🌺Niloya'nın Günlüğü🌺

Günlük yapmanız gereken işlerinizi aksattığınız oluyor mu yoksa her gün belli bir rutinim vardır?

• Evet, arada aksatırım.

OY: 100 86,2%
  • Hayır, rutinlerimi düzenli yaparım.

OY: 16 13,8%

• Ankete Katılan
    116
  • Anket Kapalı .
Evde kolonya şişelerim vardı çarşıya çıkınca bir yerden doldururum dedim ama dolduracak dükkan bir türlü bulamadım rastgele çarşıya çıkan bir sokağa girdim ama sokaktan yürürken içimden de dedim ki "çok yoruldum ya şu sokakta bir kolonyacı dükkanı çıkıverse karşıma ne güzel olurdu be" diyerekten kafamı sola çevirmemle 80 leri andıran bir dükkan envai çeşit kolonya başka bir şeye dua etsem olacakmış sanki 🤣

1 aydır falan çarşıya gitmedim nasıl özlemişim evde kahvem bitmişti diyetteyim ya malum Türk kahvesi önemli 🤣 sen köyde bisküvi arasına lokumları sıkıştır sıkıştır ye ee şimdi Türk kahvesi lazım niye diyettesin çünkü 🤣 kendime çektirdim miss gibi aa hurma da aldım niye diyetteyim 🤣ara öğün akşama da spor başlangıcı yapıyorum tartıda bu sabah 61 gördüm hadi bakalım şu kabaları şöyle bir atalım...
1000022313.jpg

1000022334.jpg

Eklentiler

• 1000022317.jpg
    1000022317.jpg
    183,3 KB · Görüntüleme: 18
  • 1000022318.jpg
    1000022318.jpg
    186,6 KB · Görüntüleme: 21
Kaç aydır spor yapmadım bugün bir başlangıç yaptım. Son zamanlarda da çok sağlıksız beslendim sürekli karbonhidrat tüketince sporu da bırakınca malum vücut hatlarımda biraz gevşeme var birazdan da ölçüm yapacağım. Bugün ufak kaçamaklarım oldu ama amaağ birazdan 2 yumurta yiyeceğim çok açım çünkü
1000022425.jpg

Sabah kalktığımdan beri (10.15)durmadım bu ne yağ

Çamaşırlar balkondan toplandı yenileri serildi ✅

Elde yıkamam gerekenler vardı onlar yıkandı asıldı ✅

Bugün pazar alışverişi olacağı için buzdolabı rafları yıkandı içi silindi ✅

Oturma odası,salon, mutfak dipköşe elde bez ile silindi ne zamandır evde olmayınca her yer berbatmış ✅

Çamaşırlar dürülecek ütü var püf yoruldum bir kahve molası verdim ardından pazar alışverişine çıkacağım.

Bu akşam kına eğlencesine gideceğim iyi hoş çok güzel de sandalet ve croclara alışmış biri olarak topuklu ayakkabı artık çok zor geliyor bu sıcakta bir de makyaj yapıp elbise falan giymek zor geliyor yahu bir de ehliyetimi kaybettim resmi tatil bitsin yenisini çıkartacağım inşallah yakın mesafe dışında arabayla şuan gidemiyorum 😒

Dünden bir kare bırakayım buraya

Bugün yeğenimi görmeye gittim minik kuzumu bakalım ne kadar büyümüş diye 220 gr almış hanımefendi ama hâlâ çok minik benim tontişim yaa pancaklaya pancaklaya sevemiyorum daha 😄benim kedileri pancaklayıp sevdiğim gibi yumaladığım gibi sevmem lazım 😄
1000022738.jpg

Çarşamba günü pazardan yağ biberi aldım tarhana hamuru karmak için öylece duruyor bu ara hiç o enerjide hissetmiyorum kendimi ama yapmam lazım tarhanam az kaldı çünkü

Dün yatak odasını dipköşe sildim oturma odasını yeni sildiğim için sadece süpürürüm diyordum tam yatak odasının işi bitti eşim demez mi arkadaşım eşiyle 40 uçurmaya geliyor 😱bebekleri oldu bir türlü gidememiştik sağolsunlar çay içmeye geleceklermiş buyursunlar gelsinler ama hiç bir hazırlığım yok üstelik daha evi süpürmem lazım derken alelacele süpürdüm mutfağa geçtim sabahtan fasülye yapmıştım yanına hemen pilav pişirdim eşim de sağolsun yaş pasta getirtti eşime dedim çabuk yumurta al gel evdekiler yetmeyecek 🤭 spontane hemen evde olan minyatür sandığın içine minik hediyeler koydum bir de tabii yumurta😍oldu mu oldu Sefa bey gelmiş hoşgelmiş miniğin bir de abisi var 2.5 yaşında evimize geldiklerinde eve çocuk sesleri doldu 😍ne kadar güzel çok özlemişiz zor olmasa 5 10 doğururdum🤣çok zor ama beaaa gece rüyamda doğurmuştum 🤭

