Nişanlım ve benden önceki Rus...Yardım edin!!!

Nişanlınızla aranızda bir sevgi ve saygı bağının olmadığı görülüyor. Ayrıca güvenilir bi adama benzemiyor. Evlendikten sonra da sizin için bu konu kapanmaz.Sürekli şüphe içinde yaşarsınız. Nişanlılık dönemindeki çözülemeyen sorunlar evlilikte gittikçe katlanıyor. Hiç değilse biraz erteleyin. Rusu falan değil önce kendinizi düşünün...ne hissettiğinizi... ve nişanlınızın tavır ve tepkilerini.. Sevgiler

yani bir kaç tane mesajınızı okuduktan sonra karar verdim...
madem bir hafta sonra evleneceksiniz,nişanlınızı karşınıza alıp
kafanızdaki soru işaretlerinin cevabını alacaksınız...
aksi takdirde,içinizdeki şimdilik hafif esen rüzgar,evlendikten sonra fırtınaya dönebilir...
ve bu fırtınadan da kurtulmak için,çok yıpranırsınız...
en iyisi nişanlınızla konuşmanız...
Allah yardımcınız olsun...
sevgiler...

yaklaşık 1 saattir tüm yorumları okuyorum. senin için çok üzüldüm canım. nişanlılığın tadını çıkartıp heycanla evliliği eşin olcak kişiyi bekleyeceğine sen bunları yaşıyorsun. madem bu kadar üzgünsün o zaman evlenmenin ne anlamı var. insanlar mutlu olmak hayatı paylaşmak için evlenirler. bide şunu farkettim sizi kaybetmekten korkmuyor bu insan. ya bu bi yere gidemez bana boyun eğer diyor sizi küçümsüyor, yada sizi gerçekten sevmiyor. o kavgadan defol git dedikten sonra neden aradınız anlamadım. 1 hafta var diye olayı çözmeye mi çalışıyorunuz? bence madem bu kadar ciddi bu konu aileye açın oturun istişare yapın. ve istihareye yatın. bakın bu çok önemli. gaybı ancak ALLAH bilir. şu an yapabileceğiniz en akıllıca davranış eğer karar veremiyorsanız derhal içten bir şekilde istihareye yatın. ben direk karşıdakini suçlamicam tabiki yaptığı çok kaba çok kırcı ama siz biraz şımartmışsınız bence bu adamı. sizi kaybetmiceni düşünüyo veya hiç önemsemiyo. durum bu. ben olsam geçmişte ki bana olan tavırlarına bakarım. önemsiyo mu değer veriyo mu. benimle neden evleniyo? kriyer, para, güzellik... yani olaya bütün olarak bakın. eğer içinize hiç bir şekilde sinmiyosa 2 yılı felan düşünmeyin. gelecek 5,10 ..... yıl kayıplardan daha iyidir....

Arkadasim,
Sen kendi kendine saygi duymayip, sana yapilan bu igrenc muameleyi sindirebiliyorsan;
ilerde bu adamin sana saygi duymasi icin cok beklersin...

Sen kararini verdiysen,bizlere burdan son kez sana mutluluk dilemek düser..

ya burdaki pek çok insan da bol keseden atıyor. evliliğine 1 hafta kala hiç kimse karşıdakine tekme atıp eyvallah git diyemez, dememeli. ayrıca eski bir dava bu. bence senin o kıza mail filan atman hata sevgilin de buna sinirlenmiş olabilir, o yüzden de kırmak için o lafları etmiştir. hem hangi erkek sütten çıkmış ak kaşık? evlenince de bekarken de bu tür işler yapmayan kaç erkek var ki? ki senden önce olmuş. bence buradaki ayrıl sözlerine kulak asma. ayrılık kolay değil, öyle 1 2 sıradan olay için hele hiç ayrılınmaz.
bana böyle bir terbiyesizlik yapana yukarda da dediğim gibi ister 10 sn kalsın basarım tekmeyi kıçına. ayakkabımın da izi çıkar! hatta ben biraz intikamcıyımdır. böyle bir durumda nikah masasına kadar gider, nikah memuru "bu adamı kocalığıa kabul ediyor musunuz" diye sorunca "pardon hangi adamı ben burda adam göremiyorum yanımda oturan kişiyi kastediyorsanız elbette hayır" der çeker giderim. kaydirigubbakcemile3 kaydirigubbakcemile3 bu da ona kapar olur ders olur :lepi:

