Nolur destek olun psikolojim cok bozuk boşandım, tekrar affettim kendimi acınası hissediyorum?

5 yıllık evliydim eşimle 100 kere ayrıldık barıştık ailesiyle yaşıyorduk ve anlaşamıyorduk çok terk ettim o çok geldi peşinden vs ama annesiz yapamadı hep gitti. En son annesi oğlum seni sevmiyor dedi eşimde sevmiyorum deyince anlaşmalı dava actim tek celsede boşandım. Eşim mahkeme günü yazdı kabul etmedim sonra boşandık. Sürekli yalvardı arkadaşını araya soktu aradı sözler verdi annesine rest.cekti ses kayıtları attı bana. Çalışmıyordu ise gireceğini düzelteceğini söyledi önceden herseyime karisiyordu karışmamak içinde söz verdi tamam dedim ev bark tutarsın borçları bitirirsin sana güvenirsem evlenirim. Gemide çalışıyordu güzel bir sirketee işe girdi aramız gayet iyiydi ayda 1 çocukları.gormeye geliyordu. Sonraannesiyle barıştı izin günlerinde oraya kalmaya gitti falan sağdan soldan fotoğraflarımı kaldırdı ( annesi görmek istemiyorum whatsappda kaldır diyodu) ben anladimki annesi istediği için kaldırdı terk ettim bugün annenin lafiyla kaldırıyorsan yarın daha beterlerini yın yaparsın dedim. Sonra sinirle hareket ettim bir çok şeyi duzeltmisti diye pişman oldum çok yazdım aradım yalvardım.. Bana beni sürekli ayrılıkla tehdit ettin ailemi karşıma aldım geldim hep yüz üstü biraktin sana bir daha güvenemem dedi ve benimle barışmadı annem için silmemiştim dedi wp resmini öylesine degistirmistim dedi ama annesiyle konuştum bi sebepten annesi söylemiş oda kaldırmış.. En son konuştuk bana sana.guvenmiyorum beni sevsen anneme ne kadar düşkün olduğumu biliyosun annemi arardın aranı düzeltirdin şu saatten sonra kimseyi karşıma alamam senin için dedi. Salaklık ettim annesini aradım.anneside bana artık olmayacağını beni istemediğini söyledi oğlumun kendi kararı ben karışmam ama görüşmeyi keserim dedi. Bende eski eşime mesaj attım annenle konuştum istemiyormuş sende annem istemezse istemem artık sana.guvenmiyorum demistin birdaha seni rahatsız etmem dedim. 2 tane çocuğumuz var kücükler. Eski eşim iyi bir işte çalışıyor yükseliyor.. geleceğini düzeltiyor ve mutlu.. Ben onun için okulu bırakmıştım çalışmıyorum evde 2 çocuk bakiyorum kilo aldım çirkin ve mutsuzum. Bana sen beni yarı yolda biraktin sürüneceksin köpek gibi yalvaracaksın bana çok değil 1 2 sene içinde düşeceksin sana bi tekmede ben vurucam gibi şeyler söyledi.. kendimi çok çaresiz ezik mutsuz hissediyorum ve hep böyle olacakmışım gibi geliyor nolur beni yargılamayın bana akıl verin destek olun lütfen psikolojim çok bozuk benim 2 tane çocuğuma iyi bir anne olup kendime yön vermem lazim
Siz olanlardan bıkmışsınız o da kovalamaktan. Bu kadar terk edip birleşmenin sonunda sağlıklı şeyler olamazdı zaten. Bi kadın terketmeyi düşünüyorsa sözünün ardında durmalı. Duramadığında kocanızda olsa kedinin fareyle oynadığı gibi oynar. Şu saatten sonra yapacak tek şeyiniz hayatınıza onsuz yön vermek. Kendinizi kimse için değersiz görmeyin. Bu şekilde yıkılarak eski eşinizin dediği çirkin duruma yol almış olursunuz. Yalvaran olmak istemiyorsanız kendinize bakın süslenin püslenin spor yapın gezin tozun cocuklarınızla hayata tutunun. Hem size iyi gelecek hem de sizin güçlü olduğunuzu gördükçe o kuduracaktır. Sizin ezik duruma düşmenizi hedefleyen bi adama neden müsemma gösteriyorsunuz ki. Yıktıkça siz kendinizi yeniden inşa etmesini bileceksiniz. Başka türlü olmaz. O sizsiz mutluysa sizde onsuz mutlu olabilirsiniz ama bu şekilde olmaz olmaz olmazzz.