Eklentiler

• 1000022916.jpg
    1000022916.jpg
    116 KB · Görüntüleme: 23
Dün yatak odasını dipköşe sildim oturma odasını yeni sildiğim için sadece süpürürüm diyordum tam yatak odasının işi bitti eşim demez mi arkadaşım eşiyle 40 uçurmaya geliyor 😱bebekleri oldu bir türlü gidememiştik sağolsunlar çay içmeye geleceklermiş buyursunlar gelsinler ama hiç bir hazırlığım yok üstelik daha evi süpürmem lazım derken alelacele süpürdüm mutfağa geçtim sabahtan fasülye yapmıştım yanına hemen pilav pişirdim eşim de sağolsun yaş pasta getirtti eşime dedim çabuk yumurta al gel evdekiler yetmeyecek 🤭 spontane hemen evde olan minyatür sandığın içine minik hediyeler koydum bir de tabii yumurta😍oldu mu oldu Sefa bey gelmiş hoşgelmiş miniğin bir de abisi var 2.5 yaşında evimize geldiklerinde eve çocuk sesleri doldu 😍ne kadar güzel çok özlemişiz zor olmasa 5 10 doğururdum🤣çok zor ama beaaa gece rüyamda doğurmuştum 🤭
Sana yakışır niloş. İstiyorsan Allah nasip etsin inşallah.

Sana yakışır niloş. İstiyorsan Allah nasip etsin inşallah.
Sağol canım benim🌹 biliyorsun bizim durumlarımızı dün mesela uzun zaman sonra ilk defa yoğun anksiyete yaşadım akşam durumumda görmüşsündür belki iyi gelir umuduyla Ulucamiye gittim biraz rahatladım ama eve döndüğümde yine devam etti 2. çocuk için pek umutlu değilim açıkçası

Sağol canım benim🌹 biliyorsun bizim durumlarımızı dün mesela uzun zaman sonra ilk defa yoğun anksiyete yaşadım akşam durumumda görmüşsündür belki iyi gelir umuduyla Ulucamiye gittim biraz rahatladım ama eve döndüğümde yine devam etti 2. çocuk için pek umutlu değilim açıkçası
Rabbim sifamizi versin canım. Çok haklısın. Benim de sıklaştı şu sıralar. Ama burdan arkadaşlara sordum . İlaç kullanıp sağlıkla bebeğini kucağına alanlar var. Doktorumla görüşüp böyle bir yola girmek istiyorum ben de. Gönül ister ki ilaçsız olsun ama olmuyor. Herkese soruyorum ilaçsız ne olabilir terapi zaten alıyorum öyle de iyi olan yok ya da buraya yazmadı kimse. Allah yardımcımız olsun. Yaşamayan anlamıyor. Her yasayan da aynı şiddette yaşamıyor o da anlamıyor yani

Rabbim sifamizi versin canım. Çok haklısın. Benim de sıklaştı şu sıralar. Ama burdan arkadaşlara sordum . İlaç kullanıp sağlıkla bebeğini kucağına alanlar var. Doktorumla görüşüp böyle bir yola girmek istiyorum ben de. Gönül ister ki ilaçsız olsun ama olmuyor. Herkese soruyorum ilaçsız ne olabilir terapi zaten alıyorum öyle de iyi olan yok ya da buraya yazmadı kimse. Allah yardımcımız olsun. Yaşamayan anlamıyor. Her yasayan da aynı şiddette yaşamıyor o da anlamıyor yani
Terapinin büyük oranda katkısı var hakkını yiyemem tabii ki tamamen geçmiyor arada yokluyor çevremde kötü bir şey duyduğumda daha da çok depreşiyor

Dün pazardan 1 kilo en küçüğün bir boy büyüğünden kilosu 40 TL den turşuluk salata aldım birden fazla almıyorum çünkü kurması zor geliyor 😔az az olsun ki kurarken sıkılmayım bu yaptığım tarif kütür kütür oluyor kime versem dua ediyor çok basit 10 günde yemeye hazır kocam çok seviyor ben de kelem turşunu çok seviyorum TV karşısında tabak tabak yerim sonra da vücuda giren aşırı tuz oranından kaşınmaya başlarım ortam yok mu benim yani Nutellayı kaşık kaşık yemek artık çok kaşıklamıyorum😒

Eklentiler

• 1000023295.jpg
    1000023295.jpg
    135,3 KB · Görüntüleme: 14
Dün pazardan 1 kilo en küçüğün bir boy büyüğünden kilosu 40 TL den turşuluk salata aldım birden fazla almıyorum çünkü kurması zor geliyor 😔az az olsun ki kurarken sıkılmayım bu yaptığım tarif kütür kütür oluyor kime versem dua ediyor çok basit 10 günde yemeye hazır kocam çok seviyor ben de kelem turşunu çok seviyorum TV karşısında tabak tabak yerim sonra da vücuda giren aşırı tuz oranından kaşınmaya başlarım ortam yok mu benim yani Nutellayı kaşık kaşık yemek artık çok kaşıklamıyorum😒
Buraya da yazar mısın canım tarifi ?

X