🌺Niloya'nın Günlüğü🌺

Günlük yapmanız gereken işlerinizi aksattığınız oluyor mu yoksa her gün belli bir rutinim vardır?

• Evet, arada aksatırım.

OY: 100 86,2%
  • Hayır, rutinlerimi düzenli yaparım.

OY: 16 13,8%

• Ankete Katılan
    116
  • Anket Kapalı .
Ben cantik sormuştum bu arada karışıklık olmis
Yaaa içini sen mi götürüyorsun derken dedim boyanın nasıl bir içi olabilir acaba bu dediğim yerlere kendimiz götürmüyoruz çünkü çok güzel yapıyorlar Bursada sayılıdır eski Bursa cantıklarından yapan Vişne caddesinde İnci Pide var bir de Tuz Pazarında handa çarşıda yani Kardeşler Pide var biz İnci Pideye gidiyoruz. Bir kez ye alışkanlık yapacak

Bugün kardeşimi doktor hastaneye yatırdı kanaması olduğu için bebek şimdilik iyi çok şükür inşallah sıkı sıkı tutunur anneciğine kardeşimi bu akşam ziyarete gittim camdan da bakınca camiler ne güzel görünüyordu fotoğraflardan birinde uzakta Yıldırım Külliyesi tüm ihtişamıyla görünüyor hayran kaldım.

Eklentiler

• IMG_20240316_210258_edit_558921452518.jpg
    91,6 KB · Görüntüleme: 46
  • IMG_20240316_203126_edit_505361532735.jpg
    94,9 KB · Görüntüleme: 36
  • IMG_20240316_210246_edit_483909961384.jpg
    82,7 KB · Görüntüleme: 44
Teşekkürler başka lezzet durakları ve gezilecek yerler aklına gelirse yazabilirsin, 6.5 yaş ve 1.5 yaş iki çocuğun ilgisini çekecek seyler de olur

Çok geçmiş olsun

Anca şimdi sakince kendimle baş başa kaldım İngilizce çalışacağım biraz iftara davetliydik yarın akşam da davetliyiz.

Dün ile ilgili biraz detay yazmak istiyorum;
Dün akşam Şok markete girdim o sırada benden önce kasada bir beyefendi alışveriş yapıyordu görevli ona dedi ki :
-Kasa arkası ürünlerden almak ister misiniz indirimde?
Adam:
-Nasıl yani?
Kadın olsa kasa arkası ürün deyince anlardı kasiyer biraz detay verdi.
-Yok ben almayacağım, dedi.
Kasiyer:
-Alsaydınız bakın çok indirimli
Beyefendi beni işaret ederek dedi ki:
-Hanımefendi benim hakkımdan yararlanabilir.
-Beyefendi benim aldıklarım zaten indirimi yakalıyor. Kasiyere yönelip bir tane Perwoll almak istediğimi söyledim. Heh şimdi burası önemli birkaç yıl önce Perwoll çok kullanırdım biraz fiyatı artınca ayrı ayrı birçok deterjan oluyor diye almayı bırakmıştım ama renkleri inanılmaz koruyor ben de kızımın okul kıyafetlerini renkleri değişmemesi için elimde yıkıyorum makinaya atmıyorum dün akşam da olacak ya gözüme Perwoll takıldı hem de indirimde aldım bugün de kızımın kıyafetlerini makinaya attım oh misler gibi ne renkleri solmuş ne ağarmış tertemiz olmuş 18 yıkamalık olanı 55 TL ye aldım en büyük boyu daha önce bir markette gördüğümde 200 TL idi almamıştım iyi ki almışım

Bugün eşimle bu videoyu izledik nasıl içimiz açıldı ne kadar muazzam manzaralar fiyatlara da ayrıca ağzımız açık kaldı 4.bölüm Tayland Phuket bölümü bu kış günlerinde insanın içini ısıtıcak bir video ben yazda takılı kaldım bu kış ayına bir türlü adapte olamadım nedense yaz görüntülerinin olduğu videolardan çıkamıyorum.

