Gebeliğe Hazırlık NİSAN 2022 GEBELİK PLANLAYANLAR

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Özür dileyerek buna cevap yazmak istedim. Düzenimiz aynı. 28 günde oluyorsanız zaten 14. Gün yumurtlamanız oluyor demek ki. Önemli olan da zaten yumurtlamadan birkaç gün öncesi , yumurtlama günü ve sonraki 24 saat. Yani gayet mantıklı değerlendirmişsiniz. Biz de 11-13-15 yapmıştık. 14'te de valla yorgunluktan uyku galip geldi. Hayat telaşı işte. Elden geleni yaptıktan sonra da gerisi tevekkül zaten. Ben artık herhalde olmayacak demeye başlamıştım, 1 seneyi geçmişti. bu ay ben de akıntıdan çok bir şey anlamadım. Yoğun olduğu gün anlardım normalde ama öyle bir şey de olmadı. Bat yaklaşınca bile olmadı. Hiç belli olmaz yani.
Geçen ayda bu şekilde değerlendirdik ama olmadı 😞 6 nisanda tam günümde adet oldum. Mayıs 3 adet günüm hormonlara bakılır diye 3.gününe randevu aldım. Bu ayı boş geçirmeyelim dedik denedik ama belirti sıfır göğüslerim ilk defa ağrımıyor geçen aylar aşırı hassas oluyordum üzerine yatamıyorum o derece

Geçen ayda bu şekilde değerlendirdik ama olmadı 😞 6 nisanda tam günümde adet oldum. Mayıs 3 adet günüm hormonlara bakılır diye 3.gününe randevu aldım. Bu ayı boş geçirmeyelim dedik denedik ama belirti sıfır göğüslerim ilk defa ağrımıyor geçen aylar aşırı hassas oluyordum üzerine yatamıyorum o derece
Tabi zaten o tedirginlikle beklemek de hiç sağlıklı değil. Psikoloji de çok önemli. Bir şey yoksa kafan rahat olur, varsa da çaresine bakılır. İyi yapmışsın.

Eşinde bi görünsün sprem testi versin tek başına olmaz ki
Bu konuyu çok konuştuk çocuk isteyen taraf benim 32 yaşında olduğumuz için biraz endişe duyuyorum. Eşim çok rahat ikimizde de hiçbir şey olmadığını stres yapmazsak olacağını düşünüyor. Sonbahara kadar deneyelim yine olmazsa gideceğim dedi ben de ısrar edip onu bunaltmak istemiyorum o süreye kadar ovülasyon takibi ve takviyelerle beklemeye karar verdim

Bu niye böyle normal mi

Eklentiler

• Screenshot_20220421-095216_e-Nabz.jpg
    Screenshot_20220421-095216_e-Nabz.jpg
    50,5 KB · Görüntüleme: 91
Gercekten mi kırmızı olunca obüm koptu
normalde yok ya vucumuzda yüksek oranda var olduğunda kırmızı çıkar canım sorun yok gönlünü ferah tut 1500 olmadan vajinal 4500 olmadan da karından görünmüyor. 2 günde 2 kat artma hesabını yapıp o gün doktor randevusu alabilirsin

Merhaba kizlar ilk defa yazıyorum. Bat üstünden 5 gün geçti test yaptm bir şey var mi sizce

Eklentiler

• 20220421_095955.jpg
    20220421_095955.jpg
    42,4 KB · Görüntüleme: 85
X