Gebeliğe Hazırlık NİSAN 2022 GEBELİK PLANLAYANLAR

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
İlla bat günü vermek zorunda değilsin kuzum perşembe verirsen cumartesi ver güzel artmışsa bekle keseyi görmek için habire beta istemiyo doktorlar 2betadan sonra 😍
Cumartesi kan alıyor mu sağlık ocağı 😂 yarın vericem beklemiyim o zaman batı ya 😂😂😂😂

Cumartesi kan alıyor mu sağlık ocağı 😂 yarın vericem beklemiyim o zaman batı ya 😂😂😂😂
Doğru sağlık ocakları almaz😂😂
Ozaman ver yarın cumaya cıkar sonuc bide pazartesi verirsin dediğin gibi doktor onu ayarlar güzel artmış mı diye inşaAllah güzel artarr kuzum😍😍

Tebrik ediyorum hayırlı olsun 👏👏 Adet ağrılarım vardı demiştiniz, ne zaman başladı. Başka hangi belirtinleriniz oldu biraz bahseder misiniz?
Teşekkürler🙏🏻Evet tabi ayrıntılı anlatayım çünkü okuyanlara yardımcı oluyor. Benim ikinci hamileliğim bu arada. Yani yaşadım aslında tüm bu süreci yıllar önce. Ama gerçekten her hamilelik farklıymış. Normalde benim 1 hafta kala göğsüm şişer, ağrır. Kasıklarımda da regl sancısı gibi hafiften ağrılar başlardı. Bu sefer hiçbiri olmadı göğsümde asla hiç hassasiyet bile olmadı. Yumdan 3-4 gün sonra ve Bata 4 gün kala sağ kasıkta hafif batma gibi oldu ama regl sancısı gibi değil kesinlikle. Daha farklı ve iğne batması gibi. Şu an ben onların ilkini döllenme ikinciyi yerleşme olarak yorumluyorum. Daha sonra da Özellikle bata 2 gün kala tamamen adet sancım başladı. Artık gerçekten ümidi kestim. Çünkü hani söküldü sökülecek ağrısı vardır ya. Zaten ped taktım. 1 gün kala da artarak devam etti ön taraflara geldi ağrı iyice.benim reglin ilk günü öyle olur. her tuvalete geldi diyerek gittim. Test yapmaktan da kaçtım işte o yüzden son günlerde. Dündü günüm. Artık dün de olmayınca bu sefer stresten dedim kendi kendime:) çünkü kızım hastaydı geçen hafta ve üzülmüştüm çok. Neticede artık bugün de gelen giden olmayınca akşam elimdeki son testi de kullanayım bari dedim ama o kadar alıştım ki negatife bir yanım negatif çıkacak üzülme boşver falan diyor:) Ve saniyede çıktı. Yani regl olucam diyip umudunuzu kırmayın.

Arkadaşlar eve gelir gelmez test yaptım. Poizitif ve inanılmaz şaşkınım mutluyum. Şaşkın olmama şaşırmayın:) o kadar uzun süre negatif gördüm ki o yüzden test yapasım yoktu resmen. Allahım sana şükürler olsun. Sağlıkla kucağımıza alalım. Mavigrill Mavigrill bu senin uğurun. Ben ilk defa böyle bir listeye katıldım. Seni hiç unutmicam. İlk çocuk ikinci çocuk diye düşünmeyin. Valla ikinci ama en az ilk kadar isteyip üzüldüğüme emin olabilirsiniz.
Tebrik ederim sağ Salim kucağınıza almanız dileğiyle❤️ İlk silik çizgi övülasyondan kaç gün sonra çıkmıştı?

