🌺Niloya'nın Günlüğü🌺

Günlük yapmanız gereken işlerinizi aksattığınız oluyor mu yoksa her gün belli bir rutinim vardır?

• Evet, arada aksatırım.

OY: 100 86,2%
  • Hayır, rutinlerimi düzenli yaparım.

OY: 16 13,8%

• Ankete Katılan
    116
  • Anket Kapalı .
Yok yok ondan değil sürdürebildiniz mi ondan diyorum ben sürdüremiyorum çünkü
Topiği mi sürdürmek yoksa rutinleri mi?
Rutinleri soruyorsanız tabii ki devam ettiriyorum alışkanlık kazanmak kolay olmuyor yazınca da çok etkili oluyor mesela gündüz buraya spor yapacağım yazdım yazınca üşenmedim kalktım yaptım yazmanın etkisi büyük

Metabolizmayı hızlandırması için akşam limonlu yeşil çayımı içtim. Şuan çok açım aç yatmalıyım ki yağdan yaksın. Bu ara kafamdan yüzmeye yazılsam mı diyorum henüz karar veremedim evimin karşısı hemen çok yakın

Bugün neler yaptım hemen yazayım ; (çok bereketli bir gündü şaşkınım)
10 sayfa Kuran okudum.
5 sayfa mealli okudum.
4 vakit namazı kıldım sabah namazı kaza oldu Allahım affetsin.
50 sayfa kitap okudum.
Evi süpürdüm.
Aracı yıkatıp yakıt aldım lastiklere hava bastım.
Kızımın derslerini bitirdik.
Sporumu yaptım 15 gün kadardır yapmıyordum hamlamışım soluk soluğa kaldım.

Şimdi 1 saat İngilizce okuması yapacağım bu ara telefonu elime fazla aldığımı farkettim 00.00 sınırı koyuyorum.

Ayy çok yazdım çok güzel rüyalarımız olsun hayallerimizi yaşadığımızı görelim huzurlu bir sabaha uyanmayı diliyorum.

Gece 2 ve ağlayarak okudum nasıl yazmışsın be insan kalemine sağlık...

Eklentiler

• IMG_20240219_020216_edit_64235654724573.jpg
    147,1 KB · Görüntüleme: 89
Çokkk uykum var 07.30 kalkış
Kızıma beslenme saati için akşamdan limonata yaptım yanına da pankek besleyici olsun inşallah yavruma okula götürdüm annemlere geçtim ev ahalisinin uyanmasını bekliyorum çayı koydum bu sabah da tartıldım giden 0.850 gr he bunun hepsi kilo mu hayır bunun yarısı ödem dün yeşil çayı içince maşallah gitmiş diyete devam yoksa yine eski kiloma dönüveririm

Eklentiler

• IMG_20240219_081007.jpg
    115 KB · Görüntüleme: 72
  • IMG_20240219_083529_edit_67287981822545.jpg
    126,4 KB · Görüntüleme: 66
Daha şimdi çayımı aldım oturdum. Çok yorulmuşum sokak kedilerinin mamalarını da yaptım koydum güvenlik kameralarını da açtım yiyen kedileri izliyorum

Mantı yaptım bu akşam geçen gün eşimle limoni iken marketten mantı aldım kaynattım sofraya da koydum eşim 1 kaşık tattı başka yemedi ben de içimden "noldu cicim benim el açmama benzemiyor dimi" bu akşam yapayım da yesinler dedim mideleri bayram etsin ben yedim mi hayır sadece 1 kaşık tattım nasıl olmuş diye valla tuzunun ayarı bu kadar mı olur nasıl bu kadar tam denk gelmiş şaşkınım demek ki 3'luk mantı hamuruna 1 tatlı kaşığı yetiyormuş

Eklentiler

• IMG-20240219-WA0011.jpg
    129,6 KB · Görüntüleme: 56
  • IMG-20240219-WA0013.jpg
    72,9 KB · Görüntüleme: 55
  • IMG-20240219-WA0014.jpg
    155,7 KB · Görüntüleme: 55
  • IMG-20240219-WA0016.jpg
    124,6 KB · Görüntüleme: 63
Bir de kek yaptım kızımın beslenmesine koymak için mutfak bir ara savaş alanı gibiydi. Bu kekten de sadece tattım nasıl olmuş diye yumuş yumuş yumuşacık içi ve şuan mutfakta beni nasıl çağırıyor "ye beni ye beni" diye işte şu sabrı göstermek var ya çok zor tartıda da hazır eksiyi görmüşken bu sefer sabret be yafrucum ya şuan 1 elma yesem yetecek açım çünkü

Eklentiler

• IMG_20240219_232834.jpg
    98,4 KB · Görüntüleme: 70
Gün aydı ama benim çok uykum var

