🌺Niloya'nın Günlüğü🌺

Günlük yapmanız gereken işlerinizi aksattığınız oluyor mu yoksa her gün belli bir rutinim vardır?

• Evet, arada aksatırım.

OY: 100 86,2%
  • Hayır, rutinlerimi düzenli yaparım.

OY: 16 13,8%

• Ankete Katılan
    116
  • Anket Kapalı .
Şuan içeri girip sırtıma bir yelek aldım sözde bahçede serin serin oturacaktık polar donumu da çıkardım ortaya birazdan giyebilirim🤭eşim sobayı biraz tutuşturayım dedi evet şuan bu yazdıklarım saçma gelebilir ama gerçekten burada hava şuan böyle 😄

Köyden geldik Bursa bildiğin yanıyor hele ev bildiğin sauna dereceye baktım evi 30 derece gösteriyor keşke klima uzaktan çalıştırılan olsaydı yoldan gelmeden 1 saat önce çalıştırma şansımız olsaydı

Geçen yıl geldiğimiz otele yine geldik çünkü çok sevdik millet sıcak bölgelere giderken bu akşam bahçede üşüdük😄

Eklentiler

• 1000018684.jpg
    1000018684.jpg
    134,9 KB · Görüntüleme: 74
Bu sıcakta saunaya mı girilir burası çok sıcak değil şükürler olsun.

Eklentiler

• 1000018997.jpg
    1000018997.jpg
    240 KB · Görüntüleme: 38
  • 1000018753.jpg
    1000018753.jpg
    155,4 KB · Görüntüleme: 36
Ağaçların arasında 1 km ye yakın yürüyüş parkuru var fotoğrafta kenar taşlarının arasında beyaz lambalar nasıl bir şey diye merak edip baktım taşı lambaya dönüştürmüşler muazzam doğallık

Burası o kadar serin ki hiç klima çalıştırmadık sadece öğle sıcak 5ten sonra müthiş esinti var akşam bahçede şal atılır yani o kadar

Eklentiler

• 1000019066.jpg
    1000019066.jpg
    158,2 KB · Görüntüleme: 41
Kürkçü dükkanına geri mi döndüm ne 😄ilk defa hemen valiz boşalttım eve gireli 1 saat oldu oysaki eve girdiğimiz gibi klimayı açtık 6 gündür klimayla hiç işimiz olmadı serin serin diyarlar ne de güzelmiş birazdan yemeğe girişeceğim hep hazır ye nereye kadar 😄eşim diyor menüde ne var ben bilmem 😄

Ahh ne yoğun kaç gün yaşıyorum detaylar ;

Efenim tatilden geldikten sonra 1 gece evde kalıp ertesi gün eşimle ayrı planlarımız vardı kendisi de serbestçe balığa gidecekti evet gitti de ee peki ben ne yaptım bakalım😄efenim önce bir doktora gittim kasık ağrım var 1.5 aydır falan her neyse doktor dönüşü anneme uğradım o sırada da kız kardeşimle haberleşiyoruz o da bebeğin doktoruna gitti ben biraz oturdum oturmadım "abla doktor beni yarın doğuma alacakmış“ malum erken doğum riskli görüp almak istemiş tamam dedik çünkü bizim hayır deme lüksümüz yoktu ilk bebeğimiz melek olmuştu 🥹kardeşim eşiyle işlemlerin hepsini yaptılar doğru onların evine geçtik bebeğin kıyafetlerini kardeşimin kıyafetlerini ütüleyip valizi yerleştirdik gece 10 du annemle eve geldik sabah 8’de hastanede olmamız gerekiyordu kardeşimler 5.5 da olmaları gerekiyordu sabah oldu o ameliyathane önünde bekleyiş 😭tarifi yok asla tarif edemem sarılı bir bebeği getirecekler diye yüreğim ağzımda ağlayarak bekledim sonra küvezde çıkardılar bize biraz gösterdiler aynı anda da fotoğrafçı da gösteriyor çektiklerini o da acele ediyor başka doğuma gidecekmiş ekranından bebeğimizin fotoğrafından çektik aynı anda da küvezi göturenlere asansör kapısını bekletiyorlar dedim biraz daha görelim hemen gitmemiz gerekiyor dediler babayı aldılar gittiler öyle güzel mutluluk ki büyü de gel inşallah miniğim teyzesinin tatilinin bitmesini beklemiş 🥹hep bebekten bahsettim kardesime gelelim şükürler olsun sağlıkla atlattı doğumu onu görünce malum sezaryen anılarım canlandı aman Allah'ım yeniden doğurmam için sanırım 7 çocuklu komşumdan taktik almalıyım😄

