Gebeliğe Hazırlık NİSAN 2022 GEBELİK PLANLAYANLAR

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Hic bir zaman umudunu kaybetme bu ay olmazsa bir dahaki ay eninde sonunda nasibinizde varsa olacak benimde agrim vardi ki hala var bazen kipirdayamiyorum bile herseyini hayırlısı olsun inşallah

Selam arkadaşlar. 2 aydır deniyoruz ama tutmadı takvim üzerinden yumurtlama takibi yapıyorum 27-28 günde bir adet oluyorum düzenli şekilde. Sormak istediğim şu geçen ay Akıntım yoğundu bu ay akıntı falan yok. Birde adete 13 14 gün kala gögüslerim ağrır uçları acırdı bu ay o da yok acaba yumurtlama olmadı mı ? Adet bittikten sonra 9. 12. Ve 14.günü değerlendirdik. Gün aşırı devam etmeyi düşünüyorum ama akıntı olmaması beni düşündürdü

Canım ovulasyon testi kullansan daha kesin

Merhaba biz de 2-3 aydır deniyoruz ben muayene oldum bı sorun yok demişti doktor . Sadece CRP yüksekliğim var 19 seviyesinde . Bağırsaklarımdan tedavi görüyorum. Kilom 82 şu anlık 13 kilo verdim .
Bu ay adetten 10 gün önce göğüs ağrısı başladı özellikle uçları aşırı ağrı var . Bel ağrısı , sürekli uyuma isteği , iştah açıklığı vs 3 gün sonra adet olmam lazım inşallah bebek vardir . Acaba CRP yüksekliği sorun olur mu ya da kilom

Canım ovulasyon testi kullansan daha ke
Artık gelecek ay o şekilde yapayım dedim bende birde randevu aldım 2 ay erken bir süre ama insan korkuyor acaba bir sorun mu var diye. Hiç ağrılı adet yaşamazdım geçen ay bel kasık karın ağrısı yaşadım adete 10 gün kala başladı ve adetim bitene kadar devam etti

Csnım iyi yapmışsın ben bebek düşünmeye başlayınca gittim doktora denemeden daha :) doktor kontrolü en güzeli

Csnım iyi yapmışsın ben bebek düşünmeye başlayınca gittim doktora denemeden daha :) doktor kontrolü en güzeli
Bir yandan da birşey çıkarsa diye korkum var işte. İnternetten araştırdım adetin 2. Veya 3. Günü gidin yazmışlar hormon testleri için. Bende öyle randevu aldım. Ama yumurtlama olmazsa adet gecikir yazıyor nette. Off kafam o kadar karışık ki

Canım adette gidersen hormonlara bakar çok iyi olur inşallah bişey yoktur ama varsa da erkenden çaresine bakılır

Göğüs ucu acısı net gebelik belirtisidir, ama bi kaç gün geçsin öyle test yapın

Özür dileyerek buna cevap yazmak istedim. Düzenimiz aynı. 28 günde oluyorsanız zaten 14. Gün yumurtlamanız oluyor demek ki. Önemli olan da zaten yumurtlamadan birkaç gün öncesi , yumurtlama günü ve sonraki 24 saat. Yani gayet mantıklı değerlendirmişsiniz. Biz de 11-13-15 yapmıştık. 14'te de valla yorgunluktan uyku galip geldi. Hayat telaşı işte. Elden geleni yaptıktan sonra da gerisi tevekkül zaten. Ben artık herhalde olmayacak demeye başlamıştım, 1 seneyi geçmişti. bu ay ben de akıntıdan çok bir şey anlamadım. Yoğun olduğu gün anlardım normalde ama öyle bir şey de olmadı. Bat yaklaşınca bile olmadı. Hiç belli olmaz yani.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…