Nişanlım ve benden önceki Rus...Yardım edin!!!

aldatılmayı kabul etmeyi savunmuyorum. hem bu olay ilişkilerinden önce olmuş.

evlilik vb. dayatılmış kurumlardan da kişisel olarak biraz uzak bir yapım vardır. benim esas tuhafıma giden şey, burda ayrıl diyenlerin kocaları sanki çok temiz pür-i pakmış gibi konuşuyorlar. öyle değilken, böyle konuşmaya da kendi lügatımda bol keseden sallamk derim. umarım anlaşıldım.

biz ayrıl diyenler adına değil kendi adıma cevap vereyim size.
ben eşimle 8 yıldır birlikteyim.:asigim:
nişan arifesini bırakın flört ederken bana eşim böyle bir şey yapsa,üstüne de bu kıza ettiği lafları etse ayrılırım..bırakırım..
düğüne 1 hafta kala değil nikah masasından kalkarım..Çok üzgünüm çoook
hiç birimiz aldatılmadığımızı bilemeyiz.ama benim kocam sütten çıkmış ak kaşık da değilim..ikisini de bilmiyorum çünkü..
ben ayrılma diyenler için görüş bildirmiyorsam sizde lütfen bizi katarak yorumunuzu yazmayın arkadaşım..istemiyorum..:1closedeyes:
siz kendiniz bol keseden atmak derseniz,size de ben derim ki;beni ne kadar tanıyorsunuz ki bu konuya bakış açımı değerlendirip yorum yapıyorsunuz!!!:nazar:
umarım bende anlatabilmişimdir!:ecrin_bebek:

aldatılmayı kabul etmeyi savunmuyorum. hem bu olay ilişkilerinden önce olmuş.

evlilik vb. dayatılmış kurumlardan da kişisel olarak biraz uzak bir yapım vardır. benim esas tuhafıma giden şey, burda ayrıl diyenlerin kocaları sanki çok temiz pür-i pakmış gibi konuşuyorlar. öyle değilken, böyle konuşmaya da kendi lügatımda bol keseden sallamk derim. umarım anlaşıldım.

böyle bir kanıya nerden vardınız
konu sadece rus bayan değil
nişanlısının davranısları konusmaları

sizin nişanlınız size ''senin daha önce neler yaptığın belli değil dese'' haa bide '' cok güzeldi dese ''mideniz kaldırırmı
kusura bakmayın ben kaldırmam

Merhaba,

Dün akşam nişanlımla konuştuk...

Benden telefonda söylediği: "Seninde geçmişte ne yaptığın belli değil" sözü için özür diledi. Sonra kavga ettik. Bana "Herşey geçmişte kaldı." dedi. Ben de ona ortaokul arkadaşını hatırlattım.

Biz ilk çıkmaya başladığımızda bir ortaokul arkadaşı (bayan) ile pek sıkı fıkıydı. Sonuçta ikisi de 31-32 yaşında adamlar. Kızdan "ciciş-bicişim" diye bahsediyordu. Ben de kıllanıyordum. Benimle tanıştırdı (2 yıl önce) kız masada başladı:
Kız:"....'i (nişanlım) ben çok sevrim. Onun elleri çok güzeldir. Gamzeleri de güzeldir."
Bizimkisi cevap verdi: "Ama... (ciciş bicişi)'nın da gamzeleri vardır. O da çok güzel güler."
Sonra kız devam etti: "Biz .... ile kaleye yemeğe gittik. Di mi?"
Nişanlım: "Evet evet"
Kız: "Sinemaya da gittik di mi?"
Nişanlım: "Evet"
Kız, bana dönerek: "Aaaa sen sigara mı içiyorsun?"
Kız devam:"Ben bir sarma sararım annemle otururuz öğleden sonra..."

O gün ayrılırken kız bir de dönüp şimdiki nişanlım o zamanki erkek arkadaşıma gel seni eve bırakayım dedi.