Yazacak çok şey var ama olan olmuş.. Umarım artık o istese de geri dönmezsiniz. Kendinizi acınası hissetmeyin. Hatalarınızı kabullenin, ders alın ve olmak istediğiniz kadın için çaba sarf edin. Rutinleriniz olsun. Günleriniz boş geçmesin. Eski eşiniz de iş hayatında yükseldiğinde göre nafakayı da bir zahmet yükseltin.
Anlaşmalı boşandım.hic bir şey almadım ozaman ki kafamla yeterki kurtulayım demiştim ama nafaka davası bi sure sonra acicam.. gururum çok incindi tek istediğim o pişman olsun gelsin ben kırılan gururumu.toplayip önüme bakayim

Kaybolan yıllarına yenilerini eklemek istemiyorsan arkana bakma.
Birey olamamış insanların gelişimini 3.kişiler tamamlayamaz, tamamlatamaz.
Annesinin ve kendisinin ortak kararıyla annesini kabul edecek bir kadın buluo mutlu olmasını dileyin.
Size dönüp dönüp aklınızı karıştırmasın ki sizde güzel bir gelecek inşaa edesiniz...

Esiniz o zaman niye sizin pesinizden gelmis biliyor musunuz?
O seni sevmiyorum dediğinde, gurursuz davranmayıp, tek celsede bosanmissiniz.
Sonra siz yelkenleri suya indirip, kendinizi ona bagimli hale getirdiğinizde, sizi kendine layık görmemiş.

Öyle ya da böyle, fark etmez. Bu adamdan ne köy olur ne kasaba. Anasının kuzusu, kendi cocuklarini bile düşünmeyen, cocuklarinin annesine bu muameleyi hak gören, birinden kaçarak uzaklaşın, bir daha lütfen affetmeyin. Siz aciz degilsiniz.

Size gelirsek. Okula tekrar baslamaya imkaniniz var mi?
Cocuklariniza basarili, mutlu ve dik duran bir anne olarak sadece örnek olabilirsiniz ve kendiniz de anca böyle rahat hissedebiliriniz.
Böyle konularda konu sahibleri aslinda ne yapmaları gerek oldugunu cok iyi biliyorlar fakat burada bunu netleştirmek istiyorlar.
Size motivasyon gönderiyorum, önünüze bakin ve başarın.

5 yıllık evliydim eşimle 100 kere ayrıldık barıştık ailesiyle yaşıyorduk ve anlaşamıyorduk çok terk ettim o çok geldi peşinden vs ama annesiz yapamadı hep gitti. En son annesi oğlum seni sevmiyor dedi eşimde sevmiyorum deyince anlaşmalı dava actim tek celsede boşandım. Eşim mahkeme günü yazdı kabul etmedim sonra boşandık. Sürekli yalvardı arkadaşını araya soktu aradı sözler verdi annesine rest.cekti ses kayıtları attı bana. Çalışmıyordu ise gireceğini düzelteceğini söyledi önceden herseyime karisiyordu karışmamak içinde söz verdi tamam dedim ev bark tutarsın borçları bitirirsin sana güvenirsem evlenirim. Gemide çalışıyordu güzel bir sirketee işe girdi aramız gayet iyiydi ayda 1 çocukları.gormeye geliyordu. Sonraannesiyle barıştı izin günlerinde oraya kalmaya gitti falan sağdan soldan fotoğraflarımı kaldırdı ( annesi görmek istemiyorum whatsappda kaldır diyodu) ben anladimki annesi istediği için kaldırdı terk ettim bugün annenin lafiyla kaldırıyorsan yarın daha beterlerini yın yaparsın dedim. Sonra sinirle hareket ettim bir çok şeyi duzeltmisti diye pişman oldum çok yazdım aradım yalvardım.. Bana beni sürekli ayrılıkla tehdit ettin ailemi karşıma aldım geldim hep yüz üstü biraktin sana bir daha güvenemem dedi ve benimle barışmadı annem için silmemiştim dedi wp resmini öylesine degistirmistim dedi ama annesiyle konuştum bi sebepten annesi söylemiş oda kaldırmış.. En son konuştuk bana sana.guvenmiyorum beni sevsen anneme ne kadar düşkün olduğumu biliyosun annemi arardın aranı düzeltirdin şu saatten sonra kimseyi karşıma alamam senin için dedi. Salaklık ettim annesini aradım.anneside bana artık olmayacağını beni istemediğini söyledi oğlumun kendi kararı ben karışmam ama görüşmeyi keserim dedi. Bende eski eşime mesaj attım annenle konuştum istemiyormuş sende annem istemezse istemem artık sana.guvenmiyorum demistin birdaha seni rahatsız etmem dedim. 2 tane çocuğumuz var kücükler. Eski eşim iyi bir işte çalışıyor yükseliyor.. geleceğini düzeltiyor ve mutlu.. Ben onun için okulu bırakmıştım çalışmıyorum evde 2 çocuk bakiyorum kilo aldım çirkin ve mutsuzum. Bana sen beni yarı yolda biraktin sürüneceksin köpek gibi yalvaracaksın bana çok değil 1 2 sene içinde düşeceksin sana bi tekmede ben vurucam gibi şeyler söyledi.. kendimi çok çaresiz ezik mutsuz hissediyorum ve hep böyle olacakmışım gibi geliyor nolur beni yargılamayın bana akıl verin destek olun lütfen psikolojim çok bozuk benim 2 tane çocuğuma iyi bir anne olup kendime yön vermem lazim
Size sana tekme vuracagim diyen adama yalvardiysaniz kendinizi ezik hissetmeniz normal.