Ne zaman bu kadar değersiz oldum? Ne zaman uyduruyor oldum. Ortaokul arkadaşı demek ki içine oturmuş. O doğrucu, ben yalancı...

Ben bunları haketmedim. Kendimi güzel ve esprili buluyorum. İyi okullarda okudum. İyi para kazandım. Ama kendime iyi bir hayat arkadaşı bulamadım. Hep kendimi yalnız ve tek koyun gibi hissederdim. Şimdi değersiz koyun gibi hissediyorum. Bana söylediği bunca şeyden sonra bir ömür ben ona sarılıp uyuyamam. Ama iki yılımı da çöpe atamam. Galiba yatakta arkamı dönüp uyuyacağım....

o seni kendine değer verirken görmemiş ki sana değer versin.. adam ne istiyosa yapmış, gayet hunhar davranmış her lafında her tavrında.. hep kırıcı hep kaba hep üzücü.. sen ne yapmışsın bunlara karşılık? işte bikaç sitem vs.. bu zamana kdr değer görmemişsin (ve hala dediin şey galiba arkamı dönüp uyicam) hele şu dakkadan sonra da hiiç değer bekleme.. en azından insan beklentisiz olunca daha az hayalkırıklığına uğruyo..

hala 2 yılımı yakamam diosan allah akıl fikir versin dicem ne diim.. bu adamlara yaşama sebebi, hayatta varolma nedeni gibi davrananların gözlerini açsın allah..

canım bak bu insan sewgliykende sana hatalar yapmış nişanlıyken de.en önemlisi saygı duymamış haketmediğin laflar işitp duruosun tamam daha öncede nişan attım atamam diosun ama keşke bunu sewgiliyken düşünseydinde bu insan bana bunları yapıo sonuç yine hüsran deyip o zaman bıraksydın hadi ozaman bırakmadın ewlenince nolucak bitirmek çok daha zor olmıcakmı saygısız bir kocayla ewlilik ne kadar sürer ki ömrünü nasıl werebiliceksin bu insana bırak herkes 2 kez nişandan döndü desin 2kez konuşur 3 kez konuşur susarlar ama sen bunlar için bırakamazsan geçmişimiz war nasıl silym dersen güzelim hayatın yanar iyi düşün zararın neresinden dönsen kardır tatlım umarım hakkında hayırlısı olur:Saruboceq:

ya arkadaşlar sevgi bu değil yaa en azındanbenim sevgi anlayışımda bu yok... bana bir kızı yatağa atamadığından bahsedecek eski kız arkadaşıyla aynı masaya oturtacak onu bana savunacak ben onun hala o iğrenç ilişkileriyle karşı karşıya kalacağım sevgi böyle birşey değil... ama arkadaşım sanada bişey söylemek istiyorumm senin kendine saygın yok bence erkek arkadaşınında doğal olarak sana bunca şeyi hazmetmişsin ee adamda nasıl olsa affeder diye bakıyordur... valla sizin sevgi ankayışınız bana pek uymadı önce insan kendini sevmeli kendine yapılanlar eğer çirkin şeylerse hazmetmemeli... sen daha erkek arkadaşınken bunlara boyun eğip ilişkini bu seviyeye kadar getirmişsin şimdi düğünüme bir hafta kaldı ne yapmalıyım diyorsun... sana burdan kimse yardım edemez bence sana allah yardım etsin şimdi giden iki seneyi çöpe atamam diyorsun ya inşallah ilerde harcadığın ömründen bir kısmı daha çöpe atmak zorunda kalmazsın... mutlu olmanı dilerim ama sana saygısı olmayan bir adamla bu biraz zor gözüküyor... üzgünüm

