Gebeliğe Hazırlık Nisan-May-Hazirana hamile olarak girmek isteyenler:)

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Kimyasaldan sonra gununde degisme oldumu bende gecen ay kimyasal yasadim kanamam yedi gun surdu iki gun sonra birliklteligim oldu sonrasinda korundum ama iki gundir kasiklarimda sanci var gebe olmam mumkunmudur
Kimyasaldan sonra regl süresi ve günü değişir arkadaşım kimi tam zamanında olur kimi 35 40 güne anca regl görür zaten 40 a yakın olursa doktora gitmen lazım hemen ayrıca kimyasal arkası gebe kalan da çok var önemli olan kimyasal zamanı parçanın düşmüş olması ..

Peki kimyasal yasayip yasamadigimizi test yapmadan bilebilir miyiz ? Yani ben yillar sonra ilk defa bu kadar daha uzun ve farkli adet oldum. İlk denememizin sonrasinda
Test yapmadan bilemezssin kuzum beta değerinin 2 ye katlanması gerekiyor bazıları hafif geçirir atıyorum beta 50 60 dan yükselmez ama bütün gebelik belirtileri olur mesela regl 10 gün sürüyor kimyasalda benim öyle oldu belkide geçirdin test yapmadığın için bilmiyorsun ama ben şunu savunuyorum beta bakılmalı !!! Çok net ben kimyasal olduğum sırada doktorum progestron jel verdi alttan bebek tutunsun değer artsın die olmadı mesela ama çabaladı .. pıhtılaşmam olduğu için düşürdüğüm bebeğimi sonradan genetik testi ile öğrendik... ama bence beta mutlaka takip edilmeli hem kimyasal hemde gebeliğin sağlıklı ilerlemesi için...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…