Ama.veremiyorum o gemide çalışıyor iyi bir isi var yükseliyor mutlu.. Ben kendime bakiyorum üniversite terkim daha once hiç çalışmadım markete bile girmek istesem çocuk var deyince almıyorlar.. evlenmeden önce manken.gibiydim zaten güzel bir kadınım.. 2 çocuktan sonra 100 kiloya çıktım resmen tükenmiş.gibiyim artık gucum kalmadi
Çalışan anne dolu ortalık, gerekirse temizliğe git evlere ama sakın evde oturma. 100 kilo bir şey değil, şimdi git kendine 36 beden bir elbise al, dolabına as ve her gün bak, de ki “aylar sonra bu elbiseyle muhteşem görünüyor olacağım” yapabilirsin, porsiyon azalt, evde spor yap. Nefretini soğutma, düşmemek için o nefrete ihtiyacın olacak.

Ama.veremiyorum o gemide çalışıyor iyi bir isi var yükseliyor mutlu.. Ben kendime bakiyorum üniversite terkim daha once hiç çalışmadım markete bile girmek istesem çocuk var deyince almıyorlar.. evlenmeden önce manken.gibiydim zaten güzel bir kadınım.. 2 çocuktan sonra 100 kiloya çıktım resmen tükenmiş.gibiyim artık gucum kalmadi
Kendine inan lütfen istesen tekrardan eskisi gibi olursun , biraz sakın otur düşün , dinlen sonra karar ver nerden başlayacağına

5 yıllık evlilikte 100 kere ayrılıp barışmak zaten laçkalaştırmış olayı, olan çocuklarınıza olmuş. Haksızken bir fırsatını bulup üste çıkmış ve şimdi o rest çekiyor size şaka gibi. O yükseliyor işinde, mutlu ben onun için okulu bıraktım, çalışmıyorum, kilo aldim mutsuzum diyorsunuz işte bu kısım birçok genç kızımıza ders olur umarım (kimse için kendi hayatından ödün vermemeyi).
Yeniden kendi ayaklarınızin üzerinde durmaya bakın, hayata bir kere geliyoruz, annesinin boyunduruğundan çıkamamış bir insanı çekmek zorunda değilsiniz
Evet eğer okuyan bekar insanlar varsa kimse için kendinizden vazgeçmeyin inanın bana değmez. Okadar pismanimki olan beynime psikolojime oldu ve ben bir anneyim güçlü karakterde olması gereken 2 çocuk yetistirmeliyim ama kendim bile güçlü değilim tek isteğim dimdik ayağa jalkmak ve mutlu olmak
Yani yeterince yıpranılmış,fazlaca dönüşü zor keskin virajlara girilmiş bir ilişki gibi geldi bana.Bir sakin olun bir düşünün.Kimse size böyle dedi diye böyle bir hayat yaşayacaksınız diye bir durum söz konusu değil.Ayrıca tabiki sizden ayrılırken sizi kendine bağımlı hale getirecek cümleler kuracak ki iyice düşün diye keza başarmış da.Önce aramayı yazmayı yalvarmayı bir bırakın.Ne annesini,ne kendisini.Artık olan olmuş ok yaydan çıkmış.Bu saatten sonra ne yapabilirsiniz? Çocukları anneye bırakıp çalışabilir misiniz? Ya da şimdilik sadece onlarla mı ilgilenmeniz gerekiyor.Bence bunları düşünün.Eski eşiniz de çok mutlu değildir eminim şurada kimse yorum yapmamış diye bile aceleci davranmışsınız.Biraz bekleyin bir durun derim.
Sanki artık yalvarmışım ezilmisim hep böyle olacakmışım.gibi hissediyorum sonra düşünüyorum sakin ol diyorum .. hala güzelsin diyetini yap bir işe gir ona yazmayı egosunu tatmin etmeyi bırak zamanla oda görecek vazgeçebildigini.. çocuklarına iyi bir anne ol zamanla belki bi başkasını seversin herşey güzel olabilir diyorum. sonra içimi yine karamsarlık kaplıyor arkandan guluyolardir diyorum.. kendini dusurdugun durumlara bak diyodiyorum

