🌺Niloya'nın Günlüğü🌺

Günlük yapmanız gereken işlerinizi aksattığınız oluyor mu yoksa her gün belli bir rutinim vardır?

• Evet, arada aksatırım.

OY: 100 86,2%
  • Hayır, rutinlerimi düzenli yaparım.

OY: 16 13,8%

• Ankete Katılan
    116
  • Anket Kapalı .
Onlar içeride olta yapa dursun ben mutfakta son ses kulaklıkta müzik dinleyerek balık ayıklayım💙
IMG_20240204_162928.jpg

Şuan kendime kronometre açacağım yarım saat olarak yoksa yetişmez salata yapıldı

Balık kızartılacak
Fırına sütlü un helvası vermek için ocağa kondu

Okullar açıldıııı sabah erkenden okul yolunu tuttuk. Gelince tavuklarıma marul kestim bir de 1 tane 🥚 vardı nasıl sevindim çığlık attım😂

Hava da çok kasvetli bugün tam uyku havası ama bir Türk kahvesi içip uykuyu açmalı kitap da okurum biraz da İngilizce okuyayım malum 20 Aralıkta başladım okumalara bakalım ne kadar ilerletebileceğim🙄

Okullar açıldıııı sabah erkenden okul yolunu tuttuk. Gelince tavuklarıma marul kestim bir de 1 tane 🥚 vardı nasıl sevindim çığlık attım😂

Hava da çok kasvetli bugün tam uyku havası ama bir Türk kahvesi içip uykuyu açmalı kitap da okurum biraz da İngilizce okuyayım malum 20 Aralıkta başladım okumalara bakalım ne kadar ilerletebileceğim🙄

Bu ay hangisini okuyacağıma karar veremedim yazı tura atmaya karar verdim yazı çıkarsa İskender Pala tura çıkarsa Vadideki Zambak peki ne çıktı yazıııııı😂
IMG_20240205_114026_edit_115706867235467.jpg

Saat 1'de evden çıktım az önce girdim eve çok yorulmuşum

Kargoya gittim kargolarımı verdim.

Kardeşim yeni koltuk takımı aldı onu görmeye gittim.

Bir tanıdığımız umreye gidecek onu biraz ziyaret ettim.

Kızımı okuldan alıp biraz parka götürdüm.

Birazdan ikindi namazımı kılıp yemeğe girişeceğim akşam yemeğinden sonra anca dinlenirim sanırım 🤔şuan yemek yapmak öyle zor geliyor ki 😒

Eşimle bu akşam ;
-Balığa gideyim
-Hayır gitme
-Gideyim
-Hayır bu soğukta bir yere gitme yamacımda otur
-Beni zorlama ben gideceğim

-Alo... aa rahatsız mısın tamam be birader gitmeyelim

Heh oldu mu şimdi oldu oldu iyi oldu tamam biliyorum üzülüyorsun gönüllü yollamayınca ama bu soğukta yanımızda ol işte

Kızımla birlikte uyudular yarın akşam kandil camiye git işte "ben balıkta da giderdim" 🙄

Gecenin bu sessizliğinde Funda Arar dinleyerek mutfağı topladım şimdi çay eşliğinde kitap okuyacağım biraz da İngilizce okuması yapacağım. 10 sayfa Kuran-ı Kerim okudum 30.cüze geçtim yarın hatimim bitiyor 🎉🎉🎉

Huzurlu geceler; nerede kalbi, ruhu huzurdan uzak, sevdiklerinden uzakta olan yüreği acı dolu olanlara hani denizden gelen o ferah koku var ya o koku gibi ferah geceler nasip et Allahım 🤲🏻

Bugün hüzün günü...
Okulda saygı duruşuyla andık depremde hayatını kaybedenleri...

Kelimeler yetmez boğazda düğüm, gözde yaştır bugün bir de anılar...

Yağmur'ın şarkısını dinledim bu sabah 7/E sınıfı öğrencisi Yağmur...

Panik atağım dolayısıyla kendisinden 2 yıl terapi aldığım doktorumu ziyaret ettim bugün küçük de bir hediye götürdüm hem de bir kahvesini içtim.

Eklentiler

• IMG_20240206_123222.jpg
    IMG_20240206_123222.jpg
    100,7 KB · Görüntüleme: 67
Dün gece alarmı kurmayı unutmuşum sabah kendiliğimden uyandım 08.08 hemen kızımı kaldırdım Allahtan zamanında uyanmışım. Kızımı okula götürdüm kendime de yiyecek bir şeyler aldım kahvaltı yapıp ardından bi evi süpüreceğim kaldım bir başıma biraz temizlik yapayım.

Tek başıma kahvaltı dedim Uludağ belgeseli açayım hiç bilmiyorum ya bakalım bu sezon nasılmış diye bakarken çeken kişi vlogda "çok pahalı çok pahalı" ee pahalı tabii ne sandıdıydın 🙄Bursalı olup gitmeyen insan çok 🙄

Eklentiler

• IMG_20240207_095406.jpg
    IMG_20240207_095406.jpg
    216,8 KB · Görüntüleme: 53
  • IMG_20240207_094743_edit_181858744072248.jpg
    IMG_20240207_094743_edit_181858744072248.jpg
    121,5 KB · Görüntüleme: 58
1.5 gündür sokak kedilerini beslemedim şimdi tavuk aldım onlara düdüklüde pişirip ekmekle harmanlayacağım sonra yesin yavrucaklar

Şimdi anca kahvemi elime aldım günler sonra ilk defa çamaşır astım🙄evi dipköşe süpürdüm mutfak dolaplarının dışını sildim şimdi de biraz kitap okuyacağım sonra namaz kılıp kızımı almaya gideceğim inşallah sonra beraber gezmeye gideceğiz

Eklentiler

• IMG_20240207_130557.jpg
    IMG_20240207_130557.jpg
    97,1 KB · Görüntüleme: 52
X