Kudurdum. Ama hiçbirşey yapamadım. Aradan zaman geçti. Nişanlımın mailini kırdım. Kızdan gelmiş yüzlerce mail vardı. Mübalağ etmiyorum. İşte o zaman Rusun fotograflarını buldum mailde.

Şimdiki nişanlım, o zamanki erkek arkadaşıma ortaokul arkadaşıyla bir chat konuşmasını gösterdim ve sordum bu nasıl bir arkadaş diye. Konuşmada kız şöyle başlıyor: "Uykucun geldi canımmmm..." O zamana kadar hep ben yanlış anladım diyen ben çıldırdım. Ya o ya ben dedim.... Tamam görüşmeyeceğim. Ama ona sert konuşursam üzülür. Ben arayıp sormam, zamanla zaten unutur dedi.

Ama kız aramaya devam etti. Tam bir yıl. Birgün kızı işyerinden aradım. Ve sizin aranızda ne var rahatsız oluyorum dedim. O da bana "yanlış anlamışsın. ben ona hayranım. ama niye şimdi bu konu açılıyor. pişmiş aşa su katmak istemem" dedi. Akşamda arayıp nişanlıma şikayet etti. Ben de nişanlıma cırladım. Ve görüşmemek zorunda kaldı.

Dün akşama geri dönelim. Bana herşey geçmişte kaldı deyince ortaokul arkadaşını anlattım ona. Sen o kızla beni aynı masaya otuttuttun. Ve kız sana asılıp, göz süzerken sadece sırıttın dedim. Bana neden değer vermiyorsun. Neden onun kırılmasını önemsediğin kadar benimkini önemsemiyorsun dedim.

İlk tanıştığımızda bana rusça: "çok güzlesin" demişti. Ve oldukça akıcı bir şekilde söylemişti ki telafuzu zordur. İki hafta beraber olmak için bir hatuna günde kaç kere kendi dilinde güzelsin dedin. Benimle bir ömür geçireceksin, neden ben değerli değilim, güzel mi değilim. Neden kırılmamı önemsemiyorsun dedim.

Ortaokul arkadaşı bana onun beni sürekli iş yerinden bir kızla beni kıyasladığını söylemişti. Bazen nişanlımda derdi: ondan farkın yok! (sonra sessizlik)
Bunu söyledim. Neden bu kadar degersizim dedim. Neden beni işyerindeki eski kız arkadaşınla kıyaslayıp, bunu bir de sağa sola anlatıyorsun dedim. Ortaokul arkadaşın anlattı dedim. Bana o öyle birşey demez dedi. Uyduruyorsun dedi. Ki en acı kısmı buydu. Ben de sen bana yalancı diyemezsin, dedim. Seni eve bırakayım dedi. Hava alıcam deyip. Arabadan indim. Kapıyı kapatır, kapatmaz gaza bastı ve arkamdan bağırdı: "defol" dedi.

Evime gittim. Aradım. Neden böyle yapıyorsun dedim. Ben aslında rusla beraber olamadım. İki hafta gezdik ama kızı yatağa atamadığım için kendimi beceriksiz hissettim dedi. Ne diyecegimi bilemedim. Ben yatıcam dedim. Telefonu kapattım. Yattım, uyudum...

Sabah oldu. İşi geldim... Rustan mail cevabı gelmemiş...

Ne zaman bu kadar değersiz oldum? Ne zaman uyduruyor oldum. Ortaokul arkadaşı demek ki içine oturmuş. O doğrucu, ben yalancı...