Bu sabah tartıda eksi yok çünkü dün su içmedim desem yeridir kahvaltı sonrası dayıcam yeşil çayı yaa ben bu serüveni kaç kez yaşadım yahu bi sabit tut işte kilonu ayı gibi yemenin anlamı var mı sonra böyle aç aç geziyorsun

Gece yatarken karnım melodi çalıyordu şuanda da inanılmaz bir melodi var kilo vermenin tek yolu o mide melodi çalacak akşam o podufuk keki yeyemek için öyle zor tuttum ki kendimi

Bugün çok fena nezleyim 2 gündür de kızıma öğle yemeğine gitmedim dün yemekhaneye gitmemiş kantinden çikolata alıp yemiş arkadaşı bir güzel söyledi sağolsun şikayet etti biliyor çünkü yemek yemediğini bugün mecbur gitmem gerekiyor arabayla gidip gelicem pazar var ama pazara falan gidemicem eksikleri civar marketlerden alırım vitamin desteği aldım içtim bir tane inşallah iyi gelir.

Kadınlar aynı bu orkide çiçeği gibidir ;
Yerini sevmeleri gerekiyor, özel ilgi bekliyorlardır, çok narindirler narin olmalarına ama çiçek de açarlar ilgi gördüklerinde hem de çok ama çok açarlar çiçekleri kolay taşıyabilmeleri için yanlarında bir dala ihtiyaçları vardır o dala bağlanmak isterler o dala bağlanamayınca o dal çiçeklerin ağırlığıyla sarkar sarkar sarkar beli iki büklüm olur.

Bugün kızımı tenise getirdim Salı günü hocayla görüştüm bir gelsin uyum sürecine bakalım dedi bugün ilk günümüzdü

Eklentiler

• IMG_20240222_153331.jpg
    115 KB · Görüntüleme: 51
Ben diyete girince sardığım yiyecekler ;

Yumurta (az kaldı gına gelecek)
Ki omlet yiyemiyorum artık
Patates salatası
Hurma
Fındık

Bugün de çıtır çıtır sigara böreğine hayır dedim. Üşenmezsem şimdi bi 15 dk lık spor yapacağım bugün yorucu bir gün iken üstüne bir de spor nasıl üşeniyorum ama nasıl geçen gün aldığım 2 tane hoş kıyafetin bugün denediğimde bir tanesini düğmeleri kapandı ya nasıl mutlu etti anlatamam aldığımda ben buna girerim arkadaş demiştim yarın sabah tartıda bir 62 yi görürsem misss bugün kaçamak yapmadım sadece 1 tanecik Eti hoşbeş çıtır tattım biraz fındığı fazla mı kaçırdım diye şuan onu düşünüyorum.

Eklentiler

• IMG_20240222_211604.jpg
    194,4 KB · Görüntüleme: 48
Bugünün sporu yapıldı kalça olmuş 100 bel olmuş 80 kendime öyle bir kızıyorum ki sövüyorum hatta Ramazan'da zaten kilo alınıyor eski ölçülerime geri dönmeliyim.

Eklentiler

• IMG_20240222_235939_edit_11079912950913.jpg
    80,4 KB · Görüntüleme: 48
Tam diyetteyim sabah Google fotoğraflar anılardan bunu attı len yapılır mı bu şuan bana diye sövdüm

Eklentiler

• Screenshot_20240222_085911_com.google.android.apps.photos_edit_11363424286807.jpg
    200,9 KB · Görüntüleme: 52
2 günde giden 0.45 gr şükürler olsun bugün kilolu fotoğraflarımdan birini ekran fotoğrafı yapıcam ki diyeti bozmayım

Eklentiler

• IMG_20240223_075518_edit_19098374590835.jpg
    98,3 KB · Görüntüleme: 42
Bu ay seçtiğim romanların üçü de ağlamaklı çıktı bu ay iyi okumuşum 3.kitaba geçiş yaptım. Kişisel gelişim okurken daha yavaş okuyorum o yüzden ayda 1 kitap anca bitiyordu.

Eklentiler

• IMG_20240223_111044.jpg
    125,4 KB · Görüntüleme: 46
Geçen gün bir abinin arabasına çok az değdirdikten sonra ki sağolsun yok bunda bir şey be kızım dedi Allah razı olsun bugün arabayı kullanırken kalbim küt küt küt zaten panik atağım var bu dar sokaklara girmemek en iyisi iki araba yan yana geldi mi ayıkla pirincin taşını yanda da park halinde araba varsa heehh temammm

Diyette en masum tabak kalorisi az hem de tok tutuyor bu saatte yedim pilavın yarısı kaldı.

Eklentiler

• IMG_20240223_204716.jpg
    157,9 KB · Görüntüleme: 42
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…