Nolur destek olun psikolojim cok bozuk boşandım, tekrar affettim kendimi acınası hissediyorum?

Kaybolanyillarim1995

Üye
Kayıtlı Üye
11 Şubat 2021
115
322
28
5 yıllık evliydim eşimle 100 kere ayrıldık barıştık ailesiyle yaşıyorduk ve anlaşamıyorduk çok terk ettim o çok geldi peşinden vs ama annesiz yapamadı hep gitti. En son annesi oğlum seni sevmiyor dedi eşimde sevmiyorum deyince anlaşmalı dava actim tek celsede boşandım. Eşim mahkeme günü yazdı kabul etmedim sonra boşandık. Sürekli yalvardı arkadaşını araya soktu aradı sözler verdi annesine rest.cekti ses kayıtları attı bana. Çalışmıyordu ise gireceğini düzelteceğini söyledi önceden herseyime karisiyordu karışmamak içinde söz verdi tamam dedim ev bark tutarsın borçları bitirirsin sana güvenirsem evlenirim. Gemide çalışıyordu güzel bir sirketee işe girdi aramız gayet iyiydi ayda 1 çocukları.gormeye geliyordu. Sonraannesiyle barıştı izin günlerinde oraya kalmaya gitti falan sağdan soldan fotoğraflarımı kaldırdı ( annesi görmek istemiyorum whatsappda kaldır diyodu) ben anladimki annesi istediği için kaldırdı terk ettim bugün annenin lafiyla kaldırıyorsan yarın daha beterlerini yın yaparsın dedim. Sonra sinirle hareket ettim bir çok şeyi duzeltmisti diye pişman oldum çok yazdım aradım yalvardım.. Bana beni sürekli ayrılıkla tehdit ettin ailemi karşıma aldım geldim hep yüz üstü biraktin sana bir daha güvenemem dedi ve benimle barışmadı annem için silmemiştim dedi wp resmini öylesine degistirmistim dedi ama annesiyle konuştum bi sebepten annesi söylemiş oda kaldırmış.. En son konuştuk bana sana.guvenmiyorum beni sevsen anneme ne kadar düşkün olduğumu biliyosun annemi arardın aranı düzeltirdin şu saatten sonra kimseyi karşıma alamam senin için dedi. Salaklık ettim annesini aradım.anneside bana artık olmayacağını beni istemediğini söyledi oğlumun kendi kararı ben karışmam ama görüşmeyi keserim dedi. Bende eski eşime mesaj attım annenle konuştum istemiyormuş sende annem istemezse istemem artık sana.guvenmiyorum demistin birdaha seni rahatsız etmem dedim. 2 tane çocuğumuz var kücükler. Eski eşim iyi bir işte çalışıyor yükseliyor.. geleceğini düzeltiyor ve mutlu.. Ben onun için okulu bırakmıştım çalışmıyorum evde 2 çocuk bakiyorum kilo aldım çirkin ve mutsuzum. Bana sen beni yarı yolda biraktin sürüneceksin köpek gibi yalvaracaksın bana çok değil 1 2 sene içinde düşeceksin sana bi tekmede ben vurucam gibi şeyler söyledi.. kendimi çok çaresiz ezik mutsuz hissediyorum ve hep böyle olacakmışım gibi geliyor nolur beni yargılamayın bana akıl verin destek olun lütfen psikolojim çok bozuk benim 2 tane çocuğuma iyi bir anne olup kendime yön vermem lazim

Bir kişi bile yorum yapmıyor herkes salak bu mu diyor acaba anlamiyorum
Estağfurullah ama 5 yılda 100 kere ayrılıp barıştıysanız muhtemelen yine aynısını yaparsınız. Kendi seçimlerinizin sonuçlarını yaşıyorsunuz.

Boşanmayı düşünmüyorsanız da insanların vereceği tavsiyenin bir önemi olmaz.

Yine de kimsenin size kendinizi ezik, çirkin falan hissettirmesine izin vermeyin lütfen.

Düzenleme: Boşanıp tekrar evlendiğinizi sandım kusura bakmayın. Lütfen önünüze bakın, hayatınızda başarılar dilerim ❤

Yazacak çok şey var ama olan olmuş.. Umarım artık o istese de geri dönmezsiniz. Kendinizi acınası hissetmeyin. Hatalarınızı kabullenin, ders alın ve olmak istediğiniz kadın için çaba sarf edin. Rutinleriniz olsun. Günleriniz boş geçmesin. Eski eşiniz de iş hayatında yükseldiğinde göre nafakayı da bir zahmet yükseltin.

5 yıllık evlilikte 100 kere ayrılıp barışmak zaten laçkalaştırmış olayı, olan çocuklarınıza olmuş. Haksızken bir fırsatını bulup üste çıkmış ve şimdi o rest çekiyor size şaka gibi. O yükseliyor işinde, mutlu ben onun için okulu bıraktım, çalışmıyorum, kilo aldim mutsuzum diyorsunuz işte bu kısım birçok genç kızımıza ders olur umarım (kimse için kendi hayatından ödün vermemeyi).
Yeniden kendi ayaklarınızin üzerinde durmaya bakın, hayata bir kere geliyoruz, annesinin boyunduruğundan çıkamamış bir insanı çekmek zorunda değilsiniz

Yani yeterince yıpranılmış,fazlaca dönüşü zor keskin virajlara girilmiş bir ilişki gibi geldi bana.Bir sakin olun bir düşünün.Kimse size böyle dedi diye böyle bir hayat yaşayacaksınız diye bir durum söz konusu değil.Ayrıca tabiki sizden ayrılırken sizi kendine bağımlı hale getirecek cümleler kuracak ki iyice düşün diye keza başarmış da.Önce aramayı yazmayı yalvarmayı bir bırakın.Ne annesini,ne kendisini.Artık olan olmuş ok yaydan çıkmış.Bu saatten sonra ne yapabilirsiniz? Çocukları anneye bırakıp çalışabilir misiniz? Ya da şimdilik sadece onlarla mı ilgilenmeniz gerekiyor.Bence bunları düşünün.Eski eşiniz de çok mutlu değildir eminim şurada kimse yorum yapmamış diye bile aceleci davranmışsınız.Biraz bekleyin bir durun derim.