Ben bunları haketmedim. Kendimi güzel ve esprili buluyorum. İyi okullarda okudum. İyi para kazandım. Ama kendime iyi bir hayat arkadaşı bulamadım. Hep kendimi yalnız ve tek koyun gibi hissederdim. Şimdi değersiz koyun gibi hissediyorum. Bana söylediği bunca şeyden sonra bir ömür ben ona sarılıp uyuyamam. Ama iki yılımı da çöpe atamam. Galiba yatakta arkamı dönüp uyuyacağım....

ya burdaki pek çok insan da bol keseden atıyor. evliliğine 1 hafta kala hiç kimse karşıdakine tekme atıp eyvallah git diyemez, dememeli. ayrıca eski bir dava bu. bence senin o kıza mail filan atman hata sevgilin de buna sinirlenmiş olabilir, o yüzden de kırmak için o lafları etmiştir. hem hangi erkek sütten çıkmış ak kaşık? evlenince de bekarken de bu tür işler yapmayan kaç erkek var ki? ki senden önce olmuş. bence buradaki ayrıl sözlerine kulak asma. ayrılık kolay değil, öyle 1 2 sıradan olay için hele hiç ayrılınmaz.

vallahi burda siz hariç herkes daha yolun başındayken ayrıl dedi
demekki ne oluyor sizin genellemeniz yanlış
burda konu ondan önceki rus falan değil
adamın konuşma tarzı tavrı
bende bu mide yok söyleyeyim
ha sizde varsa o da beni ilgilendirmez
ama yorum yapaken birazda tüm yorumları okuyun ve genel demiş ona göre yorum yapın
yoksa bizide genellemelerinize katmayın

Evime gittim. Aradım. Neden böyle yapıyorsun dedim. Ben aslında rusla beraber olamadım. İki hafta gezdik ama kızı yatağa atamadığım için kendimi beceriksiz hissettim dedi. Ne diyecegimi bilemedim. Ben yatıcam dedim. Telefonu kapattım. Yattım, uyudum...

sana aynen bunu dedi ise bu adam iğrenç birisi...
Bana bunların birini dese 7 yıllık ilişkimi 1 kalemde bitiririm...
Evleneceksin

sana aynen bunu dedi ise bu adam iğrenç birisi...
Bana bunların birini dese 7 yıllık ilişkimi 1 kalemde bitiririm...
Sen bu insanla bir ömür geçireceseksin öyle sırtını dönüp yatamazsın ki...

İki gün sonra başka birini bulur sana bunların aynılarını yine yapar....
Böyle biri ile ömür geçmez......

ne yani şimdi 2 yılını cöpe atmamak için evleneceksin :1shok:
arkanızdan defol demiş bu adam basmıs gaza gitmiş

lütfen aklınızı basınıza alın
ileride daha cok üzüleceksin

zordasın biliyorum ama evlilik kolayy olmuoyr çalışan bir kadınsın sanırım kendine güvenin kaybolmuş kendine güven sana erkek mi yok diyeceğim kaba tabirle aileni düşünüyorsun 2.defa olcak nasıl görülür diye düşünüyorsun ama 2yıl ömürünün içinde sadece dakika bence heba etme kendini sen bilirsin ama imkanın varken kendine yol çiz sen güzel bir insansın sana değer verecek bir insan vardır güzelim bir kaç gün yalnız kal arama görüşme ve sadece bugününü değil 5 yıl sonranı düşünmeni istiyorum kafanda soru işaretleri kalmaması dileğiyle

konuyu açan arkadaşım bence burda insanların gazına gelerek eski defterleri açmakla hata ediyorsun. eğer inanılmaz kırıldığını incindiğini düşünüyorsan bunu sevgilinle konuş. ve benden tavsiye burdaki insanların sözünü dinle ama dediklerini birebir yapma yanılırsın, sonuçta burda kimse seni ve nişanlını ilişkinizin geçmişini bilmiyor. içini dökmek istiyorsan seni çıkarsız seven düşünen birileriyle (annen, kardeşin, en güvendiğin dost gibi...) birileriyle paylaş. ve her zaman düşünerek hareket et. birileri diyor ki adam defol demiş. e kavga ediyorlar , siz sevgilinizle eşinizle kavga ederken kırıcı laflar etmiyor musunuz? nikahına 1 hafta kalmış insanı teselli edicek yerde ayrıl demek ne kadar doğrudur, bunun vebalini nasıl alıyorsunuz anlamış değilim.ayrıca nişanlısı kötü karakterli biri olabilir, ama bence insan kararını kendi vermeli. burdaki arkadaş ise kendi kararını değil sizlerin sözünü ciddiye alacak bir ruhsal üzüntü içinde üstelik. her lafınızdan etkilenebilir. "sen bilirsin" demelisiniz en fazla.