En güzel kararı vermişsiniz bir kere 😍

Niye sizi eleştirelim? Eski eşiniz zaten böyle konuşacak, zaten kendisi yüzünden yaşamınıza zarar gelmiş, yıkıcı davranması normal. Zaten kendisi de kabul ediyor, dikkat edin bana “düşeceksin” diyor “yükseleceksin” değil. 😂

Evet stresten ve çocuk bakımından kilo alabilirsiniz, doğru. Ama bir de şu yönden bakın stresle kilo alıyorsanız, rahatlayınca kilo da verirsiniz. 😊

Eski eşin devamlı stresi gitmiş zaten. Çocuklar da hep minik kalmayacak ki, onlar ayaklanınca kreşe gitse, bir tek iş meseleniz kalıyor. Onun için de ekmeği aslanın midesinden çıkarmanız lazım, işsizken iki bıdıkla boşanma cesaretini gösterdiyseniz, onu da yaparsınız.

Eski eşiniz işte yükselebilir de zaten annesi yüzünden boşanmışsınız, iş performansı yüzünden değil. Sonra başka biriyle de evlense yeni evliliğinde de annesi olacak sonuçta. Gemide çalışması nedeniyle aileler arası temas minimum olmasına rağmen bir lafla boşanıyorsa artık o diğerlerinin sorunudur siz önünüze bakın.

