🌺Niloya'nın Günlüğü🌺

Günlük yapmanız gereken işlerinizi aksattığınız oluyor mu yoksa her gün belli bir rutinim vardır?

• Evet, arada aksatırım.

OY: 100 86,2%
  • Hayır, rutinlerimi düzenli yaparım.

OY: 16 13,8%

• Ankete Katılan
    116
  • Anket Kapalı .
Yarıyıl tatilinden sonra kızımla ödevler konusunda adapte olamıyoruz ödev yaparken yine kaçtı babasıyla terasa ona da rutinler oluşturmam lazım takvim yaptık ona da bakalım başarabilecek miyiz?

Bugün kardeşim Mudanya sahilindeydi biz de Gemlik sahilindeydik fotoğraf atıyoruz birbirimize bizim gezdiğimiz yer sakin Mudanya sahili her zamanki gibi mıç mıç insan dolu aynı deniz havasını solumamıza rağmen Mudanya'nın ayrı bir aurası var aşığız resmen oraya fotoğrafları kendim çektim screenshots gözükebilir Google fotoğraflarımda en altlarda olunca üste çıksın diye ekran görüntüsü aldım. Bu tarz yalılardan bir sürü var sahil şeridi boyunca doya doya bakarak geziyorsun ama haftasonu değil haftaiçi gezeceksin sabahın en erken saatlerinde gün henüz yeni doğarken ya da gecenin ilerleyen saatlerinde denizin dalga sesleriyle o demlenme saati Allahım nasıl muazzam bir haz tarif etmek mümkün değil

Yapılacak ütülerim var 1 saatimi alır.
Kızım uyuyakaldı ben de kitap okurum roman inanılmaz ilerliyor.
1 saat İngilizce okuması yapacağım.
2 haftadır da spor yapmadım sanırım salona yazılacağım evde aksatıyorum ama salona gitmeye çok üşeniyorum püff

Yarın okul var sabah 7.30 mesai başlar kızımı okula bıraktıktan sonra kargolarımı bırakacağım ardından annemlere kahvaltıya geçeceğim yarın kütüphaneye gitmeyi planlıyorum satın mı alsam kütüphaneden mi alsam kararsızım Yaşlı Adam ve Deniz Ernest Hemingway Zülfü Livanelinin kitabnda gördüm okunacaklar listesine aldım artı 3 Zülfü Livaneli kitabı daha sıraya koyduğum için parayla mı alsam kütüphaneden mi alsam bilemedim. Yarın Letgodan 2 kişi ile buluşup ürün alacağım yolumun üstü onlar da aşırı saldığım işlerime biraz dönmem lazım piyasa biraz canlandı sanki eskiciliğe hurdacılığa devam ya seviyorum

Aşkım seni günlüğün sessiz okuyanlarındanım.benim favorimsin.
aklın fikrin benim için çok önemli..
çok mutlu aile tablon vardı,eşin ile neden kavga ettiniz.
Bir şey rica edeceğim online alışverişte bir şeyler satmak istiyorum.akıllı fikirlerinizi rica edeceğim

Balığa gitme dedim beni dinlemedi gitti dönünce de trip attım konuşmadım ertesi günü o da tribin hıncını çıkardı.

Dolaptan gardropstan satabilirsin ben aktif olarak satış yapıyorum.

Ütü yaparken İngilizce diyaloglar dinledim ne iyi oldu bir baktım ki ütü bitmiş daha kitap okuyacağım o kadar yoruldum ki henüz elime maden suyumu aldım içip yatağa geçip kitabımı okuyacağım. Bir gün içinde en keyif aldığım saatler bir kahve çay saatim bir de şu Kınık sodayı içtim saatler bildiğin terapi yaa gözlerim uyu diyor kafam kitap oku da uyu diyor musmutlu bir sabaha uyanalım kimin derdi tasası varsa şifa bulsun seven sevdiğine kavuşsun kavuşamayan rüyasında görsün sevdiği olmayan hemen seveceği sevileceği birini bulsun parası olmayanın bir sürü parası olsun hasta olan şifa bulsun çocuklar sınavlarda başarılı olsun yüzleri hep gülsün yaşlıların kapısını tıklayan sevdikleri olsun sokak kedilerini doyuran bir sürüüü insan olsun huzurlu geceler

Eklentiler

• IMG_20240211_210302.jpg
    85,4 KB · Görüntüleme: 65
Hayırlı sabahlarımız olsun

Sabah 09.24 üç işimi hallettim
Kızımı okula götürdüm
Kargolarımı verdim
Letgodaki kişiyle buluştum birazdan diğeriyle buluşacağım anneme de giderken fırından ekmek alacağım sonrası kahvaltı erken kalkmak çok güzel bir şeymiş de ben bunu 34 yaşımda falan öğrendim ya ona kızıyorum.

