🌺Niloya'nın Günlüğü🌺

Günlük yapmanız gereken işlerinizi aksattığınız oluyor mu yoksa her gün belli bir rutinim vardır?

• Evet, arada aksatırım.

OY: 100 86,2%
  • Hayır, rutinlerimi düzenli yaparım.

OY: 16 13,8%

• Ankete Katılan
    116
  • Anket Kapalı .
Az önce bi koşu markete gittim çikolata krizinden dolayı kediler evin etrafında geziyorlar yemek arıyorlar birkaç gündür mama yoktu koymamamıştım dün alacaktım sözde şimdi internetten baton salam getirtiyorum sokağa atılan ekmeklerden var evde ikisini harmanlayıp kaselere ayırıp sokağa koyacağım.

Kedişlerin mamaları hazır

Eklentiler

• IMG_20240320_224327.jpg
    IMG_20240320_224327.jpg
    204 KB · Görüntüleme: 47
Şimdi sahur için pişi hamuru hazırlayıp yatacağım. Biraz da Kuran okurum bugün az okudum 12.cüze geçtim biraz okumasam yetişmez çünkü

Bu haftanın sporuna henüz başlamadım sözde bu akşam yapacaktım.

Bu akşam camiye gitmek için evden çıktığımda bir kedi koşarak bana geldi nasıl bacaklarımın arasında geziyor zor yürüdüm mamalar bitmiş tabii kıyamam birazdan yapacağım.

Birazdan spor da yapacağım. Bu hafta henüz hiç yapmadım 30 dk yapmak istiyorum. 35 sayfa kadar Kuran okudum bugün kendi hatimim varken 1 cüz de arkadaşım vardı.

Biraz da İngilizce çalışacağım oldu mu saat 1.00 🙄bir gün 24 saat yetiyor mu yetmiyor 🤭

Bu haftanın ilk spor günüydü şu boğazımı biraz tutsam çok güzel olacak ama bu akşam 6 7 tulumba tatlısı 1 paket de bisküviyi hüplettim yok bunun yöntemi ; bayramda giymek için 1 beden küçük kıyafet almak ki içine girmek için o boğazı o zaman tutarım sanırım 🙄

Eklentiler

• IMG_20240323_001006.jpg
    IMG_20240323_001006.jpg
    83 KB · Görüntüleme: 33
Bugünümü kısaca anlatayım ;

Öğle civarında kızımla alışveriş merkezine gittik ona bayramlık yeni bir şeyler alalım diye o ne kalabalık her yer insan kızıma 4 parça kıyafet aldım 982 tl ödedim kocama da 3 parça atlet aldım tanesi 70 TL den internette baktım tanesi en uygunu 100 TL kendime de atlet aldım tanesi 30 TL den 😂kendime bugün para harcamaya kıyamadım neden bilmiyorum kendim için mağazaları gezdim bir tane gömlek alacağım kerameti paraları çok geldi bi tane baktım 700 bi tane baktım 800 bi tanesi hele 1800😱kızım da pek müsaade etmeyince bakamadım ama aklımda bazı parçalar var kafamdaki kombini oturtunca almayı düşünüyorum gelelim asıl günümün konusuna

Bu akşam iftara davetliydik ya Ağustos ayından beri dargın olduğum çok kıymet verdiğim biriydi o zamandan beri kendisinden uzak duruyordum selam vermiyor konuşmuyordum kalbim hâlâ çok kırgın şuan ağlasam hüngür hüngür ağlayacağım o kadar boğazım düğüm düğüm işte gittim beni bekliyorlarmış iftara yakın saatlerde gittim seni bekliyorduk biz de dediler gelmeyeceğimi düşünmüş olabilirler davete icabet etmek lazımdır deyip gittim hoş sohbet muhabbet ama ben çok kırgınım Allahım verdiğim değer kadar karşılık almamaktan çok kırgınım Allahım hani diyorsun ya Yüce Kitabında "Affedin benim sizi affetmemi istemez misiniz?" diye bunu başarmak çok zor kalbin kırıklığını geçirmek çok zor keşke kalbimiz bu kadar çabuk kırılmasaydı bu kadar çok kırılmasaydık keşke o ilk kırıldığım günlerin üzerini ben güzelce örtmüştüm bugün kırgınlığım yine gün yüzüne çıktı hadi telafi ettik bak işte kırıklık düzelmiyor sınırlar çizdim artık kendime duvarlar ördüm daha fazla incitemesinler diye insanlara fazla sınır koyarken hayvanlara sonsuz açtım kalbimi

Bugün çektim fotoğrafı nasıl da tatlı

IMG_20240323_162138.jpg

Eklentiler

• IMG_20240323_154020.jpg
    IMG_20240323_154020.jpg
    118,6 KB · Görüntüleme: 31
Bayram üstü mağazalar fiyatları öyle bir şişiriyorlar ki ben de az buçuk piyasayı bildiğim için bir parçaya 800 1800 vermeyi sevmiyorum örneğin geçen bayram Tuğbada bir etek beğenmiştim 750 tl idi eşime fotoğraf atmıştım beğendiysen al demişti peki ben ne yaptım bu parayı bu eteğe vermem demiştim sonra sezon sonu geldi ve telefonuma indirim mesajı geldi siteye girdim fiyatlar müthiş 750 tl lik eteği 300 küsüre hatta mağazada bin küsürlük eteği de 400 küsüre almıştım toplamda 700 küsür liraya 2 eteğim olmuştu pinti miyim diye düşünüyorum bazen ama yok yahu cebimden gereksiz fazlalık çıkmasını sevmiyorum ben 🙄