ayrıca sana kendini bu kadar değersiz hissettiren bir insanla bir ömür geçirmeyi düşünmene de çokk şaşırdım... insan sevdiği adamın yanında değerli olduğunu hissetmek ister sen daha en baştan kaybetmişsin bunu... hakikatenallah yardımcın olsun ama oturupda allahtan yardım beklemeden önce allahın insanlara armağanı olan aklını çalıştır... mantık yani sana tek gereken bu

aldatılmayı kabul etmeyi savunmuyorum. hem bu olay ilişkilerinden önce olmuş.

evlilik vb. dayatılmış kurumlardan da kişisel olarak biraz uzak bir yapım vardır. benim esas tuhafıma giden şey, burda ayrıl diyenlerin kocaları sanki çok temiz pür-i pakmış gibi konuşuyorlar. öyle değilken, böyle konuşmaya da kendi lügatımda bol keseden sallamk derim. umarım anlaşıldım.

Madem birbirimiz hatta kocalarımız hakkında bu kadar kesin konuşabiliyoruz, ben de sizin hakınızdaki fikrimi açıklamak isterim. Bence siz aldatılmış, hala da aldatılıyor ve bunu bile bile canınız yana yana olayı kabulleniyorsunuz. Çünkü partnerinize tutkuyla bağlısınız. Kusura bakmayın ama yazdıklarınız bende böyle bir izlenim bıraktı. Siz benim kocamın beni aldattığından ne kadar eminseniz ben de yazdıklarımdan o kadar eminim. Bütün bunları yazdım ki burda onca insanın kocasını töhmet altında bırakacak kadar haddini aşan özgüveniniz başka ortamlarda başınızı belaya sokmasın. Yani size iyilik yaptım. Hatta çoktan denize attımsengözlerimebaksanab

nedir bu rus hatunlardan çektiği bu memleketin.cnm benim evlilik öncesi hoş olmamış tabi böyle bişeyi öğrenmen.ama hiç takılmadan mis gibi evleniyorsun.önceden yaşanmış bir ilişki.senden sonrası önemli artık.kendine güvenin tam olsun aşkınla ona herkesi unutturabilirsin.bu tür şeylerin seni yiyip bitirmesine izin verme.ama ipide çok gevşek bırakma.inan hepimizin eşinin öncesi var bildiğimiz bilmediğimiz.yüce rabbim evlendikten sonra yaşatmasın ihaneti.işte o zaman çok zor.ama güçlüysen onun bile üstesinden gelirsin.mutluluklara.s.

konuyu açan arkadaşım bence burda insanların gazına gelerek eski defterleri açmakla hata ediyorsun. eğer inanılmaz kırıldığını incindiğini düşünüyorsan bunu sevgilinle konuş. ve benden tavsiye burdaki insanların sözünü dinle ama dediklerini birebir yapma yanılırsın, sonuçta burda kimse seni ve nişanlını ilişkinizin geçmişini bilmiyor. içini dökmek istiyorsan seni çıkarsız seven düşünen birileriyle (annen, kardeşin, en güvendiğin dost gibi...) birileriyle paylaş. ve her zaman düşünerek hareket et. birileri diyor ki adam defol demiş. e kavga ediyorlar , siz sevgilinizle eşinizle kavga ederken kırıcı laflar etmiyor musunuz? nikahına 1 hafta kalmış insanı teselli edicek yerde ayrıl demek ne kadar doğrudur, bunun vebalini nasıl alıyorsunuz anlamış değilim.ayrıca nişanlısı kötü karakterli biri olabilir, ama bence insan kararını kendi vermeli. burdaki arkadaş ise kendi kararını değil sizlerin sözünü ciddiye alacak bir ruhsal üzüntü içinde üstelik. her lafınızdan etkilenebilir. "sen bilirsin" demelisiniz en fazla.

