Gebeliğe Hazırlık Nisan-May-Hazirana hamile olarak girmek isteyenler:)

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
kan kesilince iliski olabilir degil gusul alinca iliski olur ancak cok gunah
Kuzum benim 22yashim var ve ben 9 yashindan Namaz kiliyorum kan kesilir kesilmez Namaz kilmak icin kusul aliyorum zaten benim adetlerin 2gunu gecmiyordu ne yapmaliydim sence?)))))2 gun adet olduguma bakmiyarak 1 haftami beklemeliydimmm?????cok merak ettim gercekten cunku shimdiye kadar hicbiryerde karshima cikmadiki kac gunden sonra kusul almalisin kan kesilince yani adet bitince herkes kusul almali Namaz kildi kilmadi oruc tutdu tutmadi

yani şöyle mesela bu ay tamamen 5 gunde kesildigini farz edelim. lekelenmeler dahil 5 gun. bu 3 ay bu sekilde olursa yani 5 gunde kesilirsen senin gunun 5 oluyo. bundan sonraki aylar 5 gunde yikanabilirsin. mesela yillar sonra atiyorum degisiklik oldu o ay 7 gunde yikandin dimi 3 ay ust uste 7 gunde yikanirsan artik gunun 7 oluyo. 7den once namaz vs olmuyor

Delimisin kizz o sadece Namaz kilmamak icin sadece bir bahane yani tembelliknereden okudun gercekten cok merak ettim:)))))kuzum ben 14 yashinda adet gordum normal 4 gun olurdu 2gunde lekelenme olurdu biterdi sora buyudum evlenene kadar 2-3sene ancak 2gun oldum 3cu gun ne lekelenme ne bishey hicbishey kupkuru hatta doktoruda gittim bunun icinki cok az adetim geliyor 2gunede bitiyor muayine etti soylediki normal sen boyle adet oluyorsun 2gun bitinci kusul Namaz takiii hamile kaldim cocuk dushtu ondan sonra 5 gun tam olurum 6 ci gun lekelenme be biter

o zaman senin gunun 6. mesela onumuzdeki ay 3 gunde bittin 6. gunu beklemek zorundasin yikanmak icin. baktin ki 3 ay boyunca 3 gunde bitiyorsun o zaman gunun degisiyor 3 oluyor. kaynak saglam onu soylim :)))

Eyer kimse adeti bitince bekliyorsaki bitsinde ben 7 gunun tamamini bekliyolib oyle ibadetimi ederim bilki o sadece tembellikdendir benim gibi dinin icinde olan insan yok ben shimdiya kadar boyle bishey okumadim tek okudugum adet bitince kusul alinir insan temiz sayilir vse.

tembellik degil. saglam bi ilmihalde okudum eve gidince atarim merak ettiysen :)

o zaman senin gunun 6. mesela onumuzdeki ay 3 gunde bittin 6. gunu beklemek zorundasin yikanmak icin. baktin ki 3 ay boyunca 3 gunde bitiyorsun o zaman gunun degisiyor 3 oluyor. kaynak saglam onu soylim :)))
Yok tatlim bu konu cok tartishilir uzanir gider benimle senin aranda olsa ama sen bashka birine daha soylesen cvbi benim gibi olur emin ol:))))ben kitap diliynen konushuyorum kitapdan yazilanlari soyluyorum kaynaklari belirsiz insanlarin soyledigini soylemiyorum:))

tartisilir tabi ama benim icin cok guvenilir bi yerden. valla namaz konusunda da rahat yani vicdanim daha uzun zaman namaz kilmayim diye degil yani

tartisilir tabi ama benim icin cok guvenilir bi yerden. valla namaz konusunda da rahat yani vicdanim daha uzun zaman namaz kilmayim diye degil yani
Senin soylediyin biliyomusun neye benziyor hic adet gormemish biri Namaz kilmamali o zaman beklemeli adet gorup bashlamalidir demekki ben 9 yashindan bashladim gunah ettim yanlish ettimeyer insan temizse ibadetini etse gunah yazilmaz kat kat kendi ahiretiycin sevap kazanir

aynen oyle kuzum ibadetlerin sevabin olsun insallaahh

Aynen adet bitince alınır zaten ben öyle yapıyorum ben kimseye kulak asmam

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…