Bir kişi bile yorum yapmıyor herkes salak bu mu diyor
Erkeklere göbek bağı kesildi belgesi olmadan evlenme yasağı gelsin!
Okadar doğru ki.. gerçekten hiç iyi değilim yemek yemiyorum.surekli ağlıyorum sanki onlar mutlu olacakmış ben hep.mutsuz olacakmışım.gibi hissediyorum.cok kötüyüm ben anneyim güçlü olmaliyim

Başta ne kadar haklı ilerliyordunuz sonra nasıl oldu da o kaçan siz kovalayan oldunuz orayı anlamaya çalışıyorum şu an, anlayınca daha sağlıklı yorum yapacağım
Evet ben istemedim 3 gun yalvardi sonra barıştık ben sinirlenip ayrıldım sonra pişman oldum aradım bana ağır laflar etti beni yarı yolda biraktin hayallerin seninde kursağında kalsin yılan ol surun falan dedi ben iyice vicdan yaptin iyice kafama taktım sürekli aradım söz verdim birdaha yapmicam dedim ama.o hep red etti beni.. şimdi gayet mutlu işi gücü güzel işinde ilerliyor.. 2 3 Ay önce bundan sonra annem karisamaz diyip benle barışan adam bana şimdi senin için birdaha ailemi karşıma almam falan dedi. Bugün artık tamam dedim.birdaha seni rahatsız etmicem.. dahada yazmam zaten

Tatlım önce o kiloları ver, kendine bebek gibi bak, evet zaman alacak ama sonuç her şeye değecek. İş bulmaya bak, çocuklarını ailene ya da kreşe ver çok küçüklerse. Eşin şuna güveniyor, “evde oturan 2 çocuklu kadını kim ne yapsın, kilo da aldı, derdine yansın” diyor, kafasındaki planları yık yak. Ona son bir mesaj gönder de ki “Anka kuşu gibi küllerimden doğarım, seni de o küllerden tekrar kora çevirmem, çocuklarla ilgili meseleler dışında iletişim istemiyorum” de ve bir daha sakın arayıp sorma. Kendine 6 ay ver, her şeyi düzelteceksin, Allah yardımcın olacak inşallah.

O istedi diye annesini aramak yerine cabalamasi gereken sensin sana güvenmiyorum restini siz cekmeliydiniz bu saatten sonra aramayin sormayin düzen kurun gerekirse yeniden okumak icin çabalayin önünüze bakin siz ne kadar mutlu olursanız pesinden kosan da o olur siz degil
Bundan sonra net bir duruş sergileyin onu da yok sayin siz cabaladikca kendini bulunmaz hint kumasi sanıyor

Eşiniz annesinin sözünden çıkamayan biri affetmekle hata etmişsiniz, şimdi dönmemecesine arkana bakmadan git evlatlarını yetiştir, ise basla acil zayıfla hemen ayağa kalk ve dik dur , sorun sende değil esin hala annesine bağımlı, ilişkilerde bağlılık güzel fakat bağımlı ilişki asla ilerlemez sizden sonra evlense bile o anne onda varken yine mutlu olamayacak ...

Kurtulmuşsun işte daha eski eşin için üzülme bence.
İyi de olmuş.
Hayatına yön versen daha mutlu olursun.
Ama.veremiyorum o gemide çalışıyor iyi bir isi var yükseliyor mutlu.. Ben kendime bakiyorum üniversite terkim daha once hiç çalışmadım markete bile girmek istesem çocuk var deyince almıyorlar.. evlenmeden önce manken.gibiydim zaten güzel bir kadınım.. 2 çocuktan sonra 100 kiloya çıktım resmen tükenmiş.gibiyim artık gucum kalmadi

Hayır tekrsr evlenmedim teşekkür ederim

Siz de kendinizi değiştirmeye başlayın.
Is konusunda olsun, fiziksel değişim konusunda olsun.
Basın engeli ulaşamasın size.
Çocukları telefona verin direk, hiç muhattap olmayın.
Totosu kalkmış ondan bu havalar.
Daha fazla kaldırmayın.

Siz başka bir hesapla yazmıştınız gene sanırım bir sürü insan da yorum yapmıştı. Çok mantıklı ilerliyordunuz en son ayrılmıştınız güçlüydünüz. Adam gördüğünüz gibi çok da dengeli bir adam değil. Sözlerini de tutmamış. Anasının lafıyla hareket ediyor hala. Bazen aşkı depreşiyor yalvarıyor sözler veriyor sonra hevesi kaçınca da toz oluyor. Hiç güven verici biri değil. Ne güzel kurtulmuşsunuz. Önünüze bakın.

Kilo verilir, iş bulunur yeter ki sağlıklı olsun insan.
Madem bu kadar üzülüyorsun diyetisyene git.
Sonra işi bulup, bakıcı tutarsın.

Olmaz mı ?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…