arkadaşın biirisi çıkmış burda yorum yapan arkadaşlarımızın yani benimde eşim olmak üzere Çok üzgünüm çoookbizi aldatmışmı oluyorrr bak sennnsengözlerimebaksanab.profesyonel kahin var aramızda arkadaşlar:roflol:.hadi canım hadii:nazar:bizim karnımız tok bu tür laflara.:1no2:..
aldatmak senin için bir erdemmiş gibi bahsedebilirsin ama bizim için aslaaaaaa.:kızgın:..
herkes kendinden sorumlu.biz bu arkadaşa olumlu yorum yapmamız imkansız:1no2: çünkü bizler yani kendi adıma ben ALDATILMAYI VE HAKARETİ KABUL EDEMEM:kızgın: EDEMEYİZ.....!!!!
:kızgın:

tıpkı kocakarı gibi yazıyolar. :)) kızı aldatmamış okuman mı yok, çok önce olmuş bir olay bu. ayrıca internet başında durcaınıza kocanıza kayfe yapsanıza siz . hahaha

aman bosver allaskına ya evlenıyomuşsun bak adam sevıo senı

eskısıylede hava atmak ıcın öle alacagımızı alıp verdık demıs

turk erkeklerı rus kadınlarıyla hava atmayı sever bılırsın, öle burda degıl ulasamıyorum fln yanıtı ver salla gıtsın yaa hay allam..

ya burdaki pek çok insan da bol keseden atıyor. evliliğine 1 hafta kala hiç kimse karşıdakine tekme atıp eyvallah git diyemez, dememeli. ayrıca eski bir dava bu. bence senin o kıza mail filan atman hata sevgilin de buna sinirlenmiş olabilir, o yüzden de kırmak için o lafları etmiştir. hem hangi erkek sütten çıkmış ak kaşık? evlenince de bekarken de bu tür işler yapmayan kaç erkek var ki? ki senden önce olmuş. bence buradaki ayrıl sözlerine kulak asma. ayrılık kolay değil, öyle 1 2 sıradan olay için hele hiç ayrılınmaz.
yazılarınıza bakılırsa bol kesesen atan bir kişi var,o da sizsinizkaydirigubbakcemile3
konuyu açan arkadaşım bence burda insanların gazına gelerek eski defterleri açmakla hata ediyorsun. eğer inanılmaz kırıldığını incindiğini düşünüyorsan bunu sevgilinle konuş. ve benden tavsiye burdaki insanların sözünü dinle ama dediklerini birebir yapma yanılırsın, sonuçta burda kimse seni ve nişanlını ilişkinizin geçmişini bilmiyor. içini dökmek istiyorsan seni çıkarsız seven düşünen birileriyle (annen, kardeşin, en güvendiğin dost gibi...) birileriyle paylaş. ve her zaman düşünerek hareket et. birileri diyor ki adam defol demiş. e kavga ediyorlar , siz sevgilinizle eşinizle kavga ederken kırıcı laflar etmiyor musunuz? nikahına 1 hafta kalmış insanı teselli edicek yerde ayrıl demek ne kadar doğrudur, bunun vebalini nasıl alıyorsunuz anlamış değilim.ayrıca nişanlısı kötü karakterli biri olabilir, ama bence insan kararını kendi vermeli. burdaki arkadaş ise kendi kararını değil sizlerin sözünü ciddiye alacak bir ruhsal üzüntü içinde üstelik. her lafınızdan etkilenebilir. "sen bilirsin" demelisiniz en fazla.
Buradaki insanların ne gibi bir çıkarları olabilir ki? Bunun mantığını anlayamadımşakkıdı
sevilmediğine neden bu kadar eminsiniz. sevmediği biriyle evlenir mi bir erkek. etraf kız dolu üstelik.
Herkesin etrafı dolu olabilir,bu işler kısmet meselesi..Etrafında dolu kız olur ama hiç biri adama pas vermez ya da adam hiç birine gönül vermaz...Bence siz erkekleri fazla tanımıyorsunuz..
tıpkı kocakarı gibi yazıyolar. :)) kızı aldatmamış okuman mı yok, çok önce olmuş bir olay bu. ayrıca internet başında durcaınıza kocanıza kayfe yapsanıza siz . hahaha

