🌺Niloya'nın Günlüğü🌺

Günlük yapmanız gereken işlerinizi aksattığınız oluyor mu yoksa her gün belli bir rutinim vardır?

• Evet, arada aksatırım.

OY: 100 86,2%
  • Hayır, rutinlerimi düzenli yaparım.

OY: 16 13,8%

• Ankete Katılan
    116
  • Anket Kapalı .
Kızımı hazırladım müzik eşliğinde kocacıma yemek hazırladım şimdi ben hazırlanıp kızımla çıkacağız kızım da oyun alanında oynar.

Bu akşam dibek kahvesi söyledim ama hiç beğenmedim yani başka içtiğim yerlerle kıyaslayınca bu vasattı sütlü Türk kahvesi gibi hafif dibek varmış gibi içinde neyse güzel bir akşam geçirdik bol muhabbetli

Eve gelince yatsı namazımı kıldıktan sonra Kuran okudum mealli okuyarak yürüttüğüm Kuranımı da okudum şimdi de maden suyu ve çay eşliğinde kitabımı okuyorum.

Eklentiler

• IMG_20240129_202441.jpg
    64,7 KB · Görüntüleme: 70
Hatimimin birinde 26 cüz bitmek üzere mealli olan da ise 11.cüzdeyim şükürler olsun

Bu arada kaç gündür İngilizce çalışmadım çok aksattım bu ara çokkk

Bu sabah hastaneye gidip geldikten sonra öğle civarı bir güzel bir uyumuşum işte az önce uyandım

Anacığımın ayağı uyuştu yine bel fıtığı sandık ki meğer sinir bası yapıyormuş fizik tedaviye randevu aldıktan sonra emarı çekindik bir sürü fıtık oluşmuş deyince doktor hemen ameliyat doktorumuz beyin cerrahiye randevu aldık o da başka bir beyin cerrahı arkadaşına sevketti beline iğne yapılıyormuş düzeliyormuş ameliyatsızmış doktor bugün çağırdı diye gittik bize gün verecekmiş onun için gitmişiz biz de işlemi yapacak sandık şimdi Perşembe gününe randevu verdi radyofrekans işlemi uygulayanacakmış beline doktor çok methetti inşallah iyi gelir anneciğime

Islak kek yaptım muazzam oldu yarısı bitti daha yeni oturdum çok yoruldum zorla biriken ütüleri yaptım yatak odasını topladım şimdi süpüreceğim sonra da kitap okurum gecenin sessizliğinde en sevdiğim şey kitap okumak püff ama daha işim var kaç gündür kurutma makinasının içinde duran çamaşırları çıkarıp dürdüm yeni çamaşır attım makinaya yıkanıyor benim kadar çamaşır yıkayan bir kişi daha yoktur

Eklentiler

• IMG-20240130-WA0011.jpg
    244,8 KB · Görüntüleme: 50
Bugün günlerden Çarşamba malum benim pazar alışverişi günüm sonra gelip dolaba yerleştireceğim sonra da akşam yemeği hazırlığı sağlık olsun da üşengeçliğim yine üstümde bugün sokak hayvanlarına mamalar hazırlayacağım evde malzemem bitti onları da alacağım bugün

Pazar alışverişimi yaptım geldim yerleştirdim daha akşam yemeği var oysaki ben çok yoruldum. Pazarlıkları dolaba yerleştirirken şunu farkettim bazı sararan bozulan gıdaları çıkardım onları güzelce doğradım tavuklara verdim bir çırpıda hüplettiler doğa öyle güzel bir döngü içerisindeki hiçbir şey aslında ziyan olmuyor köyde kaldığımız zamanlarda da bunu farkettim çayın çöpünü toprağa döküyorsun gübre oluyor karpuz kesiyorsun kabuklarını doğaya atıyorsun inekler yiyor yediğin tavuğun kemiklerini atıyorsun köpekler yiyor doğa muazzam bir besin zinciri ile örülü peki ya şehir hayatı insanoğlu doğayı katlediyor doğal ortamdan tamamen uzak en basitinden çöpler konteynırlarda tüm artık gıdalar öylece büyük çöp konteynırlarına atılıyor peki sokak kedileri onlara ulaşabiliyor mu hayır peki ya sokak köpekleri, çöpe atılan gıdalara ulaşmaları imkansız insanların insafına kalırsa belli bir noktalara besleme noktası yaparlarsa yaparlar eh işte böyle doğanın dengesini bozan insanlar bunlarla kalmayıp sokakta yaşama hakları olan hayvanların da hayatına müdahale etme çabasındalar bu doğa bir gün er ya da geç bunun karşılığını verecek veriyor da...

Şimdi çay sonrası
Kuran-ı Kerim okuma
Kitap okuma

Birkaç gün spor yapmayacağım çünkü 1 aylık aradan sonra 2 kg lık dumbellarla yapınca olan oldu boynum tutuldu koluma vuruyor

Hastane mi Avm mi belli değil hele şu yürüyen merdivenlerden inerken falan kendimi Korupark Avmdeyim sandım ama sedyeyle hasta geçince aaa evet burası hastane diyorsun alışveriş yapılabilecek bir sürü mağaza var ama bir tane eczane yok onu ise anlamış değilim böyle büyük hastane görmedim otoparkının hele zımbazıp dolu olması ise hayret verici

Daha şimdi kahvemi elime aldım bir gün 24 saat ama Kadir Ezildinin deyimiyle 48 saat gibi yaşıyorum.
Elimde yıkanacak kıyafetler vardı onları yıkadım.
Çamaşır makinasını ayrıca çalıştırdım.
Kuran-ı Kerim okudum 27.cüz bitmek üzere
Arapça-Mealli Kuran okudum 4 sayfa 11.cüzdeyim.
Kızıma ders çalıştırdım.

01.30'a kadar kitap okuyup yatış

Eklentiler

• IMG_20240202_004721.jpg
    105,1 KB · Görüntüleme: 74
Sabahın bereketi bir tabak marul doğrayıp götürdüğümde mutlu etti beni bunu görmek sokak kedilerinin mamalarını da hazırladım biz şimdi kızımla hamama gidiyoruz küçük valizimizi hazırladım

Kızımla bugün hamam keyfi yaptık misler gibi

Eklentiler

• IMG_20240203_121624_edit_31666081004543.jpg
    196,1 KB · Görüntüleme: 52
  • IMG_20240203_123002_edit_31639945859234.jpg
    117,5 KB · Görüntüleme: 53
Hamsi ayıklamak bu müzikle iyi gider
Kocam bayadır balığa gitmeyince(salmadım ondangeçen ölecekti safım Allahım korusun he bu arada olta yapıyor önümde bu hafta gidecekmiş ) her neyse balık da almadık bugün balık günü yapalım dedik şöyle tavada bir güzel kızartayım yanına en yeşilinden salata eh bir de gazoz

Bayadır düzgün balık çıkmıyor şöyle levrek lüfer olacak karagöz getir razıyım diyorum denizden taze yiyince dışarıda satılan balıkları almak istemiyoruz o yüzden de 1 aydır balık yemedik desek yeridir.

Yarın okullar açılıyor

Yeni dönem için alınan kitapları bugün kapladım sadece balık almak için dışarı çıktım çok soğuk koşa koşa eve geldik yarın ısınıyormuş şükürler olsun Allahım affet soğuğu sevmiyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…