2 yılını çöpe atmamak için evlen ve ömür boyu mutsuz ol...:1closedeyes:

o kadar laf yemişin nası yediriyosun kendine...bence ayaklar altına aldığın gururuna bian evvel sahip çık ve bu işin peşini bırak.

sevilmiyosun işte...bunu görmemek için kör mü olmak gerek...olalım o zaman...

Evliliğinde de bu tür şeylere maruz kalcağına eminim kendi adıma...

Sen çoktan kararını vermişin ve biz boşuna yoruyoruz kendimizi...

Mutluluklar diliyelim de mutlu ol (umuyorum)

sevilmediğine neden bu kadar eminsiniz. sevmediği biriyle evlenir mi bir erkek. etraf kız dolu üstelik.

uzme canını nsl olsa gecmıste kalmıs herkezın bı aldatılması anısı vardır ama evlı ama nısanlı senınkı nısanlıyken olmus uzulmene gerek yok bu saaten sonra.hayata devam bence

şimdiden sana saygı duymuyor canım..
seni ciddiye almıyor..
ha sen kararını vermişsin..
Allahım yüzünü karar çıkarmasın..

konuyu açan arkadaşım bence burda insanların gazına gelerek eski defterleri açmakla hata ediyorsun. eğer inanılmaz kırıldığını incindiğini düşünüyorsan bunu sevgilinle konuş. ve benden tavsiye burdaki insanların sözünü dinle ama dediklerini birebir yapma yanılırsın, sonuçta burda kimse seni ve nişanlını ilişkinizin geçmişini bilmiyor. içini dökmek istiyorsan seni çıkarsız seven düşünen birileriyle (annen, kardeşin, en güvendiğin dost gibi...) birileriyle paylaş. ve her zaman düşünerek hareket et. birileri diyor ki adam defol demiş. e kavga ediyorlar , siz sevgilinizle eşinizle kavga ederken kırıcı laflar etmiyor musunuz? nikahına 1 hafta kalmış insanı teselli edicek yerde ayrıl demek ne kadar doğrudur, bunun vebalini nasıl alıyorsunuz anlamış değilim.ayrıca nişanlısı kötü karakterli biri olabilir, ama bence insan kararını kendi vermeli. burdaki arkadaş ise kendi kararını değil sizlerin sözünü ciddiye alacak bir ruhsal üzüntü içinde üstelik. her lafınızdan etkilenebilir. "sen bilirsin" demelisiniz en fazla.

tabiki eşlerle kavga ediliyor ama benim eşim ne kadar kavga da etsek yolda bırakıp gazlamaz
şimdi insan sevdiği kadını yolun ortasında akşam vakti bırakabilir mi :uhm:
vebalini alıyorsun demişsin bizler sadece düşüncelerimizi ve ilerde yasayabileceklerini söylüyoruz

evlilik hemen karar verilebilcek bir müessese değildir.
şimdiki gençler acil karar verip hatta kötü özelliklerini dahi görünce ''evlenince düzelir'' gibi düşünce içerisine giriyorlar. sonra düzelmeyince doğru mahkemeye
böyle olması daha mı hoşş

tekrar ediyorum biz burda düşündüklerimizi hatta coğumuz basımaza gelse ben böyle yaparım dediğimiz düşünceleri yazıyoruz

