Gebeliğe Hazırlık Nisan-May-Hazirana hamile olarak girmek isteyenler:)

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
selam kızlar...reglim bitti bugün.yeni batım 4 mayıs.moralim bozuk ama.bu ay olmayınca hevesim kaçtı sanki.
Yok oyle hemem pes etmek..Rabbim buyuk elbet verecek vakti zamani gelince.bak ben 1.5yil oldu evleneli 1yildir deniyoruz 1 tane dusugum oldu ama pes etmek yok Allaha cok sukur demekki oluyor diyorum.Rabbim bu guzel gunun yuzu suyu hurmetine hepimize saglikli sihhatli eli ayagi duzgun hayirli imanli evlatlar nasip etsin...

Hamile Kalmak İçin Pozisyonlar, En Etkili Cinsel Pozisyonlar

Hamile kalmak için pozisyonlar, binlerce kadının hamile kalması için en ihtiyaç duyduğu pozisyonlara verilen isimdir. Sizlere sunacağımız bu pozisyonlar, hamile kalmak isteyen kadınlar için adeta bir çözüm niteliğinde olmaktadır. Ancak tabi ki kadının hamile kalabilmesi için erkeğin veya kadının herhangi bir sağlık problemi (kısırlık gibi) olmaması gerekmektedir. Bu tür sağlık sorunları olmayan kişiler, hamile kalmak için gerekli olan pozisyonlar ile ilişkiye girmesi, gebe kalabilme şansını bir hayli artacaktır. Yıllardır herhangi bir sorunu olmamasına rağmen bir türlü hamile kalamayan kişiler, çözümü çok farklı alternatif yollar ile aramaya çalışmakta. Ancak bu rehberi tamamen okumakla birlikte, hamile kalmanın püf noktalarını öğrenmiş olacak ve bu yöntemler sayesinde hamile kalabilme şansınız oldukça artacaktır. Elbette ki hamile kalmanın yolları cinsel pozisyonlar ile sınırlı değildir. Ancak aşağıda yer alan hamile kalmak için resimli pozisyonlar ile hamile kalmanın bir yolunu deneyebilir, daha sonrasında bu rehberde yer alan yöntemlerin çoğunu deneyerek hamile kalabilirsiniz.

Kaşık Pozisyonu

Hamile kalabilmenin en etkili cinsel pozisyonlarından bir tanesi, kaşık pozisyonudur. Kaşık pozisyonu, erkeğin spermini kadının rahimine boşaltması sonucunda, bu spermleri kabul eden en etkili pozisyonların başında gelmektedir. Bu bakımdan hamile kalmak isteyen kadınların, kaşık pozisyonu ile cinsel ilişkiye girmesi büyük önem taşımaktadır.

Sırt Üstü Cinsel Pozisyonu

Kadının sırt üstü yatağa uzanarak cinsel ilişki yaşaması, hamile kalmak için ne yapmalıyım?Sorusunun en mükemmel cevabı olmuştur. Erkek partnerin kadının üzerinde üzerinde olması sonucunda ortaya çıkan bu cinsel pozisyon şeklinde ilişki yaşanması, kadınların hamile kalma yolundaki en başarılı cinsel pozisyon tercihi olmuştur.

Misyoner Pozisyonu ile İlişkiye Girme

Yukarıda yer alan görsel şeklinde ilişkiye girmek, erkek sperminin kadın hücrelerine hızla yayılmasına olanak sağlamaktadır. Hamile kalmayı arzulamakta olan kadınların, sizlere sunduğumuz bu ve diğer pozisyonlarla ilişki yaşaması, büyük olasılıkla kadının hamile kalması ile sonuçlandırılabilecek pozisyonlardır. En etkili cinsel pozisyon olan misyoner pozisyonu, hamile kalmak isteyen kişiler için mükemmel bir cinsel ilişki pozisyonudur.

Hamile Kalmak İçin Ne Yapmalıyım?
Hamile kalmanın en büyük silahlarından birisi, bu süreçte mutlak sabırlı olunmasıdır. Sabırlı bir şekilde ilişkiye giren tüm partnerler, bu ilişkilerin sonunca herhangi bir sağlık problemi yok ise muhakkak bir bebek sahibi olacaklardır. Ancak bu süreç devam ederken motivasyonunuzun yerinde olması ve aklınızda bebekten başka hiçbir durumu getirmemeniz çok önemli bir etkendir. Haftanın 3 veya 4 günü eşinizle cinsel ilişki yaşamanız, büyük umutlar taşıdığınız ve hayal sandığınız bebeği, karnınızda müjdeleyecektir. Ancak bu süre zarfında moralinizin maksimum düzeyde olmasına önem göstermeniz gerekecektir.