Tatlım önce o kiloları ver, kendine bebek gibi bak, evet zaman alacak ama sonuç her şeye değecek. İş bulmaya bak, çocuklarını ailene ya da kreşe ver çok küçüklerse. Eşin şuna güveniyor, “evde oturan 2 çocuklu kadını kim ne yapsın, kilo da aldı, derdine yansın” diyor, kafasındaki planları yık yak. Ona son bir mesaj gönder de ki “Anka kuşu gibi küllerimden doğarım, seni de o küllerden tekrar kora çevirmem, çocuklarla ilgili meseleler dışında iletişim istemiyorum” de ve bir daha sakın arayıp sorma. Kendine 6 ay ver, her şeyi düzelteceksin, Allah yardımcın olacak inşallah.
Evet bana konuşurken dediki noldu sabancı mı alacak seni 2 cocukla olan sana oldu bana bisey olmaz dedi.. çocuklarına aramıyor zaten 3 yaşındaki kızım arasın diye bekliyor gerekirse.onlardan da vazgeçermis öyle söyledi..
O istedi diye annesini aramak yerine cabalamasi gereken sensin sana güvenmiyorum restini siz cekmeliydiniz bu saatten sonra aramayin sormayin düzen kurun gerekirse yeniden okumak icin çabalayin önünüze bakin siz ne kadar mutlu olursanız pesinden kosan da o olur siz degil
Bundan sonra net bir duruş sergileyin onu da yok sayin siz cabaladikca kendini bulunmaz hint kumasi sanıyor
Tam karar veriyorum kalkıyorum güçlü bir şekilde mutlu bir gün geçiriyorum ertesi gün dayanamayıp yine mesaj atıp kendimi rezil ediyorum
Eşiniz annesinin sözünden çıkamayan biri affetmekle hata etmişsiniz, şimdi dönmemecesine arkana bakmadan git evlatlarını yetiştir, ise basla acil zayıfla hemen ayağa kalk ve dik dur , sorun sende değil esin hala annesine bağımlı, ilişkilerde bağlılık güzel fakat bağımlı ilişki asla ilerlemez sizden sonra evlense bile o anne onda varken yine mutlu olamayacak ...
Evethep böyleydi aklı başına gelir yalvarır annemi daha dinlemem derdi 2 ay sonra annesine dönerdi hala her konuşmamızı annesine atiyo
Siz de kendinizi değiştirmeye başlayın.
Is konusunda olsun, fiziksel değişim konusunda olsun.
Basın engeli ulaşamasın size.
Çocukları telefona verin direk, hiç muhattap olmayın.
Totosu kalkmış ondan bu havalar.
Daha fazla kaldırmayın.
Zaten aramıyor çocukları. 3 yaşındaki kızım arasın diye bekliyor. kendi aramiyorda çocuktan bekliyor pislik
Siz başka bir hesapla yazmıştınız gene sanırım bir sürü insan da yorum yapmıştı. Çok mantıklı ilerliyordunuz en son ayrılmıştınız güçlüydünüz. Adam gördüğünüz gibi çok da dengeli bir adam değil. Sözlerini de tutmamış. Anasının lafıyla hareket ediyor hala. Bazen aşkı depreşiyor yalvarıyor sözler veriyor sonra hevesi kaçınca da toz oluyor. Hiç güven verici biri değil. Ne güzel kurtulmuşsunuz. Önünüze bakın.
Evet geldi bana günlerce yalvardı intihar ederim falan dedi şimdi beni insan yerine koymuyor
Kendinize meslek edinip çalışın bence.Gerisi çorap söküğü gibi gelir. Ve kızlar ne olursa olsun okulunuzu koca için bırakmayın.
Evet okadar doğru ki.
Kilo verilir, iş bulunur yeter ki sağlıklı olsun insan.
Madem bu kadar üzülüyorsun diyetisyene git.
Sonra işi bulup, bakıcı tutarsın.

Olmaz mı ?
Diyetisyene gidemem çalışmıyorum.. ama bir iş bulup calısıcam ki çocuğu duyan kimse iş vermiyor ne yapicam bilmiyorum..
Siz olanlardan bıkmışsınız o da kovalamaktan. Bu kadar terk edip birleşmenin sonunda sağlıklı şeyler olamazdı zaten. Bi kadın terketmeyi düşünüyorsa sözünün ardında durmalı. Duramadığında kocanızda olsa kedinin fareyle oynadığı gibi oynar. Şu saatten sonra yapacak tek şeyiniz hayatınıza onsuz yön vermek. Kendinizi kimse için değersiz görmeyin. Bu şekilde yıkılarak eski eşinizin dediği çirkin duruma yol almış olursunuz. Yalvaran olmak istemiyorsanız kendinize bakın süslenin püslenin spor yapın gezin tozun cocuklarınızla hayata tutunun. Hem size iyi gelecek hem de sizin güçlü olduğunuzu gördükçe o kuduracaktır. Sizin ezik duruma düşmenizi hedefleyen bi adama neden müsemma gösteriyorsunuz ki. Yıktıkça siz kendinizi yeniden inşa etmesini bileceksiniz. Başka türlü olmaz. O sizsiz mutluysa sizde onsuz mutlu olabilirsiniz ama bu şekilde olmaz olmaz olmazzz.
Evet bende bazen oturup mantıklı düşünüp onun istediği bu bir köşede ağlardan her zaman ağlayan ve ezilen olursun kalk ayağa ve hayatima bak diyorum.ertesi gün tekrar dperesyona giriyorum
Kaybolan yıllarına yenilerini eklemek istemiyorsan arkana bakma.
Birey olamamış insanların gelişimini 3.kişiler tamamlayamaz, tamamlatamaz.
Annesinin ve kendisinin ortak kararıyla annesini kabul edecek bir kadın buluo mutlu olmasını dileyin.
Size dönüp dönüp aklınızı karıştırmasın ki sizde güzel bir gelecek inşaa edesiniz...
Ben istiyorum ki gururum çok incindi bin pişman olsun gelsin ben kabul etmeyip resti cekeyim ama artık oda gelmez bende kırılan gururumla birşeyler yapmaya çalışırım artik
ne güzel, tebrikler. değdi mi peki ? hala bu adam için psikolojinizi bozuyorsunuz bir de ? ne diyim.
Değmedi.. Bende böyle olsun istemezdim sağlıklı düşünemiyorum