Gecenin bu saatinde bir Türk Telekomu aradım bir bankayı kredi kartı ekstremi inceledim mobil faturam iki kez ödenmiş (otomatik ödeme talimatı verdiğim için) gerekli işlemleri yaptım inşallah bir sonraki fatura döneminde düşülür umarım ben müşteri hizmetleri ile görüşürken bir beyefendi vardı telefonda mutfakta olan eşim odanın kapısına gelmiş kulakları açmış dinliyor aynı şeye benzettim hani mirketler kulakları kaldırır bir ses var mı diye pür dikkat kesilir ya aynen öyleydi gülmekten yarıldımçokkk uykum geldi 2 tane alarm kurdum biri sabah namazına biri kızımı okula götürmek için bu Ramazanda bir düzen oturtamadım daha sahura kadar uyumak lazım uykusuz geziyorum sabah Allahtan biraz uyuyorum da

Sabahın bu saatinde kafam allak bullak oldu sorun şu ;
1.Eşim gece 35 tl mobil faturan çıktı ben onu ödedim. Niye ödedin otomatik ödemede? Nee 35 tl mi
2. Şubat ayı faturam 2 kez ödenmiş otomatik ödeme yoluyla uygulamada ödenmedi gözükünce ben kendim de ödedim etti mi 2 fatura ödeme
3. Müşteri hizmetleri dedi mi dekontu atın elektronik posta adresine attım
4. Başka bir müşteri hizmetleri dedi ki faturanız 2 kez ödendi ise bir sonraki faturada sisteme yansır uygulamada yansımıyor 228 tl gözüken fatura
5. Ödemeyi yaparken eşime çıkmış 35 tl
Yani sistemden düşmüş ama müşteri hizmetleri tabii bunların hepsi işini iyi yapmadığı için biri dekont istiyor biri diyor ki sistemden düşüyor.
6. Bankaaa otomatik ödeme sakın yapma ödendibakalım sistem ödeyecek mi ödemeyecek mi ne olacak şimdi ben otomatik ödemeyi kapatacak mıyım kapatmayacak mıyım?

Bu yazdıklarımı anlayanın IQ suğğ yüksektir çok net

Bugün de eşimin ütülerini yapmasaydım neyse ki bitti şükürler olsun.

Bugün kızımın öğle yemeğine gittim gittiğimde arkadaşının annesi ve minik kız kardeşi de gelmişti arkadaşı kız kardeşine sarıldı tabii kız çok tatlı minik tam bir cimcime kızıma dedim :
-Annecim biz de böyle kardeş alalım mı?

Kızım ne dese bunca zamandır kaç kez sorduğumda hayır diyen çocuk :
-Alalım anne

Akşam babası bugün kızım işaret mi diyorum da ama benim kafamda hiç 2.çocuk yok ya hiç çok zorluk çektim hiç gözüm yemiyor kusması ayrı dert sezaryeni ayrı lohusalığı artı ben panik ataklı biriyim her ne kadar atlatmış olsam da uykusuzluk falan filan iyiyim ben böyle ya şuan kalsın

Şimdi vücut ölçülerimi yeniden aldım

Bel 75
Kalça 97

Bel iyi düştü ama kalça hâlâ niye düşmüyor ya da az düşmüş 3 cm anlamış değilim

Tartıldım da o kadar yememe rağmen sabit şükürler olsun.

Eklentiler

• IMG_20240319_140943_edit_95402983710441.jpg
    133,2 KB · Görüntüleme: 40
3 akşamdır iftarda evde yokuz karbonhidratı öyle bir yükledim ki akşamdan beri uyku bastırıyor üstelik bugün 13'e kadar da uyudum şimdi bir kahve yapıp kendime biraz İngilizce çalışacağım.

Bu akşam annemde iftardaydık
-AA anne köy ekmeği mi aldın? AA hem de sert kabuk
-Evet
-Hemen tarhana yapalım
-Her akşam tarhana yiyorsunuz diye mercimek yaptım
-Anne biz severek yiyoruz her akşam sen bana 2 dilim koy da çantama yarın akşam tarhana yapayım ben inşallah

Ne zamandır sert kabuk köy ekmeği arıyorum köyde fırın var ama kim yapacak o ekmeği yapmak için 40 fırın ekmek yemem lazım

Bu akşam spor yapmaya üşendim çünkü öyle böyle uyku bastırmadı yarın akşam karbonhidrat yoğunluksuz (o nasıl kelime yoğunluksuz) beslenmeden sonra spor yapmalıyım diyorum umarım çok acıkınca bu karardan caymam

Hâlâ inanamıyorum bugün temizlik yaptım ve evin tüm kapılarını sildim 2 kapı sileceğim diye başladım hepsi bitti bir güzel de evi süpürdüm salonu dipköşe sildim misss gibi oldu sonra da duş aldım daha ne olsun ferahlığın lezzeti bir başka

Kapılar doğalgazdan sanırım biraz silmeyince sararıyor valla şimdi ışıl ışıl oldular bir gün de avizelere girişeceğim haftaya misafir ağırlamayı düşünüyorum inşallah yavaş yavaş temizliği yapayım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…