Nişanlıma Çok Büyük Yalan Söyledim.

Bu konuyu okuyunca şu çıkıyor adam sana bakire değilsin diye değilde madem değildin neden beni bu kadar beklettin diye kızacak yani öyle mi:26:

yoksa yanlış mı anladım ?

madem tüm mesele bu adama daha fazla zaman kaybettirme ortaya çıkarsa daha çok kızar bir an evvel harekete geçsin o zaman.

söylemeyim diyorum ama bu kadar hata yalan yapmanıza rağmen hala başkalarını kötüleme peşindesiniz.

sen ve ailen adamın kız kardeşine bayağı takmışsınız ,yok şortları çok kısaymış yok sevgilisiyle yuvarlanıyormuş ,davranışları sizin gibi mazbut bir aileye

uygun değilmiş.

sana bakınca kız senden daha samimi en azından ne yaşıyorsa göz önünde yaşıyor ailesinden ve etraftan saklamıyormuş,

aileniz o kıza mahana bulana kadar kendi kızlarına baksalarmış daha iyi olurmuş, çünkü kızları yalan söylerek olmadığı gibi davranarak nişanlısını kandırmış birisi.

canım maalesef erkekler için çok önemli bir konu(çoğu erkek için)
bugün söylersin kabüllenir,yarın en basit olayda bunu yüzüne vuracaktır,tabiki bilemeyiz belkide vurmayacaktır
sana ne söyle diyebilirim,nede söyleme.
karar senin.sen zaten pişman olmuşsun,geçmiş canını yakmaya başlamış,söylesende bu geçmiş seni için için yiyecek,söylemesende

dogruyu söylemelisin hiçbir sır gizli kalmaz birgün mutlaka ortaya cıkar.bu durumdaa belki cıkabılır ılerde bu sefer daha kötü olur ayrıca siz böyle dürüst bir insana yalan söyleyerek haksızlık yapıyorsnuz bana göre.

sen ve ailen adamın kız kardeşine bayağı takmışsınız ,yok şortları çok kısaymış yok sevgilisiyle yuvarlanıyormuş ,davranışları sizin gibi mazbut bir aileye

uygun değilmiş.

Geniş dediysek o kadar da değil. Yerde yuvarlandığı kişi sevgilisi değil abisi, yani nişanlım(sevgilisini görmedim hiç. Okulu mu bitmemiş, yüksek lisans mı yapıyormuş ne).
Hem bizimkilerin ilk tepkisiydi o. Daha sonra bişi dediklerini duymadım. Artık ben de bi şekilde kızla aramı düzeltmeye çalışacağım.

Son düzenleme:
Sanki sozluklerin kizlarin efendi adam yerine p.c adam tercihi basligindan firlamis bi yazi olmuş, ibretlik.

Çok çelişki var mesela 27 yaşında bakir adamın nişanlısıyla birlikte olmak istemesi...

umarım siz gerçeği söylediğinizde o da "ben de değilim aslında" der ve mutlu mesut yaşarsınız..

Şimdi yıl 2014 diye girmemek lazım bu konuya malesef toplum hala evet hala bakireliğe önem vermiyomuş gibi gözükse de pek ala önem veriyor.

Hatta şöyle söyleyeyim benim erkek arkadaşım feci rahat bi'tip gibi durur. Hatta bu konular açıldığında "insanlar zamanında sevdiği biriyle yaşamış olabilirler yargılamak kimseye düşmez" derken benim zerre inanmamamla bu düşüncenin palavra olduğunu kanıtlamak için ortaya "hmm böyle düşünmene sevindim, rahatladım" deyişimle gözleri faltaşı gibi açılan hatta olduğu yere yığılacak gibi olan sevgilim bu duruma en büyük kanıttır bence.

Evet büyük ihtimal bakire olmasaydım şuan ilişkim olmayacaktı.