Hep o peşinize düstüğü icin bu defa o vazgeçince şok olup terkedilme travması yaşamışsınız.Bi sakin olun o sinirle sizi ezmek için öyle dedi diye öylr olacak değil..Ikinizin de hataları olmuş ve siz her sorunda terk ederek ayrılmayı normalleştirmişsiniz..O da size ders vermek istiyor..Siz peşine düşmeye devam edersrniz tamamen dönüşü olmaz. Güçlü durun ve kendinizi geliştirmeye çalışın.Ve sürekli onu ve olanları düşünerek yıpratmayın..Silkelenip kendinize gelin..Hayatınızla ilgili planlar yapın .Çocuklarınıza yazık.Bu psikolojiyle onlarıda ihmal edersiniz. Ex eşiniz sizi yıkık bitik görürse kendini daha haklı hissedip gözünde küçülürsünüz..Aslında sizi seviyormuş ama ilişkiniz laçkalaşmış..Olgun ve mantıklı biri olmaya çalışın.O zaman belki size yeniden güvenebilir...Valla ben olsam wp den fotomu silse tenezzül edip söylemem bile..Kendimi annesiyle kıyaslamam.Eşime yakın ve sevgi dolu davranırım..O fotoyu ben demeden kendi geri koyar..Ben anlayamıyorum ya niye sürekli o mu ben mi diye kendinizi bir seçim olarak gösteriyorsunuz ki..Zekice davranın biraz ..Akıllı kadınlar hem kocasını hem kv sini parmağında oynatıyorlar..Bu öyle tehditle şantajla olacak şeyler değil..

Esiniz o zaman niye sizin pesinizden gelmis biliyor musunuz?
O seni sevmiyorum dediğinde, gurursuz davranmayıp, tek celsede bosanmissiniz.
Sonra siz yelkenleri suya indirip, kendinizi ona bagimli hale getirdiğinizde, sizi kendine layık görmemiş.

Öyle ya da böyle, fark etmez. Bu adamdan ne köy olur ne kasaba. Anasının kuzusu, kendi cocuklarini bile düşünmeyen, cocuklarinin annesine bu muameleyi hak gören, birinden kaçarak uzaklaşın, bir daha lütfen affetmeyin. Siz aciz degilsiniz.

Size gelirsek. Okula tekrar baslamaya imkaniniz var mi?
Cocuklariniza basarili, mutlu ve dik duran bir anne olarak sadece örnek olabilirsiniz ve kendiniz de anca böyle rahat hissedebiliriniz.
Böyle konularda konu sahibleri aslinda ne yapmaları gerek oldugunu cok iyi biliyorlar fakat burada bunu netleştirmek istiyorlar.
Size motivasyon gönderiyorum, önünüze bakin ve başarın.
Ben tekrar sınava girerim ama anca dışardan bitirebilirim.. diyorum ki diyet yapayım gerçekten güzel.bir kadınım eski eşim evlendigimizde kıskançlıktan dışarı çıkarmazdı beni.. zayıflayım ozguvenimi kazanayim sonra bir işe gireyim.. spor yapayım arkadaşlar edineyim dirayetli olup takip etmeyi iletişim.kurmayi bırakıp kendi ayaklarım üstünde durayım. Çocuklarıma iyi bir anne olmaya çalışıp, güçlü bir kadın olayım.. karşına sabancı mı çıkacak kim.nnapsin seni diyor ya.. hayat bu belki tekrsr birini severim ..
Size sana tekme vuracagim diyen adama yalvardiysaniz kendinizi ezik hissetmeniz normal.
Evet .. hemde defalarca ama çok geç değildir degilmi şuandan itibaren önüme bakıp o algıyı yıkabilirim..
Çalışan anne dolu ortalık, gerekirse temizliğe git evlere ama sakın evde oturma. 100 kilo bir şey değil, şimdi git kendine 36 beden bir elbise al, dolabına as ve her gün bak, de ki “aylar sonra bu elbiseyle muhteşem görünüyor olacağım” yapabilirsin, porsiyon azalt, evde spor yap. Nefretini soğutma, düşmemek için o nefrete ihtiyacın olacak.
Çok hızlı kilo verebiliyorum aslında ama depresyondan mı ne hiç birseye hevesim yok azmin yok çocuklarım olmasa bütün gün uyurum heralde .. allahtan çocuklarım varda onlar için kendime.gelmeye çalışıp birşeyler yapıyorum
Kendine inan lütfen istesen tekrardan eskisi gibi olursun , biraz sakın otur düşün , dinlen sonra karar ver nerden başlayacağına
Kilo vermek ise girmek istiyorum. Inşallah ve takip etmemek iletişim kurmamak en iyisi.. şuan belki ezik olduğumu düşünüyor arkamdan gülüyor değersiz kılıyor.. ama artık bakmayınca yazmayınca belki oda bi noluyor ya oda vazgeçti heralde der .