Bunların yanı sıra her ilişki sonrasında ayaklarınızı duvara dik gelecek bir şekilde koymanız ve en az bu şekilde bir saat kadar beklemeniz, hamilelik yolundaki en büyük yardımcınız olacaktır. Bu yöntem, erkek sperminin kadın rahiminde olması gereken yere gitmesine yardımcı olacaktır. Bununla birlikte bebek isteyen kişilerin kendisini buna psikolojik olarak hazırlaması gerekmektedir. Partnerlerin ‘’yapamıyoruz’’, ‘’olmuyor’’ veya ‘’bebeğimiz hiç olmayacak’’ tarzı cümleleri kafasından geçirmesi bile, bebek sahibi olabilecekken bu durumu imkansıza sürükleyen en büyük neden olmaktadır. Hamile kalmak için ne yapmalıyım?sorusunun en büyük psikolojik tavsiyeleri bu şekilde olmaktadır. Moral ve motivasyon olarak bebeğe hazır olan her erkek-kadın, yakın bir zamanda hayal ettiği bebeğe ulaşabileceklerdir.

Hamile kalma süreci uzun olduğundan dolayı, bu süreci en aza indirmenin birkaç alternatif yolu bulunmaktadır. Bu süreç boyunca yapmanız ve aynı zamanda yapmamanız gereken durumlar bulunmaktadır. Aşağıda yer alan maddeleri harfiyen uygulamanız, hamile kalma sürecinizi en aza indirebilmeye yetecek güçtedir;

• Kafeinli içeceklerden uzak durmak (kola, kahve vb.)
  • Diyet yapıyor iseniz, yapmayı bırakmak
  • Bol C vitaminli gıdalar tüketin. (Taze sıkılmış portakal suyu, balık vb.)
  • İçki içmekten uzak durmak ve sigara dumanından kaçınmak
  • Herhangi bir ilaç kullanmaktan uzak durmak
Yukarıda yer alan maddeleri uygulamanız, hamile kalmanızdaki oluşan süreyi en aza indirecektir. Ancak bu durumların zararlı olduğunu bile bile yapmaya devam etmeniz durumunda hamile kalma süreciniz uzayacak, belki de hiç hamile kalamayacaksınız demek olacaktır.

Hamile Kalmak İçin Adetten Kaç Gün Geçmesi Gerekir?

Hamile kalmak isteyen kadınların, ne zaman ilişkiye gireceği konusunda önemli bir bilgi bulunmaktadır. Kadınlar, iki adet döneminin tam ortasında ilişkiye girmesi durumunda, hamile olabilme şansını kat ve kat arttırmaktadır. Bu bakımdan kadınlar eşi ile birlikte kendisini bebek olabilmesi adına fazla yıpratmadan, bu dönem arasında ilişkiye girebilir. Böylelikle bebek bekleyen çiftlerin hayali, gerçeğe bir adım daha yaklaşmış olacaktır.

Hamile Kalmak İçin En Uygun Yaş Kaçtır?

Hamile kalabilmek için yaş faktörü oldukça önemli bir etkendir. Genç kitleler, orta yaşlı kadınlara nazaran hamile kalmaya daha eğilimlidir. Sebebi ise orta yaşlı kadınların bünyesi, genç kadınlara göre daha yavaş çalışmakta olmasıdır. Hamile kalmak için en uygun yaş 23 ile 36 yaş arasında olan yaşlardır. Bu yaşlar içerisinde olan kadınlar, diğer yaş ortalamalarına nazaran oldukça kolay bir şekilde hamile kalabilmektedir. Bu nedenden dolayı 23-36 yaş aralığında değil iseniz, hemen hamile kalamamanız oldukça normal bir durum olacaktır.

