Aşılama Nisan Ayında Aşılama Yaptıracak Olanların Yeri

Aşılama Yöntemleri ve Tecrübelerimiz
Çığırtma, Ege'nin Bergama'sından ana malzemesi patlıcan olan bir yemek. Patlıcan, biber ve sarımsak eşliğinde "çığıra çığıra" zeytinyağında kızartılarak yapılan yemek özellikle yaz aylarında nefis oluyor.Buldum Godescim..

çığırtma ne tatlım

çığırtma buraya has bi kızartma türü patlıcan biber ve domatesten oluyor patlıcanları çizgili soyup bıçağı etrafında çizdirerek doluyorsun kesiyorsun yani biberleri diklemesine yarıp tavaya atıyorsun ama zeytin yağınnda onlar ii ce kızarınca domatesinide üzerine atıp tuz atıp kapağını kapatıyorsun domatesler suyunu çekince olmuş demek tir ama bunu özellikle odun ateşinde yapacan ve köy ekmeğini bandıra bandıra yiycen istersen domatesle birlikte sarımsakta (ezilmiş) at muhteşem oluyor bu bergama ya has bi yemektir hem çok koay hemde çok lezzetli

Çığırtma, Ege'nin Bergama'sından ana malzemesi patlıcan olan bir yemek. Patlıcan, biber ve sarımsak eşliğinde "çığıra çığıra" zeytinyağında kızartılarak yapılan yemek özellikle yaz aylarında nefis oluyor.Buldum Godescim..

evet zeynocum ben yazasıya bulmuşsun valla

ya patlıcansa hiç şansı yok valla eşimin tek yemediği sebze. Başka ne verirsen ver yer ama patlıcan yemiyor işte :::KK43:((

ya patlıcansa hiç şansı yok valla eşimin tek yemediği sebze. Başka ne verirsen ver yer ama patlıcan yemiyor işte :::KK43:((

bizimkide sabah öğle akşam koy önüne hayır demez kayınvalidemlerin çiflikte yaparız bol bol harika haa bu arada domatesler salata yapar gibi doğranıyor.cokacimcoook

Ay benimki yiyorda ama homurdana homurdana .. Pek sevmez..

seninki homurdanarakda olsa yiyor benimki onuda yapmıyor. Bende tam tersi acayip severim patlıcan. Anneme söylerim bende gideceğim zaman yap derim oda sağolsun yapar.

Son düzenleme:
seninki homurdanarakda olsa yiyor benimki onuda yapmıyor. Bende tam tersi acayip severim patlıcan. Anneme söylerim bende gideceğim zaman yap derim oda sağolsun yapar.
Bende çook severim patlıcan. Özellikle Karnıyarık... Ay adet olucağıma yakın canım herşeyi çekiyor..

eve yeni girdim godescim tabi bende bittim işimde bitti 2 gündür giremedim tatiil için bişeler baktım aldımda :dance: oohh canıma deysin evden bişe koymucam valize hep yeni aldım erkek milletine acımıcan
buarada evdemısın

eve yeni girdim godescim tabi bende bittim işimde bitti 2 gündür giremedim tatiil için bişeler baktım aldımda :dance: oohh canıma deysin evden bişe koymucam valize hep yeni aldım erkek milletine acımıcan
buarada evdemısın

aaaa süper çok iyi yapmışın canım. Haşema buldunmu canım. Şİmdi kesin tarih ne zaman.
Evet evdeyim bugün. Ama sıkılıyorum :KK43:(

X