Evet ben istemedim 3 gun yalvardi sonra barıştık ben sinirlenip ayrıldım sonra pişman oldum aradım bana ağır laflar etti beni yarı yolda biraktin hayallerin seninde kursağında kalsin yılan ol surun falan dedi ben iyice vicdan yaptin iyice kafama taktım sürekli aradım söz verdim birdaha yapmicam dedim ama.o hep red etti beni.. şimdi gayet mutlu işi gücü güzel işinde ilerliyor.. 2 3 Ay önce bundan sonra annem karisamaz diyip benle barışan adam bana şimdi senin için birdaha ailemi karşıma almam falan dedi. Bugün artık tamam dedim.birdaha seni rahatsız etmicem.. dahada yazmam zaten
İşte samimiyetle düzeltmek için uğraşmış olsa sonra siz sinirlenip ayrıldığınız zaman hemen ağız değiştirip yılan ol sürün ailemi karşıma almam artık falan diye dönmez hemen, karşılıklı hatalarınız olmuş, ama yalvarıp kendini bir şey sanmasına neden olmayın, biraz kendinizi çekin sizin de kafa dinlemeye ihtiyacınız var bence
Evet eğer okuyan bekar insanlar varsa kimse için kendinizden vazgeçmeyin inanın bana değmez. Okadar pismanimki olan beynime psikolojime oldu ve ben bir anneyim güçlü karakterde olması gereken 2 çocuk yetistirmeliyim ama kendim bile güçlü değilim tek isteğim dimdik ayağa jalkmak ve mutlu olmak
Evet tam da dediğiniz gibi 2 çocuk annesi olarak toparlanmak zorundasınız, kendinize zaman verin

Ben istiyorum ki gururum çok incindi bin pişman olsun gelsin ben kabul etmeyip resti cekeyim ama artık oda gelmez bende kırılan gururumla birşeyler yapmaya çalışırım artik

Öncelikle şu arabesk halden kurtulun.
Onun gelmesi incinen gururunu iyileştirmeyecek.
Yapacağını yaptı.
Pişman olsa gelse yine annesi aranızda olacak.
Bu model değişmez.
Sen istiyorsun ki annesini silsin.
Kimse kolay kolay annesini silmez.
Boşuna bekleme.
Sorun annesi değil, adamın kendisi. Olmamış. Hamurunda sorun var.

En güzel kararı vermişsiniz bir kere 😍

Niye sizi eleştirelim? Eski eşiniz zaten böyle konuşacak, zaten kendisi yüzünden yaşamınıza zarar gelmiş, yıkıcı davranması normal. Zaten kendisi de kabul ediyor, dikkat edin bana “düşeceksin” diyor “yükseleceksin” değil. 😂

Evet stresten ve çocuk bakımından kilo alabilirsiniz, doğru. Ama bir de şu yönden bakın stresle kilo alıyorsanız, rahatlayınca kilo da verirsiniz. 😊

Eski eşin devamlı stresi gitmiş zaten. Çocuklar da hep minik kalmayacak ki, onlar ayaklanınca kreşe gitse, bir tek iş meseleniz kalıyor. Onun için de ekmeği aslanın midesinden çıkarmanız lazım, işsizken iki bıdıkla boşanma cesaretini gösterdiyseniz, onu da yaparsınız.

