Aşılama Nisan Ayında Aşılama Yaptıracak Olanların Yeri

Aşılama Yöntemleri ve Tecrübelerimiz

canım aileden uzak olmak zor oluyor bende ankarada tektim benim eşimin aileside izmirde, ne kadar çok arkadaşın olsada özellikle evlendikten sonra ailenin eksikliğini daha çok hissediyorsun. hayırlısı olsun canım. inşallah almanya size uğurlu gelir. ama bizide unutma. tekrardan aramızda ol. seni merak edeceğiz. öpüldün.

canım hayırlısı olsun. Bende 3 kere aşılama yaptırdım biliyorsun. SOnra tüp bebeğe geçtim. Eğer maddi yönden seni sarsmayacaksa tüp bebek dene derim. En azından yüzdesi daha fazla. Ama biraz daha bekleyebilirim diyorsan aşılama yap.

yok canım aşılama istemiyorum artık. her nagatif umudumu azaltıyor stresimi arttırıyor. çok da düşünmeden irdelemeden tüp bebeğe başlamam lazım. zaten çok cesaret edemiyorum düşündükçe binbir olumsuzluk geliyor aklıma.
daha regl olmadım. sende farlutal kullanmıştın bir keresinde bittikten ne kadar sonra reglin geldi.

canım ben farlutal bittikten 4 gün sonra olmuştum regli.
İnşallah ilk tüp bebek denemende başarıya ulaşırsın canım. Biraz emek isteyen bir süreç ama inan çok cabuk geçiyor. İnsan sonunu düşündükçe zamanın su gibi akıp geçtiğini anlayamıyor bile.

benimde c.tesi bitti. bugün 3.gün inşallah çok geçmeden olurum.
ben aileme söyleyip söylememekte tereddüt ediyorum ama transfer sonrasıda eşim burada olmayacak ailemin desteğine ihtiyacım olacak bilmiyorum kafam akrışık. senin aile biliyor mu.

canım ben aileme söylemedim bilmiyorlar. Aşılamalaraıda söylememeiştim. Üzülmelerini istemediğim için gizliyorum. Çünkü böyle bir durumda onlar benden daha çok üzülürler. Ben eşime güveniyorum bana bakıcak diye canım.
Senin bakıcak kimsen yoksa bir arkadaşın falan o zaman söyle derim. Ama ben olsam genede söylemzdim. Tabi sen bana bakma. ben normal değilim. Ben hamile kalsam bile söylemeyeceğim tüp bebek olduğunu :)))

bende hem onları üzmemek hemde stres olmamak için aşılamalarımıda söylememiştim. bunuda düşünmüyorum artık bir çaresine bakarım.

bende hem onları üzmemek hemde stres olmamak için aşılamalarımıda söylememiştim. bunuda düşünmüyorum artık bir çaresine bakarım.

canım kimseye söylemeyince daha iyi oluyor yoksa herkes soru soruyor yorum yapıyor istemediğin şeyler duyabiliyorsun. O yüzden hem kimseyi üzmemek için hemde kendini üzmemek için söylememek banada daha iyi geliyor.

kızlar bu arada 5 tane bebişim çok iyiyimiş kaliteli ve 8 hücreli olmuşlar bugün. 2 taneside biraz geriden takip ediyormuş. Hiç bir sorun yok dedi embriologumuz 5. güne kesin 3-4 tanesi çok kaliteli olarak gelir dedi. Off beklemekte ne zormuş yaaa.

çok güzel canım, bugün 3. gün değil mi? sen asıl transferden sonra nasıl beklicen, o acayip stresli oluyor. çünkü bebişin artık seninle, her an aklın onda oluyo, bişey mi oldu diye düşünüp duruyosun. ben tatildeydim Allahtan kimseninde haberi olmadığı için kolay geçmişti nispeten oyalanacak bişeyler bul şimdiden.