arkadas zaten kararını vermiş
umarım her sey yolunda gider ve umarım üzülmez

flört,nişanlılık ve evlilik
üçüde birbirinden çok farklı
evliyken defol demek farklı nişanlıyken nikaha 1 hafta varken demek çok farklı

arkadaşı burda teselli edeceğimiz bir olay yok
sadece fikirlerimizi söylüyoruz
evlendikten sonra ağlayacağına gerekirse şimdi ağla diyoruz
hiç bişeyin vebalini almıyoruz

biz zaten sen bilirsin diyoruz
böyle böyle olursa daha iyi ama sen bilirsi diyoruz da burda sen bilirsin demesi gereken sensin bence
arkadaşarı dinleme boşver diyen sensin çünkü
sevilmediğine neden bu kadar eminsiniz. sevmediği biriyle evlenir mi bir erkek. etraf kız dolu üstelik.

seven erkek değer veren erkek böyle yapmaz böyle davranmaz çünkü
başladık bi işe diyor devam ediyordur belkide

ayy bi ilk başıtaki konunu birde en son ayzdıgın dün olanları okudum..
walla ne diyeceğimi bilmiyorum.. mantıklı bakarsak seni kaybetmek için kılını kıpırdatmıyor gibi görünüyor.. sen değil o koşmalı peşinden böyle adam adam olmaz koca olmaz... karısının degerinide bilmez....
sen neden uğraş veriyorsun sonuçta hatalı yapan o..
ama duygusal bakarsak çok seviyorsun belliki bırakmıyorun ayrılmıyorsun hala arkamı dönüp yatarım diyorsun yani evlenirim bu şekildede diyorsun ..
onu bırakmayı düşünmüyorsun..
e gülüm ozaman daha açma bu konuşlarıı da kendini küçültme görme bilme... bilerek kabul edeceğine bildigin halde bilmiyormuş unutmuş gibi göründe "unuttu hatırlamasın aramız bozulmasın" diye nişanlın biraz uğraşsın....

hakkında hayırlısı olsun canım işin çok zor ama bı omur geçirecegın ınsan olucak o iyi dusun tasın nıkaha az kaldı dıe hemen ole karar werme oturup dogru duzgun konusun konusmak cok onemlı bide insan sinirlenınce kendını kontrol edemıo eskılerı acma sureklı ama senın yerınde bende olsam acarım heralde offfffff ne bılıym yaaa gercekten cok zor işin bu erkek mılletı kötükedihüso bide marıfetmıs gbı soluo kızı yataga atamayınca becerıksız zannetmıs kendını kötükedihüso

seni seven erkek bunu sana yapar mi???aklini basina al arkadasim gercekden evlilik hic de kolay bir seydegil, bir adam bir seye alisdiysa bu böyle devam eder degismez!
iyi düsün ilerde cocuklarin olacak ya degismez ise, ben inanmiyorum degisecegine de yine sen bilirsin ama yapma bunu kendine, aklini topla saglikli düsün öyle karar ver,
hem ailen ne diyo bu duruma bakim???

şimdiden sana saygı duymuyor canım..
seni ciddiye almıyor..
ha sen kararını vermişsin..
Allahım yüzünü karar çıkarmasın..

Sarıböcük boşa yormayalım tatlım kendimizi...

Karar verilmiş zaten...:kahve:

Ciddiye almadığı her halinden belli zati ki bunu ispatlamay bile gerek yok.

Baksana ne demiş bide ''kızı yatağa atamadım diye kendimi beceriksiz sandım''

Hiç utanma var mı acaba?

Kıza da aferin rus mus ama gördü baktı çocukta iş yok vermeyim dedi...

Demek ki neymiş ;

Bi erkek bi kızı yatağa attığı zaman becerikli demekmiş..
Başka becerileri yokmuş yaptığı bu aptallıklardan başka demek ki..

Tabi onlar için yatak ''herşey'' demek...

Bunu bi kez daha gözümüze gözümüze soktular..Tebrik ediyorum süprizzzzz

X