Eklentiler

• 1000019777.jpg
    1000019777.jpg
    179,3 KB · Görüntüleme: 31
Gecenin bu saatinde bunları yiyor olmam🤔diyetten öyle uzun bir süredir kopuğum ki tatilden bu yana 1.2 kg kadar almışım ben aslında en az 2 kilo bekliyordum ama yiyip yiyip yüzünce kilo alımı biraz daha az olmuş. Spor son 1 aydır hakgetire bazı sağlık sorunlarım da oldu onun da etkisi var saatim bozulunca da biraz saldım diyeceğim ama yeni saat de aldım hiç başlangıç yapmadım öylece bir salmışlık söz konusu ama tutulacak bir tarafım var bu ara fazla kitap okuyorum 🤣neden orta yolu tutturamıyorum anlamadım.

Eklentiler

• 1000021334.jpg
    1000021334.jpg
    199,6 KB · Görüntüleme: 17
  • 1000021327.jpg
    1000021327.jpg
    178,2 KB · Görüntüleme: 17
Yine bir diyet serüveni başlıyor🎉
Son günlerde nasıl abarttım abur cuburu öyle böyle değil artık abur cubur derken bile ıyyk geliyor.

Eklentiler

• 1000021601.jpg
    1000021601.jpg
    97,6 KB · Görüntüleme: 12
Vira Bismillah bugün pazara yağ biberi fiyatlarına bakmaya gideceğim malum kaç haftadır pazara gitmedim gidip bi fiyatlara bakayım salçalık domates fiyatları nasıl onu bir goreyim tahminime göre 10 TL olabilir yağ biberi pahalı bakalım 70 kg domates 30 kg yağ biberi ağhhh Allah kolaylık versin geçen sene salçam çok diye yapmamıştık bu sene yapmamız gerekiyor.

Sabah kahvaltısında diyete uygun beslendim ayy ne güzel diyete uygun gidiyorum derken kocamın aldığı 😒

Pazara uğradık salçalık domates kilosu 10 TL yağ biberi kilosu 20 TL muz karpuz mısır alıp çıktık pazardan ama nasıl acıkmışsam arabaya biner binmez muzu yemeye başladım bir ara kendimi maymun gibi falan hissettim 🤣neyse kurabiyeyi de yarım yiyerek kurtardım kıl payı 😒

Eklentiler

• 1000021798.jpg
    1000021798.jpg
    117,6 KB · Görüntüleme: 19
Arabaya 100 kg salçalık yükleyip gitmektense köyün pazarından almak daha mantıklı daha önce yaşadığımız yerden götürmüştük domatesleri tam bir eziyetti.

90 kg domates 30 kg yağ biberi karıştır Allah karıştır çekme makinası olanları da çağırdık 10 dk da çektiler

Eklentiler

• 1000021888.jpg
    1000021888.jpg
    277,4 KB · Görüntüleme: 17
  • 1000021899.jpg
    1000021899.jpg
    265,3 KB · Görüntüleme: 16
Evin önünde arabadan indim hava nasıl sıcak şaka mığğ bu hiç mi serinlememiş hava dedim eve girdim açtım klimayı yeşil serin diyardan betonarme yoğunluklu sıcak şehire hoşgeldik sıcak bulduk 😄

X