🌺Niloya'nın Günlüğü🌺

Günlük yapmanız gereken işlerinizi aksattığınız oluyor mu yoksa her gün belli bir rutinim vardır?

• Evet, arada aksatırım.

OY: 100 86,2%
  • Hayır, rutinlerimi düzenli yaparım.

OY: 16 13,8%

• Ankete Katılan
    116
  • Anket Kapalı .
Güzel bir kahvaltı tabağı yaptım kendime tartılmadım ama bakalım yememe dikkat etmeye çalışacağım 60 iken daha iyiyim şuan kıyafetlerim dar geliyor dün arabaya binince bu mont daralmış deyip hemen çıkardım fırlattım arka tarafa 🤭

Eklentiler

• IMG_20240215_103049.jpg
    IMG_20240215_103049.jpg
    140,3 KB · Görüntüleme: 78
Akşam yemeği yendi şimdi de bir uyku çöktürdü daha çocuğun dersleri var yapılacak kitap okumam lazım Kuran okumam lazım Şaban ayı girdi bu ayda da bir hatim yapmayı istiyorum mealli okuduğum hatimim var henüz yarım spor desen hak getire saldım iyice yapasım bile yok yaa hiçbir şey yapasım yok kendimi fazla mı darlıyorum rutinlerle acaba? 🤔

Yarın okulda etkinlik günü yavrularımıza kurabiye yaptım ❤️böyle 2 tepsi oldu inşallah beğenir kuzucuklar

Eklentiler

• IMG_20240215_215017.jpg
    IMG_20240215_215017.jpg
    105,5 KB · Görüntüleme: 52
Öyle uykum var ki öyle böyle değil uykuya direniyorum resmen azcık kitap okuyayım diyorum öğle civarı evden çıkıcam uyumak istemiyorum 6 saat civarı uyumuşum yetsin daa bugün kuaföre de gitmem lazım kaş bıyık orman olsun istemiyorum 😒

Daha şimdi oturdum desem kim inanır Kadir tabii ki:KK70:

Valla bir sürü iş yaptım şimdi de biraz eğitim zamanı peki neler yapacağım ;
10 sayfa Kuran okuyacağım.
5 sayfa mealli olan Kurandan okuyacağım.
Kaç gündür İngilizce okuması yapmadım biraz okuma yapacağım.
Romanımın bitmesine az kaldı onu okuyacağım. Sonunu merakla bekliyorum.
Bu arada kızıma ders de çalıştırıyorum o sırada da eşim çay bekliyor veyy veyy veyy erkek olmak böyle bir şey :110:

Bugün 5te5 kıldım namazımı şükürler olsun dün 3 vakit kılmıştım Allahım affetsin beni

Kuran okumam bitti
10 sayfa Arapça Kuran okuma 5 sayfa mealli olarak okuma yapıldı

Şimdi kitap okuma ve İngilizce okumam kaldı

Mutlu haftasonları🌸🌸🌸
Sabah uyandım kahvaltı hazırlıyorum bugün nereye gitsek nereye gitsek derken kulağım da bir yandan ben buradayım ben buradayım diyor akşamdan beri bir sızı şeklinde ağrı var 20 yaş dişi mi malum korkup aldırmadım yoksa kulak mı emin olamıyorum yahu otur oturduğun yerde bugün 😒millet bahçesine kızımı paten kullanmaya götürsem diyorum hava da çok soğuk hafif öksürüyor ama götürmezsem haftasonu beni bir yere götürmediniz der 🙄

Çamaşırları akşam yıkadım kurutmada kuruttum dürülmeyi bekliyorlar şimdi biraz kahve eşliğinde kitap okuyayım hava da kapalı şöyle bir güneş açsa hava ısınsa Uludağ'da kar bizde soğuğu ve yağmur yahu şehire kar düşmüyor.

Şu müziği dinleyip videoyu izlerken içimden geçirdim ki ;

Yaz gelse de şu kalbim huzurla dolsa, güneş açsa peki neden hep bir şeylere bağlarız bağlama gereği duyarız ki anın tadını çıkar ama hayır olmuyor o güneşte bir şey var o güneş açacak illa ki işte onun adı umut eee ama umut ederken de gözlerini kapat işteee hayallerinde gez bak bulutlar olacak o zaman güneş

Mutfağı nasıl toplarım derken kulaklıkta müzik açmaya karar verdim. Evi topladıktan sonra arabayı temizleyeceğim akşam yemeği kayınvalidede yemek yapmak yok bugün 😂

🌟Özlü bir söz: Kusurlarla dolu bir varlık olan insanı başarıya götüren şey; eksikliklerinin farkına varması ve kendini geliştirmesidir.

🐝Buraya bir gün içinde verimli geçirmek adına neler yaptığımı yazacağım.

Şuanki hedeflerim:

1.Her gün İngilizce çalışmayı rutine dönüştürmek
2. Günde en az 10 sayfa Kuran-ı Kerim okumak
3. Her gün en az 5 sayfa Mealli Kuran-ı Kerim okumak
4. Günde en az 50 sayfa kitap okumak

Rutine dönüştürülenler

Haftada en az 2 gün spor yapmak
Cildimi düzenli olarak temizlemek
Sokak hayvanlarını düzenli beslemek
Bir ayda en az 1 kitap bitirmek
4 yıl gecmis hala devam ediyor musun

Eve girdim hemen kulaklıkla son ses müzik mutfak halısındaki lekeleri sildim şimdi evi süpüreceğim sonra bi kahveyi hakettim sanki bugün diyetimin ilk günü koluma keçeli kalemle tartı sonucumu yazacağım ki gözüme gözüme soksun o rakam 😒

Bu akşam spor da yapacağım.

Tartı sonucumu ve bu akşamın sporunu paylaşıyorum. Temiz beslendim hiçbir kaçamak yapmadım. Bu hafta hedefim -1.5 vermek

Eklentiler

• IMG_20240218_102332_edit_56775479859565.jpg
    IMG_20240218_102332_edit_56775479859565.jpg
    102,6 KB · Görüntüleme: 39
  • IMG_20240218_211814_edit_56719801375720.jpg
    IMG_20240218_211814_edit_56719801375720.jpg
    76,8 KB · Görüntüleme: 42
  • IMG_20240218_214819.jpg
    IMG_20240218_214819.jpg
    68,1 KB · Görüntüleme: 46
X