Yani demem o ki önemsemiyorum diye dolanan erkek bile sevdiği kadın oldu mu kabullenmek istemiyor ona başka bir erkeğin dokunmuş olması gerçeğini, olay zar değil yani.

Senin konunda da nişanlının bakir olduğuna zerre inanmadım. Bakir olan adam nişanlıyken bi'kızdan bunu istemez, istemeyi bırak dillendirmez bile.
Ben olsam söylerdim. Ha öyle ha böyle mumu baştan söndürmekte yarar var.

Çok kötü bir durum keşke en başından söyleseydin Bence biraz geç kalsanda söylemelisin çünkü eninde sonunda öğrenecek. Ama nişanı atacağını düşünüyorum Allah yardımcın olsun ..

şimdi bakire değilsiniz ve onu kandırdığınıza değil yokluk çektirdiğinize takacak.
siz ,size göre hata yapmışsınız.(bana göre asla değilde) hatayı devam ettirmek mi lazım.. yani bakire değilim o zaman olurum mantığı doğru mu.
hata yaptım ve evlenene kadar asla artık olmayacağım , kim olsa ve bunu istese diye kendi kendinize söz vermiş olamaz mısınız.
benim bir arkadaşım, 2ci evliliğini yaptı. ona göre evlenmeden beraber olmak söz konusu değildi ve 2ci evliliğini yaptığı eşiylede evlenince beraber oldu.bu onun prensibiydi çünkü..
kısaca bakire değilim diye kandırdığınızdan çok yokluk yaşattığınız ona göre önemliyse bunu bu şekilde söyleyebilirsiniz.

Çok büyük bir risk alıyorsun.
Bu riskin sonucunda hayatının tümden altüst olması gibi bir ihtimal var ki yüksek bir ihtimal bu.
Düşünsene bi adam anlayınca senin bakire olmadığını, başta o ilk gecen rezil olacak sonra balyı dediğin ilk günlerin rezil olacak ve belkide evliliğin başlamadan bitme yoluna girecek? Bunu göze alabiliyormusun?
Yada nasıl olacağını umud ediyorsun? Kan gelmeyecek sende '' aaa benimki esnekmiş demekki'' mi diceksin. Ve o buna inanacak mı. İnanacaksa amenna.
Ben olsam asla böyle bişeye cesaret edemezdim.
Bazı arkadaşlarında söylediği gibi uygun bir açıklama yapardım neye ikna olacksa o dilden.

İster bi hata yaptım yemin ettim o yüzden tekrarlamadım seninle dersin, yada her ne ise...

Bir iki kere aldatırsa sıkıntı yok diyorsun yani...

İlk cümleniz hariç yorumunuzun devamına katılıyorum.

Mevzu kan değil evet, sevdiği kadının başka biriyle bu özeli yaşamış olması ona başka birinin dokunmuş olması...
Ben eşimi düşünüyorumda, bizde hiç böyle konular açılmadı sormadıda imada etmedi ama benden bi taleptede bulunmadı.
Okadar kıskanç bir adam ki, ki evlendikten sonra bukdar kıskanç bir adam haline dönüştü benim başka biriyle birlikte olmamı asla kendine yediremezdi.

İlk cümlenize gelince bence bunun yılla falan bi alakası yok, medeniyetlede alakası yok bence. Herşeyden önce biz müslüman bi ülkede yaşıyoruz, zaten dinimizce yasak, haram, günah, zina! Bu açıdanda bakmalıyız bence. He yasak olmasına rağmen biçok şeyi yapmıyormuyuz yapıyoruz, zinada yapıyoruz ama en azından bunun meşrulaşmasını beklememeliyiz.

Bu iş meşru olmadıkçada kabullenmeyenler elbet çıkacaktır.

işin zor arkadaşım. ama böyle bir durumda ben olsam sevdiğim adamı kaybedeceğime sırrım ömrümce bende kalır. senden başka kim bilecek. bende yaptım şimdi erkek arkadasım var ve bılıyor yaza nişan dusunuyoruz. her erkek kaldıramaz ozellıklede kendısı bu zaman kadar birşey yasamamıssa. ben dıktırırdım onu kaybedecegıme bunu yapardım.