İtiraf ediyorum ben bir ayıyım ki Cuma günü aldım bu 750 gr kavanozu ben ki acilde serumu takan hemşire beye "Bir daha tövbe bu kadar yemeyeceğim asla asla" insanoğlu işte öyle

Eklentiler

• IMG_20240212_213747.jpg
    120,5 KB · Görüntüleme: 58
  • IMG_20240212_213758.jpg
    132,4 KB · Görüntüleme: 42
Bu akşam mutfakta işlerim vardı.

O sırada da baba ödev yaptırınca ;
Bir paragraf ve altında paragraf ile ilgili sorular vardı.
"Nasıl yaptınız neee paragrafı sen mi okudun o da dinledi mi
" Evet ben okudum o dinledi soruları o cevaplayıp yazdı"

Bursa Heykele çıkıp da bu tatlıyı yemeden durabilmek yok bu tatlıyı koca Bursa'da başka güzel yapan yer yok bu ara bir karbonhidrattır gidiyor sporu da saldım böyle göbeğim gevşedi gevşicek durumda ki bence gevşedi sanki bıngıldama başladısporu bırakınca işte böyle oluyor tartıda da 64.5 olmuşum koşuyor mübarek bee 15 tatilde 62 küsürdüm Allahtan spor yapmaktan kaynaklı kotlarımda henüz darlık hissetmiyorum bir ispanyol kotum var o benim ölçüm o sıkmaya başlayınca hemen yemeyi azaltıyorum bu akşam 6 7 tane kurabiye lömbürdettim ayılık var diye boşa demiyorum. Neyse şimdi biraz kitap okuyup yatma zamanı çok uykum var bugünü sanki 48 saat yaşamış gibiyim.

Eklentiler

• IMG_20240212_133209.jpg
    101,9 KB · Görüntüleme: 36
Mutlu bir günümüz olsun huzur dolu
Çarşıda dün yarım kalan işimi halletmeye geldim şu tarihin içinde bir çay içmeden gidemedim.

Eklentiler

• IMG_20240213_101538.jpg
    189,9 KB · Görüntüleme: 51
Bugün kayınvalidemi hacı arkadaşları gününe götürünce oraya kadar gitmişken kendim de girdim en son 10 yıl önce sanırım muhabbetlerine katılmıştım şuan 70 yaş civarlarındaki teyzeler hâlâ kokoş ve süslüler bir tanesinin hele boynunda 1 metre ayy 1.5 da olabilir sıra inci diziliydibazılarının kıyafet kombini falan müthişti Allahım yaşlanınca ben de böyle olur muyum dedim içimden tamamen insanın içinden gelen bir şey şey bence

Bugün de değişik bir gün oldu ayrıca bugün uzun süredir istediğim bir şeye sahip oldum yani bugün kendimi pamuk prenses gibi hissettim ama sonra nedendir ki o sahip olduğun bir şey olunca amann bu muymuş diyorsun niye böyle oluyor ulaşınca değeri gözümüzde neden düşüyor?

Bugün burada hava kapalı kızımı okula götürdüm 2 gündür de evde olmayınca şuan evde oturup kahvaltı yapacağım ne güzel bir mutluluk pazar alışverişim de var bugün geçen hafta gidememiştim işlerim vardı. Bugün pazar alışverişimin bütçesini 600 tl olarak ayarlıyorum. Bakalım bu hafta pazardaki son durum nedir neyi ne kadar alıp parayı yetirebilecek miyim?

Bu sabah süt aldım litresi 25 TL
Dün kıyma aldım kilosu 324.90 TL
Mazot 45.11
Buraya not düşüyorum

Pazarda peynirin kilosuna yine zam gelmiş mi onu merak ediyorum geçen hafta gitmedim çünkü Kınık sodası da en son 6'lı 26.5 a almıştım 29 olmuş fiyat farklarını da yazacağım buraya

Pazar alışverişi fiyat listem 600 tl demiştim 520 tl harcamışım

Ispanakçıdan alınanlar
1 kilo ıspanak 35 tl
2 demet taze soğan 25 TL
1 demet maydonoz 10 TL
1 marul 25 TL
Turp kilosu 25 TL den rastgele
Ispanakçı hesap 110 TL

15 li yumurta 50 TL orta boy
Peynir kilosu 250 TL den 1 kalıp 160 tl
Soğan kilosu 15 den 20 TL lik
Patates kızartmalık kilosu 30 TL den 2 kilo
Portakal kilosu 15 tl den 20 TL lik
Elma 2 kilo 30 TL
Salatalık kilosu 35 ve kabak kilosu 35 den rastgele ölçü ikisi 45 TL
Limon file 15 tl
Nar 1 kilo 10 TL
Toplam 520 tl

Havadan mıdır nedir kapalı bir hava var modum düşük tavuklarımı besledim şimdi de kendimi besleyimdün soft bir kahvaltı yedim bugün de öyle düşünüyorum dün pek abur cubur veya kaçamak yapmadım biraz sağlıklı besleneyim diyorum aşırı abarttım son günlerde öyle böyle değil

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…