel çoğaldı inşallah bu ay hepimiz güzel haberler alırız kızlar
lilyrosey baksana kuzum ya ne güzel kalabalık olduk uğur getirsin inşallah

Merhaba bende bu ayın 21 inde kimyasal düşük yaşadım. Devamında adet kanamam geldi. Çabuk hamile kalabileceğimi söylediler doktorumda korunmama gerek olmadığını söyledi. İnşallah bu sefer bi sorun sıkıntı yaşamam. SAT 21.12 BAT 19.01. İnşallah bu ay olur

Ay evet şükür çok güzel bir kalabalık oldu uğurlu olacak inşalllah Kızlar yarın bıraktığım yerden herkesi ekleyeceğim mobilden zor oluyor iş yerinde herkesin girişini yapacağım

Hayır kadınlara çakşır erkeklere iyi geliyor diye biliyorum. Ben içinde hayıtta olan bir çay içmiştim lh değerim yüksek diye çok güzel düşürmüştü
Teşekkürler bilgi için

Evet ikinizde çalışıyorsanız biraz yorucu olabilir

Selam hamiş kalmak isteyenler. Umarım yeni yılda hepiniz güzel haber alırsınız Allahım hepinize en hayırlı zamanda en sağlıklı ve hayırlı evladı nasip etsin inşallah.

Benim yumurtlama sorunum vardı pcos'um. Bir Şubat ayında bir de Ağustos ayında yumurtlama gerçekleştirebildim ve bu konuda çok araştırma yaptım. Doktorlara gittim. Sonuç olarak Ağustos ayındaki yumurtlamam tuttu ve hamile kaldım.

Sizlere de yaptığım şeyleri yazmak istedim belki fayda sağlamak isteyen olur diye. Hamile kaldığım ay yaptıklarım aşağıdaki gibidir. Ovulasyon test ile pik takibi yapmıştım.
  • İlişki takvimimiz: Pikten 2 gün önce, pikle birlikte aralıksız 4 gün değerlendirme.
  • Dikkat Ettiğim Hususlar: İlişki hep ben altta o üstteyken oldu. İlişkiden sonra hemen kalkmadım yarım saat hepsinde de kalçamı yukarı tutup bekledim. Duşa 3 saat sonra girdim ve sıcak değildi buna dikkat ettim.
  • Takviyeler: Inofolic (mavi kutu), çörek otu kürü, ve çakşır kökü suyu kullandım. Inofolic her gün içtim. Çakşır kökünü adetin ilk gününden 10. güne kadar her akşam 1 bardak tükettim. Çörek otu kürünü adetin ilk gününden 10. gününe kadar 1 gün arayla tükettim. Ayrıca eşim sabah akşam çakşır kökü suyu tüketti.

Bir de pcos'lu olanların kaliteli yumurtlayabilmesi için beslenmesini de değiştirmesi gerekiyor. Mutlaka egzersiz yapmalı her gün. Ben pilates ve yürüyüş yapmıştım 3 ay boyunca. 7 kilo vermiştim.

• Ayrıca 3 ay boyunca doktorumun tavsiyesi ile peynir ve süt tüketmemiştim. Karbonhidrat neredeyse çok az alıyordum ve şeker tüketimim yoktu. Her öğünümde sağlıklı beslenmeye çalıştım. Ekmeksiz kahvaltılar, ekmeksiz diğer öğünler ilk 1-2 hafta zorladı psikolojik olarak ama sonra bedenim aşırı rahatladı ve alışmıştı.

Bu gıdalar maalesef kaliteli yumurtla gelişimini engelleyen gıdalarmış doktorum uzunca anlatmıştı. Eşimde sorun olup olmadığını bilmiyoruz. Ben sorun yoksa bile çakşır ı kullanmasını istedim çünkü yaptığım araştırmalara göre sperm iyi de olsa kalitesini artırıyormuş. Ancak çakşır suyu öyle her ay tüketilecek bir şey değil, fazlası karaciğerde sıkıntıya sebep olabilirmiş. Dikkatli kullanım önemli.

Umarım içinizden birilerine faydası olur bu yaptıklarım

Yaw bu nasıl iştir hiç belirtim yok hem kan verip hem tekrar test alıp yapacağım. Testin bozuk olduğuna inanirim hamile olduğuma inanmam şu an o durumdayım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…