Aşılama Nisan Ayında Aşılama Yaptıracak Olanların Yeri

Aşılama Yöntemleri ve Tecrübelerimiz
ya canım ama tahmin ettiğim gibi olmadı. Senin kaç tane döllenmiş vardı.
Kafam karıştı yaaaa

benimde 9 tane döllenmişti canım, 3. günde 7 tane, 5. günde 4 tane vardı, ama bir tanesi transfer edildi, diğerleride dondurulmadı,
bence kıyaslama yapma canım, belki çok yumurtan olduğu için hepsi aynı olgunlukta değildir veya enjekte edilen spermden kaynaklanıyordur. eşinin spermiyogramı nasıl çıkmış.
bence 8 kötü bir rakam değil, önemli olan transfere kadar güzel gelişen bir tane olsun en azından. tabi insan ne kadar çok o kadar iyi diye düşünmekten kendini alamıyor. nette okuyordum 30-40 yumurtası toplanan, bir sürü döllenen ama önemli olan sonuç bence öyle düşünmek lazım.

ya evet canım aslında 1 tane transfer edilecek o yüzden kaliteli olsun bir tane olsun dime. Bende takmayacağım kafama. Herşey kısmet işi. Kaderimde varsa olur olmazsada ucunda ölüm yok sonuçta. Şİmdi olaya daha farklı bakıyorum.
EŞimin sperm sayısıda ileri hızlı sayısı 32 milyon çıktı.
Toplandığı gün 1. gün diye sayılıyor dime. Eğer öyleyse benimkiler bugün 2. günümü yaşıyorlar.
Bakalım yarın kaliteleri hakkında bilgi verecekler. İnşallah peşinden bende gelirim ve bu mutluluğu yaşarım.
Canım 30-40 toplananda var 2-3 toplananda. O yüzden olacağı varsa olur diye düşünüyorum.

canım hayırlı olsun inşallah herşey çok güzel olur...vay be şaşırdım var ya demek yarı yarıya dölleniyo yumurtalar..hem de en uygun ortam sağlanıyo spermler yumurtanın dibine konuluyo.ben hiç ümitlenmiyim boşulan yaa..ya tam mucize normal yolla hamile kalmak..artık öle geliyo bana.sinirim de çok bozuk..eşime bozuğum..bu ay da boşuna klomen kullandım işte..doktor dün ve bugün için ilişki olsun mutlaka dedi benimki dün yoktu galiba bugün de yok..arkadaşının evini taşımasına yardım ediyo...şehir dışında..ben sıyırmak üzereyim..moralim sıfır.püf dese biri ağlıcam...

godes inşallah döllenenlerin hepsi birbirinden kaliteli olur hayatım şu çilen biter...İNŞALLLLAAHHHH

böyle düşünmen lazım canım, herşey kısmet işi, sen şimdi en iyi en olumlu şekilde düşünki bebişin sana tutunsun.
Toplandığı gün sayılmıyor canım, benimde cumartesi toplanmıştı, perşembe transfer edildi.

ya kusura bakmada kocanda amma gamsızmış, sen o kadar ilaç iç, uğraş, adam kılını kıpırdatmasın, gerçi tüm erkekler böyle galiba, benim eşimde mızmızlanıp durmuştu. Halbuki tüm yük bize düşüyor, ama anlamıyorlar, sen sabırlı ol canım, moralini bozma yinede

slm kızlar...hayalcim burası senin topicin sanırım...mesajlarından yola çıkarak buldum..sana selam verem demiştim ama kimse yok...klomen topicinde sana cevap yazdım canım..akşam görmemişim kusura bakma...herkese iyi günler dilerim...hayırlı ramazanlar kızlar...zemuszemus

canım erkekler bu kadar düşüncesiz malesef geneli böyle. benim tüp bebek yaptırmak istememin nedenlerinden biride bu uğraşamıyorum stresini kaldıramıyorum o da istiyor ama çabası yok. ben zaman yaratıp dönemlerimi hesaplayıp 2 günlüğünede olsa ankaraya koşuyorum. ona gel dediğim zaman bintürlü bahane sunuyor. aşılama için bile zorla getittiriyordum. beni strese sokuyordu ben ilaç kullanmaya başlamış bana dediği bilmiyorum bakarız o gün gelsin gibi şeyler söyleyip iyice stres yapıyordu. onun için sen kendini üzme canım. onların yapısı farklı geneli böyle. bizim gibi düşünmüyorlar. bugün görüşmeye gideceğim doktora sende gel özelliklede uydurdum doktor eşinizle gelin dedi dedim ama bakarız mersine gideceğim yetişirsem belki dedi. neyapayım onu mu bekleyeceğim ben gideceğim yine de.