27yasına kadar kimseyle birlikte olmamıs bir erkegin sevgilisine evlenmeden "birlikte olmayı teklif etmesi" inandırıcı gelmiyor.
ya gecmis tecrubeleri vardır saklıyordur ya da simdiye kadar yakınlasabilecegi bir sevgilisi hic olmamıstır.

o teklif ediyorsa neden olmaz bakireyim demek yerine daha yeni tanıyoruz birbirimizi olmaz diyememenize anlam veremiyorum...
hatta panik yapacak kadar onemsiyorsanız nasıl teklifte bulunursun diye de kızardınız zaten. hatta onun icin dusunceleriniz bile degisebilirdi tek amacı yatmak mı acaba diye o zaman gelir konu acardınız.

bu nedenlerden oturu konunuzun fake oldugunu dusunuyorum. gercekse de cok eksik noktalar var.
nisanlınızın gecmiste sevgilileri varsa onları korumak ve adını cıkarmamak icin soylemedigi seyler de olabilir...

Bence fazlasıyla geç kalınmış bir itiraf.
Nişanlanma noktasına gelene kadar en başından söylemen gerekirdi. İlk görüşmede demiyorum tabi, fikirlerinizi anlamaya başladıktan sonra..
En nihayetinde aradan ne kadar zaman geçti bilmiyorum ama kafasında senin de söylemlerinden sonra “bakire bir nişanlı” yer etmiş. Umarım söyledikten sonra sarsıntı yaşamazsınız. Ayrıca ne kadar geç söylersen o kadar zor olur söylemek. Ne kadar geç söylersen o kadar zor atlatırsın. Belki başından söylemiş olsaydın hiç tepki dahi vermeyecekti.

tek cumle ile, genelleme yapmamanızı rica edecegim...
ayrıca şeriatla yonetiliyorsak ve turkiye cumhuriyetinin dini islamdır gibi bir yasa varsa ben bilmiyorum cahilligime verin.

musluman olan kisilerin de dinen yasak olan seyleri yapıp yapmaması kendilerini ilgilendiren birseydir, siz kendinizle benzerlik kurup belki dusuncelerinizi aktarabilirsiniz fakat toplumsal olarak bir yargıya varamazsınız maalesef.

son cumlenize katılıyorum, mesru olmadıkca kabullenmeyenler de cıkacaktır fakat ben bu oldugu taktirde övünmem, insanların cinsel yasantıları ve tercihlerine mudahale edilmesi ya da hukuken olmasa dahi toplumsal olarak baskılanması benim kabul edecegim bir yasam bicimi olmayacaktır.

daha gecen gun banlandıgım konuda da yazdım, insanların yasamlarına bireysel tercihlerine saygı duyalım lutfen...

Esasında bireysel tercihlere saygı duymak gerekiyor ama keşke bizim saygı duyduğumuz kadar yaşayan kişiler de bireysel tercihlere saygı duysa. Yaşanan zor bir durum ama bilmiyorum yalanla bir hayat kurmak ne kadar doğru? Onu geçtim sizin "yalan söylemiş olmak" gibi eleştirilecek bir yanınız varken nişanlınızın kızkardeşini eleştirmeniz ne kadar haklıca? Her ikiniz hakkında da hayırlısı olsun.

itiraf edip onu kaybetmek gibi risk var ortada.. yani nasıl bi düşünce tarzı bu diyecekler ama insanlar bazen insanların hatalarını sürekli yüzüne vururlar ama mutlaka vururlar bunu.. sana güveni kalmıcak çünkü daha önce olmuş daha sonra neden olmasın diye düşüncek bence.. söleyip vicdan azabından kurtulayım herşeyi göze aldım diyorsan söyle ama bence terk edilecek gibi geldi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…