Teşekkürler🙏🏻Evet tabi ayrıntılı anlatayım çünkü okuyanlara yardımcı oluyor. Benim ikinci hamileliğim bu arada. Yani yaşadım aslında tüm bu süreci yıllar önce. Ama gerçekten her hamilelik farklıymış. Normalde benim 1 hafta kala göğsüm şişer, ağrır. Kasıklarımda da regl sancısı gibi hafiften ağrılar başlardı. Bu sefer hiçbiri olmadı göğsümde asla hiç hassasiyet bile olmadı. Yumdan 3-4 gün sonra ve Bata 4 gün kala sağ kasıkta hafif batma gibi oldu ama regl sancısı gibi değil kesinlikle. Daha farklı ve iğne batması gibi. Şu an ben onların ilkini döllenme ikinciyi yerleşme olarak yorumluyorum. Daha sonra da Özellikle bata 2 gün kala tamamen adet sancım başladı. Artık gerçekten ümidi kestim. Çünkü hani söküldü sökülecek ağrısı vardır ya. Zaten ped taktım. 1 gün kala da artarak devam etti ön taraflara geldi ağrı iyice.benim reglin ilk günü öyle olur. her tuvalete geldi diyerek gittim. Test yapmaktan da kaçtım işte o yüzden son günlerde. Dündü günüm. Artık dün de olmayınca bu sefer stresten dedim kendi kendime:) çünkü kızım hastaydı geçen hafta ve üzülmüştüm çok. Neticede artık bugün de gelen giden olmayınca akşam elimdeki son testi de kullanayım bari dedim ama o kadar alıştım ki negatife bir yanım negatif çıkacak üzülme boşver falan diyor:) Ve saniyede çıktı. Yani regl olucam diyip umudunuzu kırmayın.
Peki kabızliginiz var mi ? Benim adet oncesi bagirsaklarim çok çalışıyor. Sanki adet olacakmışım gibi tuvalete çıkıyorum. Umudumu kesmeli miyim bilemedim. 5 gün var bata. Bu sabah test yaptım negatif moralim çok bozuldu çok umutlanmistim.

Peki kabızliginiz var mi ? Benim adet oncesi bagirsaklarim çok çalışıyor. Sanki adet olacakmışım gibi tuvalete çıkıyorum. Umudumu kesmeli miyim bilemedim. 5 gün var bata. Bu sabah test yaptım negatif moralim çok bozuldu çok umutlanmistim.
Adetin habercisi olarak bağırsaklarını takip eden bir benim sanmıştım 😅😅 normalde kabızım, adete 1 hafta kala bağırsaklar görevden göreve dönen işçiler gibi vızır vızır çalışıyor. İnş fena yanıltır beni de bir gün
😊

Bunda ben örnek sayılmam bence. Çünkü hep çok çalışır.

Benimde oykedir sanki ishal gibi di mi?

Evet ama her adet oncesi oyle oluyorum. Erken goguslerim sismisti, beyaz bi akintida geliyordu, 1 haftadır karnımda agriyor adet olacakmışım gibi umutlanmistim açıkçası. Ama bagirsaklarim hareketlenince umudum gitti :KK43:
Benimde her adet oncesi hareketlenme olur ve sökülme hissi ordan anlarım.
Canın sağ olsun üzülme, benimde adetim yeni bitiyor.

Arkadaşlar eve gelir gelmez test yaptım. Poizitif ve inanılmaz şaşkınım mutluyum. Şaşkın olmama şaşırmayın:) o kadar uzun süre negatif gördüm ki o yüzden test yapasım yoktu resmen. Allahım sana şükürler olsun. Sağlıkla kucağımıza alalım. Mavigrill Mavigrill bu senin uğurun. Ben ilk defa böyle bir listeye katıldım. Seni hiç unutmicam. İlk çocuk ikinci çocuk diye düşünmeyin. Valla ikinci ama en az ilk kadar isteyip üzüldüğüme emin olabilirsiniz.
Çoooooookkkkk sevindim canım Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin inşallah❤️❤️❤️darısı biz başımıza 🤲🤲🤲

Kızlar adetime 6 gün kaldı. Göğüs uçlarım çok acıyor ve sanıyor. Ama adet olacakmışım gibi kasıklarımda ağrı var. Sizce hamilelik belirtisi olabilir mi yoksa yine adet mi olucam 😞😞😞test yapmak için erken gibi sanki🙄🙄🙄

Merhaba arkadaşlar çift çizgi görenler eşleri ve kendileri için herhangi bir şeye dikkat ettiler mi?(takviyeler yaşam tarzı spor vs?) Faydasını gördüğünüz şeyleri anlatır mısınız biz de iki yıldır korunmuyoruz iki yılda kaç defa yumurtlama gününe denk gelmiştir bilemiyorum çünkü iki aydır ovülasyon takibi yapıyorum bildiğim kadarıyla benim herhangi bir rahatsızlığım yok eşim doktora gitmiyor bu sebeple ben de kendi kendime bir şeyler yapmaya çalışıyorum
Eşinde bi görünsün sprem testi versin tek başına olmaz ki

X