godes canım gözünaydın inşallah hepsi kalitelidir. az kaldı 15 gün daha sabret güzel haberi alacaklsın inşallah.

merhaba canım
ben bugün ankada ile görüşmeye gideceğim. sana birşey soracaktım sen ilk gittiğinde sana tedavi seçenekleri sundularmı yoksa sen tüp bebek düşünüyorsun diye direk onu mu yapalım dediler. yani aşılama yapalım yada farklı birşey diye seçenek sundular mı.

Hayırlı olur inşallah, bana aşılama teklif etmediler, bende çikolata kisti olduğu için, dr şöyle dedi, çikolata kistinde normal yollada hamile kalınabilir, aşılamada etkili olabilir ama şans her defasında en fazla yüzde 20dir 2-3 kez aşılama denenebilir dedi, tüp bebektede yüzde 40-50 falandır, sizde bu yaşıtlarınıza göre yüzde 10 daha düşük dedi. ama bizim öykümüzü dinlediği için 6 yıllık evlilik ve 5 yıllık infertilite olunca tüp bebeği öneririm dedi, ama etik olarak normal yolla ve aşılamaylada şansınız olduğunu söylemem gerek dedi, yani illaki tüp bebk demediler. biz zaten kesin kararlı gitmiştik tüp bebek için. çünkü beş yılda normal yolla olsa çoktan olurdu, aşılamada çok zahmetli ve şansı az, ben artık beklemek istemiyordum, o yüzden tüp bebeğe karar verdik.
önemli olan sorununuz, yaş, daha önceki tedavileriniz, yumurta ve sperm değerlendirmelerine göre en uygununu tespit ediyorlar galiba, ama seçenekleride söylüyorlar. bana sein normal yolla veya aşılayla çocuğun olmaz demedi, onlarlada şansın var ve bu kadar dedi, tüp bebektede bu kadar dedi, sonuçta ararı sen veriyordun. herşey gönlünce olur umarım

tşk. canım. merak ettim ne kadar objektif değerlendirme yapıyorlar diye. sonuçta özel merkez. çok karamsar bir tablo çizip direk tüp bebeğe yönlendiren yerlerde var.bende zaten artık aşılama falan düşünmüyorum. eşimle de aynı şehirde olmadığımız için normal yolla olma şansıda azalıyor. zaten şu an kistlerim var onlar geçmeden başlamazlar herhalde bende en azından bir görüşüp tam bilgi alıp o zamana kadar netleşirim biraz korku var da hadi olmazsa diye.

arencim ozlem85 diye biri vardı, ankadada tüp bebek yaptıran bayadır yok ortalıkta iyimi haberin varmı? dr kontrolüne gidicekti 9unda ama haber yok merak ettimde inşallah iyidir

artık görüştüğünde senin içine sinmesi önemli, benimde başladığımda bir kistim vardı dr bi dahaki adette doğum kontrol hapına başlayalım 21. günü lucrine dedi. ama ben adetin ortasındaydım ve bir adet dönemi beklicek zamanım yoktu, izin alarak gitmiştim adanaya çünkü. o yüzden lucrinle başladım, kistte zamanla yok oldu Allahtan, olmasaydıda kistin içini boşaltıcaklardı.
canım hiçbişeyi garanti edemezler zaten, sonunda en fazla yüzde 50 ihtimal var, karar senin canım, İnşallah benim gibi ilk seferinde kavuşursun bebeğine

sağol canım inşallah. bende kist adet gecikmesi yaptı hala regl olmadım. farlutal kullandım c.tesi bitti. regl olmayı bekliyorum. oluncada yasmin kullanacağım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…