bugün 3.gün değil mi canım. kesin olur canım kalanıda dondurursub 2.bebiş için:)

zeynom sen ankarada nerdeydin canım yaa..arkadaşım yok falan demişsin üzüldüm yaa.takılabilirdik biz aslında
Hayatım ben Öveçler deyim.. Kız burda Komşuluk falanda yok. Apartmanda 24 Aile var ama kimse kimseye gidip gelmiyor.. alsanaalsanasmile
Bende öyle düşünüyorum tatlım. Hayırlısı olsun hakkımızda. Gerçektende bir düzenim yoktu. Yeni hayatımla birlikte bebişimde gelir inşallah.
Evet hemde çok zor Arencim. Sadece Eşinin ailesi olduğu zaman belirli bir süre sonra sanki herşeye alınır gibi oldum. Yalnız hissetmeye başladım kendimi. Canım burda olucam hep. Sizden haber alamazsam çatlarım. opuyorumnanaktan
bugün 3.gün değil mi canım. kesin olur canım kalanıda dondurursub 2.bebiş için:)
Embriyolar mı donduruluyor???

evet canım donduruyorlar. sonra istersen transfer ediyorlar.

maşallah maşallah hadi bakalım inşallah sonuna kadar en güzel şekilde gider..5 embriyo anası:)

ya kızlar evet bugün 3. günleri bitti bebişlerimin. Çok heyecanlıyım ya. Yarın doktorum arayacak ve perşembe günü için saat verecek transfer için. sonra bebeişme sıkı sıkı tutcam ve Allahın izniylede hiç bırakmayacağım onu.
Gülümcüm sen tatildeydim rahat geçirdim dedin canım. Sen kaç gün yattın kalkmadan. Ben 3 gün yatmayı düşünüyorum sonrada kendimi yormayarak normal hayatıma dönmek istiyorum canım. Bana tavsiyede bulunurmusun.

KIZLAR ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM DESTEKLERİNİZ İÇİN

Embriyolar mı donduruluyor???

canım tıp o kadar ilerdeki kaliteli embrioların olursa kalanları donduruyorlar ve daha sonra tekrar hamile kalmak istediğinde dondurulmuşları çözüp onları transfer ediyorlar.
Tekrardan bir sürü ilaç iğne yok yumurta toplamı gibi hiç bir şeyi yaşamıyorsun.
Mütiş bişey.

canım ben hiç yatmadım nerdeyse, ilk gün sıkışık gelin diyorlar ama çokta sıkışık gitme, çünkü transferden sonra dayanabildiğin kadar yatman önemli ben 1 saat dayanmıştım. Sonra 1 saatlik araba yolculuğu yaptim, ama arka koltukta yattım, iş yapmadım ama yatmadımda, 3gün iğne yaptırmak dışında dışarı çıkmadım. Hastane 10 dakika mesafedeydi. Merdiven çıkma, eğilme, bişey kaldırma, ani hareket etme, ben 4 gün sabah akşam ananas yedim, onun dışında normal beslendım, su içtim bol bol. Cok hareket etmemekte iyi değil bence

arencim nasıl geçti görüşmen, ne karar verdin?

canım görüşme iyi geçti. zaten bildiğimiz şeyler artık. regl olursam 2, yada 3.günü gideceğim ona göre düşün tekrardan konuşuruz dedi. birde eşine ve sana genetik test yapalım dedi. benim 4 aylık olumsuz bir gebeliğim olduğu için.

anladım canım. Zaten sıkışık gitmem normalde ben hiç tutmam zaten bir bardak içerim hemen tuvalete gitmek isterim. Bakalım yarın ne yapcam :))))
Bende dedim 3 gün yatim. Ağır iş yapmiyim. Ama ben emerdiven inip çıkmak zorundayım 3. katta oturuyorum. İğne için benimde akşamları hastaneye gitmem gerek. Benimkide çok yakın 10 dk bile sürmez ama. Sen şimdi merdiven inip çıkma dedin kafam karıştı. Ama yapacağım başka bişey yok. Yavaş yavaş dinlenerek inip çıkıcam artık. DOktorumada genede sorim ben. Bakalım o ne diyecek.
Ya ben arada birde öksürüyorum. Öksürdüğüm için bebeğe zarar verirmi acaba. Şimdide onu taktım kafaya.
:ecrin_bebek:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…