Eski eşiniz işte yükselebilir de zaten annesi yüzünden boşanmışsınız, iş performansı yüzünden değil. Sonra başka biriyle de evlense yeni evliliğinde de annesi olacak sonuçta. Gemide çalışması nedeniyle aileler arası temas minimum olmasına rağmen bir lafla boşanıyorsa artık o diğerlerinin sorunudur siz önünüze bakın.
Biz evliyken gemide çalışmıyordu evdeydi ayrıldıktan sonra duzelicem deyip ise girdi.. halada çalışıyor ilginç aslında çalışan biri değildi ama bu işte başarılı oldu hayatı güzel bir şekilde ilerliyor
Koca için okul , meslek bırakılması yasaklansın ya.
Evet =)
Hep o peşinize düstüğü icin bu defa o vazgeçince şok olup terkedilme travması yaşamışsınız.Bi sakin olun o sinirle sizi ezmek için öyle dedi diye öylr olacak değil..Ikinizin de hataları olmuş ve siz her sorunda terk ederek ayrılmayı normalleştirmişsiniz..O da size ders vermek istiyor..Siz peşine düşmeye devam edersrniz tamamen dönüşü olmaz. Güçlü durun ve kendinizi geliştirmeye çalışın.Ve sürekli onu ve olanları düşünerek yıpratmayın..Silkelenip kendinize gelin..Hayatınızla ilgili planlar yapın .Çocuklarınıza yazık.Bu psikolojiyle onlarıda ihmal edersiniz. Ex eşiniz sizi yıkık bitik görürse kendini daha haklı hissedip gözünde küçülürsünüz..Aslında sizi seviyormuş ama ilişkiniz laçkalaşmış..Olgun ve mantıklı biri olmaya çalışın.O zaman belki size yeniden güvenebilir...Valla ben olsam wp den fotomu silse tenezzül edip söylemem bile..Kendimi annesiyle kıyaslamam.Eşime yakın ve sevgi dolu davranırım..O fotoyu ben demeden kendi geri koyar..Ben anlayamıyorum ya niye sürekli o mu ben mi diye kendinizi bir seçim olarak gösteriyorsunuz ki..Zekice davranın biraz ..Akıllı kadınlar hem kocasını hem kv sini parmağında oynatıyorlar..Bu öyle tehditle şantajla olacak şeyler değil..
Bizim artık geri dönüşü yok annesine bağımlı biriyledir zaten olmaz ben geri barışmak değil onu pişman etmek hayatima bakmak istiyorum..

Çok fazla şans vermişsin, kendi değerini kendin düşürmüşsün. Ama eşinin kendi isteğiyle gitmesi iyi olmuş. Yine yalvarıp yakarsa belki yine dönecektin, sana zaman kaybı olacaktı.
Kendini ezik hissediyorsan şartları değiştir.
Kiloluysan kilo ver, okulu yarım bıraktıysan yine başlamak için çareler ara, işe gir elin ekmek tutsun, sosyal çevren genişlesin.
Bırak bir kaç seneye eski eşin düşünsün bu kadını niye kaybettim diye, onun içi gitsin.
Eşin şimdi gözünde büyüttüğün kadar mükemmel bir adam olsaydı boşamayı istemezdin zamanında.

Ben tekrar sınava girerim ama anca dışardan bitirebilirim.. diyorum ki diyet yapayım gerçekten güzel.bir kadınım eski eşim evlendigimizde kıskançlıktan dışarı çıkarmazdı beni.. zayıflayım ozguvenimi kazanayim sonra bir işe gireyim.. spor yapayım arkadaşlar edineyim dirayetli olup takip etmeyi iletişim.kurmayi bırakıp kendi ayaklarım üstünde durayım. Çocuklarıma iyi bir anne olmaya çalışıp, güçlü bir kadın olayım.. karşına sabancı mı çıkacak kim.nnapsin seni diyor ya.. hayat bu belki tekrsr birini severim ..

Evet .. hemde defalarca ama çok geç değildir degilmi şuandan itibaren önüme bakıp o algıyı yıkabilirim..

Çok hızlı kilo verebiliyorum aslında ama depresyondan mı ne hiç birseye hevesim yok azmin yok çocuklarım olmasa bütün gün uyurum heralde .. allahtan çocuklarım varda onlar için kendime.gelmeye çalışıp birşeyler yapıyorum

Kilo vermek ise girmek istiyorum. Inşallah ve takip etmemek iletişim kurmamak en iyisi.. şuan belki ezik olduğumu düşünüyor arkamdan gülüyor değersiz kılıyor.. ama artık bakmayınca yazmayınca belki oda bi noluyor ya oda vazgeçti heralde der .
Algi? Baskasinin ne dusundugunden size ne. Siz kendinize sayginizi kazanmaya bakin. Mesela bi daha ararsa hassss la baslayan bi kufur cekin. Kendinize gelin.

X