Hamile Kalmak İçin Eski Yöntemler

Bundan 100-200 sene önceki hamile kalma durumları, günümüze oranla fazlasıyla değişiklik göstermiştir. O zamanın kadınları, hamile kalamadığı için çeşitli yollara başvurmuş ve bu yollardan birkaçı oldukça verimli olmuştur. Daha sonraki zamanlarda aşağıda yer almakta olan maddeleri uygulayan binlerce kadın, bu yöntemler ile hamile kaldığını doğrulamış ve hamile kalamayan tüm kadınlar için bu yöntemleri tavsiye etmiştir;

• Akupunktur Tedavisi:
Bu tedavi yöntemi, eski kadınların en fazla ilgi göstermiş olduğu, hamile kalma yöntemlerinden birisi idi. Ancak günümüz teknolojisinden faydalanamayan o eski kadınlar, kendi yöntemleri ile bu tedaviyi gerçekleştirmekteydi. Sizler akupunktur tedavisini sağlık kuruluşlarında yaptırabilir ve bu sayede hamile kalma başarısı gösterebilirsiniz. Akupunktur tedavisinin hamile kadınlardaki başarısı kadınlarda, moral ve motivasyonu yükseltmek gibi ve aynı zamanda rahatlama gibi etkiler gösterdiğinden kaynaklanmaktadır. Hamile kalmak isteyen kadınlar, akupunktur tedavi yöntemi ile bunu başarabilmektedir.

• Cinsel İlişki Sırasında Çorap Giyme:
Eski adetlerden gelen bu yöntemi, günümüzde halen binlerce kadın denemekte ve birçok kadın olumlu sonuçlar ile hamile kalabilmektedir. Yatakta çorapla olmak birçok insana her ne kadar saçma gelse de, hamile kalmak isteyen çiftler için adeta bir çözüm yolu olmuştur. Hamile kalmak için eski yöntemler arayışında olan kadınlar, en olumlu sonuçlar arasında çoraplı bir şekilde cinsel ilişkiye girmeyi uygun bulmuştur.

Sizlerde bu rehber doğrultusunda hamile kalabilme şansınızı fazlasıyla arttırabilir, aynı zamanda bu süreci oldukça kısaltabilirsiniz. Bu rehberde yer almakta olan tüm bilgiler, binlerce kadın için olumlu sonuçlar doğurmuş bilgiler olup, günümüzde halen bu yöntemlerle hamile kalan kadınların denemiş olduğu yöntemler olmuştur.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yok oyle hemem pes etmek..Rabbim buyuk elbet verecek vakti zamani gelince.bak ben 1.5yil oldu evleneli 1yildir deniyoruz 1 tane dusugum oldu ama pes etmek yok Allaha cok sukur demekki oluyor diyorum.Rabbim bu guzel gunun yuzu suyu hurmetine hepimize saglikli sihhatli eli ayagi duzgun hayirli imanli evlatlar nasip etsin...
amin canım benim.allah herkese gönlündeki muradı versin.
eşim çok üzüldü onun hassaslığı modumu baya düşürdü.

Oda hemen ne niye diplere sokuyoki kendini haa diyince oluyomu sanki:)ne kendinin ne senin moralini bozsun.daha yeni evlisiniz bre bismillah da:)
aman daha neler neler.en son acaba çocuğumuz olmuyo mu bile dedi :olamaz: hayır bide ilk deneme yani.dedim ki insanlar kaç sene deniyo onların canı yok mu.ne saçmalıyosun sen fln dedim de biraz aklı başına geldi.işim zor kısacası :kızgın:

aman daha neler neler.en son acaba çocuğumuz olmuyo mu bile dedi :olamaz: hayır bide ilk deneme yani.dedim ki insanlar kaç sene deniyo onların canı yok mu.ne saçmalıyosun sen fln dedim de biraz aklı başına geldi.işim zor kısacası :kızgın:
Bosver alttan al he canim he de.strese sokmasin senide.olur ben cooook inaniyorum yuce Rabbim isteyen hakeden herkese verecek zamani gelince

Benim adam ne yapsın yaşlar gelmiş 34 37 ye 3 yıldır evliyiz evlendim tak ilk sene miyom ameliyatı arkasından 2 düşük birer sene Aralık’la boşasın gari beni :)))))
prensespinar prensespinar

J Jeobus merhaba canim tebrik ederim:anneadayı:inshAllah kucaginiza alacaniz gunu yazarsiniz buraya:KK200:tekrar kan testine gittinizmi???

X