Kocakarı gibi yazıyorlar??

siz kesinlikle bir bayan üslubu ile yazmıyorsunuz,ki eğer bayansanız ne mutlu bize ki kendisine kahve yapabileceğimiz eşlerimiz var siz bu kafa yapısıyla bir erkekle sadece kafeye gidip kahve içebilirsiniz ya da geçici bir süre için birlikte yaşarsınız:nazar:..O da geçici bir süre için..Ne de olsa evlilik size çok uzak bir kavram..gamyoncuiremsu

canım durum gerçekten çok üzücü

olayın boyutları görülmüş yorumlanmış ama benim dikkatimi çeken başka şeyler var.

önce kendine sor yüreklice kendine cevap ver ona karşı sevgin verdiğin değer yanındayken hissettiklerin hala aynı mı evet aynı diyorsan hiç bişey eksilmedi diyorsan kapat hiç açma bu mevzuları (ki biz kadınların bunu yapması zordur ..) konuş onla açıkça bi kez daha .

amaaaa

diyorsan ki duygularım değişti korkularım war fakat daha önce de nişan attım ailem çevrem ne der dur orda !!!!!! işte burda hayatının hatasını yaparsın ailenden konuşabileceğin birine durumu anlat yaşadığın sıkıntıyı bilirlerse sana kızmak yerine yanında olacaklardır... daha da dönülmez noktalar gelme..

bişeylerini üstünü örterek yaşayamazsın en ufak kavganızda aynı şeyler ısınıp çıkacak önünüze .....

ben olsaydım ayrılırdım diyemem çünkü nişanlının karakteri huyunu sen bilirsin iyi biriki ailene getirip evleneceğim adam demişsin yaptığı hatalar çok büyük ama bu tavırlar hep mi vardı yoksa evlilik yakın stresten midir ?

konuyla ilgili o kadar çok konuşup yazabiliriz ki sayfalar tutar hayat senin seçim senin lütfen çok iyi düşün ...bu çizgi bi tarafı seçeceksin ortadan yürüyemezsin....

hakkında hayırlısını diliyorum..

hata yapmak üzeresin ya da ben yanılıyorum...
neyse, hayırlısı olsun

siz kesinlikle bir bayan üslubu ile yazmıyorsunuz,ki eğer bayansanız ne mutlu bize ki kendisine kahve yapabileceğimiz eşlerimiz var siz bu kafa yapısıyla bir erkekle sadece kafeye gidip kahve içebilirsiniz ya da geçici bir süre için birlikte yaşarsınız..O da geçici bir süre için..Ne de olsa evlilik size çok uzak bir kavram..
sadece nokta.

mrb,düğün öncesi hiç birşeyi aklına takma düğününde doyasıya eğlenmeye bak .düğün sonrasıda maili falan kapat icq hesabını falanda unutucağın uzun bir şifre koyup değiştir ne eşin ne sen girip te boşu boşuna dert etmeyin.

bütün yazilanalri bende okudum...senin adina cok üzüldüm...hadi tamam senden önce biriyle beraber olmus...ama nisanlinin ettigi sözler hic ama hic hos degil...

bana öyle geliyorki...cok pisman olacaksin...senin yerinde olsaydim ve bu ettigi laflara karsi nisani atardim...simdiden senin basina kalkiyor ilerde evlendikten sonra daha cok basina kalkacak...

X