Gebeliğe Hazırlık NİSAN 2022 GEBELİK PLANLAYANLAR

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Bende şuan hekim araştırması yapıyorum embriyolarım var ama rahim inceliğim var bununla alakalı doktor bey neler yapıyor biliyormusunuz acaba
Canım rahim kalınlaşması için 3 öğün 2 şer adet olmak üzere günlük toplam 6 tane estrofem kullandım hala da kullanıyorum bunun yanında climara bant kullanıyorum bol bol nar suyu tavsiye ediyor ve 10 gün sonra gittiğimde rahim kalınlığım 8 mm olmuştu

Canım rahim kalınlaşması için 3 öğün 2 şer adet olmak üzere günlük toplam 6 tane estrofem kullandım hala da kullanıyorum bunun yanında climara bant kullanıyorum bol bol nar suyu tavsiye ediyor ve 10 gün sonra gittiğimde rahim kalınlığım 8 mm olmuştu
Maşallah benim o kadar olmuyor nar suyunda tüketiyorum 6 tane estrofemde kullandım 7 idi üç çizgi görüntünüz var mı peki

O kadarını bilmiyorum hiç transferden 4 gün önce 8mm olmuş rahim kalınlığın cok iyi demişti Gökalp Bey kişiye özel tedavi uyguluyor imkanın varsa bi git görüş
Gaziantep’ten gelmeyi düşünüyorum ama kararsız kaldımmmm nedense peki rahim duvarı için estrofem dışında başka uyguladığı seçenek var mı

Gaziantep’ten gelmeyi düşünüyorum ama kararsız kaldımmmm nedense peki rahim duvarı için estrofem dışında başka uyguladığı seçenek var mı
Bilmiyorum canım dediğim gibi benim öyle bir sorunum olmadığı için düşmedim üstüne cokta sorgulamadım ne dediyse onu yaptım ve şükür şuana kadar iyi geldik

Merhaba climarayı rahat bulabiliyor musunuz

Merhaba climara bulunmuyor malesef şehir şehir sorduk defalarca kez climara forte olanını recete ettiriyorum onu rahatlıkla buluyoruz aynısı zaten yalnızca boyut olarak daha büyük ve 6 günde bir değiştiriliyor tabi bu sürede duş alamıyorsunuz
Climara forteyi ben bulamıyorum ya hangi şehirdesiniz acaba

Hamur işinden biraz uzak durun düzenli beslenin meyve tüketin nacizane tavsiyem
29 yaşında 54 kiloyum hatta çok zayıfım boyuma göre gel Gorki hiç yemem iştahlı deilim avakodu nar suyu estrofem 7.5 mm oldu ama doktor diyor olmaz üç çizgi görmem lazım ozon tedavisi prp yaptır belki etki eder diyor oda kesin bile deil bir buçuk yıldır bu rahimin kalınlaşması için uğraşıyorum psikolojim bozuldu

Bu arada bu konunun başlarında bu mesajı görünce ben de tavsiye etmek istedim. Ben de BBT yani bazal vücut sıcaklığı yöntemini iki aydır kullanıyorum. Önceden reglim düzenli olsa da acaba gerçekten yumurtladım mı, tam hangi gün yumurtladım diye kafamda soru işaretleri oluyordu. Çünkü ovulasyon kitleri LH artışını gösteriyor ama LH artsa bile yumurtlamamış olma olasılığı var diye okumuştum. Bir de progesteronumun düşük olmasından şüpheleniyordum. Düşükse sıcaklık artışı olmayabiliyormuş ya da artıp hemen tekrar azalıyormuş. O yüzden kontrol etmek istemiştim. Yöntemin ayrıntılarıyla ilgilenen olursa ben de tecrübelerimi paylaşabilirim. Yumurtlamadan sonra boş boş beklemek yerine en azından bir aksiyon oluyor her gün bu sıcaklık olayı :KK70:
Merhaba. Bende iki aydır bazal sıcaklığımı olcuyorum. Dil altından. Ayrıca bir gebenin gunlugu isimli sayfanın ovulasyon testini kullanıyorum. Bu ayin 3 unde testte pozitif gördüm ve o gün vücut isim yükseldi. 36.67 oldu. Ayin 3 ve 4 u de catladi.Ancak ben bu bazal sicaklik grafiğini anlamıyorum. Herkesin yumurtlama sıcaklığı 37 ve üstü olurmus. Ben hiç o ısıya ulaşamadım. Bazal sicKlik egrisinden anlayan var mı?

Eklentiler

• IMG-20230106-WA0024.jpg
    IMG-20230106-WA0024.jpg
    63,6 KB · Görüntüleme: 22
  • 20230103_211050.jpg
    20230103_211050.jpg
    38,6 KB · Görüntüleme: 25
X