Bu arada bugün etek giymek istedim koyu renklerde evdekiler hep açık renkler minimalizmi bi ara biraz fazla abartmışım güzelim eteklerimi satmışım bu kadar fiyatlarının artacağını bilseydim satmazdım hep pantolon hep pantolon da olmuyor eteğin de ayrı havası var

Gecenin sessizliğinde yeşil çay ile demlenme

Bir insan neden bu kadar yer anlamış değilim şuan midem öyle sıkıyor ki az yediğimde oysaki ne kadar da rahat oluyorum yarın yine diyete gireceğim desem hep tokken böyle karar veriyorum aç iken nedense diyet umrumda olmuyor bu ara bir saldım öyle böyle değil
IMG_20240324_234506_edit_103481157225355.jpg
IMG_20240324_234454_edit_103494060903478.jpg

Sabah burada güneşli bir hava hakimdi sonra lodos başladı şimdi de bir yağmur yağıyor şakır şakır ben de cam önünde seyrediyorum.

Bugün gezmiyorum evdeyim

Bu akşam beslenmem kötüydü madem bu kadar yedin o zaman o sporu üşenmeyip yapacaksın diyerek birazdan spora başlayacağım hedefim 30 dk ama nasıl üşeniyorum teravih namazı için camiye gittim o aşırı tok karnımla kılarken nasıl zorlandım az ye be mübarek🙄

Bu akşamın sporu da biter geçen hafta 1 gün spor yapmışım bu hafta hedefim 3 gün spor yapmak iyice saldım kendimi düzgün de beslenmiyorum örnek olarak dün akşam 3 çeşit tatlı yemişim 🙄 tulumba 8 adet falan 1 dilim sütlü un helvası 1 tane hanım göbeği 🙄yarın diyete giriyorum (nedense hep tok karınla bu kararı veriyorum aç karna işler değişiyor) yok çok ciddiyim bu işin cılkı çıktı bu akşam koca paket kare çikolatayı hüplettim götürdüğüm tatlıları söylemiyorum az yemenin verdiği rahatlık muazzam ne çabuk unuttum anlamış değilim bayrama kadar biraz olsun kilo vermeliyim.
IMG_20240326_000635_edit_148041113533139.jpg

Bu akşam montumun düğmelerini iliklerken bir şeyler sezmiştim ben dedim var bir halt bakalım sabah tartıldım ve sonuç naneeee😒tabii ben ölçüm de yapmıştım akşam 1 cm fazla gösteriyordu ee onca tatlı yemeye ne olacağğğdı 😒şimdi sıkı tutuyoruz.

Sahurda tost yaptım yarım ekmeğe yakın
1 adet küçük muz
1 tane küçük hurma
hüplettim kalorisi 419

Yaktığımız kalori aldığımız kaloriden çok olacak karbonhidrat alımı azaltılacak protein çoğaltılacak derkeennn kocam dedi ett ne severim ya 🙄hadi bakalım başlasın maraton haftada en az 1 kilo hedef olsa bayrama kadar eder mi 2 kilo hadi biz bunu 2.5 yapalım eksilttik mi oldu 60.8 hadi bakalım hedef 60.8 olsun bu diyeti bozan ne olsun he nossunnn😒
IMG_20240326_043020_edit_153848255491107.jpg

Bugün kızımın öğle yemeğinden sonra yakındaki mağazaya gömlek bakmaya gittim yok yahu yok 😒istediğim gibi bir gömlek yokk ben de siyah bir etek aldım çıktım siyah eteği de siyah üstlere kombin yapmak için altıma bir şey yoktu yani var da olmuyor 😀siyah bir pantolonum var sıkı sıkı 🙄bu eteklerden de istiyordum

Bugün kızımın öğle yemeğinden sonra yakındaki mağazaya gömlek bakmaya gittim yok yahu yok 😒istediğim gibi bir gömlek yokk ben de siyah bir etek aldım çıktım siyah eteği de siyah üstlere kombin yapmak için altıma bir şey yoktu yani var da olmuyor 😀siyah bir pantolonum var sıkı sıkı 🙄bu eteklerden de isti

Bugün kızımın öğle yemeğinden sonra yakındaki mağazaya gömlek bakmaya gittim yok yahu yok 😒istediğim gibi bir gömlek yokk ben de siyah bir etek aldım çıktım siyah eteği de siyah üstlere kombin yapmak için altıma bir şey yoktu yani var da olmuyor 😀siyah bir pantolonum var sıkı sıkı 🙄bu eteklerden de istiyordum
giyim festivalleri var bursada iki haftadır? gittin mi hiç* oralarda belki farklı model bulabilirsin?

Bu akşam diyetime sadık kalacağım biraz sabretmem gerekiyor eşim eve gelirken yemeğin yanına yumurtalı pide alayım mı diyor ben az yerim haberin olsun diyetteyim diyorum ne alakası var ondan bir şey olmaz diyor 😂

X